Skocz do zawartości

Zdjęcie

God of War

GOTY 2018 Santa Monica Studio SIE PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1563 odpowiedzi na ten temat

#1141 Nyjacz Napisany 17 sierpnia 2018 - 23:10

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
A moze GoW to symulator plyniecia lodzia z elementami hack n slasha.
  • 1

#1142 Schrodinger Napisany 17 sierpnia 2018 - 23:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

łódka w GoW to jak drabiny w TLOU 


  • 0

#1143 lukaszSA Napisany 18 sierpnia 2018 - 10:00

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:

Kaz, rogalik i metroidvania zostały wymyślone 20 lat temu.

 

Metroid i Castlevania miały premierę 32 lata temu.


  • 0

#1144 Danteusz Napisany 18 sierpnia 2018 - 11:50

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:


Kaz, rogalik i metroidvania zostały wymyślone 20 lat temu.


Metroid i Castlevania miały premierę 32 lata temu.
Ta nazwa pojawiła się dopiero po SOTN, wiec koło 20 lat temu. Prędzej mogłeś się przyczepić do rogalika, bo Rogue wyszło w latach 80
  • 0

#1145 lukaszSA Napisany 18 sierpnia 2018 - 12:20

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 951 Postów:

Piękno rzeczy polega na tym, że może istnieć ona na długo przed pojawieniem się słowa ją określającego :)

 

A 30 lat temu były właśnie lata 80 :olo:


  • 0

#1146 Kazuo Napisany 18 sierpnia 2018 - 14:49

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Szkoda, że w GoW nie ma licznika czasu, chciałbym wiedzieć ile już przenolife'owałem przy tej grze. Tak czy inaczej opuściłem Niflheim, teraz czyszczę co mogę w Midgardzie, najbardziej podobają mi się te czarne dziury, z których wyskakują mocne koksy. Jeden niepozorny quest otworzył mi drogę do całkowicie nowej i zakładam, że opcjonalnej lokacji (tej z czerwonym smokiem i pomnikiem Thora do zburzenia), w której spędziłem dobre 2 godziny. Grubo. Strasznie ciężko się oderwać i już nawet nie chodzi tylko o walkę, ale o syndrom "jeszcze jednej lokacji do sprawdzenia, jeszcze jednego sekretu do odkrycia". Grając czuję się trochę jak w Tomb Raiderze, w którym jedną z najlepszych rzeczy było przeczesywanie sekretnych lokacji. Siekanie robi się już nieco łatwiejsze, mimo że prawie w ogóle nie ulepszam Kratosa (mam 120 tys. pieniążków na koncie), chociaż jak mi wyskoczyło z 5 wilków na lv.5 (ja mam lv.2) to mnie zaorały w sekundę :uff: chwila przerwy na masturbację i wracam do grania. 


  • 0

#1147 Shinigami Napisany 18 sierpnia 2018 - 15:41

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Ubicrap dla płaczków, ot co.
  • 0

#1148 Kazuo Napisany 18 sierpnia 2018 - 15:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Całe szczęście, że budowa lokacji i eksploracja nie ma nic wspólnego z Ubicrapami. O wiele bardziej wolę takie korytarzówki. 


  • 0

#1149 BeSOS Napisany 18 sierpnia 2018 - 16:05

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ubicrap to syf i nie ważne jak to ubiorą zawsze jebie od kałem po kilku h, patrz Asasyn Odyssey.

GoW ma tyle wspólnego z rakami Ubi co Xbox z dużą iloscia exow na horyzoncie.
  • 2

#1150 Kazuo Napisany 19 sierpnia 2018 - 20:53

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Zwykli przeciwnicy gorsi od bossów :uff: dawać mnie te Walkyrie. 


  • 0

#1151 Stan Napisany 19 sierpnia 2018 - 21:02

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Tej ale wiesz że tego kolesia najlepiej klepać piąchami co by mu pancerz zleciał? 

 

No i Walkirie to tak od 3 jest zabawa. Ona chyba zaczyna zmieniać sobie ataki w trakcie ich wykonywania albo spamuje specjalmi, juz nie pamiętam dokładnie. :hmmm: 


  • 0

#1152 Pawlik Napisany 19 sierpnia 2018 - 21:07

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

walkirie to straszne dziwki  :ok:


  • 0

#1153 Rudolf Napisany 19 sierpnia 2018 - 21:12

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:

O ile dobrze kojarzę to każda walkiria ma swój przydzielony set umiejętności/broni i kolejność ich pokonywania nie ma znaczenia. 

 

@Kazuo, czemu nie korzystasz z run, za wolne?  No i ten dublaż... Nie wiem po co sobie tak psuć grę, opowieści Ymira na łódce, dialogi między postaciami czy gra aktorksa  Kratosa, Nieznajomego i Wiedźmy to przecież :banderas:


  • 0

#1154 Kazuo Napisany 19 sierpnia 2018 - 21:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Tej ale wiesz że tego kolesia najlepiej klepać piąchami co by mu pancerz zleciał? 

 

No i Walkirie to tak od 3 jest zabawa. Ona chyba zaczyna zmieniać sobie ataki w trakcie ich wykonywania albo spamuje specjalmi, juz nie pamiętam dokładnie. :hmmm:

 

Jak go bijesz gołymi łapami, to mu szybciej schodzi? To nie wiedziałem. Ile jest w sumie Walkyrii? Są jeszcze jacyś trudniejsi bossowie czy to jest największe wyzwanie w grze? 

 

 

 

@Kazuo, czemu nie korzystasz z run, za wolne?  No i ten dublaż... Nie wiem po co sobie tak psuć grę, opowieści Ymira na łódce, dialogi między postaciami czy gra aktorksa  Kratosa, Nieznajomego i Wiedźmy to przecież :banderas:

 

Runy dosyć wolno się odpalają, w momencie kiedy jestem na jednego hita (a przy przeciwnikach od 5 lv. wzwyż jestem) to wolę nawet nie ryzykować. Inna sprawa, że prawie cały czas o nich zapominam :olo:

 

O dubbingu już pisałem, uważam że nasz rodzimy jest bardzo dobry. 


  • 0

#1155 Rudolf Napisany 19 sierpnia 2018 - 21:55

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:
No, ale kilka z nich jest dość szybkich albo użytecznych w podtrzymaniu komba, ten flashbang to chyba do końca gry miałem, bo właśnie był turbo szybki i nie zostawiał okienka przeciwnikom (no i przerywał ich ataki).

Walkirie i może te dodatkowe światy na najwyższym są najcięższe. Samych walkirii chyba było 8 + królowa.
  • 1

#1156 Kazuo Napisany 19 sierpnia 2018 - 22:05

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dzięki za info, za córy Odyna raczej wezmę się na sam koniec, to będzie taka wisienka na torcie. 

 

Co do run to bez kitu potrafię grać kilka godzin, by w pewnym momencie przez przypadek jakąś odpalić i przypomnieć sobie tym samym o ich istnieniu. Wiem, że niektóre są pożyteczne (zwłaszcza jak się je ulepszy), ale jak już zacznę walczyć to tak się skupiam na unikach / blokowaniu / ripostach, czymkolwiek byle tylko nie oberwać (hit=zgon na ogół), że po prostu zapominam o korzystaniu z różnych ułatwiaczy. 

 

 


  • 0

#1157 MonsieurWoland Napisany 19 sierpnia 2018 - 22:07

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Szkoda, że w GoW nie ma licznika czasu, chciałbym wiedzieć ile już przenolife'owałem przy tej grze. Tak czy inaczej opuściłem Niflheim, teraz czyszczę co mogę w Midgardzie, najbardziej podobają mi się te czarne dziury, z których wyskakują mocne koksy. Jeden niepozorny quest otworzył mi drogę do całkowicie nowej i zakładam, że opcjonalnej lokacji (tej z czerwonym smokiem i pomnikiem Thora do zburzenia), w której spędziłem dobre 2 godziny. Grubo. Strasznie ciężko się oderwać i już nawet nie chodzi tylko o walkę, ale o syndrom "jeszcze jednej lokacji do sprawdzenia, jeszcze jednego sekretu do odkrycia". Grając czuję się trochę jak w Tomb Raiderze, w którym jedną z najlepszych rzeczy było przeczesywanie sekretnych lokacji. Siekanie robi się już nieco łatwiejsze, mimo że prawie w ogóle nie ulepszam Kratosa (mam 120 tys. pieniążków na koncie), chociaż jak mi wyskoczyło z 5 wilków na lv.5 (ja mam lv.2) to mnie zaorały w sekundę :uff: chwila przerwy na masturbację i wracam do grania.


Na savie jest Chiba licznik.
  • 0

#1158 Kazuo Napisany 19 sierpnia 2018 - 22:11

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Ni ma. Jest tylko godzina, o której zapis został utworzony. 


  • 0

#1159 Stan Napisany 20 sierpnia 2018 - 01:51

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

 

Tej ale wiesz że tego kolesia najlepiej klepać piąchami co by mu pancerz zleciał? 

 

No i Walkirie to tak od 3 jest zabawa. Ona chyba zaczyna zmieniać sobie ataki w trakcie ich wykonywania albo spamuje specjalmi, juz nie pamiętam dokładnie. :hmmm:

 

Jak go bijesz gołymi łapami, to mu szybciej schodzi? To nie wiedziałem. Ile jest w sumie Walkyrii? Są jeszcze jacyś trudniejsi bossowie czy to jest największe wyzwanie w grze? 

 

 

 

No, łapami napierdalasz tych kolesi w płytowych blachach wszystkich, wtedy im szybciej zdrowie spada. 

 

Walkirii jest chyba jak wspomniał Rudolf 8 i królowa która jest ponoć przekokszona(nie wiem sam do niej nie doszedłem). 

 

Wiem, Rudolf że ich kolejność niby nie ma znaczenia, ale 2 pierwsze które spotkałem był łatwiejsze. ;) 


  • 0

#1160 Nyjacz Napisany 20 sierpnia 2018 - 11:55

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Kupiłem tę gierkę, a Kazuo pracuje w Sony, potwierdzone.


  • 0

#1161 Kazuo Napisany 20 sierpnia 2018 - 15:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Mam już etat w Capcomie, pracować na dwa raczej bym nie dał rady :)

 

Czekam na Twoje wrażenia!


  • 0

#1162 ACZ Napisany 20 sierpnia 2018 - 20:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

NEOsite.pl:

 

O tym, że God of War mógł dziać się w egipskiej mitologii mówiono od dawna. Cory Barlog w trakcie wystąpienia na Devcom w Kolonii zdradził, że studio rozważało mitologię nordycką i egipską, a w studiu głosy rozłożyły się po 50% na każdy z wyborów.

 

Barlog musiał więc wybrać sam. Jak wiemy, zdecydował się na mitologię nordycką. Ale egipska była tak mocno grana, że powstały nawet koncepcyjne rysunki Kratosa i Atreusa w Egipcie, gdzie ojciec i syn mierzyli się z ogromnym sfinksem i żołnierzami Anubisa.

Barlog zdradził też, że w studiu powstało materiału na trzy lata, ale tylko z dwóch użyto w grze, sporo wycinając z produktu końcowego. Co i tak jest imponujące mając na uwadze jak dużym tytułem jest God of War i ile zapewnia frajdy.

 

Pokazano też wstępne projekty Atreusa, które - jak mówi reżyser gry - przerażały wielu, więc z nich zrezygnowano.

 

God-of-war-devcom-2.jpg

 

GodOFWar-1.jpg

 


  • 0

#1163 Kazuo Napisany 20 sierpnia 2018 - 22:01

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Dobrze, że gra nie rozgrywa się w Egipcie, bo by mi śmierdziało nowym Asasynem, poza te klimaty za bardzo kojarzą mi się z Grecją. A tak to jest kompletnie odmienna mitologia nordycka, która udanie odświeżyła serię i wszyscy (chyba) się cieszą. 


  • 0

#1164 Cudak Napisany 20 sierpnia 2018 - 22:18

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Z okazji 3 wolnych dni kupiłem sobie przedwczoraj giereczkę, bardzo fajnie się pyka, ale już po kilku godzinach (wchodzę właśnie na szczyt góry) zaczęła mi doskwierać monotonia bestiariusza. :olo:


  • 0

#1165 Kazuo Napisany 20 sierpnia 2018 - 22:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Czytałem o tym w recenzjach, słyszałem od innych graczy i szczerze? To jest akurat narzekanie, którego kompletnie nie potrafię zrozumieć. Przecież ta gra ma od groma zróżnicowanych przeciwników, od zwykłych zombiaczków i wilczurów, przez zmutowane wiedźmy, latające macki, werewolfy, stwory drążące w ziemi, po wielkie trolle, jakieś kamienne bestie i przykokszonych rycerzy rodem z Dark Souls, w dodatku wielu z nich wstępuje w różnych odmianach (uważam to za plus, bo różnice nie są tylko kosmetyczne, ale walczy się zupełnie inaczej). Nawet z bossami nie jest tak źle jak się spodziewałem, a walki z nimi są fpytkę. 


  • 0

#1166 oranje Napisany 20 sierpnia 2018 - 22:27

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Tutaj może jest 3 bossów przecież :olo:
  • 0

#1167 Kazuo Napisany 20 sierpnia 2018 - 22:39

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

bullshit

 

Spoiler

Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 20 sierpnia 2018 - 22:39

  • 0

#1168 Nyjacz Napisany 20 sierpnia 2018 - 23:07

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Odpalilem najtrudniejszy i gra sie zajebiscie. W kazdej walce mega skupienie, wlasnie pokonalem nieznajomego, wiec zapewne dopiero ukonczylem prolog.
  • 0

#1169 Chewie Napisany 20 sierpnia 2018 - 23:09

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

dwa specyficzne przypadki co to gardzą popularną rozrywką gawiedzi bo są zbyt zajebiści, a teraz jeden z drugim będzie fapować nad prawie GOTY tego roku bo Hollow Knight 

 

Hollow Knight to 2017


  • 0

#1170 Kazuo Napisany 21 sierpnia 2018 - 07:17

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Odpalilem najtrudniejszy i gra sie zajebiscie. W kazdej walce mega skupienie, wlasnie pokonalem nieznajomego, wiec zapewne dopiero ukonczylem prolog.


Gra jest długa nawet jak się nie powtarza walk po 5 razy i nie liże każdej ściany. Licznika nie ma, ale strzelam, że gram już ze 30 h, a do końca gry mi jeszcze troche brakuje (sekrety odkryte tak w 60%). Wczoraj udało mi się trafić na jedną z Valkyrii, pozamiatała mną jak szmatą :uff:
  • 0



Inne z tagami: