Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spider-Man

Spider-Man PS4 Insomniac

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
640 odpowiedzi na ten temat

#421 Nyjacz Napisany 15 września 2018 - 11:42

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Co do ubisoftowości gierki - powymieniajcie się może pomysłami, jak Spider-Man 2 mógłby wyglądać bez tej cechy, ale wciąż z otwartym miastem.


  • 0

#422 Kazuo Napisany 15 września 2018 - 12:27

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Musieliby zrobić coś na zasadzie Arkham Asylum, w sensie w jakiejś pół-otwartej, pół-zamkniętej miejscówce z naleciałościami metroidvanii. Tylko wtedy ucierpiałaby najfajniejsza rzecz w grze - popylanie na pajęczynie. 


  • 0

#423 Nyjacz Napisany 15 września 2018 - 12:48

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Prędzej widzę coś na zasadzie otwartego świata bez żadnych znaczków, wszystko do odkrycia i znalezienia samemu (ale za to bez żałosnych znajdziek).

 

Anyway, 190zł to niezła cena, także gierka jest już w domu, zobaczymy, czy potrafię się jeszcze bawić w otwartym świecie ze znacznikami. Z całym moim uprzedzeniem jest na to szansa, bo jako tako w open worldy prawie w ogóle nie gram, więc mimo całego narzekania wcale nie jestem nimi przesycony, a dzięki Twojej opinii, recenzji Arhn i let's playowi jakiegoś jutubera wiem, że gierka daje dużo zadośćuczynienia za to, że jest rakowa, na czele z tym przepięknym bujaniem się po mieście. Więc zobaczymy, które uczucie we mnie zwycięży - "hej, jestem spajdermenem!" czy "ech, jestem spajdermenem i podczas walki z Venomem połknął mnie jakiś portal i pojawiłem się w ubiraku, jak stąd wyjść?!".


  • 0

#424 Kazuo Napisany 15 września 2018 - 14:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Stary, jeżeli mi się ta gra spodobała (a ubicrapów nienawidzę z całego serduszka, prawie tak samo mocno jak samograjów), no to Tobie też powinna. Walka i zasuwanie po mieście rekompensują wszystko. 


  • 0

#425 Stan Napisany 15 września 2018 - 15:20

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Latanie na pajęczynie jest po prostu bajecznie przyjemne, dlatego te wszystkie czynności, mimo ze bardzo powtarzalne, daja frajdę. 


  • 0

#426 Woroq Napisany 15 września 2018 - 15:35

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:

Latanie na pajęczynie jest po prostu bajecznie przyjemne, dlatego te wszystkie czynności, mimo ze bardzo powtarzalne, daja frajdę.

Tak, łapanie gołębi daje mnóstwo frajdy ;)
  • 0

#427 Shinigami Napisany 15 września 2018 - 15:50

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Daje, bo jest skillowe.
  • 0

#428 oranje Napisany 15 września 2018 - 15:52

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Zaczyna mnie gra nudzić, bo postanowiłem robić wszystko, a jest tego za dużo i zbyt powtarzalne. Te oceny chyba za sam tytuł i za to że to ex.
  • 1

#429 Shinigami Napisany 15 września 2018 - 16:36

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Lepiej nie rób wszystkiego i skup się na fajniejszych elementach w takim razie.
  • 0

#430 Kazuo Napisany 15 września 2018 - 16:42

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

Latanie na pajęczynie jest po prostu bajecznie przyjemne, dlatego te wszystkie czynności, mimo ze bardzo powtarzalne, daja frajdę.

Tak, łapanie gołębi daje mnóstwo frajdy ;)

 

 

Jak najbardziej. Poza misjami z dronami łapanie gołębi to najfajniejsza rzecz w tej grze. 


  • 0

#431 Woroq Napisany 15 września 2018 - 16:54

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 667 Postów:


Latanie na pajęczynie jest po prostu bajecznie przyjemne, dlatego te wszystkie czynności, mimo ze bardzo powtarzalne, daja frajdę.

Tak, łapanie gołębi daje mnóstwo frajdy ;)

Jak najbardziej. Poza misjami z dronami łapanie gołębi to najfajniejsza rzecz w tej grze.
:cf:

Dziś gram, olewając większość misji pobocznych. Poziom :banderas: wzrósł mocno, odzyskuję wiarę w rę grę. Jestem po pierwszym akcie :cooo: końcówka dała radę :)
  • 0

#432 Stan Napisany 15 września 2018 - 16:56

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Jeszcze nie goniłem gołębi. 


  • 0

#433 Kazuo Napisany 15 września 2018 - 17:03

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

U mnie było na odwrót, tak się wkręciłem w misje poboczne, że nie chciało mi się robić fabuły :olo: 


  • 0

#434 oranje Napisany 15 września 2018 - 17:07

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

Lepiej nie rób wszystkiego i skup się na fajniejszych elementach w takim razie.

Póki co mam mapę czystą ;) może dzisiaj w końcu akt drugi skończę.
  • 0

#435 Shinigami Napisany 15 września 2018 - 18:02

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Taka rada dla narzekaczy. Ja mam platynę, więc wiadomo, że się bawiłem przednio, ale jak ktoś gada, że go nudzą misje poboczne, a i tak je ciśnie, to jest coś nie tak :)
  • 2

#436 Nyjacz Napisany 15 września 2018 - 18:08

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Może perfekcjonizm i nerwica, zostaw ludzi grających wbrew sobie w spokoju  :u2:


  • 0

#437 fingus Napisany 16 września 2018 - 10:25

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
A jeśli ktoś nie grał, to dodam jeszcze, że gra jest mocno lewacka - w pobocznych misjach badamy skażenie środowiska. :cf:
  • 0

#438 Stan Napisany 16 września 2018 - 11:53

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 201 Postów:

Eee... to takie średnio lewackie. Mocno lewackie byłoby gdybyśmy badali skażenie środowiska LGBQT. 

 

btw. zrobiłem gołębie, nic trudnego. 


Ten post był edytowany przez Stan dnia: 16 września 2018 - 12:28

  • 0

#439 BeSOS Napisany 16 września 2018 - 12:36

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ale ogólnie nie ma tu jak rozumiem takich akcji jak znajdź 200 znaków zapytania z Batmana czy 2000 flag z Asasyna?
Ja ogólnie mimo wszystko lubię takie zbieractwo w otwartych światach ale nie kiedy jest wrzucone na siłę i w takich ilościach.

W Batmanie jeszcze na ogół było powiązane z zagadkami i pobocznym questem i tam mnie motywowało to do czyszczenia mapy ale no w takim Infamous bezsensowne było szukanie shardow.
  • 0

#440 Rudolf Napisany 16 września 2018 - 13:02

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Typowe zbieractwo to tylko 55 plecaków, w których są przedmioty związane z życiem Parkera i ze Spidermanem (każdy przedmiot jest inny i wiąże się z anegdotą). Dodatkowo są zdjęcia obiektów do zrobienia, ale to jest świetnie skonstruowane i można machnąć w czasie bujania. Obie rzeczy są przyjemne do skończenia.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 16 września 2018 - 14:29

  • 0

#441 Kazuo Napisany 16 września 2018 - 14:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Warto dodać, że wszystkie znajdźki są widoczne na mapie, więc nie trzeba marnować swojego cennego życia na przeszukiwanie każdego kąta. 


  • 0

#442 BeSOS Napisany 16 września 2018 - 14:28

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No to git, zrobi się.

Ogólnie jak byście to porównali do Batmana? Podobna struktura gry?

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 16 września 2018 - 14:28

  • 0

#443 Shinigami Napisany 16 września 2018 - 16:24

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 368 Postów:
Nie.

Albo inaczej, napisz lepiej jaka była struktura gry Batmana według ciebie, to ci wtedy odpowiem czy podobna, bo moim zdaniem każda gra Rocksteady się w tym aspekcie od poprzedniej różniła.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 16 września 2018 - 16:30

  • 0

#444 burnstein Napisany 16 września 2018 - 19:08

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

4286_6021_640.gif


  • 0

#445 oranje Napisany 16 września 2018 - 21:08

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Skończone. Teraz tylko przestępstwa na ulicy i platyna. Gra to mocne 8/10, ale żaden mesjasz. Od groma małych błędów jest, powtarzalne aktywności poboczne czy żenująco banalne skradanie.
  • 3

#446 bartezoo Napisany 18 września 2018 - 15:31

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

No do Batmana AA to nie ma podjazdu pajęczak, ale gierka jako klonu ubicrapa nawet daje radę. 


  • 0

#447 Nyjacz Napisany 19 września 2018 - 08:41

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Pograłem trochę z młodszym bratem i grało się nam tak wybornie, że w życiu się tego nie spodziewałem. Zaczynając od najbardziej zaskakującej mnie rzeczy, której w filmach nie widziałem, to klimat. Czuję się jakbym oglądał film o pajączku, tudzież czytał komiks. Cała narracja od samego początku, luźne gadki, muzyczka i ten vibe wyskakiwania z tego, co Peter właśnie robi, w ciuszki i bujanie się po mieście to złoto, brat też od razu się zakochał, a mi aż filmy się chciało pooglądać znowu. A pewnie to dopiero zalążek, bo czarne i miłe charakterki dopiero poznam.

 

Następna sprawa to naturalnie gejplej. Tutaj jest lepiej niż się spodziewałem - walki są bardzo przyjemne i podoba mi się, że każdy przeciwnik wymaga ciut innego klikanka. Gościa z bronią białą trzeba wyrzucić w górę, wślizgiwać się pod tymi z tarczą, a mięśniaczków opluwać pajęczyną. Wszystko przy tym jest responsywne i płynne, a Spidey robi spektakularne wygibasy aż miło popatrzeć. Wspomniałbym o dodatkowych możliwościach pod walkę, ale po pierwsze odblokowałem ich bardzo mało, a po drugie już o tym wiecie.

 

Skradanka w sumie mocno casual, ale jest sympatyczną odmianą. To, co oczywiście błyszczy jak silnik id Tech 4, to poruszanie się pająkiem po mieście i to jest nie do wiary, jak to jest zrobione, po prostu absolutna czołówka przemieszczania się bohaterem w grach komputerowych i definicja bycia Spider-Manem. To, co się w tym mieście robi, to ubirak, ale zamiast biegać najemnikiem z karabinem i napierdalać piratów, tudzież zbierać kwiatki albo polować na zwierzynę, to zbieramy plecaczki, robimy foteczki i napierdalamy oprychów z okazjonalnymi wyzwaniami podczas walki. Na zmianę z bratem odhaczanie znajdziek dawało nam mnóstwo frajdy i ta ciekawość, jaki będzie następny kostium. Oczywiście jestem zakochany w Scarlet Spider, pewnie spędzę w nim większość gry - szkoda, że nie da się ubrać kaptura.

 

Na ten moment jestem całkiem zauroczony, miła odskocznia od szalonego wyzwania w Give me God of War, a największą rację miał Shinigami pisząc, że ta gra jest lepsza niż powinna być. Zdecydowanie! Mam nadzieję, że to uczucie pozostanie ze mną do końca, a ja nie znudzę się tymi wszystkimi pierdółkami w mieście. Brzmię trochę jakbym mesjaszował, ale oczywiście nie ma tu nic nadzwyczajnego, ot całkiem się zaskoczyłem jakością gierki, niezwykle przyjemnej gierki, która oczywiście ma +3 za markę - no nie do końca bezwarunkowo to ma. Tutaj słowa Kazka "perfekcyjne wykorzystanie licencji".

 

Graficznie poezja, miasto podczas bujania się po mieście wygląda rewelacyjnie, i to oświetlenie :banderas:

 

Strach pomyśleć, co to będzie jak Insomniac mając już gotową grę, zbuduje na jej kanwie następczynię, skupiając się przy tym na oddaleniu się od gierek ubi w jakiś sposób.

 

Zanim się rzucą na mnie lwy. Po pierwsze przyznałem się do poniekąd błędu w ocenie, po drugie zaznaczyłem, że gra nie jest mesjaszem, a wciąż ubirakiem, a ja po prostu jestem zaskoczony jak przyjemnym ubirakiem, po trzecie nie jestem malkontentem, tylko sceptykiem, bo jak dla mnie gra na materiałach w ogóle nie wyglądała tak fajnie, a może po prostu brakuje mi wyobraźni i jestem uprzedzony wobec gier, gdzie są wieże do odkrywania, po czwarte wciąż mogę się znudzić za 10 godzin.


  • 2

#448 bartezoo Napisany 19 września 2018 - 10:11

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Za te sekcje skradane MJ to ktoś powinien stracić pracę przynajmniej, o fizycznym wpierdolu nie wspominając. 


  • 0

#449 Rudolf Napisany 19 września 2018 - 10:16

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Oj tam, bez przesady. Są łatwe, kilka z nich wprowadza nawet spoko patenty, a sprawdzanie itemków dodaje sporo lore. Gorzej z tymi drugimi,  bo tam to jest samo kitranie (dobrze, że ta pierwsza sekwencja to mocny szajsik przynajmniej).


  • 0

#450 bartezoo Napisany 19 września 2018 - 10:22

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Mówie o tej w bazie Sable, przecież inteligencja tych dzbanów to jest gorsza niż w pierwszym MGS


  • 0



Inne z tagami: