Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spider-Man

Spider-Man PS4 Insomniac

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
640 odpowiedzi na ten temat

#511 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 10:11

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Chcesz czytać Amazinga od numeru 1 z 1963? ;) Złap w którymkolwiek momencie tak naprawdę i się wkręcisz. Jeżeli jednak chcesz zacząć od Superiora, to po pierwsze nic o nim nie czytaj, a po drugie weź się za niego od Amazing Spider-man 698.


  • 0

#512 Rudolf Napisany 24 września 2018 - 10:18

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:

Jak masz tablet  albo duży telefon to weź sobie Marvel Unlimited, na Ipadzie Mini świetnie się czyta (na komputerze może też, nie wiem, nie sprawdzałem). Od 612 jakoś numeru Amazinga byś mógł wystartować, bo wtedy się Gauntlet zaczyna, które prowadzi do Grim Hunt, a potem Big Time właśnie. Gauntlet dobrze wprowadza w uniwersum + rysuje na nowo sylwetki klasycznych przeciwników Pająka, często w naprawdę dobrym stylu (chyba najlepsza historia z Rhino ever i przy okazji najlepsza historia z Lizardem (dla mnie jedna z lepszych o Parkerze w ogóle)). Potem czytasz jak leci. po #700 seria przechodzi w Spectaculara, który ma jakoś 31 numerów, a potem wraca do normalnej numeracji Amazinga. W trakcie czytania Superiora możesz też przeczytać Superior Foes of Spider-man, które jest najlepsze na świecie i  ma tylko 16 numerów. Zakłam, że jakąś tam wiedzę masz (kojarzysz Spectacualra przez kreskę Ramosa, więc pewnie kupowałeś komiksy z serii DK jak wychodziły), jak nie czytałeś Ostatnich Łowów Kravena to przeczytaj wcześniej przed Gauntlet.

 

Zaczynanie jakoś zaraz przed samym Superiorem jest imo średnim pomysłem, bo Slott tam wczesniej od wuja postaci wprowadził.


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 24 września 2018 - 10:20

  • 1

#513 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 10:24

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

No i napisałeś ten post zaraz po tym jak zamówiłem sobie polskie wydanie Superior Spider-Man: Ostatnie życzenie, czyli 698-700 Amazinga.

 

Marvel Unlimited już ogarniam z czym to się je.


  • 0

#514 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 10:25

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Tylko serio - jak nie wiesz, o czym Superior jest, to nie czytaj nawet opisu z tyłu komiksu.


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 24 września 2018 - 10:25

  • 0

#515 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 10:34

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Spoko. Dzięki za doradzenie, spróbuję lecieć z tymi tomami i zastanowię się nad Unlimited. Tanio wychodzi. Tylko czy faktycznie jest tam dostęp do wszystkich np. Spider-Manów właśnie? Czy czegoś brakuje? Czy jest podpowiedź, w jakiej kolejności to wszystko czytać? I czy są aktualnie wydawane numery?

 

A, i jeszcze o jedną rzecz podpytam. Batman Arkham Knight - czy robienie tam 100% jest równie satysfakcjonujące czy trzeba siedzieć z YouTubem albo guidem? Jak to drugie, to gierkę zostawiam na  potem i przejdę sobie na spokojnie nie na platynkę. Ale jakby podobnie przyjemnie maksowało się gierkę, a przy okazji wiem, że Batek był super (pierwsze dwie części), to chętnie powinę już teraz.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 24 września 2018 - 10:38

  • 0

#516 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 10:36

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Unlimited jest o kilka miesięcy w tył za aktualnymi komiksami, nie pamiętam dokładnie ile. Natomiast katalog starych jest ogromny i cały czas uzupełniany.


  • 0

#517 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 10:40

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

A czy jest sens chęć na połapanie się w tym wszystkim, czy mogę czytać jak leci i co mnie zainteresuje? Bo serio, jak mam kupować usługę, to muszę mieć jakiś plan jak to czytać. No i jeszcze z Batkiem mi odpowiedz ;)


  • 0

#518 Rudolf Napisany 24 września 2018 - 10:41

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:

Z rzeczy, o których pisałem jest  wszystko i jeszcze trochę. Wszystkie serie poboczne, eventy, dodatkowo fajna możliwość sprawdzania komiksów związanych z poszczególnymi postaciami. Chcesz jakieś historie z Electro? Nic prostszego, appka wywala Ci wszystkie komiksy, gdzie się pojawił.  A komiksy są do max pół roku, co tydzień wpada kilkanaście nowych komiksów + zawsze wpadają jakieś starsze uzupełniające. Obecie tam jest tego grubo ponad 20k jak nie dużo więcej.


  • 0

#519 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 10:44

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

No fajnie, tylko sam mówisz, że trzeba mieć na to konkretny plan, żeby nie tracić zabawy, a właśnie są jakieś zbiorcze komiksy, Avengersi i inne komiksy, gdzie bierze udział Pete i jak znaleźć w tym wszystkim chronologię? Ok, Ty coś rzuciłeś, ale czy to wszystko? Jak potem mam się połapać, żeby czytać inne zeszyty Spiderka, no i np. wziąć się za Daredevila - znowu szukać planu w internecie czyt jest to tam jakoś ładnie posegregowane?


  • 0

#520 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 10:45

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Na dobrą sprawę możesz czytać co i jak chcesz. W Marvelu i DC podejście "ogarnę wszystko od początku" naprawdę nie ma sensu, szczególnie jak dopiero chcesz zacząć. Najlepiej tak jak mówi Rudolf - przeczytaj jedną historię i kontynuuj serię dalej, przy okazji czytając to, co cię zaciekawi, bo jakaś postać o tym wspomniała.

 

Możesz sobie też znaleźć w necie jakąś listę "X najlepszych historii o ABC" i je przeczytać.


Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 24 września 2018 - 10:46

  • 1

#521 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 10:49

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Oke, a 

A, i jeszcze o jedną rzecz podpytam. Batman Arkham Knight - czy robienie tam 100% jest równie satysfakcjonujące czy trzeba siedzieć z YouTubem albo guidem? Jak to drugie, to gierkę zostawiam na  potem i przejdę sobie na spokojnie nie na platynkę. Ale jakby podobnie przyjemnie maksowało się gierkę, a przy okazji wiem, że Batek był super (pierwsze dwie części), to chętnie powinę już teraz.

  • 0

#522 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 10:54

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Zagraj i sprawdź czy ci się podoba spędzenie połowy gry w batczołgu i bzdurne wyścigi batmobilem. Ja mam platynę i prawie komplet trofików z każdego dlc, ale ta gra nie jest aż tak dobra, jak być powinna.


  • 0

#523 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 11:12

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Rozumiem, ale pytam głównie o to, czy platyna wymaga szukanie znajdziek z internetem, czy jest wszystko tak rozłożone, że można przyjemnie samemu ją zrobić? Nie żebym grał dla platyny, ale wolę to wiedzieć, bo jak trzeba 200 jakichś gówienek zrobić z guidem, to przechodzę teraz inną gierką, a Arkham potem, a jak mogę wyczyścić mapę sam i potrwa to niewiele dłużej niż w Spiderku, to chętnie spróbuję teraz ;)


  • 0

#524 burnstein Napisany 24 września 2018 - 11:14

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

(...) Nie żebym grał dla platyny, ale gram dla platyny. (...)

 


  • 0

#525 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 11:15

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Gra wyszła na tyle dawno temu, że nawet nie pamiętam. Ale pewnie standardowo się znajdźki na mapie wyświetlają.


  • 0

#526 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 11:18

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

 

(...) Nie żebym grał dla platyny, ale gram dla platyny. (...)

 

Nie, chodzi o przyjemność ze swingowania po mieście i czyszczenia mapy, co w Spider-Manie jest super, i jeśli w Batmanie, na którego złapałem teraz ochotę, jest chociaż w 60% tak spoko, tylko analogicznie szybowanie nad miastem i latanie od zadanka do zadanka, to brałbym, a jeśli mam grać dla samego wątku głównego, to wolę kiedyś tam, bo nie tego szukam. 


  • 0

#527 Schrodinger Napisany 24 września 2018 - 11:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

Nyu nie polecam Arkham Knighta, połowa gry w batczołgu zniszczyła przyjemność z eksploracji tego świata, nie wiem jak w pająku bo jeszcze nie grałem, ale najlepsze uczucie swobody podczas przemierzania miasta była imo w ... tej gierce co wyszła wtedy co infamous ale była inna, zapomnialem tytułu :olo: 


  • 0

#528 burnstein Napisany 24 września 2018 - 11:27

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Prototype?


  • 1

#529 Schrodinger Napisany 24 września 2018 - 11:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

o o właśnie


  • 0

#530 Pawlik Napisany 24 września 2018 - 12:39

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

jazda batmobilem była fajna, AK to świetna gierka. 


  • 0

#531 Rudolf Napisany 24 września 2018 - 12:45

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:
Tak jak mówi Pawlik, poruszanie się po mieście w AK używając komba batmobil+szybowanie+linka jest fantastyczne. Jak wróciłem potem do starszych części to mnie szlag trafiał jakie to wszystko jest mozolne. No i dla mnie sama jazda autkiem również była cudnie zrobiona. Mi się AK bardzo podobał, fabularnie najlepsza część (pomijając postać samego AK) obok AO, najlepiej zrobione skradanie, poruszanie, walka i zagadki. Szkoda, że nie było tylu plansz w budynkach jak w poprzednich częściach, ale dało się to przeboleć. Jedyny zarzut, który rozumiem, to to, że czołgowanie po czasie może się znudzić i marni bossowie (a w sumie to ich brak).
  • 0

#532 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 12:51

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Spoiler


  • 0

#533 Schrodinger Napisany 24 września 2018 - 12:52

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

ja odpadłem chyba jakoś po tym, miałem walkę z czołgami w mieście czy tam czołgiem z AK nie wiem, było to tak daremne że rzuciłem w diabły 


  • 0

#534 Kazuo Napisany 24 września 2018 - 13:07

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Arkham Knight byłby fajny, gdyby batmobil został wrzucony na zasadzie dodatku, a nie zajmował 50% gry. Brak normalnych walk z bossami to też lipa po całości, dla mnie najgorsza część od Rokstedi.
  • 2

#535 Stan Napisany 24 września 2018 - 15:55

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Kurwa ale MJ jest wkurwiająco irytująca w tej grze. Typ obraźliwej feministki, co to wszystko może i nikt jej zakazywać tego nie będzie nawet jak chce skoczyć na główkę do miski. 

 

 

Czyli dom platyny nie potrzeba zadań taskamstera na złoto robić? Bo kurwa w nich wychodzi jak to płynne sterowanie tak przyjemne w casualowym lataniu jest momentami beznadziejne przy próbie być precyzyjnym przy dronach. No i ta zmiana, przy bombach, że musisz do niech podbiec aby móc nimi rzucić, a nie ma auto celowania jak przez całą resztę gry na obiekty do rzucenia. 


  • 0

#536 Shinigami Napisany 24 września 2018 - 16:13

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Ciesz się, że się nie całuje z inną babą. I braku złota nie tłumacz sobie lipnym sterowaniem.
  • 0

#537 Stan Napisany 24 września 2018 - 16:21

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Takie są fakty, a złoto jeszcze zrobię. Najlepsze jest to że raz byłem na miejscu dla drona przed nim a i tak złota nie dostałem, mimo ze wszystkie "kulki" zgarnąłem po drodze. Taka to gra.  :kidding:


  • 0

#538 Kazuo Napisany 24 września 2018 - 17:48

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Kurwa ale MJ jest wkurwiająco irytująca w tej grze. Typ obraźliwej feministki, co to wszystko może i nikt jej zakazywać tego nie będzie nawet jak chce skoczyć na główkę do miski. 

 

 

 

MJ to chyba najbardziej wiarygodna postać kobieca w grach: non stop puszcza fochy z dupy, sama nie wie czego chce i nigdy nie słucha głosu rozsądku  :duda:

 

 

 

Czyli dom platyny nie potrzeba zadań taskamstera na złoto robić? Bo kurwa w nich wychodzi jak to płynne sterowanie tak przyjemne w casualowym lataniu jest momentami beznadziejne przy próbie być precyzyjnym przy dronach. No i ta zmiana, przy bombach, że musisz do niech podbiec aby móc nimi rzucić, a nie ma auto celowania jak przez całą resztę gry na obiekty do rzucenia. 

 

Jeżeli zaczniesz szastać żetonami na skille, to jest opcja, że będziesz musiał zrobić te zadania na złoto.Na którejś z poprzednich stron wrzucałem info ku przestrodze. 


  • 2

#539 Nyjacz Napisany 24 września 2018 - 18:01

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Ja przez większość gry i tak nie wydawałem żetonów na gadżety, a bałem się, że mi nie będzie starczało na atrakcyjne kostiumy. Nawet nie wiedziałem, że czegoś może braknąć. No ale w sumie szkoda, chętnie czułbym się przymuszony do wymasterowania na złoto :^^:


  • 0

#540 Kazuo Napisany 24 września 2018 - 18:09

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Przeszedłeś GMGoW, te złote medale to przy tym zwykłe pierdnięcie. I w sumie się dziwię, że musisz się czuć przymuszony, żeby to zrobić. Te wyzwania to największa frajda w całej grze. 


  • 0



Inne z tagami: