Skocz do zawartości

PlayStation Home


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
530 odpowiedzi na ten temat

#31 Danteusz Napisany 07 marca 2007 - 23:50

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Na razie wiemy tyle co podali w oficjalnych materiałach, a że nie ma tam zbyt wielu szczegółów to nie będe się kłócił.
  • 0

#32 ACZ Napisany 08 marca 2007 - 01:40

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

Xbox 360 ma limit 100 kontaktów i słyszę wiele głosów z prośbą o poszerzenie.

Źle się wyraziłem. Kontaktów powiedzmy w Home może być i 200, ale czy równocześnie 200 osób zaprosisz do swojego domu? Nierealne.
Lista kontaktów może być powiedzmy te 200 osób, a zaprosić równocześnie do domu będziesz np. mógł tylko 30 osób. IMO i tak nawet 30 ludzi równocześnie do siebie do chaty nie zaprosisz, bo niby po co? Bezsensu, więc tu nie ma problemu.
  • 0

#33 Gość__* Napisany 08 marca 2007 - 02:56

Gość__*
  • Goście
GDC: PS3 Home 'Full Demo Run'
http://www.gamevideo...m/video/id/9861

Sony POZAMIATAłO!!!

Ja jestem zaszokowany :ninja:
To bedzie taki wielki wirtualny swiat posiadaczy PS3.
  • 0

#34 Gość__* Napisany 08 marca 2007 - 11:02

Gość__*
  • Goście
A tu bedziemy chyba chodzic na nowe seanse (trailer/ filmy? )

Dodany obrazek

Dodany obrazek

:ninja:

Gdzies czytałem ze jezeli załozymy swoj klana w jakies grze to bedzie mozliwosc "budowy" swojego...klubu :ninja:
Spotkanie klanu przed waznym meczem w klubie, a tam gra w bilarda czy w inne arcadowe gierki :) haha mistrzostwo!
  • 0

#35 gruby Napisany 08 marca 2007 - 11:31

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Sony naprawdę pozamiatało. Ja chcę PS3. JUŻ!
  • 0

#36 ACZ Napisany 08 marca 2007 - 12:02

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Ale wszelkie bilardy itp. trzeba będzie sobie kupić do domu.
Poza tym już widzę, że jak będą święta to będą pierdołki do kupienia do domku typu choinki, bałwany i inne dodatki, a strumień kasy będzie leciał do kieszeni Sony.
Mistrzowskie posunięcie Sony na wyciąganie kasy od graczy i mistrzowskie przedsięwzięcie dla samych graczy.
Mniam :D
  • 0

#37 Gość__* Napisany 08 marca 2007 - 12:15

Gość__*
  • Goście
Dokładnie!

IMO to jest genielany ruch ze strony Sony (dla Sony w;) ). HOME bedzie dostepny dla kazdego posiadacza PS3 za free, ale np. juz nowe ciuchy, czy meble do naszego mieszkania juz nie. To bedzie maszynka do robienie gruuuubej forsy.
Lepszy pierwszy przykład, zakładamy sobie klan np. w RESISTANCE, mamy swoj własny klub (tak tak bedzie taka mozliwosc, spotkania przed waznymi meczemi w naszym...klubie ohmy.gif , mistrzostwo!!!), ale jakos tu pustawo, wiec robimi sciepe na nowe tapety, meble, stół bilardowy czy automaty do gier 0_o (w koncu inny klan nie moze byc lepszy wink.gif hehe)
Oczywiscie to tylko i wyłącznie moje przypuszczenie i to wszytsko moze byc za darmo (taaa juz wink.gif )

Druga sprawa to sonowskie achievementy, czyli Trophies. Nie powiem ze ten salon z nagrodami zrobił na mnie spooore wrazenie, prezentuje sie to swietnie!
  • 0

#38 BeSOS Napisany 08 marca 2007 - 12:20

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dla mnie koncepcja HOME jest kapitalna, oby tylko wykonanie nie zawiodło.
No i nadal pytam się czy w PS3 bedzie w końcu ta zunifikowana lista znajomych, game invite'y itp, czy nie? Bo chodzenie po HOME i szukanie kumpla będzie nieco czasochłonne.
  • 0

#39 Danteusz Napisany 08 marca 2007 - 12:22

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Skoro robią tak duże, zintegrowane i globalne środowisko wyobrażam sobie że będzie lista znajomych i możliwość wysyłania do nich wiadomości.
  • 0

#40 logan Napisany 08 marca 2007 - 12:23

logan

  • Forumowicze
  • 2 356 Postów:
ciekawe jak to home wplynie na sprzedaz gier na PS3. Ludzie zamiast kupowac gry beda kupowac nowe meble do wirtualnego mieszkania :lol:
  • 0

#41 Ney Napisany 08 marca 2007 - 12:24

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Ja mam nadzieje ze bedzie mozliwosc poruszania sie po menusach home zamiast chodzic po woli wszedzie "ludzikiem". Trofea kumpli tez bym wolal ogladac na liscie a nie mu lazic godzine po domu i szukac tego co chce...Zdecydowanie powinni pomyslec o takim rozwiazaniu dla osob ktorych simsy wogole nie kreca (jak ktos kupi za normalne pieniadze jakas kanape do tego wirtualnego domku to wspolczuje...).
  • 0

#42 Danteusz Napisany 08 marca 2007 - 12:26

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Trofea kumpli tez bym wolal ogladac na liscie a nie mu lazic godzine po domu i szukac tego co chce

Lista trofeów będzie
  • 0

#43 ACZ Napisany 08 marca 2007 - 12:31

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Ney, nie przesadzaj. Przecież wchodzenie do Home nie będzie obowiązkowe, aby tam łazić i czegoś szukać. Wszystko będzie również dostępne z prostego menu.
Home to po prostu wizualizacja tego wszystkiego co masz na dysku i oryginalna komunikacja z innymi użytkownikami.
  • 0

#44 Ney Napisany 08 marca 2007 - 12:38

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Skoro tak Czychu mowisz to juz ok :)
Tyle ze bez tej calej wizualizacji to bedzie wygladalo na 100% zrzyne z Live...
  • 0

#45 Danteusz Napisany 08 marca 2007 - 12:41

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Jeszcze nie wiadomo dokładnie jak będą wyglądać poszczególne kwestie (komunikacja, lista przyjaciół itp.). Jednak skoro robią tak złożony system to nie powinni zapomnieć o podstawach, czyli wygodnym użytkowaniu.
  • 0

#46 Gość__* Napisany 08 marca 2007 - 12:42

Gość__*
  • Goście

Skoro robią tak duże, zintegrowane i globalne środowisko wyobrażam sobie że będzie lista znajomych i możliwość wysyłania do nich wiadomości.

Przeciez juz mamy mozliwosc wysyłania wiadomosci, lista przyjacioł tez jest, wiec o co wam chodzi? 0_o
  • 0

#47 Danteusz Napisany 08 marca 2007 - 12:47

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Właśnie zobaczyłem że nawigacja będzie dostępna z wirtualnego PSP, więc będzie można szybko się przenosić do wybranych miejsc. Nowe ciuchy odkrywane dzięki kupowaniu gier to świetny pomysł :D
  • 0

#48 Gość__* Napisany 08 marca 2007 - 12:54

Gość__*
  • Goście

Trofea kumpli tez bym wolal ogladac na liscie a nie mu lazic godzine po domu i szukac tego co chce

Chyba nie ogladales tej 20minutowej prezentacji

Dodany obrazek
klikasz na puchar i juz jestes u kumpla na "chacie" i ogladasz jego nagrody (a jak to sie prezentuje! :ninja: )

Ney, jezeli ludzie kupowali zbroje dla konia to i kupia kanape do swojego virtualnego mieszkania ;)



HOME Space
• Design and build your own apartment, house or even neighbourhood.
• Purchase new landscapes, apartments and furniture
World
• Purchase new clothing sets, pets and accessories for your character
• Purchase functional items to add value to your private Home experience
• Leave your mark on the world with premium player-created content tools.
Entertainment
• Share photos, movies and music from your PS3 HDD with friends in your personal space.
Gaming
• Meeting game-specific lobbies to discuss games, get new content or team up for online gameplay
Lobbies
• Individual lobbies created by first and third parties allow for consumer interaction, commerce



Na zachodnich forach sporo tego typu tematow
http://www.neogaf.co...ad.php?t=145443

haha a jeszcze tak nie dawno Piotrus M z M$ szydzil sobie z tego co Sony oferuje jezeli chodzi o online
:hejka:


Polecam tą prezentacje
http://www.gamevideo...m/video/id/9861
wszytsko pieknie przedstawione :)
  • 0

#49 Ney Napisany 08 marca 2007 - 12:58

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Yeti ogladalem ta prezentacje (ale wtop zaliczyl Harrsion :) ) i jak kilknal na puchar to byl w pomieszczeniu gdzie glowne trofea sa, a potem pokazali jakies olbrzymie gdzie bylo miejsce na klilka tysiecy nagrod...I mam nadzieje ze bedzie na to jakas lista do przegladania i nie bede mial obowiazku chodzic po jego chacie i ogladac te nagrody i szukac sposrod kilkuset akurat tej ktora szukam (np jakas ciezka do zdobycia w DMC4 bo jestem ciekaw czy ja ma).
  • 0

#50 ACZ Napisany 08 marca 2007 - 13:00

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
A czy Sony będzie miało problem z takim banałem, jak zrobienie listy nagród z podziałem na kategorie? Wątpię.
  • 0

#51 gruby Napisany 08 marca 2007 - 13:12

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Szkoda tylko, że wszystko jest takie.. realistyczne. Wolałbym szczerze mówiąc grafikę jak z LittleBigPlanet, albo właśnie z Mii Channel. Ale trudno. Chyba nie było shotów: http://www.valhalla.... ... ciach.html

Wszystko fajnie, ale taki realistyczny design jakoś mi nie podchodzi. Chociaż cała reszta rządzi. Przynajnmiej w zapowiedziach.
  • 0

#52 MaxVarEmreis Napisany 08 marca 2007 - 14:12

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:
Home jest naprawde ciekawym patentem, jednak w moim mniemaniu nie dorówna swoja praktycznością Live'owi. Głownie przez to, ze Home to "gra". Darmowa gra, która w jakims stopniu jest zintegrowana z PS3. Za każdym razem, kiedy bede chciał korzystac z Home, musze najpierw to odpalic, nie mam do tego dostępu w każdej chwili. Kiedy odpalam X360 w ciagu 3 s moge sprawdzić kto i co robi. Odpalam gre i moge ciagle sprawdzac moja liste znajomych. Moge im wysłac zaproszenie, wiadomość tekstowa, głosową, moge zaprosic do chata czy video chata i to neizaleznie co robie albo w co gram.

Mi sie Haome bardzo podoba, zeby nie było. Chce tylko pokazać zasadnicze rożnice pomiędzy tymi dwoma tworami. MS postawił na funkcjonalnoścm, Sony na widowiskowośc. Jak dla mnie trudno stawiac pimiędzy Home i Live znak =.
  • 0

#53 ACZ Napisany 08 marca 2007 - 17:12

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Nie wiem czy było.
Beta Home ruszy już w kwietniu, a serwis zostanie wprowadzony w połowe tego roku, ale pewnie na jesień dopiero.
  • 0

#54 Ryo-San Napisany 08 marca 2007 - 18:33

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:

Jak dla mnie trudno stawiac pimiędzy Home i Live znak =.

oczywiscie ze trudno bo Home a Live to dwie rozne rzeczy. Live to serwis online a Home to trojwymiarowa nakladka na serwis online czyli PS Hub - ot tyle w kwestii porownan.

a ze nie chce mi sie plodzic nowego posta odnosnie PSH to wrzuce swoja wypowiedz z forum PE

Na HOME nie ma co narzekac bo nikt nam go nie wciska na sile - jedyne mozna przystopowac wodotryski, ktore moga okazac sie przedwczesne. Mi osobiscie trailerek PSH przypadl do gustu ale to byla tylko kilkuminutowa zajawka. W praktyce moze sie to okazac dosyc monotonne. Chce obejrzec trailer to zamiast dwoch klikniec na padzie bede musial sie przejsc do "kina", chce pograc w MK2 to ide do wirtualnego salonu Arcade - fajne? tak ale IMO na krotka mete, pozniej zacznie to ludzi irytowac. Chce z kims pogadac do odapalam voice czata albo gadam w lobby gry, bo po co marnowac czas. Z nudow ofszem mozna polazic, ale jak to samo będe mogl zrobic z menu PS Huba to bardzo mozliwe, ze dam sobie z tym spokoj. Chociaz nie mowie NIE - bo czasami takie rzeczy potrafia wessac nawet najwiekszych scpetykow. Natomiast z drugiej strony jak juz napisal YETI odnosnie oplat w PSH - nic nie jest za darmo - jezel mam placic za te pierdoly to moge powiedziec juz teraz ze oleje to cieplym moczem.
  • 0

#55 Danteusz Napisany 08 marca 2007 - 18:36

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Natomiast z drugiej strony jak juz napisal YETI odnosnie oplat w PSH - nic nie jest za darmo - jezel mam placic za te pierdoly to moge powiedziec juz teraz ze oleje to cieplym moczem.

W czasach gdy ludzie płacą 3$ za zbroję dla konia płatny mebelek nie jest niczym niezwykłym, całe szczęście że nie ma obowiązku kupowania.

Patrząc na gametrailers widać że Sony zrobiło furorę, trailer Home w trochę ponad jeden dzień został obejrzany ponad 400.000 razy. Ostatnio takie dobre wyniki miały trailery Halo 3 i MGS4
http://www.gametrailers.com/top20.php
  • 0

#56 ACZ Napisany 08 marca 2007 - 19:36

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Polecam Ryo obejrzeć całą prezentację 20 minutową, a nie tylko ten krótki trailer.
Cała konfa jest do obejrzenia na IGN.
Poza tym obejrzenie swoich trofeów z osiągnięcia gry będzie smaczniej oglądać w takiej wypas wizualizacji graficznej niż oglądać tylko przybywające punkty, jak to ma miejsce na Live!
  • 0

#57 xell Napisany 08 marca 2007 - 19:42

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 329 Postów:

W czasach gdy ludzie płacą 3$ za zbroję dla konia płatny mebelek nie jest niczym niezwykłym, całe szczęście że nie ma obowiązku kupowania.

Tylko że po eksperymencie z zbroją konia Bethesda otrzymała tak negatywny feedback, że pratycznie wybito takie rzeczy developerom z głowy (jedyne EA się wybija swoją bezczelnością).

Ostatnio takie dobre wyniki miały trailery Halo 3 i MGS4

Tylko Halo 3, MGS4 był ściągany w kilka razy mniejszej ilości.
  • 0

#58 ACZ Napisany 08 marca 2007 - 19:47

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:
Swoją drogą wyśmienicie ten Home jest sprzężony z PSP.
  • 0

#59 Danteusz Napisany 08 marca 2007 - 19:50

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:

Tylko że po eksperymencie z zbroją konia Bethesda otrzymała tak negatywny feedback, że pratycznie wybito takie rzeczy developerom z głowy (jedyne EA się wybija swoją bezczelnością).

Sony będzie robić betatesty od kwietnia do jesieni, w tym czasie mogą zbierać opinie na temat poszczególnych pomysłów. Jeśli któryś z nich zostanie przyjęty negatywnie to go wywalą.

Tylko Halo 3, MGS4 był ściągany w kilka razy mniejszej ilości.

Nie, śledziłem te dane zaraz po E3, MGS4 miał stratę do Halo 3, ale nie była kilkukrotna. MGS4 był w kilku wersjach, sumowałem wyniki wszystkich.

Zobaczcie to:
http://www.homebetatrial.com/
  • 0

#60 Ney Napisany 08 marca 2007 - 20:48

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:
Dużą potegą Live jest to że włączam konsole i bez żadnego klikania odrazu widze ilu z moich friendsow jest on-line.Kolejne kliknięcie i wiem co robia,kolejne i można już w zasadzie rozmawiac...Pozatym grajac w jakas gre moge chatowac z kims kto gra w inna gre. Nie mowiac juz o tym ze jak gram to jesli któryś z przyjaciół pojawi sie na Live konsolka daje mi o tym natychmiast znać. Jestem ciekaw czy to wszystko bedzie mozliwe poprzez Home...Czy jak wlacze konsole i gre bez wchodzenia/uruchamiania Home czy bedzie widac co robia znajomi i mozliwosc chatowania z nimi w kazdej chwili.
  • 0