Skocz do zawartości

PlayStation Home


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
530 odpowiedzi na ten temat

#61 Texz Napisany 08 marca 2007 - 21:02

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
To może być to. Sony uderza z HOME w zupełnie inny rodzaj użytkowników, w zupełnie inny sposób postrzegania rozgrywki. Kto wie co będzie za kilka lat? Wszystkie nooby będą grać na PS3, podczas gdy X360 będzie rozgrywką dla hardcoreowców? :hmmm: Nieeeee :)

W każdym razie nie powielają bez pamięci pomysłów z XL i zaproponowali inne podejście do tego problemu.

Powiedzmy sobie szczerze - dobrze zrobili. Gdyby zrzynali na żywca z XBL, to dopiero poleciała by na nich krytyka. :hejka:
  • 0

#62 Ryan Napisany 08 marca 2007 - 23:31

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
http://www.tgdaily.c... ... bigplanet/

"While PlayStation: Home did garner some applause during the presentation, the reaction from the crowd was muted at best. It's possible that Kotaku's early announcement of the service could have stolen the thunder from Sony, but we think that the concept tries to unsuccessfully copy the Sims. The character movements are quite limited and the speech combinations are limited by pre-set phrases."

Nie tylko dla mnie to bardziej simsy niż MMORPG. W końcu które MMO ma mebelki? No i ta swoboda...

"You can "type" in text with the virtual keyboard, but this requires selecting characters by moving your cursor and then hitting keys with your controller button - not a very elegant way of doing things."

Usability by Sony.
  • 0

#63 logan Napisany 08 marca 2007 - 23:39

logan

  • Forumowicze
  • 2 354 Postów:
Moze myszke tez bedzie sie dalo podlaczyc skoro klawiature mozna. Wtedy juz powinno byc w miare wygodnie, ale ja i tak pewno wpisywalbym wszystko padem :D
  • 0

#64 Danteusz Napisany 08 marca 2007 - 23:44

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:

Nie tylko dla mnie to bardziej simsy niż MMORPG. W końcu które MMO ma mebelki?

Innym kojarzy się z Second Life, jeszcze inni mówią ze to kopia Live i Mii. Inspiracji jest wiele.

Nie ma to jak artykuły nie podparte żadną wiedzą. Będzie możliwość wybierania zdań z menu, pisania klawiaturą ekranową, klawiaturą USB oraz użycia voice chatu. Ryan, po co ten flame?
  • 0

#65 Ryan Napisany 09 marca 2007 - 00:39

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Nie ma to jak artykuły nie podparte żadną wiedzą.

Twoja opinia o XNA jest natomiast solidna. :ziewa: To nie jest artykuł na byle portalu. Ja rozumiem, że adres nie ma PS3 w nazwie, ale to nie czyni z tej strony gównianego serwisu.
  • 0

#66 Danteusz Napisany 09 marca 2007 - 01:09

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:
Ryan, mam wklejać zdjęcia książek o czytaniu ze zrozumieniem? Nigdzie nie napisałem że jest to gówniany serwis, jedynie że artykuł nie jest podparty wiedzą. Skoro narzekają na sposób wprowadzania tekstu nie wspominając o tym że istnieją trzy inne metody komunikacji to wprowadzają czytelnika w błąd.
  • 0

#67 Ryan Napisany 09 marca 2007 - 01:21

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

jedynie że artykuł nie jest podparty wiedzą.

Oczywiście Twoja wiedza jest szersza, bo siedziałeś bliżej projektora od nich na GDC. :lol:

Jakie to trzy metody wprowadzania tekstu istnieją? Lewą ręką, prawą ręką, oburącz? :P
  • 0

#68 Danteusz Napisany 09 marca 2007 - 01:24

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:

Oczywiście Twoja wiedza jest szersza, bo siedziałeś bliżej projektora od nich na GDC.

Widziałem to samo co oni. Trochę później, ale to samo.

Jakie to trzy metody wprowadzania tekstu istnieją? Lewą ręką, prawą ręką, oburącz?

Wracamy do sprawy czytania ze zrozumieniem. Trzy pozostałe metody komunikacji:

wybierania zdań z menu, klawiaturą USB oraz użycia voice chatu

Odpisywanie na post Czycha w wojnach tak Cię zmęczył że nie raczyłeś przeczytać mojego?
  • 0

#69 ACZ Napisany 09 marca 2007 - 01:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Przecież dziś oglądałem konfę Sony z IGN i gośc gadał, że można też pisać klawiaturą i nawet pokazywali, jak gadali przez headseta.
  • 0

#70 Ryan Napisany 09 marca 2007 - 01:41

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Odpisywanie na post Czycha w wojnach tak Cię zmęczył że nie raczyłeś przeczytać mojego?

Zajęty jestem i możliwe, że niektóre rzeczy przeoczyłem. Widzę w każdym razie, że już jesteś propagatorem siedzenia przed TV z klawiaturą. Ewentualnie lubisz ubogi zestaw zdań. No, może ewentualnie wierzysz w to, że voice chat będzie super. Zobaczymy, czy będzie. :)
  • 0

#71 Danteusz Napisany 09 marca 2007 - 01:43

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:

Ewentualnie lubisz ubogi zestaw zdań. No, może ewentualnie wierzysz w to, że voice chat będzie super. Zobaczymy, czy będzie.

Dla każdego coś miłego :)
  • 0

#72 LucasDove Napisany 09 marca 2007 - 11:30

LucasDove

    Chocobo

  • Narybek
  • 11 Postów:
Myślę, że będzie to wielki przebój (nie dla mnie). Dużo osób kupi PS3, bo zobaczy coś simsopodobnego... szkoda gadać;P Sony chce nawiązać walkę z Wii w sferze familijności sprzętu.
  • 0

#73 Matrox Napisany 09 marca 2007 - 16:19

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:
Naczytalem sie waszych ochow i achow, myslalem, ze jak sciagne ta prezentacje to zobacze cos czego jeszcze nie widzialem, a tu sie okazuje, ze SONY wymyslilo zubozale Simsy MMO. Pomysl calkiem fajny ale raczej tylko na krotki okres czasu, jezeli SONy udostepni normalne menu to wiekszosc graczy pobawi sie chwile Home, a potem odpali je raz na miesiac. Caly serwis jest moim zdaniem niepraktyczny, wejscie do kazdego pokoju poprzedzone jest loadingiem, wiec jak chce ogladnac jakis trailer to musze nejpier stracic na to chwile czasu. IMO glowna wada jest to, ze HOME to osobna aplikacja odpalana na PS3 wiec raczej nie bedzie do niej dostepu jezeli bedziemu mieli odpalona jakas gre w danym momencie. Najfajniejsza rzecza sa moim zdaniem trofea w 3d, naprawde fajnie to wyglada. Jezeli kupie kiedys PS3, a SONY zrobi takze zwykle menu z ktorego beda dostepne te wszystkie opcje to raczej wybiore wlasnie to menu zamiast HOME, mnie zawsze bawily takie rzeczy tylko przez chwile.
  • 0

#74 ACZ Napisany 09 marca 2007 - 16:35

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Lol, co za ludzie. Przecież zwykłe menu też będzie. Przecież Home to cała wizualizacja tego co masz na dysku i kontaktów z graczami. Innymi słowy Home to wizualne PS3 od środka ;]
  • 0

#75 Matrox Napisany 09 marca 2007 - 18:11

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:

Lol, co za ludzie. Przecież zwykłe menu też będzie. Przecież Home to cała wizualizacja tego co masz na dysku i kontaktów z graczami. Innymi słowy Home to wizualne PS3 od środka ;]


Naucz sie czytac ze zrozumienie, nie napisalem, ze nie bedzie MENU.
  • 0

#76 Danteusz Napisany 09 marca 2007 - 19:34

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:

W środę wieczorem Sony zaprezentowało swoją najnowszą usługę, PlayStation Home. Mogłoby się wydawać, iż jest to dość świeży pomysł. Tak naprawdę jednak ma on już co najmniej 3 lata, jak odkrył serwis Kotaku, a pierwsze publiczne wzmianki pojawiły się na PlayStation boards w 2005 roku. Wtedy jednak opisywano to jako MMORPG z większością funkcji jakie będzie miał Home, nawet z Hall of Fame. Jak na ironię pomysł ten był trzymany w sekrecie po to, aby nikt go nie skopiował.

Jak widać Sony nie wyskoczyło niczym Filip z konopii tylko przygotowywało Home od bardzo dawna.
  • 0

#77 Ryan Napisany 09 marca 2007 - 23:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Pozwolicie, że cofnę się ponad 11 lat wstecz i zaprezentuję Wam innowacyjne rozwiązanie o nazwie Microsoft V-Chat?
Dodany obrazek

Idę jeść klapki, takie innowacyjne jest to Sony. ;)
  • 0

#78 TomisH Napisany 09 marca 2007 - 23:36

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:

Jak widać Sony nie wyskoczyło niczym Filip z konopii tylko przygotowywało Home od bardzo dawna.

Sytuacja podobna jak z motion sensing ;)
  • 0

#79 Gość__* Napisany 09 marca 2007 - 23:41

Gość__*
  • Goście
Playstation Home VS Xbox Live


lol
  • 0

#80 Ryan Napisany 09 marca 2007 - 23:44

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
No lol, nie ma to jak porównywac coś, co istnieje i działa do czegoś, co będzie istniało i być może będzie działało. :lol:
  • 0

#81 TomisH Napisany 09 marca 2007 - 23:49

TomisH

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 290 Postów:
Były już porównania PESa do PGR3, także co się dziwisz :ninjadance:
  • 0

#82 Gość__* Napisany 09 marca 2007 - 23:55

Gość__*
  • Goście

No lol, nie ma to jak porównywac coś, co istnieje i działa do czegoś, co będzie istniało i być może będzie działało. :lol:

W sumie i tak mozecie sobie to tłumaczyc.

haha :lol:
  • 0

#83 Danteusz Napisany 10 marca 2007 - 01:25

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:

Sytuacja podobna jak z motion sensing

Zgadza się, motion sensingiem w Wii. Co z tego że N dołączyło do każdej konsoli superdokładny pilot oraz gruchę, skoro już 10 lat temu (a pewnie i więcej) były pady wykrywające ruch? Całe sterowanie Wii nie jest żadną innowacją bo wcześniej istniały znacznie uboższe rozwiązania, zgadza się? Dokładnie to samo jest z Home-Sony połączyło wiele idei w jedną całość dając im możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców. Poszczególne elementy są kopiami istniejących rozwiązań, ale całość jest innowacją. Dokładnie tak samo N zapowiadało sterowanie w Wii, wykorzystało znane patenty tworząc coś czego wcześniej nie było.
  • 0

#84 Ryan Napisany 10 marca 2007 - 02:26

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Całe sterowanie Wii nie jest żadną innowacją

Dokładnie to samo jest z Home

ale całość jest innowacją

Gratuluję podwójnych standardów. :ninja:

//edit
Jeszcze o wygodzie mikrotransakcji w Home. Z oficjalnego FAQ:

Initially all commercial transaction will be via the PLAYSTATION Network Store. Eventually users will be able to transact within the Home environment.

W skrócie: żeby coś kupić trzeba będzie wyjść z Home i kupić na PS Network Store. Z czasem (nie piszą kiedy) ma się to zmienić. Chyba jednak do końca roku takich kokosów nie zrobią i chyba jednak te transakcje nie są takie proste.

Inne ciekawostki:
- w lobby max 64 użytkowników (i tak pewnie styknie)
- oglądanie nowinek pojawi się dopiero z czasem (in time Home will play host to many types of event)
- z czasem także Home dla PSP
- z Home można uruchomić film na BD, ale nie można go oglądać
- z czasem pojawi się możliwość handlu czymkolwiek (ebay?)
- rozmiar home: planowany na pół giga; z czasem będzie się pobierało dodatkowe dane
- max 50 przyjaciół
- świat nie jest trwały - żeby ktoś mógł odwiedzić Twój dom musisz w nim się znajdować (użyto słowa assets i non-persistent, czyli i trofea będą niedostępne)
- awatary tylko przypominające dorosłych

http://www.scedev.ne...rt ... 0Q&A.pdf
  • 0

#85 logan Napisany 10 marca 2007 - 10:51

logan

  • Forumowicze
  • 2 354 Postów:

z czasem pojawi się możliwość handlu czymkolwiek (ebay?)


to mi sie podoba :)
  • 0

#86 ACZ Napisany 10 marca 2007 - 11:17

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
Czyli Home zarządzi po maksie :D

ps. pozwalam miłośnikom PS3 używanie mojego gifa, którego zrobiłem sam. Chodzi o napis PS3 i jego odbicie w odbicie w wodzie ;p
  • 0

#87 Danteusz Napisany 10 marca 2007 - 12:48

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:

Całe sterowanie Wii nie jest żadną innowacją

Dokładnie to samo jest z Home

ale całość jest innowacją

Gratuluję podwójnych standardów. :ninja:

W pierwszym zdaniu użyłem ironii -_-'
  • 0

#88 ACZ Napisany 10 marca 2007 - 23:09

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:
News z nex-tgen.com.pl
Microsoft komentuje usługę Home.

Chris Satchell z Microsoftu komentuje pomysł Sony w następujący sposób:

"Niewątpliwie Sony wykorzystało pewne pomysły, które my wdrożyliśmy jako pierwsi, np. achievementy. Wygląda na to, że Sony podąża tym razem w innym kierunku. W ich pomyśle jest pewna wizja, którą wszyscy zauważyli, całość wygląda świetnie, lecz usługa odseparowuje się od gier - przynajmniej to, co pokazano do tej pory. Świat Home jest świetny, lecz sam w sobie jest już grą. Microsoft ma inne założenia, u nas gry stanową główny punkt naszej usługi, dla nich ludzie kupują Xbox'a.".

Chrisowi spodobała się gra Little Big Planet, powiedział, że jest cool, lecz Sony ma i tak sporo do nadrobienia w temacie software'u.


  • 0

#89 Texz Napisany 11 marca 2007 - 11:00

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Microsoft komentuje usługę Home.

Wygląda to jakby mistrz pogłaskał młodego Padawana po czerepie i z ojcowskim głosem powiedział: "Moc w tobie jest silna, lecz masz jeszcze dużo do zrobienia mój drogi Padawanie. "
:ninja:
  • 0

#90 Danteusz Napisany 11 marca 2007 - 18:34

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 838 Postów:
FAQ
http://threespeech.com/blog/?p=325

Can you enter a game like MotorStorm quickly through Home without having to travel to the specific MotorStorm lobby?
“Currently, users can find each other in Home, and then arrange to go off and play MotorStorm at the same time. Eventually, users will be able to meet in Home and seamlessly launch into a game of MotorStorm. Similarly, users will be able to exit to Home directly from the game.”


Dobrze że zapowiedzieli możliwość wchodzenia do Home prosto z gry, ktoś już narzekał na tym forum z powodu braku takiej opcji (chyba Ryan).
  • 0