Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stardew Valley

ConcernedApe Chucklefish Switch PS4 Vita XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
151 odpowiedzi na ten temat

#1 twilitekid Napisany 22 lipca 2016 - 23:15

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Nie widze tematu o tej genialnej giereczce wiec zakladam i przeklejam swoje wstepne wrazenia:

Wczoraj rano za to wlaczylem Stardew Valley. Wieczorem mialem 7,5h na liczniku i cala wiosne za soba :uff: GOTY! W tym kierunku powinna sie rozwinac seria Harvest Moon. Ma to bardzo podobny klimat do tej lekkosci Back to Nature. A jesli chodzi o mechaniki to jest wlasnie dokladnie to, czego oczekiwalbym po tamtej serii w 2016 roku. Rozbudowany crafting, mozliwosc dowolnego umeblowania domu i rozbudowy farmy. Masa gadzetow typu roznorakie nawozy, automatyczne polewaczki, strachy na wroble, ogrodzenia a nawet beczki do robienia kiszonych ogorow! Nie mowie nawet o wiosce, w ktorej klasycznie mamy ryneczek, sklepik, szpital, plaze, ale rowniez opuszczony dom kultury, nieaktywny (jeszcze?) przystanek autobusowy, kopalnie z wagonikami i windami oraz sporo poblokowanych jeszcze przejsc. Szczerze polecam kazdemu, kto kiedys zagrywal sie w HM, a ktory zwatpil w serie widzac kolejne jej bezjajeczne odslony.



Gram dalej, mam juz polowe lata, ze 12h i wciaz sie zachwycam. Odkrylem ostatnio, ze mozna kupic sadzonki drzew owocowych (choc drogie sa) i zorganizowac sobie sad. Albo mozna uprawiac chmiel i otworzyc browar! Jeszcze nie mam odblokowanych kegow, ale chmiel mi rosnie ;). Mozna tez do drzewek doczepic kraniki i odsysac syrop klonowy. No mozliwosci tutaj jest mnostwo, grania na dlugie godziny, zwlaszcza ze kasa tak latwo nie przychodzi.

Jednoosobowe studio developerskie odpowiedzialne za gre podobno pracuje nad wersjami konsolowymi, wiec jezeli juz to wyjdzie na konsolki, podejrzewam ze zrobi podobna furrore jak na PC. A i tutaj pewnie znajdzie sie kilku farmerow ;). Przyznawac sie, kto przegral dziecinstwo w HM?


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 20:01

  • 0

#2 twilitekid Napisany 23 lipca 2016 - 09:25

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Nie wiem kto przeniosl do multi, ale chyba jeszcze nikt oficjalnie nie zapowiedzial konwersji. Na razie jest to Windows exclusive.

Cofam to, za tydzien wychodzi na unixy a pod koniec roku konsole ;)

Ten post był edytowany przez twilitekid dnia: 23 lipca 2016 - 09:28

  • 0

#3 fingus Napisany 23 lipca 2016 - 09:27

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
http://stardewvalley...nsoles-q4-2016/
 

So today, I’m pleased to officially announce that Stardew Valley is coming to the :xone:, :ps4: and :wiiu:!


Q4 2016

Ten post był edytowany przez fingus dnia: 23 lipca 2016 - 09:28

  • 0

#4 Nexus Napisany 23 lipca 2016 - 10:00

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 960 Postów:
To się raczej nadaje na handheldy niż na grę na duży ekran. Ale ciekawe. Seria Harvest Moon jeszcze w ogóle istnieje?
  • 0

#5 Hellmans Napisany 23 lipca 2016 - 10:04

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

Istnieje, ale lata świetności ma za sobą. SV chętnie sprawdzę.


  • 0

#6 Schrodinger Napisany 23 lipca 2016 - 10:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
W Hm przegrałem setki godzin chyba, w to bym pogral jakby na 3dsa wyszło
  • 0

#7 twilitekid Napisany 23 lipca 2016 - 14:00

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Ostatni dobry HM to ten port z PSX na GBA. Reszta to wieksza lub mniejsza katastrofa. Na DS testowalem chyba kazdego i tutoriala sie przejsc nie dalo - klimat niszczony od pierwszych minut.

Na stacjonarce gra sie bardzo dobrze (choc obsluga pada srednia, na pewno to poprawia na konsolach), na handheldzie chyba trzeba by przeprojektowac UI, bo tu w sumie jest duzo na ekranie i wszystko przydatne.
  • 0

#8 Kaxi Napisany 25 lipca 2016 - 09:27

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 159 Postów:

Część na GameCube'a, HM: A Wonderful Life, też było fajne.


  • 0

#9 twilitekid Napisany 25 lipca 2016 - 10:41

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Część na GameCube'a, HM: A Wonderful Life, też było fajne.

Moim zdaniem przejscie w 3D sie nie udalo.
  • 0

#10 Otacon Napisany 15 sierpnia 2016 - 17:38

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Granie na myszce jest bardzo wygodne.

Mam trzeci rok i jakieś 70h na liczniku. Z lasek to zarywam do blondyny lampucery :)
  • 0

#11 oranje Napisany 15 sierpnia 2016 - 18:25

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Czekam aż na ps4 wyjdzie
  • 0

#12 twilitekid Napisany 15 sierpnia 2016 - 18:44

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:

Próbowałem na padzie, ale jest to średnio rozwiązane, więc później już tylko M+K.

Zrobiłem pierwszy rok i na razie przerwa żeby mi nie zbrzydło, bo jednak ta zima mnie nieco znużyła. Gierka jest doskonała mimo wszystko. Niestety nie "zżyłem się" jeszcze tak bardzo ze społecznością jak w HM, ale to kwestia tego chyba, że mniej tu takich mini-questów fabularnych. Na początku tego trochę było, ale później już tego tak nie zauważałem. W HM BTN całą zimę łaziłem po wiosce, zarywałem laski i jakoś tak czułem, że to wszystko żyje. W SV mniej, ale to może kwestia tego, że tu jest zwyczajnie więcej do roboty i nie trzeba się socjalizować z braku laku, więc mnie to siłą rzeczy omija, kiedy ciupię drewno na upgrade stodoły i zaliczam kolejne levele w kopalni :olo:


  • 0

#13 Otacon Napisany 15 sierpnia 2016 - 18:49

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Zima to dobry czas na oranie w kopalni, zrywanie lasek czy gotowanie.
Szklarnie już mam :)
  • 0

#14 Tawotnica Napisany 30 listopada 2016 - 01:49

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

 

http://gematsu.com/2...ancelled-switch

 

Premiera gry na PS4 i Xoni 13.12., wersja na WiiU skasowana - wyjdzie na Switcha.

 

 


  • 0

#15 nole Napisany 10 grudnia 2016 - 16:46

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Jakie jest ulubione powiedzonko posiadaczy PS Vity?

Spoiler

  • 0

#16 Starh Napisany 13 grudnia 2016 - 22:33

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Gierka jest naprawdę taka dobra? Mam nadzieję, że będzie na wyprzedaży w czasie steam sale :)


  • 0

#17 twilitekid Napisany 13 grudnia 2016 - 23:07

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Jest genialna. To najlepsze co moglo spotkac fana tych trv Harvest Moonow (tj do Friends of Mineral Town wlacznie). Wersje PS4 olewam ale z pewnoscia kupie jeszcze raz na NS.
  • 0

#18 Starh Napisany 02 stycznia 2017 - 20:03

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Grę otrzymałem jako prezent i heh muszę stwierdzić, że ten mały/nowy HM mnie doszczętnie zgniótł.

Aktualnie spędziłem w grze ponad 10 godzin i im dalej tym jest lepiej! :)

Samo odkrywanie wszystkiego pomału daję niesamowitą stratyfikację - jak łowić ryby, co uprawiać, zarządzać czasem (dzień w grze twa chyba tylko 12 minut) etc. 

Wstajemy, oglądamy wiadomości pogodowe, wychodzimy aby podlać uprawy, a dalej to już robimy co chcemy! Ta gra ma więcej swobody w sobie niż aktualne sandboxy, a rzeczy do zrobienia jest w niej po prostu OGROM :uff: Z początku nie wiedziałem za co się zabrać, ale po godzince już miałem wstępnie rozpoznany teren, miejscówki, zacząłem kombinować jak tu zdobyć jakieś $ na dalszy rozwój.

 

1EZpd5X.png

 

Grałem 10 godzin, a nie ukończyłem jeszcze wiosny :o Nawet nie mam żadnych budynków na farmie (dopiero co kupuję silos). 

Dochodzą do tego relacje z poszczególnymi postaciami z wioski, fabuła, questy poboczne, tajemnica, kopalnia z nieskończoną liczbą lvli :D

 

Dodatkowo możemy rozbudowywać swoją chatkę - bez wybudowania kuchni za 10 tysięcy żadna Panna nawet w mieście na nas nie spojrzy przy jakiejkolwiek próbie "podrywu" :olo: Dochodzi do tego zbieranie artefaktów, uzupełnianie zbiorów muzeum, a nawet przyłączenie się do walki małego sklepikarza toczącego bój z dużą korporacją chcącą położyć łapska na tej ziemi. 

 

Innym razem wracam nocą do chałupy i pojawia się scenka jak jeden npc (bezdomny) szuka jedzenia w koszach na śmieci. Facet zostaje przyłapany i przez jednego mieszkańca pogoniony, drugi oferuje mu bezpłatny posiłek i nocleg w swym salonie. 

 

Czuję, że spokojnie pogram w to jeszcze i ze 40h. Polecam kupić czy to na PC czy PS4, port na vite ma wyjść w lutym (podobno).

 

Aż dziw, że tak mało z was gra czy też zamierza kupić tę grę. JEST FENOMENALNA, jedno z  GOTY2016,

 

 

 

3gGHrCS.png3F2GFWn.pngtwV0RO5.png

 


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 02 stycznia 2017 - 20:12

  • 3

#19 Tawotnica Napisany 02 stycznia 2017 - 20:16

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Aż dziw, że tak mało z was gra czy też zamierza kupić tę grę. JEST FENOMENALNA, jedno z  GOTY2016,


ja na bank wezmę, ale czekam na port na Switcha. Tego typu gra mi idealnie pasuje do przenośnej konsoli, wielka szkoda że nie ma (nie było) w planach wersji na Vitę.
  • 0

#20 twilitekid Napisany 02 stycznia 2017 - 20:55

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Ja na pewno biore na Switcha o ile switcha kupie ;). Gralem na PC i zrobilem jeden rok. Pozniej przerwalem, bo mlody sie urodzil i tak zwlekam z kontynuowaniem zabawy. W miedzyczasie wyszla spora aktualizacja z innymi wariantami mapy farmy, zapowiedz wersji konsolowej i tak czekalem i czekalem. Pewnie predzej czy pozniej wroce, ale dla mnie po tym jednym roku to jest GOTY. Przy HM BTN i FOMT spedzilem setki godzin, pozniejsze HM byly slabe i dopiero przy SV poczulem to samo co tych kilkanascie lat temu na PSX. Szkoda tylko ze podobno konsolowr porty maja skopane sterowanie. Wiem ze na PC gra na padzie byla malo wygodna i myslalem ze lepiej to tu rozwiazali, ale sterowanie chyba zostalo po prostu przeniesione.
  • 1

#21 Starh Napisany 03 stycznia 2017 - 00:08

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Mnie już dawno nic tak nie wciągnęło (ostatni raz chyba w3).

Tawot przecież w to się idealnie gra na PC czy na PS4, ba można grać przez remote na Vicie (na reddicie ludzie pisali, że bardzo fajnie to działa).


Ten post był edytowany przez Starh dnia: 03 stycznia 2017 - 00:08

  • 0

#22 oranje Napisany 03 stycznia 2017 - 10:14

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Ja póki co 7h grałem i nadal przeraża mnie ogrom tej gry i brak czasu na wszystko. Weź wybieraj między lowieniem ryb, pójściem do kopalni po potrzebne minerały albo karczowaniem pola...
  • 0

#23 Otacon Napisany 03 stycznia 2017 - 10:48

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Rozkladasz to na różne dni i jest ok.
Poletzam wybudowanie stajni. Na koniu wyraźnie szybciej się myka po krainie.
  • 0

#24 Starh Napisany 03 stycznia 2017 - 10:54

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Właśnie macie jakieś tipy? :)

Chociaż w sumie to samemu fajnie jest wszystko odkrywać.


  • 0

#25 Otacon Napisany 03 stycznia 2017 - 18:10

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Ja mam prawie 70 h a dalej klucza do ścieków nie zdobyłem ani żony :(

Jestem zogniskowany na pieniądze, rozwój farmy i robię piwka

Ten post był edytowany przez Otacon dnia: 03 stycznia 2017 - 18:11

  • 0

#26 fingus Napisany 03 stycznia 2017 - 18:12

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
#thebestisyettocome
  • 3

#27 Starh Napisany 03 stycznia 2017 - 19:35

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Czy da się wydobywać te kryształy z kopalni w jakiś sposób?

Jak wytworzyć wino? W co inwestować w czasie lata/jesieni aby dobrze przygotować się na zimę? 

Kiedy będę mógł stworzyć lepsze spryskiwacze (mam jednego fajnego z bundla - podlewa 6 pól, ale te pierwsze tylko 4;/)

 

Czy warto wybudować stajnie? (aktualnie mam tylko silos i zbieram siano)


  • 0

#28 Pico Napisany 03 stycznia 2017 - 19:48

Pico

  • Forumowicze
  • 10 683 Postów:

Uwielbiałem HM na PSXa, więc jak już nie będę miał w co grać, a giereczka będzie już w Plusie, to na pewno pogram :).


  • 0

#29 twilitekid Napisany 03 stycznia 2017 - 19:54

twilitekid

    HBH

  • Forumowicze
  • 6 740 Postów:
Starh, na wszystkie pytania jest jedna odpowiedz: cierpliwosci, poczekaj ;). Z czasem dostaniesz odpowiednie upgrady, po prostu graj, niczego szczegolnie nie przyspieszysz.
  • 1

#30 Starh Napisany 03 stycznia 2017 - 20:23

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Uwielbiałem HM na PSXa, więc jak już nie będę miał w co grać, a giereczka będzie już w Plusie, to na pewno pogram :).

Gra jest tak zajebiście dobra, że powinieneś się wstydzić pisząc coś takiego.... 

Ta gierka oferuje więcej niż większość aktualnych AAA tytułów.


  • 2



Inne z tagami: