Skocz do zawartości

Zdjęcie

Layton’s Mystery Journey: Katrielle and The Millionaire’s Conspiracy

Level-5 Switch 3DS iOS AND

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
19 odpowiedzi na ten temat

#1 Kaxi Napisany 27 lipca 2016 - 08:54

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:
Na razie nie piszę podtytułu, bo może się zmienić. 
 
W każdym razie córunia profesora Laytona bierze psa od porucznika Columbo i rusza rozwiązywać zagadki - w klasycznym laytonowym stylu.
 
Premiera na 3DS (i jakieś komórczaki) wiosną 2017 w Japonii.
 
Trailero bum-bum: https://youtu.be/kZmXkFTggcE

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 maja 2018 - 07:26

  • 0

#2 Schrodinger Napisany 27 lipca 2016 - 09:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Najpierw Lady Layton a za parę lat będzie Layton trans-gej-czarny-żyd-uchodźca
  • 0

#3 Tawotnica Napisany 27 lipca 2016 - 09:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Łał, Level-5 nie porzuciło 3DSa! Oby na jesień 2017 w Europie. Jeśli tęskniłem za jakimś tasiemcem to za Laytonem właśnie. Szkoda, że nie wskrzeszają Hershela ani Luke nie przejął głównej roli, ale muza z trailera wystarczająco robi, żebym się zaprzyjaźnił z LL.   


  • 0

#4 Kaxi Napisany 27 lipca 2016 - 09:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Również się cieszę, że seria żyje :) Liczę na dużo nawiązań do Hershela i Luke'a. Szkoda, że na razie nie wygląda na to, by coś odświeżyli gameplay.

 

Ale Layton Brothers było fajne, więc i na Lady Layton ostrzę sobie zęby :)


  • 0

#5 Tawotnica Napisany 12 kwietnia 2017 - 23:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:


20.07. w kkw
ciekawe kiedy u nas :< mam nadzieję, że standardowo na jesień
  • 0

#6 fingus Napisany 18 kwietnia 2017 - 10:18

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Usunięto "Lady" z tytułu? Bardzo nieładnie, będzie hejt od Polygonu.
  • 1

#7 Tawotnica Napisany 08 lipca 2017 - 11:04

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Nowy trailerek po angielsku:

 

 

na komórczaki gra będzie kosztowała 16 dolców. 


  • 0

#8 Daddy Napisany 08 lipca 2017 - 13:47

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 928 Postów:

Spoko, że będzie na telefony, bardzo mi pasuje granie w PW i PL na iPhonie :) A to ma jakiś związek fabularny z poprzednimi częściami? Bo ja przeszedłem dopiero 5 części, nie grałem jeszcze w szóstą. Bo z tego, co kojarzę, to raczej spin off czy prequel z jakąś krewną (córką?) Hershela, ta?


  • 0

#9 Tawotnica Napisany 20 lipca 2017 - 07:29

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
https://play.google....vel5.LaytonMJEU

Ten moment w którym się zastanawiasz czy wydać 75zł na raka-komórczaka czy czekać jeszcze parę miesięcy na pudełko :why:


@DMC - tak a logikę to sequel Lost Future. O ile Layton nie adoptował Kat jak była dorosła to rzecz powinna się dziać nakieś 20 lat po LF i przed Layton Brothers
  • 0

#10 Tawotnica Napisany 17 sierpnia 2017 - 14:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

yw7qeFC.png

 

 


  • 0

#11 Kaxi Napisany 17 sierpnia 2017 - 14:06

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Cóż, trzeba będzie kupić. Ale może później i taniej.


  • 0

#12 Kaxi Napisany 26 września 2017 - 13:34

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Gram wcześniej :) Pękła zaledwie godzinka, ale powiem Wam, że jest dobrze. Solidny Laytonowski poziom.


  • 0

#13 tomasz Napisany 26 września 2017 - 13:45

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:

dayone


  • 0

#14 tomasz Napisany 30 września 2017 - 22:35

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:
It has a lovely tone so far, reflected in bright visuals and cheerful music, but we have one notable complaint about the presentation of this charming world - it's in 2D. The three main 3DS entries (including that Ace Attorney crossover) all used the 3DS top screen in a wonderful way, but in this case Level-5 simply hasn't bothered. It can't be due to a performance bottleneck, we'd suspect, but may have more to do with the fact this game has previously arrived on mobile. The effort has been made to use both screens and implement the feel of the previous games we loved, yet the absence of the 3D effect somewhat lets it down.

złodzieje i oszuści :( A ja tak lubię 3d


  • 0

#15 Kaxi Napisany 02 października 2017 - 08:00

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Nie ma 3D, ale ogólny feel graficzny powrócił do klimatu pierwszych części. Ładne rysowane tła 2D, lekko animowane tylko, bez tych wszystkich urozmaiceń, które kulminację miały w Azran Legacy. Ja się czuję jak w domu, ale rozumiem, że ktoś wolałbym nowoczesniej.

 

Swoją drogą, właśnie trafiłem na pierwszą speperzoną zagadkę, w której było za mało danych. Nawet z Super Hint musiałem zgadywać odpowiedź.


  • 0

#16 Tawotnica Napisany 16 października 2017 - 19:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Jestem po trzeciej sprawie, jakieś trzydzieści parę puzzli na liczniku i niestety Katrielle do Hershela raczej startu nie ma. Może to tylko takie pierwsze negatywne wrażenie przez wspomniany wyżej brak 3D, ale wydaje mi się że budżet na oprawę był sporo mniejszy. Muzyka imo nie jest tak bombastyczna jak wiele wspaniałych motywów z poprzednich odsłon, a cutscenki jakby sporo krótsze. Żadnych play-coinsów, kursorem można tylko poruszać stylusem (a skoro wracamy do 2D, to analog nadałby się bez zarzutu).

Minigierka ze zgadywaniem ulubionego menu mało wciągająca jak się ją porówna chociażby do podobnego mieszania herbaty w pierwszym Laytonie. To składanie puzzelków 6-częściowych, aby zakończyć sprawę nie wiem po co zrobili interaktywne.

Za to ekipa Kat + Ernest + Sherl mocno daje radę. Szczególnie konwersacje Katrielle z Emilianą są świetne, no i podoba mi się, że gadający pies Sherl jest najnormalniejszy z całej paczki.

Zagadki również są solidnie zrobione, prawie się dałem naciąć na siostrach, które idą do tej samej szkoły ;) Liczę, że główny wątek jeszcze pokaże pazur, bo pierwsze sprawy są tak głupie, że odnoszę wrażenie jak z fillerów w Ace Attorney
Spoiler
. Laytony zawsze miały większy rozmach.

Spodziewałem się na tę chwilę ciut więcej, chociaż parę puzzli do wieczornej herbatki niezmiennie dobrze mnie bawi.
  • 1

#17 Aki Napisany 28 października 2017 - 19:05

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

skończyłem.

 

podział na takie "rozdziały" bardzo mi się nie podoba,

tylko czekałem czy po skończeniu kolejnej sprawy nie wyskoczy mi jakieś okienko z cyklu: "podobało ci się? na 9,99 PLN możesz kupić kolejną sprawę do rozwiązania."

 

zgodzić się muszę, że układanie menu dla ludków było nudne, irytował mnie króliczek z Miracle Mask ale to było nawet gorsze...

 

i jakieś takie proste i niewymagające to było, praktycznie żadna zagadka nie zatrzymała mnie na dłużej... i odniosłem takie wrażenie, że sporo z nich było oparte w kółko o te same motywy (np. połowienie/odbicie lustrzane/złożenie w pół)

 

no i szkoda, że Sherl, który zapowiadał szansę na jakąś historię łączącą te wszystkie pojedyncze sprawy, został zredukowany do "gadającego pomocnika" a jego "zadanie" zostało zupełnie zignorowane...

 


  • 1

#18 Tawotnica Napisany 16 maja 2018 - 07:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Oh:

https://gematsu.com/...nced-for-switch

Lady Layton na Switcha! Przenoszę do dział.
  • 0

#19 Kaxi Napisany 16 maja 2018 - 09:03

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Layton na Switcha to super wiadomość.

 

Ale tylko, jeśli zbudowany od podstaw.

 

Mimo mojego pozytywnego nastawienia, Katrielka to trochę flaki z olejem.


  • 0

#20 Tawotnica Napisany 16 maja 2018 - 10:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Ja nie zmęczyłem Katrielle, więc na przyszłość zdecydowanie wolałbym powrót Hershela.

Nie wiem czy możemy liczyć na grę robioną 100% na Switcha. Pewnie jak Snack World i właśnie Mystery Journey będzie Switch/komórczaki.
  • 0



Inne z tagami: