Skocz do zawartości

Zdjęcie

Final Fantasy Brave Exvius

Square Enix A-Lim iOS Android

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
9 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 28 lipca 2016 - 23:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:

final_fantasy_brave_exvius.jpg

 

http://finalfantasyexvius.com/

 

https://play.google....ogleplay.FFBEWW

 

https://itunes.apple...53808?ls=1&mt=8

 

 

Miałem nikomu nie mówić, że gram w kolejnego raka na komórczaki, ale... Square chyba wreszcie udało się zrobić dobrego Finala w formacie F2P.

 

Na wstępie trzeba zaznaczyć, że to gra typu 'gacha', czyli polegająca na losowaniu postaci i kończącej się energii po przechodzeniu kolejnych etapów/misji. Puzzle & Dragon, Monster Strike, Terra Battle, 99% azjatyckich gier na mobilki to 'gacha', w których wyciąganie ludziom kasy z kieszeni polega na płaceniu za odnawianie staminy i kupowanie losów. Posiadacze PS Vity mogą kojarzyć ten gatunek z całkiem udanym Destiny of Spirits. 

 

Jest parę rzeczy, które z miejsca odrzucają w tego typu gierkach: 

- nachalne wciskanie ofert "kup paczkę waluty!"

- notoryczne dociąganie treści z sieci

- nawarstwienie nieprzejrzystych menusów

- więcej przeklikiwania się przez menusy niż grania

 

Jedyne gacha, które mnie na dłużej wciągnęły to wspomniane wyżej Destiny of Spirits i Terra Battle. Sprawdzałem m.in. Heavenstrike Rivals, Chain Chronicles, Granblue Fantasy - wszystko niby z klimatu typowe fantasy jRPG, które powinno mi podpasić, ale zawsze miałem wrażenie że tracę czas zamiast grać w gierkę - menusy,menusy, menusy, jakaś jedna walka i więcej menusów. Exvius zasadniczo mocno nie odbiega od tego schematu, ale łączy to z klasyczną fajnalową otoczką, krótkimi labiryntami, które można zwiedzać (!) i schludną grafiką.

 

Przede wszystkim udało się twórcom uchwycić klimat FFI-VI: Rain i Laswell do dobra para głównych bohaterów, przygodę zaczynamy na statku powietrznym, fabuła kręci się dookoła kryształów, a w tle leci boska muzyka. Po spędzeniu paru godzin z Brave Exvius nawet mnie już nie dziwią opinie, że to najlepsze wykorzystanie IP FF przez Sqaure od dawna - świat gry jest naprawdę porządny, turowe walki angażujące, a grafika daleko ma do taniej komórkowej imitacji 16-bitów: tła są świetne, sprity ładnie animowane i summony w pełnym 3D robią wrażenie.

 

Gramy drużyną, składającą się z pięciu postaci + kompan dobierany z internetów. Tapnięcie w ikonkę bohatera uruchamia atak, przesunięcie palca na lewo/prawo na postaci pozwala wybrać czary bądź itemy. Każda miejscówka składa się z parunastu walk, po których przejściu uruchamia się dostęp do typowo oldschoolowego labiryntu z random encounterami, skrzyniami i bossem na końcu. Do tego miasta są w pełni interaktywne, można w nich rozmawiać z mieszkańcami, przyjmować questy i odwiedzać sklepy.  Wyobraźcie sobie to jako klasycznego jRPGa w wersji mini. Bez mozolnego poruszania się po overworldzie, z malutkimi lochami, ale za to z toną lootu, craftingu i możliwości pakowania bohaterów i summonów.  

 

Wspominałem już, że muzyka rządzi? Walory produkcyjne gierka ma znakomite jak na raka komórkowego, fani fajnalowych brzmień powinni mieć mokro po Onslaught:

 

 

 

 

 

Widok łażenia po mieście/dungeonie:

 

final_fantasy_brave_exvius_3_605x.jpg

 

Walka:

 

final_fantasy_brave_exvius_1_605x.jpg

 

więcej screenów: http://www.mobygames...ius/screenshots

 

więcej muzyki: https://www.youtube....6d3qBQTSm83_5TL

 

jak się kiedyś zastanawialiście czy nie zagrać w chińskiego crapa na telefon to bierzcie FFBE albo Terra Battle. 

 


  • 2

#2 Kazuo Napisany 29 lipca 2016 - 00:19

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Fajnie to wygląda (i brzmi), założę się, że jest lepsze niż trzy ostatnie pełnoprawne Fajnale na stacjonarki. Może SE jeszcze aż tak do końca się nie spaściło.


  • 0

#3 Tawotnica Napisany 15 sierpnia 2016 - 21:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:
Niby gram w tego Exviusa tylko po 10 minut dziennie w autobusie, ale już nabiłem 18 rank i sporo postaci już nazbierałem/wyfarmiłem (Terra <3). Dalej nie mogę przeżyć tej ścieżki muzycznej. Rak na komórki, ale ost ma z najwyższej półki.



szok i niedowierzanie jakie to mocne :bowdown:

Gdyby ktoś jeszcze grał, mój player ID: 100,763,433
  • 0

#4 burnstein Napisany 01 września 2016 - 12:17

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Odpaliłem wczoraj tego raka testowo na chwilę i chyba ze 4 godziny przesiedziałem  :lol2:  Fajne to i nie jedzie jeszcze za bardzo rakiem, ale przy Pokemans Picross też tak na początku myślałem, więc na razie pozostaję ostrożny.


  • 0

#5 Schrodinger Napisany 01 września 2016 - 12:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

no to sobie sprawdze jednak, ale jak bedzie czuc raka to sie pogniewamy 


  • 0

#6 Tawotnica Napisany 01 września 2016 - 14:23

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:
Gierka raczeje dopiero w momencie kiedy brakuje surowców do ulepszania postaci.

Bohaterowie mają rangi od 1* do 5*, określające level cap. Za każdym razem kiedy osiągnie się maksymalny poziom, można zresetować postać do lvl 1, dodając jej gwiazdkę. Im bardziej pospolita postać tym mniej razy można to zrobić. Raz, że trzeba farmić random dropy do tego, dwa powrót na pierwszy level może mocno udupić drużynę, jeśli nie ma się wygrindowanego zastępcy albo zapasu metalowych cactuarów (postać-item, dodający doświadczenia w fuzji)

Content dodawany jest metodą kropelkową, gdzie na nowe misje fabularne trzeba czekać tydzień/dwa, więc po drodze pozostaje powtarzać robiące się szybko nudne Areny oraz eventy. Od dwóch dni moja codzienna rutyna w FFBE ogranicza się do Chamber of Awakening / Chamber of Experience na zmianę, bo jestem na bieżąco z fabułą. Do tego momentu bawiłem się przednio, chyba najlepszy komórczak z jakim miałem do czynienia. Energia jest hojnie rozdawana i najdłuższe sesje potrafiły trwać grubo ponad 2-3 godziny jak robiłem exploration questy. Walki pod koniec stały się mocno angażujące i bez dobrego healera i buffów ciężko było pokonać bossów. Muza niezmiennie rozwala system i czekam niecierpliwie na następne updaty gierki.

Mah team:
Screenshot_20160831_060032.png
  • 0

#7 Tawotnica Napisany 21 września 2016 - 17:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 107 Postów:
Jutro wreszcie kolejny story update!
  • 0

#8 burnstein Napisany 22 września 2016 - 10:04

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

I mokry sen wszystkich, Lightning, z jakimś 0,5% szansy na drop.


  • 0

#9 Schrodinger Napisany 22 września 2016 - 10:15

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

serio aż takie dobre że pucujecie do jakiegoś odblokowania? 


  • 0

#10 burnstein Napisany 22 września 2016 - 10:31

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Nie bardzo widzę, żeby ktoś tu pucował.


  • 0



Inne z tagami: