Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super Mario Odyssey

Mario Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
745 odpowiedzi na ten temat

#511 lukaszSA Napisany 04 listopada 2017 - 13:15

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Skończyłem fabułę.

 

Jest to świetna gra, ale nie jest to rewolucja jak BoTW. Nie ma tutaj niczego nowego - gra wygląda dokładnie tak, jak wyobrażałem sobie nową wersję Super Mario 64 (no, brakuje tylko huba). Dychy są tutaj zasłużone, ale porównywanie tego do nowej Zeldy to już lekka przesada. GOTY jest tylko jedno i nie będę miał żadnego problemu z dokonaniem wyboru - Zelda, ach Zelda :zakochany:

 

New Donk City (pomijając festiwal i skakankę (mesjasz minigierek!)) i piosenka z wokalem przed samymi napisami troszeczkę za bardzo Soniciem śmierdzą, dobrze że inne światy były fajne (najładniejsze były pustynia i warzywka). Jednak te światy mogłyby być troszkę większe! Choć pewnie nieważne jak duże by były, to narzekalibyśmy że są za małe, bo po prostu bardzo dobrze się tutaj biega i skacze.

 

A sterowanie ruchowe? Ani razu nie było mi potrzebne. Czasami przypadkowo rzuciłem czapkę do góry, bo przesuwałem ręce i gra wykryła ruch pada.

 

Jako osoba, która z Mario 3D skończyła 64 (w superior wersji Nintendo DS :foch: ), Galaxy, 3D Land i prawie Galaxy 2 daję mocne 9/10.


  • 1

#512 BeSOS Napisany 04 listopada 2017 - 13:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
SMS < Odyssey < SM3DLand < Galaxy < Sm64.

Ciekawe gdzie bym wpasował tego z WiiU :hmmm:
  • 0

#513 funditto Napisany 04 listopada 2017 - 13:44

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Wg mnie Odyssey > 3D World > 3D Land > 64 > Galaxy 2 > Galaxy > SMS
  • 0

#514 Schrodinger Napisany 04 listopada 2017 - 13:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

Witam!

 

Gierka jest genialna, ale zyskuje dopiero przy endgamie bo znalezienie wszystkich gwiazdek jest czasami mocno trudne i pomysłowe. Jasne można się pluć jak Greg że gwiazdek jest za dużo, ale niektóre naprawdę są cholernie trudne do zgarnięcia, a że inne są łatwe, casuale się cieszą. Też nie jestem specjalnym fanem takiego otwarcia świata w platformówce, bo wolę sztywne lvl jak właśnie w tej wersji na WiiU albo marianach 2D (ahh kiedy oni wypuszczą to na Switcha) ale tutaj jest to dość fajnie zrobione. Na razie mam coś koło 370 księżyców, ale sporo z tego jest też kupione, póki co dwa pierwsze światy wymaksowane, jestem w sand kingdom.

 

A te minigierki czy wyścigi są rewelacyjne, skakanka jest osa, łukaszasa uważaj bo niedługo Cię łyknę, póki co 143 jest. Wyścigi to geniusz platformingu, co tam można i trzeba zrobić. Lake Kingdom ma nowego króla, 24,97 tam zrobiłem rywalizując najpierw z lormikiem a potem z Neyem. Wczoraj zaczęliśmy od 41 sekund, Ney wbił 38, potem go pobiłem o jakieś setne to zrobił 37, a ja na to machnąłem 36, a potem jeszcze chwilę posiedziałem i przed 3:00 miałem już 24,97 :king: cud nie gierka, jeśli macie rekordy w innych wyścigach to tylko kwestia czasu, nacieszcie się tym bo Wam je zagarnę jak Rosja naszego tupolewa! 

 

Ale fakt, to nie rewolucja jak Zelda, jednak w ch*je dobry i dopracowany platformer z niemożliwym zakresem ruchów postaci. 

 

kDUltrR.jpg


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 04 listopada 2017 - 13:55

  • 2

#515 BeSOS Napisany 04 listopada 2017 - 14:01

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Dla mnie te wyścigi są czerstwe, podobnie jak skakanka. Nie rozumiem was.
  • 0

#516 Schrodinger Napisany 04 listopada 2017 - 14:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

Jedyn jak masz te 1:27 w Lake Kingdom to znaczy że leciałeś normalną trasą, robienie z suwakiem, pływanie pod wodą itp. to jest w chuj nudne i czerstwe,  Żeby zrobić dobry czas trzeba myśleć out of a box ;) ja tam lecę na lewo, robie double jumpa i wskakuję na mur i ... a potem jest na filmiku ;)

 

https://twitter.com/...765677964169217


Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 04 listopada 2017 - 14:05

  • 0

#517 burnstein Napisany 04 listopada 2017 - 14:11

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 124 Postów:

O witamy nowego usera, mam nadzieję, że spodoba ci się na forum i zostaniesz na dłużej!


  • 0

#518 BeSOS Napisany 04 listopada 2017 - 14:20

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Zrobiłem to żeby wpadła gwiazdka, nie mam satysfakcji ze srubowania rekordu bo i po co?
Nigdy tych wyscigow nie lubiłem, już w sm64 były nudne.
Ja mam 500 gwiazdek,wpadł ostatni level (po raz kolejny rozczarowanie jak chujowo wygląda), skończę go, porobie co fajniejsze levele na 100% i to by było na tyle, mam nadzieję że dlc do Zeldy da radę.

Te 500 gwiazdek nie stanowiło żadnego wyzwania, wpadały jak pojebane. Łącznie jest 600?

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 04 listopada 2017 - 14:21

  • 0

#519 Schrodinger Napisany 04 listopada 2017 - 14:21

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

łączni jest 830 a z kupowaniem coś ponad 900

 

Tam w wyścigach jeszcze jedna gwiazdka wypada jak się zrobi lepszy czas


  • 0

#520 Kaxi Napisany 04 listopada 2017 - 19:20

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Po 50 nieudanych próbach (and counting) na tej lost isle w wyścigu potwierdzam poprzednie przypuszczenia, że B>Y>ZL+Y jest zjebane. Wykonanie tego 3 razy z rzędu graniczy z cudem. Zupełnie mi to zabiło ochotę grania dalej, muszę odłożyć na dzień Mariana.

 

 

Sprawdza się moje podejście, że z reguły nie maksuję/platynuję gier, bo zawsze do maxa musi znaleźć się coś, co mnie niemiłosiernie wkurwi i zepsuje obraz gry.

 

 

Ale póki jeszcze pamiętam, że bez wyścigów się dobrze bawiłem, to:

 

Galaxy > Odyssey > Galaxy 2 > 3D Land > SMS* / 3D World*

 

TOP 3 właściwie bardzo blisko siebie.

 

64 nie ma, ponieważ grałem dopiero na DS i zbyt trąciło mychą, więc zostawiłem. Nie powinienem oceniać. 

Trudno mi wyrokować, czy gorsze SMS czy World. Pierwszego nie skończyłem, bo był tak frustrujący. Drugi zaś był tak nudny, że sprzedałem przed skończeniem głównego wątku. Ale World być może jeszcze dostanie 2 szansę.


  • 0

#521 fingus Napisany 04 listopada 2017 - 19:23

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 906 Postów:
Mi kombo ZL+Y wchodzi tylko jeśli ZL nacisnę tuż przed Y, jeśli klepnę jednocześnie to nigdy nie wejdzie. Tak przynajmniej jest na propadzie.
  • 0

#522 Schrodinger Napisany 04 listopada 2017 - 19:27

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

Po 50 nieudanych próbach (and counting) na tej lost isle w wyścigu potwierdzam poprzednie przypuszczenia, że B>Y>ZL+Y jest zje***e. Wykonanie tego 3 razy z rzędu graniczy z cudem.


Lol
  • 1

#523 lukaszSA Napisany 04 listopada 2017 - 21:23

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

A te minigierki czy wyścigi są rewelacyjne, skakanka jest osa, łukaszasa uważaj bo niedługo Cię łyknę, póki co 143 jest.

 

Uuu. U mnie już 435. Juto planuję przekroczyć 500


  • 1

#524 Schrodinger Napisany 04 listopada 2017 - 21:28

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
Jebany :banderas:
  • 0

#525 BeSOS Napisany 05 listopada 2017 - 00:50

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
LOL. Jarać się minigierka polegająca na wciskaniu B.
  • 0

#526 Kaxi Napisany 05 listopada 2017 - 09:44

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

500 Moonów pękło, kolejny cel to 600. Wciąż mi się podoba :) Myślę, że po 600 już skończę, ale kto wie, może dalej będzie mi mało.

 

 


  • 0

#527 tomasz Napisany 05 listopada 2017 - 09:51

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:
Kaxi skończy pewnie po 50.000 dopiero, ale kto wie, może dalej będzie mu mało?
  • 0

#528 Kaxi Napisany 05 listopada 2017 - 09:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Raczej nie, bo przyrzekłem sobie nie robić drugiego etapu wyścigów przez plansze. Za dużo nerwów i Switch może skończyć w kawałkach.


  • 0

#529 Schrodinger Napisany 05 listopada 2017 - 10:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:
W sklepach jest jakis limit odnosnie kupowania ksiezycow?
  • 0

#530 lukaszSA Napisany 05 listopada 2017 - 12:28

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

LOL. Jarać się minigierka polegająca na wciskaniu B.

 

 

Czasami możesz wcisnąć A

 

Też bym tak racjonalizował gdybym lamił :cf:


  • 0

#531 Texz Napisany 05 listopada 2017 - 18:52

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

W sklepach jest jakis limit odnosnie kupowania ksiezycow?


Sky is the limit
  • 0

#532 Tawotnica Napisany 06 listopada 2017 - 21:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

ło panie, Moon #4 w

Spoiler
:bowdown: Każdy kto pisał, że ten Marian jest za łatwy nie docenia post-game. Co tu się wyprawia! Long jump ftw! Już po 725 moonach mi się znudziło bieganie za znacznikami, więc się pokusiłem na te dodatkowe światy. 

 

Marzy mi się taki Mario 3D Lost Levels z piekielnie trudnymi zadaniami i wymagający precyzyjnego używania kombinacji jak lubiany przez Kaxiego Cap Dive Jump. 

 

Takie platformingu oczekiwałem. To poziom kometek z Galaxy i dodatkowych światów z 3D Land/World. Nie mogę się doczekać ostatniego-ostatniego levelu, ale do tego czasu cierpliwie pozbieram resztę księżyców. 

 

Najbardziej upierdliwe są te z obrazków, dla których trzeba lecieć do innego świata. Ok, niektóre były pomysłowe, ale większość to jednak wymagała dość częstego spoglądania na zrobiony screenshot. 

 

edit: aha, i jeszcze jedno. Moony są bardziej satysfakcjonujące niż Koroki w Zeldzie. Po paręsetnym Koroku już masz obcykane, że trzeba sprawdzić każdy kamyk i każdą dziurę, ponado Zelda przez swoją krzywą progresu, sprawia że stajesz się coraz mocniejszy. Mario? Jak umiesz w Mario to od początku możesz wymiatać, od pierwszego księżyca masz dostępny cały moveset.

 

Te łatwiejsze księżyce sobie wpadają ot tak, ale challenge roomy wymiatają i nie masz ograniczeń w postaci np. braku odpowiedniego eq, żeby je zdobyć. 

 

Nie tyczy to się Moon Stonów, które jednak są trochę wtórne - dodatkowy wyścig z żółwikiem, przeczesanie nieba binoklem, zajączek etc. Takie na zasadzie 'widzimy, że orasz w tę grę jak głupek, to masz jeszcze trochę marchewek, żeby się sprawdzić, ale poważnie powinieneś już lecieć do dodatkowych światów'.  

 

Mało która gra tak zadowala zarówno casuali jak i corowców.  

 

edit 2: turlanie się udowadnia wyższość pro controllera nad joy-conami. Wszystko przez lepiej upozycjonowaną gałkę. Bezpośrednio pod przyciskami jest dużo mniej wygodnie kulać się przez tor przeszkód.  


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 06 listopada 2017 - 21:55

  • 2

#533 gruby Napisany 07 listopada 2017 - 00:02

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 261 Postów:
Tawot ja mam to samo, tylko w skali mikro, bo daleko mi jeszcze do Twojego poziomu moonow - mam na razie nieco ponad 300 :) I zdobywanie moonow caly zas jest uzalezniajace. Dopiero teraz opanowałem też w pełni moveset, a combo Long jump》czapka》 cap dive daje niesamowitą mobilność i staje sie drugą naturą. Dzięki niej wybrzytwilem nieźle wyścig w New donku :) . Design świata doceniam na dobra sprawe właśnie teraz, kiedy nie ma już tak oczywistych miejsc na moony i zaczynam wciskać się w miejsca w które wcześniej nie wierzyłem, że można wleźć. Gra umie to docenić, zawsze jak mi się wydaje ze wlazlem w miejsce z pozoru przeoczone przez designerów, okazuje się ze leżą tam monety do zgarnięcia :)

Ogólnie oczywiście Zelda cały czas rulez, ale Mario jak dla mnie wcale nie tak daleko z tyłu. Czysty fun jaki czerpię z gry jest nie do opisania.
  • 0

#534 BeSOS Napisany 07 listopada 2017 - 07:35

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Przeszedł już ktoś ten level za 500 monow? Trudne to :sadcf:
  • 0

#535 Kaxi Napisany 07 listopada 2017 - 08:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Przeszedł już ktoś ten level za 500 monow? Trudne to :sadcf:

 

 

Ja nawet tego poprzedniego nie przeszedłem jeszcze.  :no:


  • 0

#536 Starh Napisany 07 listopada 2017 - 10:47

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Jedyn jak leci :o
  • 0

#537 Kaxi Napisany 07 listopada 2017 - 11:00

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Też mam ponad 500, jakieś 550. Tawot już ma ponad 600.


  • 0

#538 Tawotnica Napisany 07 listopada 2017 - 11:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Ponad 700! ;P


  • 0

#539 Starh Napisany 07 listopada 2017 - 11:01

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Tawota nie liczę, chłop jest poza galatyka :olo:
  • 0

#540 Schrodinger Napisany 07 listopada 2017 - 11:02

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 974 Postów:

jakbym nie cisnął czasów to też bym tyle miał :foch: 


  • 0



Inne z tagami: