Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aktualizacja dasha


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
155 odpowiedzi na ten temat

#1 Ryan Napisany 23 marca 2007 - 12:13

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Zacznę od tego, że to czyste spekulacje - wiem tyle co Wy.

27. marca Live będzie przechodził update. Wniosek z tego prosty - aktualizują backend, żeby dostosować go do frontendu, który się pojawi. Ale co się pojawi? :)

W ostatnim podcaście Majora Nelsona jest kilka rzeczy, które moim zdaniem mogą wskazywać na potensjalne funkcje
- gość mówi o społecznościach i integracji... po czym Larry go ucisza
- Larry mówi, że dzielić się contentem będzie można soon
- Larry mówi, że coś a'la PS Home prototypowano w 2003 ale postawiono na "zwykły" interfejs
- Larry mówi, że natywnego wsparcia dla klanów nie będzie "soon" ale może pojawić się kiedyś (przy czym soon = kolejnych 6-7 miesięcy)

Co do tego wsparcia dla klanów - slajdy z GDC (o których Larry pisze "wyciekły" a które są... do pobrania ze stron MSDN :lol:) prezentujące obsługę klanu to demonstracja API usługi Live i tego jak gra może się zintegrować z dashem, jeśli autorzy gry chcą.

Teraz kilka ogólnych faktów: duży update dasha (funkcjonalny) dostajemy co 6 miesięcy. XNA jest już jakiś czas i Creators Club potrzebuje sieci dystrybucji.

Moje spekulacje:
- update dasha za miesiąc
- update jesienny nie przewiduje klanów, ale nie ma jeszcze zamkniętego feature set na kolejną wiosnę
- update obejmie sieć dystrybucji treści w Creators Club
- pojawią się wieloosobowe chaty, także video (wspomniane społeczności i integracja)
- pojawią się jakieś ficzery dla Games for Windows LIVE (niech ktoś zabije ludzi, którzy wymyślają nazwy w MS!)

To ostatnie jest IMO nie tyle prawdopodobne co pewne.

Jakie są Wasze typy? Co chcielibyście zobaczyć? :)
  • 0

#2 MonsieurWoland Napisany 23 marca 2007 - 12:22

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Jakie są Wasze typy? Co chcielibyście zobaczyć? :)


Za IPTV bym się nie obraził:P
  • 0

#3 Ryan Napisany 23 marca 2007 - 12:25

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
W Polsce? Zapomnij. :P W USA - fakt, bardzo prawdopodobne. :)
  • 0

#4 117 Napisany 23 marca 2007 - 13:28

117

    Elitarny użytkownik

  • Forumowicze
  • 10 904 Postów:
Mozliwosc czatowania z wiecej niz jedna osoba.
  • 0

#5 Texz Napisany 23 marca 2007 - 13:33

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

aktualizują backend, żeby dostosować go do frontendu, który się pojawi.

Że co? oO po Polsku proszę :trup:
  • 0

#6 Ryan Napisany 23 marca 2007 - 20:59

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Backend - serwer. Frontend - dash.
  • 0

#7 syon Napisany 24 marca 2007 - 13:32

syon

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 302 Postów:
Wieloosobowe czaty i klany to priorytety jak dla mnie.
  • 0

#8 Gość__* Napisany 24 marca 2007 - 14:07

Gość__*
  • Goście

Wieloosobowe czaty i klany to priorytety jak dla mnie.




I ja jeszcze poproszę do tego więcej osób na friendliście ( np.200 osób ) i będe zadowolony :)
  • 0

#9 xell Napisany 24 marca 2007 - 14:14

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 331 Postów:
ja bym chciał możliwości przewijania muzyki. :) I patcha BC.
  • 0

#10 wrog Napisany 24 marca 2007 - 15:50

wrog

    Miszcz konsoli

  • Forumowicze
  • 3 046 Postów:
Odtwarzanie wiadomości dźwiękowych przez Xbox.com, konferencje na czacie. O co chodzi z klanami? Przecież obsługa jako takich już od dawna jest, nawet z wykorzystaniem dasha (daleko nie trzeba szukać - Battlefield 2).
  • 0

#11 Ryan Napisany 24 marca 2007 - 23:19

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
wrog: chodzi o natywną obsługę. Obecnie każdy deweloper może ją dodać, ale nie musi. Dobrze byłoby, gdyby wszystkie gry z rozgrywką online miały jednakowy, rozbudowany system do obsługi klamów.

Co do większej liczby kontaktów - według Majora Nelsona to się nie stanie.
  • 0

#12 Texz Napisany 24 marca 2007 - 23:46

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Mogliby przebudować jakoś sposób odtwarzania muzy (playlistę od razu wyskakującą na ekran?) w oryginalnym dash'u, tak żeby każdorazowo nie trzeba było zmieniać utworów poprzez mozolne przemieszczanie się przez menu z dashbutton'a, które do najbardziej ergonomicznych wcale nie należy.

Widziałbym też jakoś przyśpieszenie działania całego dashboardu, strasznie zamula (friendlista +90 osób też).

Wchodzenie każdorazowo do Active Downloads, też jest strasznie mozolne. Nie można gdzieś w menu umieścić małego bannera: "xxx downloading XX%" i po kłopocie?

Brakuje opcji odpalania gier w trybie, w którym dana szpila nie łączyła się z netem i zrywała obecnie ściąganego contentu z Marketplace. Czasami chciałoby się puścić jakąś gierkę przy ciągnięciu >1 Gb danych, lecz nic z tego nie będzie, bo zaraz uraczy nas napis: "Download stopped".
  • 0

#13 Gość__* Napisany 25 marca 2007 - 11:30

Gość__*
  • Goście

Wchodzenie każdorazowo do Active Downloads, też jest strasznie mozolne. Nie można gdzieś w menu umieścić małego bannera: "xxx downloading XX%" i po kłopocie?





Ale możesz wcisnąc Guide Button potem Personal Settings i tam jest Active Downloads no chyba , że chcesz aby to było od razu po wciśnieciu Guide Buttona ;]




Co do większej liczby kontaktów - według Majora Nelsona to się nie stanie



:/
  • 0

#14 Texz Napisany 25 marca 2007 - 12:08

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:

Ale możesz wcisnąc Guide Button potem Personal Settings i tam jest Active Downloads no chyba , że chcesz aby to było od razu po wciśnieciu Guide Buttona ;]


Dupa. Dziękuję bardzo :P Ergonomia pełną gębą. Czasami myślę, że M$ specjalnie tak to wszystko porozmieszczał, żeby pokazać kto nad kim ma przewagę.
  • 0

#15 Ryan Napisany 25 marca 2007 - 15:05

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
t3xz: łatwo się mówi o ergonomii jak się samemu testów usability nie przeprowadzało. :P Wymyśl interfejs i przetestuj go na 10 losowych osobach a później na innych 10 przetestuj obecny - przekonamy się, czy faktycznie Twój pomysł jest taki cool. :)
  • 0

#16 Texz Napisany 25 marca 2007 - 18:49

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Płacę - wymagam Ryan :P
  • 0

#17 Ryan Napisany 25 marca 2007 - 19:11

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
Tylko ja nie wiem czego. w "The Old New Things" są świetne przykłady takiego jak Twoje podejścia. Chcę taki mały ficzer jak % pobieranego pliku, wprost po wiśnięciu (X). Co za problem to zaimplementować? Żaden. Kilkadziesiąt linijek kodu. Potem należy to przetestować, przetłumaczyć i ponownie przetestować we wszystkich językach. Poza tym to jest Twój must have, mój to liczba znajomych grających w tą samą grę co ja teraz/ostatnio. Przecież to drobna zmiana. Chcę to na ostrzu przy kontaktach. A Heniek chciałby taki mały ficzer co by pozwalał na wysyłanie automatycznie jednej "standardowej" wiadomości do wszystkich ludzi z listy kontaktów, z którymi obecnie gra. Niech to będzie obok przycisków z kontaktami. Itd.

80% użytkowników i tak używa 20% funkcji. Jestem przekonany, że obecny zestaw wyeksponowanych ficzerów lepiej odzwierciedla potrzeby większości niż moje czy Twoje widzimisię. A że nie odpowiada Twoim potrzebom w 100%? Nie da się wszystkich zaspokoić (i uprzedzając sugestię: kastomizacja dasha to nie jest wyjście).
  • 0

#18 xell Napisany 25 marca 2007 - 19:22

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 331 Postów:
Ja bym chciał też redesignu marketplace'u, żeby trochę przypieszyć poruszanie się, no i możliwości segregacji wg daty dopania.
  • 0

#19 Gość__* Napisany 27 marca 2007 - 13:23

Gość__*
  • Goście
Podobno były włamania do kont graczy na Live, może ten update będzie miał coś z tym wspólnego.
Link
Mnie najbardziej brakuje możliwości przewijania muzyki...nic więcej już od tego update'u nie chce.
  • 0

#20 Ryan Napisany 27 marca 2007 - 13:35

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:

Podobno były włamania do kont graczy na Live, może ten update będzie miał coś z tym wspólnego.

Włamy odbywały sie przy pomocy socjotechniki (dzwonienie na support, zmyślanie historyjki w celu zdobycia informacji o właścicielu konta; po zebraniu odpowiedniej ilości informacji - kolejny telefon z prośbą o zmianę hasła; tech support poszedł na dodatkowe szkolenie).

Zmiany na serwerze (jeszcze przez jakieś 8h) zbiegły się przypadkowo w czasie z tymi rewelacjami - update był planowany na "mniej więcej koniec marca" od kilku miesięcy. Zmiany serwera dotyczą oczywiście wiosennego update'u dasha i wprowadzenia Games for Windows LIVE.

Jak to brakuje Ci przewijania muzyki? :hmmm:
  • 0

#21 Gość__* Napisany 27 marca 2007 - 13:48

Gość__*
  • Goście
-Wiecej osób na friend liscie
-Rozmowy z kilkoma osobami na raz
-Mozliwosć zgrywania muzyki z MP3 lub dysku(Cos takiego wogóle wchodzi w grę?)
  • 0

#22 Matrox Napisany 27 marca 2007 - 14:12

Matrox

    ...

  • Forumowicze
  • 3 057 Postów:

-Wiecej osób na friend liscie
-Rozmowy z kilkoma osobami na raz
-Mozliwosć zgrywania muzyki z MP3 lub dysku(Cos takiego wogóle wchodzi w grę?)


Po co Wam wiecej osob na liscie, lista jest po to aby dodawac osoby z ktorymi sie gra, a nie wszystkich posiadaczy Xboxa360 ktorzy sie nawina. Mi juz pare razy lista sie zapchala i od tamtej pory przyjmuje tylko osoby z ktorymi gram albo zamierzam grac, nie wierze, ze utrzymujecie kontakt z setka osob na liscie.
  • 0

#23 Gość__* Napisany 27 marca 2007 - 14:26

Gość__*
  • Goście

Jak to brakuje Ci przewijania muzyki?

Chodzi mi o to, że jak leci sobie jakiś kawałek to nie mogę w trakcie jego odtwarzania przeskoczyć sobie do dalszej jego części tylko muszę słuchać go od początku do końca.
  • 0

#24 Texz Napisany 27 marca 2007 - 16:09

Texz

    1985 AI Bot

  • Forumowicze
  • 29 557 Postów:
Ja bym tam chciał Wiindows Media Player 11 łącznie z całą usługą online jak na PC, tyle że na X360. Co za problem go zaimplementować na platformie Microsoftu? (pewnie zaraz ciętą ripostą dostanę odpowiedź, która sprowadzi mnie na ziemię, buehehehe..)
Niby jest możliwość łączenia z Media Center, lecz to nie to samo :/
  • 0

#25 Gość__* Napisany 27 marca 2007 - 16:50

Gość__*
  • Goście
Ooo właśnie;D Że ja sam nie wpadłem na taki pomysł. Nawet jakiś uproszczony WMP do konsolki byłby eXtra. Tworzenie playlist, dodatkowe wizualizacje, może nawet i skórki :jeee: [/scroll]
  • 0

#26 Gość__* Napisany 27 marca 2007 - 18:16

Gość__*
  • Goście
ja bym chciał chata obrazkowego ala habbo.com :)
pozatym pomysl z home tez jest super, jakby microsoft pozgapial takie pomysl to niemialbym za zle :)

MS moglby sie dogadac z habbo i zrobic konsolowa wersje. takich swiatow online wlasnie nam potrzeba :lama:
  • 0

#27 Godot Napisany 27 marca 2007 - 19:56

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
ja bym chcial divxy, z napisami oczywiscie :) i wystarczy :D
  • 0

#28 Ryan Napisany 27 marca 2007 - 20:46

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
O DivX można zapomnieć - kwestie licencji. Napisy są natomiast możliwe.
  • 0

#29 Gość__* Napisany 28 marca 2007 - 02:51

Gość__*
  • Goście
Live już działa, narazie żadnych niespodzianek niema. :niepewny:
  • 0

#30 Ryan Napisany 28 marca 2007 - 06:22

Ryan

    Dominik D.

  • Administratorzy
  • 32 571 Postów:
A jakie miałyby być? To nie update dasha. :P
  • 0