Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kingdom Hearts HD 1.5/2.5

Square Enix PS4 XONE

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
124 odpowiedzi na ten temat

#61 Schrodinger Napisany 10 lipca 2018 - 17:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
jak się rozkręci to będę pisał pozytywnie, póki co jest tak se, typowe zagranie pod dzieciaki bo postaci z disneya są
  • 0

#62 Kazuo Napisany 10 lipca 2018 - 17:14

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No ok, ale nie pisz, że Cię ktoś zrobił w wała z tą serią. Jakby to było takie słabe, to bym Ci na pewno jej nie polecił, sam się jeszcze przekonasz że jest dobrze. Tylko po tym co tu piszesz to lepiej odpuść sobie CotM, albo tak jak napisał Rudolf, zagraj w tę wersję z GBA, bo pewnie znowu będziesz marudził, że coś Ci nie gra i bierz się od razu za KH2. 


  • 0

#63 Schrodinger Napisany 10 lipca 2018 - 17:18

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Chronologicznie to i tak chyba wychodziło KH 1 -> KH 2 a potem cała reszta? a ta wersja z GBA to co? inna fabuła?

i się nie wymiguj bo jak będzie słabo to chyba posypio się bany!! ;)
  • 0

#64 Kazuo Napisany 10 lipca 2018 - 17:24

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Chronologicznie KH1 --> CoM --> KH2 i reszta. Pamiętam jak odpaliłem dwójkę po jedynce bez znajomości Chain of Memories i nie miałem bladego pojęcia co się tam dzieje. Dlaczego nie gram Sorą, kim są ci goście w czarnych płaszczach, co się stało z Riku itp. CoM ma bardzo duże znaczenie dla fabuły. 

 

I nie banuj, bo nie wiem co zrobię ze swoim życiem bez tego forum. Gdzie będę się chwalił swoimi wynikami z RE2? :olo: 


  • 0

#65 Rudolf Napisany 10 lipca 2018 - 17:33

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
CoM z PS2to na 99% to samo co na GBA. Może jakieś pierdoły dodali, ale fabuła główna raczej taka sama.
  • 0

#66 Kazuo Napisany 10 lipca 2018 - 17:35

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Chyba kropka w kropkę taka sama, tylko atrakcyjniej przedstawiona, bo są normalne cut-scenki, a nie zwykłe okienka z dialogami jak na gba. 


  • 0

#67 Schrodinger Napisany 11 lipca 2018 - 14:46

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
No dobra a jak z platynką tutaj? Trzeba gierkę przejść 3 razy minimum, jakbym za drugim podejsciem zrobil na najnizszym poziomie trudnosci speedruna w 14h, a za trzecim razem na najwyższym to by dało rade nie? Najwyższy poziom mocno trudny?

Prócz tego rozumiem że zbieractwo i grind żeby ujebać Sephirotha na arenie bo do tego potrzebny 100 lvl?
  • 0

#68 Rudolf Napisany 11 lipca 2018 - 14:59

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Ja bym olał, jak chcesz się brać za inne części to pierdolca przez grind dostaniesz jak już na normalu teraz grasz. Dodatkowe walki z bossami są przetrudne. Spróbuj Kurta pokonać, jak go machniesz bez większych problemów to szacuken i jedź dalej, ale jak się zatniesz i będzie potrzebna tona grindu to zostaw (a to chyba najłatwiejszy dodatkowy boss). Na Twoim miejscu bym się brał za CoM na GBA, platyna w KH jest nudna, męcząca i czasochłonna (sam próbowałem na PS3).


  • 0

#69 Schrodinger Napisany 11 lipca 2018 - 15:11

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
nie będę grał na żadnym GBA, i dlaczego polecacie tamtą wersją skoro tutaj mam to samo tylko na PS4
  • 0

#70 Rudolf Napisany 11 lipca 2018 - 15:31

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Bo CoM na PS4 to wersja z PS2, gdzie masz w zasadzie to samo co w KH1 tylko zmieniony system walki (nawet walki z bossami się powtarzają). W wersji na GBa też tak jest, tylko że wygląda to tak:

 

a ta wersja z ps2 ma bliźniaczą walkę do tej z 1

 

 

Więc albo takie TWEWY (to samo studio było za to odpowiedzialne) albo to samo w zasadzie co jedynka :reggie:


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 11 lipca 2018 - 15:33

  • 0

#71 Schrodinger Napisany 11 lipca 2018 - 15:32

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
to po co to grac jak to to samo?
  • 0

#72 Rudolf Napisany 11 lipca 2018 - 15:37

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Bo fabularnie ma to sens :P + gierka z GBA jest świetna.


  • 0

#73 BeSOS Napisany 11 lipca 2018 - 16:03

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Widzę że ta gra to męczarnia po tych 15 latach. A znając życie bez znajomości tego wszystkiego w KH3 i tak da się grać bo pewnie będą chcieli przyciągnąć nowego odbiorcę.

Lepiej znajdź dobry filmik na YT i w godzinę będzie po sprawie.
  • 0

#74 Kazuo Napisany 11 lipca 2018 - 21:21

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No dobra a jak z platynką tutaj? 

Męczysz się grając w pierwszą część, ale i tak chcesz tam wbić platynę? Jebany masochista :olo: a na poważnie to odpuść, bo zanim skończysz pozostałe odsłony to zdążysz się przejeść. 

 

Widzę że ta gra to męczarnia po tych 15 latach. A znając życie bez znajomości tego wszystkiego w KH3 i tak da się grać bo pewnie będą chcieli przyciągnąć nowego odbiorcę.
 

 

Zapomnij. Nomura już tak zakręcił fabułę, że bez ogrania poprzednich odsłon nic z tej gry nie zrozumiesz. Ba, nawet po zagraniu we wszystkie istnieje spora szansa, że wszystkiego nie pojmiesz. Zawsze jeszcze można się skupić na gameplayu i zwiedzaniu pięknych światów, ale bez znajomości tej historii i tak przepadnie mnóstwo uroku.


  • 0

#75 BeSOS Napisany 11 lipca 2018 - 21:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No to chuj w dupę Nomure za zrobienie takiego pogmatwane gówna. Trochę przegięcie męczyć się 100h żeby zrozumieć trójkę.
  • 0

#76 Kazuo Napisany 11 lipca 2018 - 22:05

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

No to trochę tak jakbyś zaczął oglądanie Breaking Bad, House of Cards czy Westworlda od ostatniego sezonu, bez znajomości poprzednich. Kingdom Hearts to potężna seria, rozbudowane na przestrzeni lat RPG mocno nastawione na fabułę, w dodatku "Trzy" w KH3 jest mylące, bo w rzeczywistości to 9 odsłona, a więc nie dziwota, że do tego momentu sporo się wydarzyło i nie można po prostu ot tak sobie wejść w ten świat licząc na to, że coś się zrozumie. 


  • 0

#77 BeSOS Napisany 12 lipca 2018 - 07:43

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Spróbuję.
  • 0

#78 Schrodinger Napisany 12 lipca 2018 - 08:54

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Ta gra jest tak głupia z tym swoim "nic tutaj nie ma, wyjdź, wejdź znowu do lokacji o nowa cutscenka" ze o ile skończę to zrobię sobie przerwę na jakiegoś samograja, np. Ni no kuni 2 :olo: a potem tu wrócę
  • 0

#79 fingus Napisany 12 lipca 2018 - 09:42

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Ciągnąć fabułę przez trzy generacje i fefnaście platform to niezły niedowład umysłowy. Po tylu latach to już tylko reboot jest racjonalnym rozwiązaniem. Chyba że z tą łączącą się fabułą to tylko takie gadanie jak przy Nierze, a bo smaczki, a bo nawiązania, a bo cośtam. A jak nie, to ostro im ta gierka zbombi. Bo dzieciaki które zagrywały się będąc w wieku kiedy się zagrywa w takie gry, już dorosły i znalazły nowe hobby (o ile były normalne). A nowe pokolenie dzieciaków nie będzie ogrywać starocia aby zachować ciągłość fabuł (moda na ogrywanie staroci przychodzi dopiero gdzieś u progu trzydziestki - tzw. kryzys ferdydurke). Do serii kiedyś mnie ciągnęło (któż nie lubi anime i Disneya?), ale że przegapiłem ją w kluczowym momencie, raczej nie będę wracać. Gdyby to jeszcze były giereczki do przeorania w 10-15 godzin. W trójkę chętnie bym pograł, ale jeśli bez czegokolwiek poza kilkuminutowym podsumowaniem na yt fabuła okaże się jednym wielki wtf, to będą ją hejtował. :ok:
  • 2

#80 Kazuo Napisany 12 lipca 2018 - 10:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Nawet w SE chyba nikt pierwotnie nie zakładał, że trójka ukaże się tak późno i że przez ten czas natrzepią tyle części pobocznych. Na pocieszenie napiszę, że KH3 ma pozamykać pewne wątki (w tym rozprawić się z głównym antagonistą), więc KH4 pewnie będzie już przystępniejsze dla świeżaków.
  • 0

#81 BeSOS Napisany 12 lipca 2018 - 13:43

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Tylko że ta wielka fabuła jest chyba tylko w waszej pamięci, szrot póki co twierdzi że nic się nie dzieje.
  • 0

#82 Schrodinger Napisany 12 lipca 2018 - 13:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
I tak podejrzewam będzie później. Nostalgia + emocje za szczyla z pierwszego przejścia robią swoje pewnie.
  • 0

#83 Rudolf Napisany 12 lipca 2018 - 15:06

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Ja akurat fabuły nie trawię tutaj :olo: Jedynka to po prostu bajka dla dzieci, a potem ich popierdoliło i się sami pogubili...

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 12 lipca 2018 - 15:07

  • 0

#84 Kazuo Napisany 12 lipca 2018 - 15:47

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

Tylko że ta wielka fabuła jest chyba tylko w waszej pamięci, szrot póki co twierdzi że nic się nie dzieje. 

 

No tak, w końcu Szrot po kilku godzinach KH1 będzie wiedział lepiej niż pozostali po ograniu wszystkich części.

 

I tak podejrzewam będzie później. Nostalgia + emocje za szczyla z pierwszego przejścia robią swoje pewnie.

 

Ale wiesz, że ja te wszystkie odsłony odświeżałem sobie całkiem niedawno i nie są to jakieś mgliste wspominki oparte na sentymentach? Fabuła na pewno nie każdemu się spodoba (jak widzisz na przykładzie Rudolfa), ja mówię za siebie i dla mnie to jedna z lepszych, a już na pewno najbardziej rozbudowanych historii w grach wideo. Już samo śmiganie po światach z bajek Disneja i towarzyszenie kultowym postaciom jest świetne, a później dochodzi do tego mocne japońskie pierdolnięcie w stylu anime (powtórzę się: nie każdemu musi to przypaść do gustu) i według mnie robi się jeszcze lepiej. Pograsz więcej, to sobie wyrobisz zdanie, bo na chwilę obecną to jeszcze nic nie widziałeś i niczego nie doświadczyłeś. 


  • 0

#85 Schrodinger Napisany 12 lipca 2018 - 15:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Na Ciebie trzeba brać poprawkę, orasz na czas residenty i inne dmc, normalny na pewno do końca nie jesteś :P
  • 0

#86 Kazuo Napisany 12 lipca 2018 - 16:25

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

DMwxMNOUIAAie5Z.jpg


  • 0

#87 BeSOS Napisany 12 lipca 2018 - 17:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Otóż to.

Grałeś w te gry teraz czy keidy wychodziły?

Nostalgia jest bardzo podstępna.
  • 0

#88 Rudolf Napisany 12 lipca 2018 - 17:25

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
KH pierwsze ma taką słodko głupią fabułkę i do przeżycia było, ale jak ogrywałem ponownie remastera 4 lata temu to trochę cringe'owałem. Dla mnie potem przekombinowali. Ogólnie gram w tę serię ze względu na klimat Disney'a, który tu jest po prostu fantastycznie przeniesiony i zmiksowany z Finalem, o dziwo, działa. Jest piękny skrót fabułki bekowo zrobiony, jak znajdę to tu wrzucę. Nawet jak ktoś chce ograć to może to przeczytac, bo i tak się z tego nic nie zrozumie, a pośmiać się można.

O, mam:
https://drive.google...jFrQXpXaEU/view

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 12 lipca 2018 - 17:26

  • 1

#89 Holden Napisany 12 lipca 2018 - 20:08

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
przeciez kh1 +6/10 w psx extreme od torby lub stara chyba
  • 0

#90 Kazuo Napisany 12 lipca 2018 - 22:22

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Otóż to.

Grałeś w te gry teraz czy keidy wychodziły?

Nostalgia jest bardzo podstępna.

 

Wiem jak działa nostalgia. Grałem i wtedy kiedy wychodziły (czyli jakieś 15 lat wstecz) i dodatkowo odświeżałem parę lat temu. 


  • 0



Inne z tagami: