Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Last of Us Part II

GOTY2020 Naughty Dog SIE PS4

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
832 odpowiedzi na ten temat

#781 krak2610 Napisany 23 sierpnia 2020 - 15:24

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Dzisiaj rano skończyłem Dzień pierwszy. Poleciałem dalej na survival z myślą, że po prostu zejdę z poziomem trudności jeśli będzie trzeba dużo powtarzać. Na ten moment wydaje mi się, że gra jest łatwiejsza niż pierwsza część na tym samym poziomie trudności. Może być to też kwestia tego, że w jedynce miałem obsesje na przechodzenie bez używania broni palnej, a tutaj lecę bardziej z wiatrem. Starcia zaczynam po cichu, ale nie resetuje ich żeby zaoszczędzić jeden nabój bo gra i tak za to nie wynagrodzi. Po za tym dzięki temu gra się dużo przyjemniej i mało co powtarzałem starć. Domyślam się, że ciężkie starcia dopiero przede mną. 

 

Ogólnie sama walka jest ciekawsza niż w jedynce. Można więcej pokombinować, lepiej się ukryć, przejść pod autem, napuścić na wrogów zarażonych, a do tego Ellie totalnie nie pierdoli się w tańcu  :leonidas:.


Ten post był edytowany przez krak2610 dnia: 23 sierpnia 2020 - 15:25

  • 0

#782 kostek Napisany 26 sierpnia 2020 - 20:37

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Ja na survivor tylko przy jednej potyczce musiałem przełączyć na niższy poziom. Ta gierka daje największy fun jak gówno trafia w wiatrak i trzeba improwizować - strzał, unik, jakiś szybki crafting.


  • 0

#783 Marbel Napisany 01 września 2020 - 11:11

Marbel

    Why so SERIOUS??

  • Forumowicze
  • 9 283 Postów:
Ja grę skończyłem w ubiegłym tygodniu a grałem od premiery. Jakieś 35h. Grałem chyba na średnim poziomie i przyznam, że pod koniec już się męczyłem. Już w połowie myślałem, że koniec a tu zonk. Spokojnie mógłby by być tu 2 gry. A koniec... Nie miał końca. Pamiętam, że chyba w ubiegłą środę (tydzień roboczy) postanowiłem, że dociągnę grę do końca, bo przecież już jest epilog. No i o 00.00 wyłączyłem, bo mnie gra w .uja robi z tym koncem. Okazało się, że jeszcze że 2-3h przede mną.
W sumie
Spoiler
. Nie wiem gdzie ta postać na końcu się zawieruszyła.
Generalnie imo gra za długa. Wątki LGBT zbyt nachalne
Spoiler
.
Liczyłem na więcej, a głównego motywu się domyśliłem po godzinie :(
8/10
Chyba lepiej przy Doomie się bawiłem w tym roku.
  • 1

#784 tomasz Napisany 03 października 2020 - 18:15

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 342 Postów:

Wreszcie jest. Najważniejszy głos w sprawie! Rozsiadam się w fotelu i oglądam.


  • 0

#785 Kazuo Napisany 06 października 2020 - 22:26

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Odpaliłem na chwilę giereczkę, coś tam pograłem, konsola zaczęła w międzyczasie wydawać odgłos startującego Boeinga, a po 10 minutach usłyszałem zza ściany głos współlokatorki, żebym przestał napierdalać odkurzaczem po nocy. Dobrze się zaczyna  :bralczyk:


  • 0

#786 MonsieurWoland Napisany 10 października 2020 - 13:11

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Właśnie skończyłem olo. Przez taki sposób przedstawienia historii pacing gry imo sssie po całości

Spoiler
Wymęczyła mnie ta gra. Po Last of Us miałem ochotę na więcej. Po Last of Us II - mam nadzięję że odłoża universum ad kalendas graecas i zajma się Uncharted albo nowym IP.

 

Natomiast zupełnie nie rozumiem zarzutów o nadekspozycje LGBT. W ogóle tego nie odczułem.

 


  • 4

#787 Kazuo Napisany 10 października 2020 - 14:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Doszedłem mniej więcej do połowy gry i jestem zdania, że LGBT to najmniejszy problem z fabułą TLoU2. Niestety ta historia ssie ze znacznie poważniejszych powodów. Z drugiej strony gameplay jest REWELACYJNY. Więcej się rozpiszę jak skończę. 


  • 1

#788 Kazuo Napisany 17 października 2020 - 11:31

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Prawie 30 godzin na liczniku i napisy końcowe. Sporo, nie sądziłem że ta gra jest aż tak długa i podobnie jak kolegę wyżej ciut mnie pod koniec wymęczyła (wolę krótsze gry z dużym replay-ability niż molochy trwające dziesiątki godzin "na jeden raz"). Te "dychy" od recenzentów to niezły żart, nie wiem kuźwa niby za co, bo poza grafiką nie ma tu kompletnie nic wybitnego, z drugiej strony oceny pokroju 5/10 czy sami gracze z bólem dupy nie kończący gry i łamiący płytki na jutjubie to też ostra przesada. Ok, też mnie momentami wkurzała, głównie fabułą która jest zwyczajnie słaba, rozciągnięta, pełna nudnych retrospekcji i z idiotycznym zakończeniem. Motyw przewodni ma fatalne zwieńczenie i nie umywa się ani trochę w porównaniu do tego co na końcu zaserwowało pierwsze TLoU. Szkoda tym bardziej, bo początkowo planowano inny, bardziej mroczny (i przede wszystkim mający sens) ending, ale widocznie komuś tam zabrakło jaj, żeby to wprowadzić. LGBT? Są lesbijki, jest mała dziewczynka która identyfikuje się jako chłopiec, a jedna z głównych postaci wygląda jakby twarz 14 - letniej smarkuli przyklejono do ciała Pudzianowskiego. Każdy sobie sam musi odpowiedzieć czy będzie go to razić w trakcie gry czy nie. Mnie zdecydowanie bardziej denerwował brak konsekwencji scenarzystów, dziwne zwroty akcji i często aż nazbyt przedłużana historia. Jeżeli już wydarzyło się coś zaskakującego, to na ogół zaskakiwało negatywnie. Fabuła to dla mnie najgorszy element TLoU 2. 

 

Z drugiej strony jest świetny, bardzo dopracowany i wciągający gameplay.  Na pewno gościowi odpowiedzialnemu za level-design należy się jakiś medal. Lokacje są wielkie, często wielopoziomowe, pełne sekretnych skrytek i dają dużo swobody jeżeli chodzi o pozbywanie się przeciwników. Przede wszystkim chce się je eksplorować. Raz, że wyglądają obłędnie (ja naprawdę nie wiem jak oni odjebali taką grafikę na tak starym sprzęcie   :bralczyk: ), a dwa że premiują wysiłek gracza włożony w lizanie ścian. Jak się dobrze poszuka to można znaleźć apteczki, naboje, tonę surowców do craftingu, a nawet sejfy zawierające nowe bronie albo dopałki do nich. Trochę szkoda, że kody do nich na ogół leżą zaraz obok, ale od święta trafią się też takie których otwarcie wymaga lekkiego ruszenia makówką. Zdecydowanie nie warto lecieć "na pałę", bo można ominąć sporo przydatnych rzeczy, no chyba że gra się na easy to wtedy można lecieć przed siebie w stylu Rambo (czego nie polecam, bo dopiero na wyższych poziomach trudności gameplay pokazuje pazurki i oferuje konkretny survival). Samo skradanie też daje radę. Powolne przemykanie za plecami mutantów napina mocno nerwy, podobnie jak czajenie się w gęstej trawie i wyczekiwanie aż przeciwnik obróci się do nas plecami, żebyśmy mogli zatopić w nim nóż albo kitranie się pod samochodem i modlenie, aby tylko patrolujący lokację strażnik nie zajrzał czy czegoś pod nim nie ma. Największe "ale" mam do sztucznej inteligencji wrogów (głównie tych "ludzkich"). Potrafią zachowywać się jak skończone cymbały, np. po zauważeniu zdarza im się zgubić nasz trop kiedy tylko odbiegniemy od nich na kilka metrów albo w ogóle nie widzą naszego kompana (przez większość gry z kimś podróżujemy), nawet kiedy ten dosłownie przewraca im się pod nogami  :lol2:  Dochodzi przez to do absurdalnych sytuacji i niestety wybija to z immersji. O denerwujących retrospekcjach podczas których gra zamienia się dosłownie w symulator spaceru już chyba coś wspominałem?  Na szczęście przez większość czasu TLoU 2 oferuje naprawdę świetną, rozbudowaną, stresującą (w pozytywnym sensie) i satysfakcjonującą rozgrywkę. Jest sporo skradania, jak komuś się znudzi i ma na tyle pocisków do zmarnowania to może sobie postrzelać (kolejna bardzo dobrze zrobiona rzecz, zdecydowanie CZUĆ impet pocisków), czasem trafią się proste łamigłówki z wykorzystaniem fizyki, no i jest co zwiedzać, co odkrywać, co craftingować i co ulepszać (sam proces ulepszania broni na specjalnych stołach do majsterkowania jest ucztą dla oczu). Trochę się bałem, że gra będzie bardziej "samograjowa" jak Uncharted, ale na szczęście tak nie jest.

 

Klimat, muza, grafa czy nawet takie rzeczy jak błyskawiczne loadingi po zgonie (w tak wielkiej i tak ładnej grze? What magic is this?  :pika: ) to wszystko zasługuje na słowa uznania. Pozostaje żałować, że przedstawiona historia jest taka lipna, ale jeżeli ktoś nastawia się po prostu na sytą rozgrywkę to nie powinien czuć sie zawiedziony. Koniec końców bawiłem się świetnie i na pewno jeszcze kiedyś wrócę do tego tytułu, żeby zmierzyć się z najwyższym poziomem trudności albo żeby sprawdzić swoje umiejętności w trybie permadeath. No i cały czas czekam na multiplayerowego mesjasza, w którym zapewne spędzę 10x tyle czasu co w kampanii fabularnej, dawać mnie to już!  8/10


  • 6

#789 Nyjacz Napisany 18 października 2020 - 00:23

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

nic o bossie??? :P


  • 0

#790 Kazuo Napisany 18 października 2020 - 00:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Masz na myśli tego w

 

Spoiler
? Bo cała reszta to raczej takie sub-bossiki :olo:

 

Jeżeli tak to lekko ch*jowy design stwora, ale sama walka fajna i mocno napinająca nerwy. Taka w stylu boss fightów z The Evil Within. 


Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 18 października 2020 - 01:01

  • 0

#791 Rudolf Napisany 07 listopada 2020 - 13:04

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:
https://youtu.be/dVQcZa4O01A
  • 0

#792 MonsieurWoland Napisany 11 listopada 2020 - 13:03

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Wbiłem komplet pucharków. Drugie przejście nie zmieniło mojego podejścia do gry. No nic, czekamy na Uncharted 5 :olo:


  • 0

#793 nole Napisany 03 grudnia 2020 - 17:22

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Łapcie lewaki:

 

https://youtu.be/8x3QL0gQQRU


  • 0

#794 Sylvan Wielki Napisany 11 grudnia 2020 - 13:05

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

7U9KTez.png

:lied:


  • 0

#795 xell Napisany 11 grudnia 2020 - 13:22

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 306 Postów:

"Ultimate GOTY"

Pretensjonalość giereczkowych dziennikarzy nie zna granic. :lol2:


  • 0

#796 Tawotnica Napisany 11 stycznia 2021 - 09:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Mogą sobie dopisać na pudełko remastera PS5 "NIKOGOTY 2020". Tag dodany.


  • 0

#797 Danteusz Napisany 26 stycznia 2021 - 12:02

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
TLOU2 jest najczęściej nagradzaną grą w historii, przebija Wiedźmina dzięki nagrodom od czytelników
https://www.resetera...ll-time.367977/
Tradycyjnie głosy hejterów okazały się nie mieć najmniejszego znaczenia
  • 2

#798 ACZ Napisany 03 lutego 2021 - 18:11

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 139 Postów:

Ciekawostka.

https://www.neogaf.c...midair.1589486/


  • 0

#799 Woroq Napisany 19 maja 2021 - 16:16

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 772 Postów:
Dzisiaj ma się pojawić latka odblokowująca 60 fps na PS5 :king:
Ściągam, wieczorem przetestuje :-)

https://youtu.be/aj919idPr18
  • 0

#800 Nyjacz Napisany 19 maja 2021 - 16:18

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Ta giereczka i 60 klatek to będzie kosmos. TLoU2 - nigdy nie zapomnę, giereczka, która w tym samym roku z palcem w dupie pokonała Residenta (który przecież zły nie był).


  • 2

#801 Woroq Napisany 19 maja 2021 - 16:21

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 772 Postów:
I zajebisty, oficjalny trailerek Enhanced Prerformance Patch. Bo tak, patche też mogą mieć swoje trailery :cf:
https://youtu.be/9vKTikTO4dE
  • 0

#802 lukaszSA Napisany 19 maja 2021 - 17:34

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 949 Postów:
O, czyli można w końcu kupić.

Powinno stanieć jeszcze bardziej do czasu aż wycalakuje ME
  • 0

#803 Mateo Napisany 19 maja 2021 - 22:48

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Ładnie wjedzie druga odsłona na PS5.
  • 0

#804 Kaxi Napisany 21 maja 2021 - 21:18

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 156 Postów:

Właśnie skończyłem.

Gra ma niesamowite, niewiarygodne production values, które dość skutecznie przyćmiewają mniej lub bardziej poważne problemy z walką, fabułą i eksploracją.
Niemniej czasami zmuszałem się, żeby grać dalej, "bo to przecież TLOU2".

Takie 8/10 jak dla mnie, bo po prostu zbyt często grałem z obowiązku, a nie dlatego, że fajnie się gra.

 

 

 

Jeśli kogoś, to na Twitterze rozpisałem dość rozwlekle, co mnie w grze najbardziej bolało:

 


Ten post był edytowany przez Kaxi dnia: 21 maja 2021 - 22:55

  • 0

#805 fingus Napisany 24 lipca 2021 - 20:35

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 905 Postów:
https://wydarzenia.i...eki,nId,5378334
  • 0

#806 nole Napisany 23 marca 2022 - 16:52

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

https://youtu.be/PEM0XgIpAzc


  • 0

#807 Mateo Napisany 23 marca 2022 - 23:52

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Szybko w tej grze wkracza motyw kolorowych flag.
  • 0

#808 Cudak Napisany 24 marca 2022 - 00:57

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Ciekawe, napiszesz coś więcej?


  • 0

#809 Mateo Napisany 28 marca 2022 - 12:57

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:
Pomimo żydowskiej lesbijki, która nawet ma niezły tyłek, gra się w to bardzo dobrze. Gram dalej :)
  • 0

#810 lukaszSA Napisany 28 marca 2022 - 13:34

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 949 Postów:

Żydów nie powinno być w grach, co nie?


  • 0



Inne z tagami: