Skocz do zawartości

Zdjęcie

Xenoblade Chronicles 2

Monolith Soft Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
746 odpowiedzi na ten temat

#421 gruby Napisany 16 grudnia 2017 - 09:46

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:

Mimo tych oczywistych problemów, wczoraj ciurkiem grałem 6 godzin... Co za przygoda. Wiadomo, mnóstwo rzeczy nie jest tu rozwiązanych optymalnie, czy nawet ok, ale za wiele rzeczy można lubić tę grę. Mor Ardain i cały chapter 4 był fenomenalny. Wszystkie składowe części w końcu kliknęły, mimo tych nonsensownych wizyt do menu co parę minut. Idealna gra na zimowe wieczory, chociaż swój urok pokazuje dopiero po kilkudziesięciu godzinach. :) Nie każdy dotrze do tego momentu.

 

Zmiana tonu w stosunku do Xeno z początku mnie irytowała. Te wszystkie komediowe wstawki po pewnym czasie zaczęły mnie wkurzac, ale w końcu jakoś się do nich przekonałem. Nadal wolałbym bardziej "poważną" nastrojowo odsłonę - o ile da się tak powiedzieć o grze w której jedną z głównych ról odgrywają gadające pluszowe kulk - ale zabawne wstawki czasami są całkiem smieszne i nadają Xeno2 bardziej dziwaczno japoński anime klimacik, co jest w sumie miłą odmianą od tego w co na ogół gram.

 

Złapałem się na tym, że biegnąc po Mor Ardian, podziwiając ilość ruchu i bestii szwędających się po terenie i grafikę, która w takich momentach jest po prostu śliczna, i wydawało mi się żę część góry drgnęła. Przystanąłem i dopiero skumałem, że to Tytan odwraca głowę. Widoczek godny Gaur Plains, albo Phendrana Drifts. Ogólnie wczorajsza sesja zdecydowanie przekonała mnie do Xeno2. Nie jest to gra idealna, na pewno nie jest to gra dla każdego, ale jak trafi na podatny grunt, to nie ma zmiłuj. Wciąga jak bagno.


  • 4

#422 Mateo Napisany 16 grudnia 2017 - 10:56

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 086 Postów:
Dobry post :)
  • 0

#423 Tawotnica Napisany 16 grudnia 2017 - 15:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
A mi właśnie stówka pękła:

ZipGofA.jpg

:)

Od 8 rozdziału się dzieją rzeczy, z komediowego początku wiele nie zostało. Drama na poziomie pierwszego Xeno, szczególnie antagoniści imo bardzo dobrze zrobieni.

Parę tipów:

- w affinity chart bohaterów wykupujcie w pierwszej kolejności umożliwianie rozpoczęcia walki z atakami pod B/X/Y. Olewajcie resztę, nawet te zachęcająco brzmiące +20 do statystyk. Będziecie mogli zaczynać od 3x cancel i od razu nadupiać specjale. Najprzydatniejszy power-up.

- rozwalajcie unikatowe potwory chain attackiem, wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że wypadnie rare blade crystal

- merc missions odblokowują pola w affinity chart blejdów, dobre wysłać nowego rare na parę, żeby się nie męczyć z zadaniami typu 'zabij 5 żaboli gdzieśtam'

- merc missions trwają krócej im więcej macie członków drużyny spełniająych dodatkowe kryteria. Czasem idzie nawet o 1/2 skrócić, np. z 1h na 30min

- jak chcecie nowe merc missions musicie levelować dane miasto. Najłatwiej kupować rzeczy w sklepikach

- każdy rare blade udostępnia jakiś nowy sidequest, często wymagany żeby odblokować kolejny poziom w jego affinity chart

- heart-to-heart są ważne w odblokowaniu kolejnych sidequestów, m.in. związanych z odblokowaniem kolejnych affinity charts i pojawiają się dopiero jak mamy blejda na odpowiednim poziomie. Macie aff chart napisane gdzie jest dany hth.

- wydaje mi się, że szczęście (tj. statystyka 'luck') odgrywa rolę w dropach z kryształów. Odkąd zakładam itemki boostujące szczęście mam wrażenie, że częściej wypadają rare

- sprawdzajcie często chatę Tory, bo tam pojawi się sidequest do upgradowania Poppi.

Idę coś zjeść i dalej naparzam. Nie sądzę, żeby mi się udało dzisiaj skończyć, ale już jest bliżej niż dalej ;)

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 16 grudnia 2017 - 15:50

  • 3

#424 Mateo Napisany 16 grudnia 2017 - 16:02

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 086 Postów:
Coś czuje, że spędzę z tą grą wiele godzin. :reggie:
  • 0

#425 Schrodinger Napisany 16 grudnia 2017 - 16:51

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Ciagle nie kupiles? Wielki fan switcha
  • 0

#426 fingus Napisany 16 grudnia 2017 - 17:30

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Nie lepiej od razu ograć całą tetralogię, jak wyjdzie remaster na super switch?
  • 0

#427 BeSOS Napisany 16 grudnia 2017 - 17:33

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Mateo największy fan Metroida gdzie nie przeszedł Metroida :lol: swicza pewnie też nie ma jeszcze.
  • 0

#428 Mateo Napisany 16 grudnia 2017 - 17:35

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 086 Postów:
Drogi Szrocie, pierw Odyseja następnie Xeno. Taki grafik. Nie mam parcia kupowania gier na premierę. The Last Guardian za 250 zł, to ewenement. I w sumie nie zawiodłem się. :D ps. Jedyn zamknij ryj, bo chuja wiesz i w nogach śpisz, zgredzie jeden.

Ten post był edytowany przez Mateo dnia: 16 grudnia 2017 - 17:43

  • 0

#429 Tawotnica Napisany 16 grudnia 2017 - 21:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Skończyłem. Ależ przygoda! Spodziewałem się nieco więcej po ostatnim bossku, ale emocjonalnie był całkiem niezłym zwieńczeniem i można mu było wreszcie natrzaskać super combosami aż miło.

Starć jak Telethia w XC1 czy Vita z XCX nie było, na których bez odpowiedniego przygotowania można się było nieźle zaciąć nie ma. Wina lepszego i moim zdaniem dużo łatwiejszego do ogarnięcia systemu walki oraz hojnie rozdawanego bonus exp.

Od momentu w którym dostaje się
Spoiler
robi się wręcz śmiesznie łatwo, jeśli nie jest się 6-7 poziomów poniżej lvl potwora.

Sidequestów jeszcze mam od groma, rare blejdów z fabularnymi razem tylko 26, więc post game będzie można jeszcze trochę powojować. Muszę w końcu u*ebać tego przeklętego Goryla w Gormott, bo nie niezliczone razy uwalał jak byłem na niskim lvl.

Fabularnie nie ma aż tyle zwrotów akcji jak w XC1, ale w pewnym momencie jest piękne przejście z czarno-białego obrazu świata do szarości. Ekipa to istny throwback do RPGów z czasów SNES/PS1, gdzie podróżowało się ze zgrają przyjaciół na których można polegać. Rex to świetnie zrealizowany shonenowy bohater, a nie taka lebioda jak Shulk. Antagoniści z Torny mistrzowsko poprowadzeni. Monolith potrafi w jRPGi, XC2 to kolejny kraszer dla weteranów gatunku.

Największą skazą na diamencie jest blokowanie misji za RNG. To głupota wymagać 5x Forestry do jakiegoś questa, kiedy jest się skazanym na łaskę losowania blejdów. Tak jak gruby pisał - trochę poprawek w QoL w łatkach (bo widocznie gra była mocno forsowana na ten rok) i na luzie będzie 9/10. Piękne zwieńczenie znakomitego 2017.
  • 1

#430 Schrodinger Napisany 16 grudnia 2017 - 21:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
ile h?
  • 0

#431 Tawotnica Napisany 16 grudnia 2017 - 21:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

102h, okazało się że jak pisałem posta o 16:00 byłem już praktycznie przed endbossem. 


  • 0

#432 Nyjacz Napisany 16 grudnia 2017 - 21:31

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

102h i masz większość side-questów przed sobą? A jak podobał Ci się Wiedźmin 3?


  • 0

#433 Schrodinger Napisany 16 grudnia 2017 - 21:36

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Nyjacz tutaj nie ma co porównywać tych dwóch gier, Tawot bez sidequestów specjalnie ile byś wykręcił? 60h?
  • 0

#434 Nyjacz Napisany 16 grudnia 2017 - 21:41

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 968 Postów:

Nie porównuję w kontekście jakości czy stylu, a wciągnięcia. Mnie wynudził, ale od dawna mam ochotę spróbować jakiejś gierki jRPG. I tak se pomyślałem, że jeśli akurat Tawota Wiesiek trochę wynudził, a tutaj wykręcił 102h, to może mi też się spodoba!


  • 0

#435 Tawotnica Napisany 16 grudnia 2017 - 22:11

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

@Szrot, myślę że 75h. Tak zupełnie bez sidequestów się nie da, bo jak chcesz maksować blejdy to musisz parę porobić. 

 

@Nyjacz; Mnie Wiesiek odrzucił, bo walka ssała i nie przepadam za open-worldami. Ponadto uważam, że w wRPGach menusy zasysają po całości. Nawet taki clusterfuck jak Xeno wydaje mi się bardziej przejrzysty, ale być może to przyzwyczajenie przeze mnie przemawia.

 

Xenoblade ma spore, otwarte obszary, które działają tak jak Zelda: widzisz coś w oddali, możesz tam jakoś się dostać. Zawsze. Nie ma ukrytych ścian czy roadblocków, których w końcu nie przebijesz. To mimo wszystko pozorowana otwartość, bo gra jest jak najbardziej liniowa, nie masz wyborów moralnych, ani wpływu na to jak fabuła się potoczy. 

 

Pytanie zasadnicze - w ile jRPGów ostatnio grałeś, bo seria Xenoblade ma to do siebie, że jest aż nadto skomplikowana, słabo tłumaczy swoje systemy i potrafi przez to przytłoczyć (i w efekcie zniechęcić) gracza.  

 

Piękne widoczki i muzyka przykuwają uwagę, ale większość czasu spędzisz na grzebaniu w menusach, dobieraniu sobie odpowiednich broni do walki i samych walkach, które zawalają cię markerami z zadanym dmg, niejasnymi z początku zmianami statusu czy timerami które musisz perfekcyjnie wyczuć, aby efektywnie trzaskać kombosy etc. - typowa gra dla nerdów, która aż mnie dziwi że ma rację bytu w dzisiejszych czasach, gdzie wszystko chce się 'streamlinować' i upraszczać. Gdzie z drugiej strony Xenoblade Chronicles 2 jest zdecydowanie najprostszą odsłoną w serii, więc może nie jest aż tak strasznie zagmatwana jak tu przedstawiam.

 

Ja w takie gry wsiąkam bez reszty, nawet jeśli nie mają za wiele fabuły (np. Etrian Odyssey), a Xeno ma ten plus że Takahashi to koleś, który wie jak pisać porządne animkowe scenariusze (o, to byłoby drugie pytanie zasadnicze - czy nie przeszkadza ci aż nadto stylówa na modłę japońskich kreskówe, olbrzymie cyce included), więc ciężko tu o nudę. 

 

Bierz też pod uwagę, że takie gry się wolno rozkręcają. Tak poważnie wolno, po 35 godzinach na przykład :olo: 


  • 0

#436 BeSOS Napisany 16 grudnia 2017 - 22:46

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:

Drogi Szrocie, pierw Odyseja następnie Xeno. Taki grafik. Nie mam parcia kupowania gier na premierę. The Last Guardian za 250 zł, to ewenement. I w sumie nie zawiodłem się. :D ps. Jedyn zamknij ryj, bo ch*ja wiesz i w nogach śpisz, zgredzie jeden.


Przeszedłeś MP3? Nie więc zamknij jape a nie pierdzisz metroidem.
  • 4

#437 Mateo Napisany 17 grudnia 2017 - 10:16

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 086 Postów:
Mam nadzieje, że będzie jeszcze okazja zagrać.
  • 0

#438 lukaszSA Napisany 22 grudnia 2017 - 11:51

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Tak teraz mapka wygląda. Jest lepiej, ale wciąż nie jest idealnie

 

s03AILY.jpg


  • 0

#439 Schrodinger Napisany 22 grudnia 2017 - 11:55

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
powinna być wyraźniejsza imo, coś jak w ff12 - tak wiem to inne mapy

35010456672_4abdd494ac_o.jpg
  • 0

#440 lukaszSA Napisany 25 grudnia 2017 - 22:56

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Amiibo nie będzie, ale będzie inna figurka :cf:

 

7yGOLsG.jpg

 

Spoiler

 

W skali 1:7!


  • 0

#441 lukaszSA Napisany 28 grudnia 2017 - 12:12

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Wraz z postępem jest coraz lepiej i ładniej. Kierwa, wrzucenie najbrzydszej miejscówki (Gormott) na początek to był błąd.

 

Teraz dotarłem do Watykanu i odwiedziłem obóz dla uchodźców. Turbo prawaki w tym momencie wyrzucali Switche przez okna :olo:


  • 0

#442 Schrodinger Napisany 28 grudnia 2017 - 12:14

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Ktoś już skończył prócz Tawota?


  • 0

#443 lukaszSA Napisany 28 grudnia 2017 - 12:19

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

A kto inny na forum jest w stanie skończyć w tydzień grę na 100 godzin?


  • 0

#444 Schrodinger Napisany 28 grudnia 2017 - 12:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Premiera była 1 grudnia, dzis jest 28 ... jak dla mnie to to wygląda na 4 tygodnie :cf: 


  • 0

#445 lukaszSA Napisany 28 grudnia 2017 - 12:23

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Zrobienie 100 godzin w Zeldzie zajęło mi kilka miesięcy :ok:


  • 0

#446 Schrodinger Napisany 28 grudnia 2017 - 12:29

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

pogardziłbym ale pewnie w tle klepiesz jakiś program wart miliony dolarów jak kurzy i jego appka do pożyczania 


  • 0

#447 lukaszSA Napisany 28 grudnia 2017 - 12:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Przyszły rok to będzie rok zmian. Grubych zmian :tak:

 

 

Kilka zdjęć. Nawet Xeno 2 czasami ładnie wygląda

 

pNf49FW.jpg

 

Spoiler

  • 1

#448 Schrodinger Napisany 28 grudnia 2017 - 12:48

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

tylko jeden jRPG w tej generacji dał radę i jest to rimejk z PS2, koniec i kropka

 

PVFrQNP.jpg


  • 0

#449 lukaszSA Napisany 28 grudnia 2017 - 12:50

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Pogardziłbym, ale masz depresję więc trzeba być dla ciebie miłym


  • 0

#450 BeSOS Napisany 28 grudnia 2017 - 14:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
LOL te gówno z ps2 :lol:?
  • 0



Inne z tagami: