Skocz do zawartości

Zdjęcie

Octopath Traveler

Square Enix Acquire Switch

• Zaloguj się by odpowiedzieć
122 odpowiedzi na ten temat

#121 tomasz Napisany 16 lipiec 2018 - 12:07

tomasz

• Forumowicze
  • 4727 Postów:
No słuchaj, bo erpegi są o życiu i są też jak życie. Tam też po dwudziestu latach ludzie się zabijają, kiedy pomyślą sobie, że przez kolejne siedemdziesiąt mają robić dalej to samo, a w dodatku pamiętać muszą, że, w przeciwieństwie do giereczek, wraz ze wzrostem levelu nie rosną im statystyki, skille i social linki :(

Ten post był edytowany przez tomasz dnia: 16 lipiec 2018 - 12:08

• 0

#122 Tawotnica Napisany Wczoraj, 09:28

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 10797 Postów:
Ech Linde, Linde. Coraz mniej przydatny zwierz, szczególnie przy bossach albo pojedynczych przeciwnikach, bo już hunter skille zadają więcej obrażeń. Na mobkach coraz mocniej widać przypadkowość w ataku (slash/pierce), a walki po prowokacji są stanowczo za długie.
Może powinienem się rozejrzeć za jakimiś potworami z łapanki? Nie bawiłem się jeszcze tym systemem, a zdaje się on urozmaicać walki 1 vs. 1, które bez różnych broni są dość staroszkolnym hit 'n heal.

Twórcy przespali w drugim rozdziale fajny moment dla H'aanit:
Spoiler

O Ophelii też wam mogę napisać. Dzieciaki się nią jarają, że niby potwory z łatwością klepie, a prawda jest taka że ma tylko jeden rodzaj czaru, leczy i wskrzesza za jakieś chore ceny SP, a pałką zadaje ze 4HP. Za karę dałem jej sub-klasę złodzieja :olo:

Porobiłem trochę sidequestów z listy. Lepiej mi się chyba po prostu ponownie odwiedza miasta i próbuje wykminić co ci biedni ludzie ode mnie potrzebują, bo dzienniczek już mam wypchany po brzegi. Umiejętności bohaterów stają się lepsze w raz z levelem, więc łatwiej coś ukraść albo wydobyć informacje zablokowane wcześniej capem (np. guide od 15lvl, inquire od 25lvl itd.). Fajny feature, że po wyborze danego zadania wskazuje od razu miejsce na mapie, gdzie questa się zdobyło.

Im dłużej gram tym jeszcze bardziej doceniam konstrukcję gry. Naginam ekipą przez 5h po szosach, żeby pozaliczać miasta i w sumie kiedy najdzie mnie zrobić sobie przerwę mogę się w każdej chwili trochę więcej dowiedzieć o np. tym rzeźniku-magu, który na dzień dobry wsadza wrogom podwójnego fireballa albo tancerce której buffy/debuffy mi nie raz ratowały tyłek.

Octopath jest jak ogromny parmezan, z którego jak masz ochotę odkrawasz wielki kawał i jesz popijając winem, ale głównie ścierasz go na pastę (pun intended) z łażenia, lochów i walczenia.

Jak wiesz co lubisz, to możesz sobie zrobić z OT najlepszego jRPGa.
  • 2

#123 Tawotnica Napisany Wczoraj, 19:35

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 10797 Postów:
Dla fanów Bravely:

Spoiler

:banderas:
  • 1

Inne z tagami: