Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fire Emblem: Three Houses

Intelligent Systems Koei-Tecmo Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
184 odpowiedzi na ten temat

#151 drAKul Napisany 08 września 2019 - 01:23

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Czy jest jak8s true ending w tej grze?
  • 0

#152 Tawotnica Napisany 08 września 2019 - 05:19

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Nie ma. Każdy ending pozostawia trochę niedopowiedzeń.
  • 0

#153 drAKul Napisany 08 września 2019 - 08:51

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Ale jak przejdę wszystkie 3 ścieżki to jakoś połączy się wszystko w całość fabularnie?


  • 0

#154 Tawotnica Napisany 08 września 2019 - 09:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Spoiler
i znowu nope. Motywacje poszczególnych bohaterów stają się jaśniejsze, dowiesz się więcej o świecie gry (szczególnie z GD), ale pretekst tego całego zamieszania jest zaledwie muśnięty i spodziewam się zahaczenia o to w nadchodzącym story DLC.

Ta gra jest zdecydowanie character driven, fabuła mimo że najlepsza w FE od czasów duologii Radiant i tak w końcu spłyca się do "bububu, źli bladzi magicy i ich butthurt". Those Who Slither in the Dark to najsłabiej zrealizowany motyw w TH, ale chyba zamierzony, bo kontynuuje tradycję oczywistych antagonistów serii.
  • 0

#155 drAKul Napisany 08 września 2019 - 12:29

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
A jeszcze wracajac do kwestii cenzury to czy sauna jest w jap wersji czy to jakis nie dokonczony koncept?
  • 0

#156 Tawotnica Napisany 11 września 2019 - 08:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Nowy poziom trudności, "Maddening" właśnie został dodany w ostatniej aktualizacji. No to Silver Snow w takim razie spróbuję na najwyższym. Zobaczymy czy będzie tak samo niesprawiedliwy jak Lunatic w poprzednich częściach.
  • 0

#157 tomasz Napisany 11 września 2019 - 12:37

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:

Czyli pozostaje jeszcze lunatic? Bo pamiętam, że miały być jeszcze dwa trudne poziomy. Jeden trudniejszy, ale fair i jeden typu przegięcie pały i tępienie bossom broni, żeby w ogóle do nich podejść.

 

No i grasz na ng+ czy od nowa, jak pan jezus powiedział?


  • 0

#158 Tawotnica Napisany 11 września 2019 - 13:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Od nowa na Maddening, dostaje się ponoć nowy title screen za przejście bez NG+.

Były plotki o dwóch poziomch trudności, bo tak wskazywał dataminig, więc nie wykluczone że jeszcze dodadzą + tak jest w Heroes.
  • 0

#159 drAKul Napisany 17 września 2019 - 14:24

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Wiem, że jak zawsze late to the party, ale muszę napisać że po kilkunastu godzinach jestem zachwycony tym FE. Jedyne co mnie wkurza to absolutnie obrzydliwa grafika podczas starć (biorę 2D chibi sprite'y anyday, a to fioletowe zaznaczanie zasięgu wrogów  :ohgod: ). A pozatym czysty MIÓD :ninjadance:.


  • 0

#160 tomasz Napisany 24 września 2019 - 14:28

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:
Jeszcze offtopując, to z tym FE jest dziwna sprawa. Ja gram non stop online i w monastery dropów nie miałem, a widziałem chrupanie na YT, do którego moje granie się ani trochę nie zbliżyło. Ocb?
  • 0

#161 Tawotnica Napisany 24 września 2019 - 19:42

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Nie wiem od czego to dokładnie zależy, ale wydaje mi się że im więcej masz uczniów zrekrutowanych tym bardziej będzie chrupać i jak trzymasz przycisk biegu. Bez biegania tak nie zauważam klatkowania. Dashowanie ze swojego pokoju do ogródka to dobry test (zawsze moja pierwsza czynność w monastery, szybsze niż loading :P).
  • 0

#162 drAKul Napisany 24 października 2019 - 13:18

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Jestem w trakcie końca ścieżki kościelnej na NG+ (na razie zrobiłem ściężkę Black Eagles z Edelgard best waifu, aczkolwiek fabularnie nie byłem do końca usatysfakcjonowany) i mam pytanie, czy jak wybiorę ścieżkę jelenii albo niebieskich to czy znowu muszę kolejny raz 15 godzin męczyć się w szkole - czy jest inaczej bo już mam trochę dosyć tego etapu po drugim razie (może się czymś róźni???).

Ten post był edytowany przez drAKul dnia: 24 października 2019 - 13:18

  • 0

#163 Tawotnica Napisany 24 października 2019 - 13:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Wszystkie ścieżki się tak samo zaczynają, więc się musisz męczyć z dzieciakami. Z tym, że z każdym NG+ idzie to szybciej, bo możesz sobie podbić professor level, statsy etc.
  • 0

#164 Tawotnica Napisany 08 listopada 2019 - 09:32

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Doczekaliście się sauny, nowa łatka i trzecia fala DLC już dostępna:

https://nintendoever...h-animals-more/
  • 0

#165 Kaxi Napisany 08 listopada 2019 - 09:38

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Łoo, to ja się wstrzymałem z kupnem passa bo myślałem, że jeszcze nic nie wyszło, a tu już wave 3 :P


  • 0

#166 tomasz Napisany 08 listopada 2019 - 12:23

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:
No i jest sauna? To po co linkensmart importował FE z Korei za 600 pln?
  • 0

#167 lukaszSA Napisany 08 listopada 2019 - 13:14

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Ale w chińskiej wersji w saunie się ruchjo!


  • 0

#168 Likensmart Napisany 09 listopada 2019 - 21:41

Likensmart

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 618 Postów:

Nie importował :reggie:


  • 0

#169 Tawotnica Napisany 16 stycznia 2020 - 17:02

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:


wreszcie mięsiste DLC w tym season passie.
  • 0

#170 Tawotnica Napisany 17 stycznia 2020 - 10:34

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
https://topics.ninte...3b7ac45a6d.html

Jak się przepuści japońską stronkę Nintendo przez google translate to już się można paru szczegółów nt. tego DLC dowiedzieć.

- to całkowicie oddzielny od gry głównej wątek. Wygląda na to, że wybiera się z menu jako nową opcję, wybiera się Byletha (chyba bez możliwośći wyboru Maddening) i let's-a-go!
- czasowo jest umiejscone na początku pierwszej części gry
- nowe postacie to byli uczniowie akademii, którzy tkwią w Abyss z jakiegoś powodu
- drużyna ma ustalony skład (tj. nie ma rekrutowania)
- nie ma już cyklu miesięcznego / będzie coś innego. Tak koślawo trochę tłumaczy, ale chyba o to chodzi:

"In the main part of "Fuka Setsugetsu", I taught students of my own class in an academy, deepened exchanges and faced "Assignment sortie" at the end of the month (Monday), but the side story is a different game from the main part Unfold under the cycle."

- poziom trudności ma być wyższy i mapki będą miały gimmicki (kojarzy mi się z FE:Fates).

Brzmi to wszystko co najmniej dobrze. HYPE!!!
  • 0

#171 Kaxi Napisany 20 stycznia 2020 - 10:22

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

DLC brzmi spoko, akurat powinienem skończyć do tego czasu moje 2-gie playtrhough, na Hard, do którego wróciłem.

 

Ale już wiem, dlaczego mimo skali i production values gry jakoś nie czuję, by to było najlepsze FE. Chodzi chyba o misje, które nawet na Hard (na Normal to w ogóle krzywdę sobie zrobiłem, że grałem) sprowadzają się w 90% do posiadania kilku nadwylevelowanych postaci. Co w połączeniu z auxiliary missions i poziomem profesorskim jest nad wyraz proste i robi się samo (jak już wybiorę Battle, to robię wszystkie 3, by nie marnować "ruchów", w efekcie jestem przelevelowany). Jestem tuż przed końcem pierwszej części gry, więc jeszcze dość wcześnie, ale nie czuję większego strategizowania w misjach niż na normalu, wystarczy uważać, by słabsze jednostki (te na 1 strzał) nie wystawiły się na ataki wroga. Chyba raz na Hardzie na razie poczułem, że musiałem pokombinować mocniej i użyć skilli, które olewałem na Normal.

 

Od jakiegoś czasu zastanawiałem się, dlaczego, choć gra wciąż uzależnia i wtapiam w nią dziesiątki godzin, to często nie czuję się, że się dobrze bawię i nawet nie rozważałem gry jako GOTY. I wyszły mi 3 główne grzechy:

- mało ciekawe i zróżnicowane misje, niewymagające za dużo myślenia

- konstrukcja fabuły, który przy wyborze za 1 razem innego domu niż Black Eagles, sprawia, że jako całość historia nie ma za bardzo sensu i rozwiązanie nie klei się z setupem

- zbyt małe urozmaicenie i "rozpodobnienie" pierwszej połowy gry, a jednak konieczność jej zagrania w miarę uważnie (by poznać nowych uczniów)


  • 0

#172 Tawotnica Napisany 07 lutego 2020 - 12:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Nintendo i IntSys podają detale odnośnie nowych profesji w DLC:

 

https://nintendoever...and-war-cleric/

 

będą to profesje od 20lvl. Świetnie się składa, bo mam church route z Anną dopiero co nadgryziony, wczoraj pierwsze egzaminy na Intermediate pozdawałem. Jeszcze 6 dni! 

 


  • 1

#173 Kaxi Napisany 07 lutego 2020 - 13:25

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Miło, w moim church playthourgh też się przyda.


  • 0

#174 Tawotnica Napisany 13 lutego 2020 - 19:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Początek dobrze robi. Brak skill growth, ograniczone zasoby (kasa/bronie) i classic robią z tego, na pierwszy rzut oka, bardzo "tradycyjne" FE. :tak:
  • 1

#175 Tawotnica Napisany 04 marca 2020 - 20:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:






trochę mnie przeraża, że wszystkie tea party maksuje bez problemu i wycieczki po monastery zajmują mi mało czasu, bo znam wszystkie prezenty + zgubione itemki na pamięć :ftopa:
  • 3

#176 Tawotnica Napisany 08 marca 2020 - 13:42

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:





  • 2

#177 Schrodinger Napisany 08 marca 2020 - 13:43

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Był seks?
  • 0

#178 Hellmans Napisany 08 marca 2020 - 13:54

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Dałem już dwa plusy, ale nie wiem o co chodzi.


  • 1

#179 Tawotnica Napisany 08 marca 2020 - 13:54

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

ta gra to seks


  • 1

#180 gruby Napisany 19 sierpnia 2021 - 10:00

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Gram i ja. Wstyd się przyznać ale to moj pierwszy raz z seria. Ale jestem zakochany. Super warstwa taktyczna, bardzo fajny setting, mega muzyczka- no jest czad. Natomiast ilość mechanik jaka gra rzuciła mi w twarz trochę onieśmiela. Nie do końca wiem co robię, nie wiem jak tm zarządzić tymi wszystkimi jednostkami, nie wiem jak uczyć żeby było dobrze - jednym słowem nic nie wiem, ale grałem 5h non stop i bawiłem się przednio. Wybrałem dom z ta laska, chociaż wolałem tych łuczników w sumie, ale trudno. Muszę znaleźć poradnik jak się w to gra, bo teraz czasami nie kumam niektórych zachowań on The battlefield.
  • 0



Inne z tagami: