Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gwint: Wiedźmińska gra karciana

CD Projekt Red CD Projekt PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
38 odpowiedzi na ten temat

#1 Cudak Napisany 17 marca 2017 - 23:34

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

gwent_logo.jpg

 

Gra ktoś z forumka? Klucze do bety łatwo dostać, niedawno nawet rozdawali w CD Action. Ja wczoraj właśnie wbiłem 10 poziom i mogę już grać na rankingach. Ogólnie bardzo spoko, względem Gwinta z giereczki oczywiście mocno rozbudowany, gra się naprawdę bardzo przyjemnie, dużo możliwości tworzenia decków, sporo fajnych kombosów i kontr obecnie. No i tutaj, w przeciwieństwie do Heartstone'a, złoto wpada znacznie szybciej, i sam do momentu wbicia 10 lvl otworzyłem dobre 20 beczek (odpowiednik paczek z kartami), kilka fajnych kart też trafiłem. 

 

Wystarczy chwilę pograć żeby zauważyć, że to nie jest pierdołka, a CDP bardzo poważnie podszedł do tej gry i widać, że będzie ją mocno rozwijał. Polecam sobie sprawdzić, można grać na PC albo XONE, nie wiem czy będzie wersja na PS4, ale mobilna to na bank wpadnie kiedyś. Nie mogę się doczekać premiery, na razie beta z każdym patchem była coraz lepsza. :tak:

 

PS, Taikun, tak, są karty związane z questem Barona. :cf:


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 14 maja 2018 - 15:13

  • 0

#2 ACZ Napisany 30 marca 2017 - 17:21

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

To będzie typowe raczysko jak Hearthstone, gdyż CDP chce dymać z tego miliony w przyszłych latach.


  • 0

#3 Cudak Napisany 30 marca 2017 - 22:13

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

No i bardzo dobrze, fajna gierunia.

 

 

BTW, od jutra do niedzieli lub poniedziałku będzie można pograć w betę na PS4. :)


  • 0

#4 MonsieurWoland Napisany 01 kwietnia 2017 - 15:19

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Pogralem w bete. Pod wzgledem technicznym maja sporo do zrobienia. Gra zalicza dropy fps'ow na poczatku rozgrywki (PS4 ver amateur). Sprawdzilem polska i angielska wersje jezykowa. Nie sa tlumaczone 1:1. Autorzy starali sie zachowac ten karczemny klimat wypowiedzi, co w tym przypadku, licze in plus.


  • 0

#5 Cudak Napisany 02 kwietnia 2017 - 13:53

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:
Beta na PS4 działa średnio. Ja gram głównie na PC i tam jest widoczna duża różnica. Choć po nowej aktualizacji tam też częściej coś poleci, bo mocno odswieżyli grę, dodali sporo grafik i pozmieniali właściwości niektórych kart - moja dojebana talia Scoiatel oparta na krasnoludach straciła 50% skuteczności. :(
  • 0

#6 Dixi Napisany 24 maja 2017 - 16:12

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

CGI Trailerek gierki

 


  • 0

#7 Cudak Napisany 24 maja 2017 - 16:14

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Dziś wystartowała otwarta beta na PC, XONE i PS4. 


  • 0

#8 Godot Napisany 24 maja 2017 - 16:50

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie ma na iOS = nie istnieje. Jeszcze mnie nie pogrzało żeby na telewizorze padem grać w karciankę
  • 0

#9 ACZ Napisany 24 maja 2017 - 18:58

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:


  • 0

#10 Schrodinger Napisany 24 maja 2017 - 19:08

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
tam bedzie singiel? boner, dawać mi to, będę płacił złotówkami
  • 0

#11 Cudak Napisany 25 maja 2017 - 00:18

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Wersje mobilne będą, chyba nic nie mówili, ale to oczywiste. A na PS4 gra się przyjemnie.

 

Tryb fabularny będzie, z tego co pamiętam ma starczyć na około 10h gry, na razie są normalne rankingowe i nierankingowe rozgrywki online i wyzwania dla jednego gracza. Wersję PS4 chyba oleję, na PC mam już w miarę wysoki poziom i kupę fajnych kart, nie chce mi się od nowa ciorać.

 

e;

 

Eh, zapomniałem o resecie. :olo: No nic, i tak gram na PC bo mam tam ze 30 beczek do otworzenia. :cf:


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 25 maja 2017 - 00:35

  • 0

#12 MonsieurWoland Napisany 25 maja 2017 - 11:18

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Nie ma na iOS = nie istnieje. Jeszcze mnie nie pogrzało żeby na telewizorze padem grać w karciankę

 

Zawsze mozna, prawilnie,  na komputerze.

 

Do sciagniecia na ps4 jest motyw z tej giereczki. Calkiem przyjemny.


  • 0

#13 Schrodinger Napisany 25 maja 2017 - 11:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:

odpaliłem ale przywitał mnie tutorial -_- więc olałem, rozumiem że nie będzie cross sejwa pc-konsole? trochę słabo


  • 0

#14 MonsieurWoland Napisany 25 maja 2017 - 11:25

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

odpaliłem ale przywitał mnie tutorial -_- więc olałem, rozumiem że nie będzie cross sejwa pc-konsole? trochę słabo

 

PC-xbox tak. PS4-PC/PS4 -xbox nie wiadomo. W tej sytuacji developer prowadzi mediacje miedzy Sony/MS. W Tankach jest podobnie. Wargaming juz od polroku probuje zachecic oba te koncerny zeby umozliwily cross save/cross gaming pomiedzy platformami. Jak narazie bezskutecznie.
 


  • 0

#15 Godot Napisany 25 maja 2017 - 11:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Nie będzie wspólnego serwera do grania?
  • 0

#16 MonsieurWoland Napisany 25 maja 2017 - 11:33

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

 

odpaliłem ale przywitał mnie tutorial -_- więc olałem, rozumiem że nie będzie cross sejwa pc-konsole? trochę słabo

 

PC-xbox tak. PS4-PC/PS4 -xbox nie wiadomo. W tej sytuacji developer prowadzi mediacje miedzy Sony/MS. W Tankach jest podobnie. Wargaming juz od polroku probuje zachecic oba te koncerny zeby umozliwily cross save/cross gaming pomiedzy platformami. Jak narazie bezskutecznie.
 

 


  • 0

#17 Cudak Napisany 25 maja 2017 - 13:03

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Mam jakieś dziwne problemy z płynnością. Wcześniej tak nie miałem na PC, wszystko śmigało pięknie i gładko na najwyższych ustawieniach, a teraz potrafi strasznie przyciąć, i rzadko kiedy animacje są płynne. WTF.


  • 0

#18 Stan Napisany 25 maja 2017 - 23:25

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Rodzima wersja. 


  • 1

#19 Tynio Napisany 26 maja 2017 - 06:21

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:
Gwint w Wiedźminie trochę mi się przejadł, ale tu sobie zagram i już beta się ściąga.
  • 0

#20 Cudak Napisany 26 maja 2017 - 20:19

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Mam jakieś dziwne problemy z płynnością. Wcześniej tak nie miałem na PC, wszystko śmigało pięknie i gładko na najwyższych ustawieniach, a teraz potrafi strasznie przyciąć, i rzadko kiedy animacje są płynne. WTF.

 

Gra sprowadzona z widoku pełnoekranowego na okno chodzi idealnie. Specowie masterrejsowi wiedzą dlaczemu tak się dzieje? :dunno:


  • 0

#21 Schrodinger Napisany 26 maja 2017 - 20:20

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
bo tak
  • 0

#22 Chewie Napisany 26 maja 2017 - 20:32

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Przypominam, że Wiedźmin 2 za free dla tych co grali w zamkniętą bete, powinniście mieć klucz na mailu.


  • 0

#23 ACZ Napisany 26 maja 2017 - 21:03

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

PC nie daje rady z grą na pełnym ekranie? SZOK!


  • 0

#24 MonsieurWoland Napisany 27 maja 2017 - 10:53

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Giereczka na PS4 chodzi bardzo plynnie. Sporo poprawili od zamknietej bety.


  • 0

#25 burnstein Napisany 27 maja 2017 - 12:07

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

Smucą mnie leszczyki które po przegranych z bólu dupska nie rzucają złotem :(


  • 0

#26 Cudak Napisany 29 maja 2017 - 23:10

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

10h wideo z turnieju z pulą 100k dolarów, który odbył się kilka tygodni temu. Co prawda już niezbyt aktualne, bo się trochę w kartach pozmieniało, ale można sobie popatrzeć jak tam pro plejerzy grajo.

 


  • 0

#27 Bzduras Napisany 01 czerwca 2017 - 20:03

Bzduras

    zbanowany

  • Forumowicze
  • 1 868 Postów:
Pograłem chwilę dzisiaj i muszę przyznać, że jako F2P gierka się sprawdza. Na razie bez mikrotransakcji da się przyjemnie pograć, a rozszerzenie zasad względem podstawki będzie wymagać przyzwyczajenia, jednak fajnie odpalić sobie Gwinta jako tytuł standalone. No i nie trafiłem jeszcze na leszczy, którzy nie gratulują dobrej gry, więc szekle szeleszczą jak szalone
  • 0

#28 ACZ Napisany 22 sierpnia 2017 - 23:14

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 141 Postów:

Kampania fabularna.

 

"Gwint: Wojna Krwi" to mroczna, pełna zwrotów akcji opowieść o Meve, zaprawionej w boju władczyni dwóch Królestw Północy. Stojąc w obliczu wrogiej inwazji, Meve zmuszona jest wrócić na wojenną ścieżkę, by odzyskać to, co zostało jej odebrane - informuje polski producent gier. 

Do tej pory na "Gwinta" patrzono przede wszystkim jako na grę, w której gracz mierzy się z innymi graczami. "Wojna Krwi" ma to jednak zmienić, jest bowiem kampanią dla pojedynczego gracza. Co ciekawe nie będzie ona bazowała wyłącznie na kartach. Gracz będzie przemierzał świat wypełniając zadania główne i poboczne oraz poszukując surowców. Oczywiście koniec końców wszystko ma na celu zgromadzenie jak najsilniejszych wojsk (reprezentowanych przez karty), które pomogą Meve w osiągnięciu jej celów.

Sama Meve to zresztą także postać nieprzypadkowa. Fani książek Andrzeja Sapkowskiego zapewne skojarzą ją bez większych problemów. To królowa Lyrii i Rivii, a następnie przywódczyni zbrojnej partyzantki walczącej z Nilfgaardem. Po bitwie o Most na Jarudze pasowała Geralna na rycerza. Sformalizowała tym samym miano jakim określano wiedźmina (Geralt z Rivii).

Kampania będzie dotyczyła wydarzeń z czasów II wojny z Nilfgaardem, a więc poprzedzających te pokazane w pierwszej części trylogii autorstwa CD Projektu. "Wojnę Krwi" można więc nazwać kolejną wiedźmińską historią od polskiego producenta gier. Jej przejście powinno zająć według deweloperów od 10 do 15 godzin. Całość jest zrealizowana dosyć kreskówkowo. Dodatkowo twórcy na targach przekonywali o silnej niezależności kampanii od mulitplayera. Pojawią się nie tylko unikatowe karty, różnić się mogą także warunki rozgrywki.

"Wojna Krwi" ma ukazać się w tym roku na PC oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Będzie to kolejne i najprawdopodobniej nie ostatnie rozszerzenie "Gwinta". Wciąż nieznana jest forma dystrybucji, choć wiele wskazuje na to, że za "Wojnę Krwi" będzie trzeba CD Projektowi zapłacić (sam "Gwint" jest grą darmową, bazującą na mikropłatnościach).

 

 

6ac182ace5eaea-645-362-0-0-1280-720.jpg

 


  • 0

#29 Tynio Napisany 06 września 2017 - 09:24

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Mi gwint nie działa od ponad miesiąca na PS4 - kilka razy instalowałem i nic z tego

na Xbox One działa bez problemu.

 

Czy ktoś miał coś takiego?


  • 0

#30 Cudak Napisany 14 maja 2018 - 15:10

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

Gwint tylko na PC masterrejst. :tak:

 

Jakby ktoś chciał zacząć to polecam właśnie ten moment, lada dzień wbija ostatni duży patch przed premierą, potem około pół roku bez żadnych dużych zmian, do oficjalnej premiery gry. Mocny ruch CDP bo wielu graczy pewnie da sobie spokój z grą przez to, że nie będzie przez kilka miesięcy nic nowego, ale dla nowych to spoko moment, żeby poznać grę. Potem nawet jak pozmieniają się karty, dostaną buffy czy debuffy, będzie łatwiej. 

 

Ja sobie gram ostatnio Scoiatel z Brouverem na Ciri: Nova, i ta talia jednak jest w stanie pokonać każdego. Dziś taki sympatyczny meczyk wygrałem. :^^:

 

3gAFBkL.jpg

 

PS, Gwint jest lepszy niż Heartsone, jest dużo bardziej fair, nie jest gówienkiem typu pay 2 win, co chwila wpadają różne nagrody za rangi, poziomy, czy eventy więc można spokojnie budować sobie talie nie wydając gotówki na paczki z kartami. 

 

Choć polecam kupić pakiet startowy, 10 beczek, jedna legendarka i chyba 500 pyłu za 20 złotych to piękna oferta. Normalnie 7 beczek kosztuje ponad 30 złotych. :cf:


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 14 maja 2018 - 15:12

  • 2



Inne z tagami: