Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kamiko

Skipmore Flyhigh Works Switch PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
4 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 14 kwietnia 2017 - 20:40

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:


Jestem niezmiernie ucieszony, że Skipmore kontynuuje na Switchu, co zaczął na 3DSie - krótkie, pięknie rozpikselowane i urocze gry akcji za małe pieniądze. Jak nie znacie jego gier to sprawdźcie: http://www.skipmore.com/

Kamiko od wczoraj jest dostępne na japońskim eShopie za 500 jenów (ok 5$) i zawiera opcję zmiany języka na angielski. Zszokowała mnie prostota wejścia do sklepu z innego regionu na Switchu: settings -> add user -> logujemy się japońskim NNID i gotowe. Przy wyborze ikonki sklepiku konsola pyta się jaki użytkownik zamierza skorzystać z eShopu i dostosowuje odpowiedni region :doge:

Najprościej mi opisać Kamiko jako Hyper Light Drifter Light :olo: Zadaniem gracza jest odblokowanie czterech kapliczek w każdym świecie i pokonanie bossa. Nie ma mapki do poziomów, które podobnie jak w Fairune nie są liniowe i opierają się na prostych puzzlach jak 'przesuń skrzynie' czy 'wstaw kulki do piedestałów'.

W przeciwieństwie do wspomnianego Fairune Kamiko nie jest aRPGiem. Nie ma expa i levelowania ani bardziej skomplikowanych labiryntów w podziemiach, ostały się jedynie pochowane po świecie upgrady życia i staminy. Pasek staminy ładuje się kombosami - im większy łańcuch tym więcej punktów dostajemy. Punkty te, oprócz do ataku specjalnego, trzeba wykorzystywać do otwierania drzwi, skrzyni czy zaliczania kapliczek. Niesie to za sobą potrzebę w nieskończoność spawnujących się przeciwników, co imo niespecjalnie przeszkadza, bo większość pada na 1-2 hity.

Gierka ewidentnie jest zrobiona pod speedruny, inaczej nie miałaby zmapowanego sprintu aż pod pięcioma (!) przyciskami ;P Przejście jedną postacią zajmuje mniej niż godzinę, a do wyboru mamy trzy bohaterki, różniące się używaną bronią. Yamato ma miecz, Uzume łuk, a Hinome magiczną kulę. Hinome jest najbardziej dopakowana, bo po ataku na dystans kulami jeszcze wyciąga kozik, którymi może zrobić krzywdę w zwarciu.

Bardzo przyjemna przerwa od Persony na odkurzenie Switcha, który miesiąc po premierze ma pierwszą ukrytą perełkę:

C8ghG0G.jpg

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 10 czerwca 2019 - 06:33

  • 1

#2 mic Napisany 15 kwietnia 2017 - 10:22

mic

    Viewtiful Joe

  • Forumowicze
  • 1 069 Postów:

Jak jest z zakupami na japońskim eshop ? Ponoć przy zmianie regionu przepadają środki jak się ma jakieś pozostawione jeszcze, więc lepiej kupić za wyliczoną kwotę ? A płatności dokonałeś kartą, czy kupiłeś zdrapkę eshop ?


  • 0

#3 Tawotnica Napisany 15 kwietnia 2017 - 11:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:
Środki nie przepadają, po prostu zostają na Nintendo Account związanym z danym regionem.

Płaciłem kasą jaka mi została w portfelu po zakupie Fire Emblem Echoes na japońskim 3DSie, więc nie powiem ci czy karta kredytowa działa :P Na gafie piszą, że nie i trzeba kupować zdrapki.
  • 0

#4 lukaszSA Napisany 25 kwietnia 2017 - 16:29

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 949 Postów:

Jak ktoś nie lubi wyprowadzać majątku za granicę, to będzie mógł niedługo patriotycznie kupić grę na polskim koncie

 


  • 0

#5 Tawotnica Napisany 10 czerwca 2019 - 06:33

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:
wyjdzie na PS4 w czerwcu i na XONE w lipcu. Przenoszę zatem do dział.
  • 0



Inne z tagami: