Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odin Sphere


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
139 odpowiedzi na ten temat

#1 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 10:25

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
Atlus wyda w USA 22 maja action RPG o nazwie Odin Sphere. grę stworzyło studio Vanilla Ware, znane z "duchowego poprzednika" Odin Sphere na Saturna, mianowicie z gry zatytułowanej Princess Crown, która doczekała się swojej wersji na PSP.


Valentine, królestwo niegdyś potężne dzięki magicznemu artefaktowi znanemu jako, gulp, "KOCIOŁ", zostało zniszczone w wyniku konfliktu, który rozgorzał pomiędzy zamieszkanym przez Wróżki Ringford a wojowniczym Ragnanival z demonem o imieniu Odin na czele. w tzw. międzyczasie, w neutralnym królestwie Titania, król Edmund (OMG...) stał się marionetką w rękach swojego nadwornego maga Urzura, pragnącego sprowadzić na świat Armaggedon.

główni bohaterowie to:

:arrow: Gwendolyn - córka Odina, młoda i odważna valkyria, pozostająca jednak w cieniu swej niezwykle utalentowanej siostry Gryzeldy.

Dodany obrazek

:arrow: Cornelius - młody książę Titani przemieniony w dziką bestię (wystarczy rzucić okiem na screen poniżej i od razu nieprzespaną noc ma się gwarantowaną ;) ), będący, jak to młody książę, człowiekiem z silnym poczuciem sprawiedliwości, który jednak - z racji swej młodości - patrzy na świat z punktu widzenia niepoprawnego marzyciela.

Dodany obrazek

:arrow: Mercedes - młodziutka księżniczka Ringford, za wszelką cenę chcąca nie zawieść swoich poddanych po przedwczesnej śmierć królowej, która zmusiła ją do przejęcia odpowiedzialności za losy całego narodu.

Dodany obrazek

:arrow: Oswald - rycerz-cień dzierżący, rzecz jasna, ostrze mroku. Oswald został sierotą jako mały chłopiec, ale pod skrzydła swej troskliwej opieki przyjął go Melvin, siostrzeniec (albo bratanek) królowej wróżek Elfarii. Oswald to stoik, który pragnie tylko jednego - wypełniania rozkazów swego ojczyma.

Dodany obrazek

:arrow: Velvet - cudem ocalona księżniczka królestwa Valentine. By ukryć swą tożsamość, schroniła się w lesie Brit, znanym też jako las czarownic. Jej ojcem jest sam Odin, którego szczerze nienawidzi, gdyż jego czyny doprowadziły do śmierci jej matki.

Dodany obrazek

przyznam, że bardzo ciekawi mnie ta gra - nie będzie to oczywiście nic przełomowego, ale ma swój własny, uroczo popierdółkowaty klimacik. projekty głównych postaci kobiecych nie bardzo mi odpowiadają, ale Oswald wygląda genialnie. Cornelius z kolei, heh, poprawnie. nie jest jednak źle, a wręcz jest świetnie, jeśli oceniać design całościowo. grafika rządzi też od strony technicznej - przepiękne tła i sprite'y, cudowne efekty świetlne i płynna animka. to chyba najpiękniejsza gra 2D, jaką widziałem na PS2. śmiem twierdzić, że dla PS2 będzie tym, czym dla PS 1 było Valkyrie Profile.

anyway, najlepsze zostawiłem na koniec - kompozytorem muzyki z Odin Sphere jest - fanfary! - Hitoshi Sakimoto!!!

źródło: http://www.atlus.com...here/index.html
trailer: http://www.atlus.com... ... sphere.mpg
jeden z utworów z Odin Sphere - "The Fate you have Accepted": http://www.atlus.com... ... _bgm01.mp3


edit: prawie zapomniałem - Atlus dorzuci do anglojęzycznej wersji japońskie voice overy.
  • 0

#2 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 10:30

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

anyway, najlepsze zostawiłem na koniec - kompozytorem muzyki z Odin Sphere jest - fanfary! - Hitoshi Sakimoto!!!


:hurra:

Dizajn taki sobie, ale gra ogółem zapowiada się ciekawie. Choć mnie to specjalnie nie cieszy... Czemu? Bo zapewne ta gra, jak wiele innych JRPG, na nasz kontynent nie trafi :/ ...

EDIT!:

widziałeś trailer?


Prawdę powiedziawszy, to wcześniej nie miałem czasu go sprawdzić :ninja: . Ale właśnie go ściągam :) .
  • 0

#3 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 10:32

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Dizajn taki sobie

widziałeś trailer? ;)

Bo zapewne ta gra, jak wiele innych JRPG, na nasz kontynent nie trafi :/ ...

VP 2 do nas zawita, DS 3 też - kto wie, czy i ta gra jakimś cudem nie zostanie wydana w Europie (najlepiej z Personą 3)? :)

Prawdę powiedziawszy, to wcześniej nie miałem czasu go sprawdzić :ninja: . Ale właśnie go ściągam :).

ja po porcji screenów też stwierdziłem, że "dizajn taki sobie". dopiero po obczajeniu tego trailera zmieniłem zdanie; graficznie Odin Sphere wymiata.
  • 0

#4 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 12:29

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Ja dzisiaj na serio jestem jakiś roztargniony... W moim poprzednim poscie brakowało entuzjazmu, ale teraz po obejrzeniu tego trailera... Po prostu wiem, że CHCĘ tę grę :ninja: . Design mi się bardzo podoba (choć postacie kobiece IMO się prezentują gorzej niż np. Oswald), grafika jest przepiękna (w dodatku świetnie animowane, rysowane postacie)... Duże wrażenie zrobiła na mnie również muzyka. Słucham, myślę sobie "Hej, to ten motyw kojarzy mi się z Vagrantem albo Tactics'em". Potem patrzę ponownie na pierwszy post Baud'a i myślę "No tak :cooo: ... ".

VP 2 do nas zawita, DS 3 też - kto wie, czy i ta gra jakimś cudem nie zostanie wydana w Europie (najlepiej z Personą 3)?


Oby! Mam ogromną nadzieję, że Odin Sphere wyjdzie u nas (i jak to słusznie napisałeś, najlepiej z Personą 3 ;) ). Niech piekło pochłonie VP2, ale grę, której poświęcony jest ten temat, koniecznie chciałbym sprawdzić....
  • 0

#5 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 12:38

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
dokładnie, Kyo - ten trailer jest boski właśnie dzięki cudownej muzie prosto od kochanego przez nas wszystkich mistrza nad mistrzami oraz przepięknej, ręcznie rysowanej grafice. całość, przynajmniej według mnie, wygląda jak miks Final Fantasy Tactics i Valkyrie Profile. :ninja: krótko mówiąc - dawać mi to, natychmiast! :ninjadance:

konsole Sony jRPG-ami stoją - aż strach się bać tego, co ujrzymy na PS3... wyobraźcie sobie np. next-genowe Shin Megami Tensei IV... :cooo:

na razie jednak pomęczę poczciwą czarnulkę - przesiadanie się na next-geny przed ukończeniem gier takich jak OS czy P3 to istne szaleństwo. ;)

edit:

choć postacie kobiece IMO się prezentują gorzej niż np. Oswald

napisałem to samo w pierwszym poście. ;)
  • 0

#6 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 13:37

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

napisałem to samo w pierwszym poście.


Hm, rzeczywiście jestem dziś jakiś niewyspany :ninja: . No w każdym razie, w samej grze postacie prezentują się IMO lepiej niż na samych artwork'ach. Nawet Velvet, która wygląda jak jakaś Red Riding Fuc*in' Sexy Hood :ninja: ....

dokładnie, Kyo - ten trailer jest boski właśnie dzięki cudownej muzie prosto od kochanego przez nas wszystkich mistrza nad mistrzami oraz przepięknej, ręcznie rysowanej grafice. całość, przynajmniej według mnie


O tak, "mistrza nad mistrzami" :hurra: . Dopiero teraz zauważyłem, jak wiele FFTactics i VS zawdzięczają (w moich oczach przynajmniej) muzyce Sakimoto :ninja: ...

wygląda jak miks Final Fantasy Tactics i Valkyrie Profile.


Heh, mi też się tak Odin Sphere skojarzył, zwłaszcza z VP :ninja: .

dawać mi to, natychmiast!


Mi też :ninja: ! Fuck, jak nie wydadzą tego, czy Persony 3, to kupuję Swap'a i sprowadzam sobie te gry ze Stanów!...

konsole Sony jRPG-ami stoją - aż strach się bać tego, co ujrzymy na PS3... wyobraźcie sobie np. next-genowe Shin Megami Tensei IV...


Już chyba nawet zapowiedzieli SMT4 na PS3, tak swoją drogą :cooo: ...

BTW artwork na pierwszej tapetce jest IMO bardzo fajny :^^: . Ciekawe, który to Król Edmund...
  • 0

#7 Balth Napisany 19 kwietnia 2007 - 13:45

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
W zupełności się z wami zgadzam, gra zapowiada sie bardzo ciekawie. Mi się tam podoba cały dizajn ;] Muzyka też ryje beret.
A tak pozatym to odczucie takie same jak Kyo - jak Persony 3 nie wydadzą tą swap i sprowadzanie, czuje że dla tej gry będzie warto.
SMT4 na PS3 - to będzie musiała być potęga, wszelkie kompilacje FFXIII się schowają.
  • 0

#8 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 13:51

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Nawet Velvet, która wygląda jak jakaś Red Riding Sexy Hood :ninja: ....

he, he... Kyo, co Ty tam za filmy ściągasz? ;P

Heh, mi też się tak Odin Sphere skojarzył, zwłaszcza z VP :ninja: .

ludzie z Vanilla Ware najwyraźniej są wielkimi fanami FFT i VP - podobieństw do tych gier w OS jest zdecydowanie zbyt dużo, by mówić o przypadku czy nawet o wzorowaniu się na najlepszych.

Mi też :ninja: ! Fuck, jak nie wydadzą tego, czy Persony 3, to kupuję Swap'a i sprowadzam sobie te gry ze Stanów!...

dokładnie - tych gier żaden fan jRPG nie może sobie odpuścić. :tak:

BTW artwork na pierwszej tapetce jest IMO bardzo fajny :^^: . Ciekawe, który to Król Edmund...

nie wiem, ale na poniższym screenie można zobaczyć Melvina - kolo wygląda jak typowy główny zły... :hmmm:
Dodany obrazek
  • 0

#9 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:12

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

he, he... Kyo, co Ty tam za filmy ściągasz? ;P


Eeeeee... Szok, nie wiem co odpowiedzieć :ninja: ....

A tak na serio, ona naprawdę kojarzy mi się z Rotkappchen... tylko takim trochę... starszym i "dojrzalszym"? ... :ninja: :cooo: :rower:

ludzie z Vanilla Ware najwyraźniej są wielkimi fanami FFT i VP - podobieństw do tych gier w OS jest zdecydowanie zbyt dużo, by mówić o przypadku czy nawet o wzorowaniu się na najlepszych.


Ja od siebie tylko dodam, że tak właśnie powinna była wyglądać Past-Gen'owa Castlevania....

nie wiem, ale na poniższym screenie można zobaczyć Melvina - kolo wygląda jak typowy główny zły...


Mnie się on i ta kobitka obok strasznie kojarzą z Oberonem i Titanią ze Snu Nocy Letniej Shakespeare'a .... W każdym razie, mi sie podoba. W ogóle klimat tej gry bardzo przypadł mi do gustu....

Muzyka też ryje beret.


O tak :hurra: ! Sakimoto :kult:
  • 0

#10 walker Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:15

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
muzya super, klimat super, grafika.... dziwna jakas, niby super, ale jakby animacja 5 klatek na krzyz, wiem taki jest zapewne cel tworcow, ale ogolnie dziwnie to wyglada
  • 0

#11 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:18

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Mnie się on i ta kobitka obok strasznie kojarzą z Oberonem i Titanią ze Snu Nocy Letniej Shakespeare'a

co w tym dziwnego, skoro w OS Malvin to praktycznie król wróżek w królestwie Titania? inspiracje twórców są w tym wypadku oczywiste. ;) swoją drogą, przyznam, że o tych postaciach dowiedziałem się nie bezpośrednio z lektury Snu nocy letniej, a z... SMT III. :rower:

W każdym razie, mi sie podoba. W ogóle klimat tej gry bardzo przypadł mi do gustu....

mi też się podoba - ciekaw jestem po prostu, czy ten kolo rzeczywiście okaże się bad guy'em? :hmmm:

dziwna jakas, niby super, ale jakby animacja 5 klatek na krzyz, wiem taki jest zapewne cel tworcow, ale ogolnie dziwnie to wyglada

to jedna z najlepiej animowanych gier 2D, jakie widziałem. :ninja:
  • 0

#12 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:21

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

muzya super, klimat super, grafika.... dziwna jakas, niby super, ale jakby animacja 5 klatek na krzyz, wiem taki jest zapewne cel tworcow, ale ogolnie dziwnie to wyglada


Hmm, jak dla mnie ogółem ta gra wygląda dziwnie ;) . Ale jeśli chodzi o animację, to się nie zgadzam - jest bardzo dobra (chyba, że mam coś z oczami :ninja: ). Właściwie nie przypominam sobie lepiej wyglądającej i lepiej animowanej gry w 2D. Przynajmniej jeśli chodzi o ten trailer... (choć z drugiej strony animacja w VP1 też była niczego sobie i do dziś prezentuje się znakomicie, zwłaszcza na PSP).
  • 0

#13 walker Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:22

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
no mi sie wydaje ze ludki poruszaja sie klatkami, wiec animacja nie jest dobra, ale taki jest pewnie cel tworcow
  • 0

#14 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:23

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

no mi sie wydaje ze ludki poruszaja sie klatkami, wiec animacja nie jest dobra, ale taki jest pewnie cel tworcow

nie, taka jest specyfika gier 2D. piszesz tak, jakbyś w życiu nie grał w żadnego street fightera. ;P
  • 0

#15 walker Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:25

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
gralem ale qrde tu widac ewidentnie, duze postacie i te smieszne klatkowe ruchy, w strret fighter 3 bylo lepiej :/
  • 0

#16 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:27

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

w strret fighter 3 bylo lepiej

radzę odświeżyć wspomnienia - .
  • 0

#17 walker Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:28

walker

    Blanka

  • Narybek
  • 247 Postów:
eetam pamiec mam dobra, dla mnie w tej grze postacie poruszaja sie jak kukly i tyle, nie mowie ze to zle, ale tak twierdze i zdania nie zmienie :ninja:
  • 0

#18 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 14:30

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
poruszają się świetnie jak na grę 2D - jak Ty byś chciał animować sprite'y?
  • 0

#19 Władek Napisany 19 kwietnia 2007 - 15:24

Władek

    Mega Man

  • Narybek
  • 104 Postów:
Gra zapowiada się nieźle, tylko projekty postaci mi się nie podobają, patrząc na zdjęcia mam wrażenie, że widzę kolejną grę Nippon Ichi. Pozostałe elementy graficzne prezentują się ładnie. Po jednym utworze ciężko ocenić muzykę, ale mam nadzieje, że będzie co najmniej dobra. Dobrze, że w angielskiej wersji dodadzą dubbing. Tylko ciekawe czy ktoś zdecyduje się na wydanie Odin Sphere w Europie. :hmmm:

jak nie wydadzą tego, czy Persony 3, to kupuję Swap'a i sprowadzam sobie te gry ze Stanów!...

Osobiście odradzałbym Swap’a, gdyż niektóre gry nie działają np.: Xenosaga Ep1.
  • 0

#20 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 15:25

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Hm, ja mam wrażenie, że twórcy wpakowali sporą ilość klatek animacji w każdy ruch bohatera. W każdym razie poruszają się one płynnie...

BTW Odin Sphere wygląda bardzo podobnie do Princess Crown :

http://www.retrogami...rn/princess.htm

Z tego co zobaczyłem tu i tam, PC dostało wysokie noty... Tyle, że gra nie wyszła poza Japonię :( ...

Osobiście odradzałbym Swap’a, gdyż niektóre gry nie działają np.: Xenosaga Ep1.


Damn :sciana:

I tak nie mam innego wyjścia. Wszelkie inne "sposoby" odpalenia gry NTSC na moim modelu konsoli prawdopodobnie równałyby się z szybkim uśmierceniem jej ... :/
  • 0

#21 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 15:31

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

BTW Odin Sphere jest wygląda bardzo podobnie do Princess Crown

no tak, OS to w pewnym sensie kontynuacja PC - nie fabularna, lecz ideowa.

Wszelkie inne sposoby odpalenia gry NTSC na moim modelu prawdopodobnie równałyby się z szybkim uśmierceniem jej

chipy nie wpływają na długość życia konsoli.
  • 0

#22 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 15:46

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

chipy nie wpływają na długość życia konsoli.


Heh, racja... Do licha, coś mi "bania" dziś nie funkcjonuje :sciana: ... Idę sobie zrobić kawy.

Dobrze, że w angielskiej wersji dodadzą dubbing.


Znając życie, to pewnie japońskie głosy będą się prezentować znacznie lepiej... Choć czasem zdarza się na odwrót.

Tylko ciekawe czy ktoś zdecyduje się na wydanie Odin Sphere w Europie.


Wypadałoby... Jeszcze jakby udało im się wydać Odin Sphere na lato... Heh, jasne :/ ...
  • 0

#23 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 15:48

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Znając życie, to pewnie japońskie głosy będą się prezentować znacznie lepiej

trzeba jednak przyznać, że angielski VA z trailera stoi na wysokim poziomie. :)
  • 0

#24 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 16:06

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

trzeba jednak przyznać, że angielski VA z trailera stoi na wysokim poziomie.


Rację przyznaję, choć w sumie niewiele nam dane go było usłyszeć... Ale jak reszta będzie na podobnym poziomie, to będzie wyśmienicie :^^: .

Ciekawi mnie, jak będzie z fabułą. Spodziewam się czegoś baśniowego, tak więc i momentami naiwnego... Jak na razie nie prezentuje się jakoś specjalnie oryginalnie, ale co tam! Ważne, żeby gra wchłaniała klimatem :ninja: ... (i żeby obyło się bez żenady, choć raczej o to nie mam co się martwić...)
  • 0

#25 baudolino Napisany 19 kwietnia 2007 - 16:14

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
jednego jestem pewien - fabuła nie będzie gorsza niż w VP 2. :rower:

BTW - "The game is rated “T” by the ESRB for Mild Language, Fantasy Violence, Suggestive Themes, and Use of Alcohol." :jeee:
  • 0

#26 Pico Napisany 19 kwietnia 2007 - 16:30

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Baud i Kyo zdominowali topic ;p

Ciekawe jest to co piszecie, więc pobieram trailer ;D A jak obadam, to się wypowiem coś więcej ;p
  • 0

#27 Balth Napisany 19 kwietnia 2007 - 17:38

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
To nie gra Shit Enix, powinno się obejść bez żenady ;]
  • 0

#28 Pico Napisany 19 kwietnia 2007 - 18:28

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Oglądnąłem trailer.
Powiem tak: jeeeeeeeeej, jakie łaaaaaaaaaadne :) :D

Zalatuje mi tu tym pięknem, które było w mym kochanym Tales of Destiny 2 z PSXa :P

Krótko mówiąc - będę musiał mieć tą grę ;]
  • 0

#29 Kyo Napisany 19 kwietnia 2007 - 18:43

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Mnie już jej brakuje jej w swojej kolekcji...

Zalatuje mi tu tym pięknem, które było w mym kochanym Tales of Destiny 2 z PSXa


Rzeczywiście trochę to też przypomina stare "Tales of..." . :hurra:

To nie gra Shit Enix, powinno się obejść bez żenady ;]


Dlatego napisałem, że raczej niepotrzebnie się martwię ;) .
  • 0

#30 Balth Napisany 19 kwietnia 2007 - 18:45

Balth

    Fraa

  • Forumowicze
  • 834 Postów:
Ano, jak wyjdzie to trzeba będzie sie zaopatrzyć, no chyba że okaże się wielką klapą na co w jakiś 98% się nie zapowiada.
  • 0