Skocz do zawartości

Zdjęcie

Odin Sphere


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
139 odpowiedzi na ten temat

#91 baudolino Napisany 30 listopada 2007 - 18:39

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
spokojnie, panowie, ci aż tak głupi, żeby sądzić, iż SE wraca na szczyty ze względu na wydanie gry VW, nie są warci Waszych nerwów.
  • 0

#92 Gość__* Napisany 30 listopada 2007 - 18:50

Gość__*
  • Goście
Hmmm, wieje tu niezla doza rasizmu ;]

Zamiast sie cieszyc, ze ktos sie podjal wydania gry - to Wy swoje.
Przeciez nie zmienia silnika gry, czy fabuly...

Dla mnie sprawa jest prosta... Atlusa [o VW nie wspomne...] nie stac na wydanie OS w EU... Albo poprostu mu to lata ;] Wiec jesli S-E za to sie wezmiem, jedynymi ktorzy moga stracic na tym interesie to oni sami... [wiec jak dla Was kolesny powod do radosci...]

Mam jedynie nadzieje, ze sprzedarz OS nie bedzie miala wplywu na wydanie Persony... [chociaz to raczej pobozne zyczenie].

Czas sie pogodzic z importem i przerabiac konsolke ;]
  • 0

#93 Kyo Napisany 01 grudnia 2007 - 01:57

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Squeenix wydaje Odin Sphere specjalnie dla Europejczyków? Niech to, znowu na mnie zarobią..... :clown:

okładka:

http://i238.photobuc... ... pgcopy.jpg

OMG logo Atlus obok loga Square-Enix... Oby to nie wróżyło niczego złego....
  • 0

#94 baudolino Napisany 01 grudnia 2007 - 13:16

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
tia, jeszcze trochę i do FF: Dissidia 2 trafią postaci z SMT... :rower:
  • 0

#95 Scorpio Napisany 05 marca 2008 - 14:52

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Mała, acz ważna wiadomość: Odin Sphere w wersji PAL pojawi się w Europie dnia 14 marca ... czyli baaardzo niedługo :)
  • 0

#96 Gość__* Napisany 10 marca 2008 - 19:51

Gość__*
  • Goście
Ciekawy jestem ceny :hmmm:
Czy w Odin Sphere faktycznie jest taka monotonna wiele negatywnych głosów słyszałem a kurde napaliłem się na ten tytuł już dawno.
  • 0

#97 Scorpio Napisany 11 marca 2008 - 08:46

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Czy w Odin Sphere faktycznie jest taka monotonna wiele negatywnych głosów słyszałem a kurde napaliłem się na ten tytuł już dawno.


Opowiem Ci z własnego doświadczenia o tej monotonności, a właściwie czynniki jakie mogą ją wywoływać. Jak zapewne wiesz, w OS grasz 5 scenariuszy różnymi postaciami. Historie ładnie się zazębiają, bohaterowie spotykają (tak, że w danej scenie raz śledzisz losy i myśli jednej postaci, raz drugiej - co daje faktycznie lepszy wgląd na całość fabuły). Minus polega na tym, że dla każdej postaci odwiedzasz podobne (ba, te same) lokacje, mogące różnić się co najwyżej ścieżką, jaka prowadzi do bossa. Stąd trafiasz na tych samych przeciwników i te same problemy po kilka razy. A ubicie jakiegoś bossa 5 raz z rzędu może znużyć, nawet jeśli fabuła jest ciekawa. Kolejne znużenie przychodzi z tym, że każdy scenariusz to kilka godzin gry. W czasie których zaczynasz postacią od zera, stąd musisz znów 5x powtarzać levelowanie postaci od samego początku (walki, hodowla, zbieranie składników potraw). Mimo, że postacie różnią się stylem gry (jedna na szybkość, inna na dystans, etc.) to także wprowadza lekkie wzdychanie.

A lekarstwo na to proste - po ukończeniu każdego scenariusza zrób sobie dzień-dwa przerwy i dopiero podchodź do kolejnego ;) :) Bo gra, mimo tych wad, jest piekielnie dobra. A może się jeszcze okazać, że akurat te cechy, o których pisałem, nie będą dla Ciebie żadnym minusem :)
  • 0

#98 Gość__* Napisany 11 marca 2008 - 18:07

Gość__*
  • Goście
To się nazywa wyczerpująca odpowiedź. Rozwiałeś moje obawy Scorpio dzięki.
Ciekawy jestem ceny OS w Polsce, nie obraziłbym się gdyby oscylowała w granicach 150-170zł a nie 200 z hakiem

po ukończeniu każdego scenariusza zrób sobie dzień-dwa przerwy

Z tym nie mam problemów bo czas na granie mam tylko w weekendy :(
  • 0

#99 Strenger Napisany 11 marca 2008 - 18:14

Strenger

    Link

  • Narybek
  • 292 Postów:
Na Ultimie 159 - http://www.ultima.pl...n_Sphere/i5791/
W PSXe - 139 - http://www.sklep.psx... ... ts_id=3838
  • 0

#100 Gonzo Napisany 13 marca 2008 - 16:35

Gonzo

    N+ Crew

  • Narybek
  • 195 Postów:
http://www.ps3forums...hp/t-75834.html

To post z linkami do Odin Sphere upskalowanego do 720p - co tu dużo gadać, jutro premiera przemiodnej i ślicznej next-genowej gry 2D.
  • 0

#101 Kyo Napisany 24 marca 2008 - 01:55

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
W Ultimie też już 139.

Damn, damn, nie wiem, czy brać się za to teraz, czy jednak poczekać aż stanieje.... Nie wiadomo jednak, czy nie lepiej kupować od razu - ostatnio jakoś mniej popularne gry mają tendencje do znikania z półek sklepowych zanim zdążą stanieć :hmmm: ...
Wie ktoś może, czy squeenix postarał się z konwersją na PAL?

EDIT:

Heh, nie ma co się martwić, jest przełącznik 50hz/60hz :D . Na dodatek zwolnienia i długaśne loadingi zostały poprawione w stosunku do wersji NTSC (choć i tak zwolnienia są)

Kupuję cholerstwo.
  • 0

#102 Scorpio Napisany 24 marca 2008 - 08:08

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:

Na dodatek zwolnienia i długaśne loadingi zostały poprawione w stosunku do wersji NTSC (choć i tak zwolnienia są)

YES. Przez chwilę miałem nadzieję, że to uczynią, ale po chwili machnąłem na to ręką. Bardzo dobra sprawa ... a i pozycja nietuzinkowa.
  • 0

#103 etro Napisany 24 marca 2008 - 08:27

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:

Na dodatek zwolnienia i długaśne loadingi zostały poprawione w stosunku do wersji NTSC

nie powiedziałbym...
  • 0

#104 Kyo Napisany 24 marca 2008 - 11:12

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

nie powiedziałbym...


Cóż, możliwe, że wcale tak nie jest. Tak wyczytałem tylko gdzieś na forum gamespotu. Zresztą jeśli już poprawili, to tylko "trochę" poprawili....
  • 0

#105 etro Napisany 24 marca 2008 - 13:39

etro

    Chocobo

  • Narybek
  • 21 Postów:
to samo mówią o europejskiej wersji LO, co jest bzdurą.

anyway, to nie w kodzie OS, a w bebechach PS2 leży problem... może i coś tam poprawili, ale wątpię, żeby było to zauważalne dla 99% graczy.
  • 0

#106 Lady Luck Napisany 24 marca 2008 - 20:19

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Wie ktoś może, czy squeenix postarał się z konwersją na PAL?


...squeenix od Odin Sphere..........?
To jakaś nowa ksywa Atlusa.........? :ninja:
  • 0

#107 Kyo Napisany 24 marca 2008 - 20:57

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:

...squeenix od Odin Sphere..........?
To jakaś nowa ksywa Atlusa.........?


Jejku Lady, nie strasz :ninja: . Po prostu europejscy gracze zawdzię... arrgh... zawdzięczają squeenixowi wydanie gry na ich kontynencie .... W sumie było o tym stronę temu :P ...

Niech to, swoją drogą wychodzi na to, że ja tutaj najbardziej wspieram Square-Enix finansowo :hmmm: ...
  • 0

#108 Lady Luck Napisany 24 marca 2008 - 21:01

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

W sumie było o tym stronę temu


Lubi mi samo od siebie odznaczać tematy jako przeczytane/ ograniczac liczbę nieprzeczytanych postów do 200- 300, nie jestem na bieżąco, hehe. My bad ;)
  • 0

#109 Scorpio Napisany 21 maja 2008 - 08:44

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
I jak tam zapaleni Atlusiści? Czy ktoś nabył wersję europejską i może akurat w to gra? I czy może podać wyniki porównania z wersją amerykańską?
  • 0

#110 Gość__* Napisany 30 grudnia 2008 - 16:53

Gość__*
  • Goście

I jak tam zapaleni Atlusiści? Czy ktoś nabył wersję europejską i może akurat w to gra? I czy może podać wyniki porównania z wersją amerykańską?


Moze niebawem ja Ci podam Scorpio. W UK chyba mieli jakas promocje i idzie wyrwac OS'a za jakies ~60 pln'ow - wiec leci :twisted:
  • 0

#111 cwany-lis Napisany 01 stycznia 2009 - 18:50

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
w sklepi PSXe wołają za niego 79 zł. :ninjadance: gdyby nie Mass Effect czym prędzej bym nabył :tak:
  • 0

#112 drAKul Napisany 05 stycznia 2009 - 13:17

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Nie wiem ta gra jest przepiękna i fabuła dość wciągająca ale jest jakaś taka monotonna. Jestem na ostatnim levelu Cornelius i jakoś nie mam ochoty już w to grać. Do szału mnie doprowadza ten zielony szlam co tylko napalmem można zniszczyć. Może trochę po-leveluje i spróbuję jeszcze ze smokiem powalczyć ale generalnie system gry się nudzi.
  • 0

#113 Scorpio Napisany 05 stycznia 2009 - 15:20

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Tak, ta gra jest monotonna. Dlatego należy ją dawkować. Najlepiej 1 historia i z 2-3 tygodnie przerwy ...
  • 0

#114 cwany-lis Napisany 05 stycznia 2009 - 22:29

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Ile godzin potrzeba na ukończenie na pełnym lajcie bez napinki głównego trybu fabularnego ? Po kosmicznie grywalnym Mass Effect me wymagania względem gier długich "trochę" wzrosły :tak:
  • 0

#115 Lady Luck Napisany 05 stycznia 2009 - 23:38

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Hmm... 10 godzin?
Ale jednym ciągiem nie wytrzymasz...
:ziewa:
:?
  • 0

#116 cwany-lis Napisany 06 stycznia 2009 - 16:14

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
to jak to w końcu jest, gra fajna czy nudna - przerost formy nad treścią, warto kupić ?
  • 0

#117 Lady Luck Napisany 06 stycznia 2009 - 17:07

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:
Warto pożyczyć. Warto sprawdzić.
Nie warto kupować po "normalnej" cenie (nawet jeśli to 70zł) i nie warto przechodzić jej jako jedynej gry i jednym ciągiem.
  • 0

#118 Pico Napisany 06 stycznia 2009 - 18:42

Pico

  • Forumowicze
  • 10 684 Postów:
Monotonna jest. Po kilku godzinach odłożyłem, mimo tego, że fajne ma patenty. Ale no - ta monotonia...
  • 0

#119 Scorpio Napisany 06 stycznia 2009 - 21:08

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Gra jest arcypiękna i bajeczna. Orgia dla oczu/uszu. Ale zabija ją właśnie nuda (bo lata się w każdym z 5 rozdziałów po tych samych lokacjach walcząc z tymi samymi bosami!). Jak chcesz zapoznać się bliżej co i jak nie licz na opinię z 1 posta. Poczytaj ostatnie 2-3 strony ;)
  • 0

#120 drAKul Napisany 07 stycznia 2009 - 13:15

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Dokładnie to przykład gry która wzbudza same ochy i achy przez pierwsze kilka godzin by potem stać się powtórką z rozgrywki tylko że inną postacią. To doskonały przykład gry która swoje wysokie oceny zawdzięcza pierwszemu wrażenia (inne gry tego typu to niedorobione Fahranheit czy Kotor 2 które swoje prawdziwe oblicza pokazują gdzieś w okolicach 75% gry). Grafika to 10 (no może 9,5 za slowdown) muzyka 9 ale sama rozgrywka to nudne, przecciągające się walki i za grywalność można dać maks 7. Po samym pierwszym chapterze dałbym 9. Czy ktoś z tego forum wogóle przeszedł tę grę??? Historia jest warta męki???
  • 0