Skocz do zawartości

Zdjęcie

The Evil Within 2

Tango Bethesda PS4 PC XONE

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
216 odpowiedzi na ten temat

#181 Raikoh Napisany 19 grudnia 2017 - 09:40

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:

Zgadza sie. Zdecydowanie mniej niz gdy bylem w PL. Ale pisalem o tym, sporo gatunkow umieralo i prawie calkowicie zniknelo. Horrory, slashery plus inowacyjne pomysly. 

Jedyny plus jest taki, ze w 2009 poznalem gre swojego zycia :cf: i zawsze dawala mi taka frajde, ze wlaczanie czego innego uwazalem za strate czasu.

 

Co do TEW, wiadomo gusta, ale gra musi mnie porwac przed premiera, musze widziec, ze to jest to, a jestem mega wymagajacy. TEW nie zdalo egzaminu, a szkoda. 

Pozdrawiam i nie denerwujcie sie tak tylko grajcie. Peace :cf:


  • 0

#182 BeSOS Napisany 19 grudnia 2017 - 12:47

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Hahahahaha król robienia galy chyba.
Pograj w jakieś horrory zanim się wypowiedź królu. :olo:
  • 3

#183 bartezoo Napisany 19 grudnia 2017 - 14:10

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Imię Żuroma idealnie odzwierciedla jego gust. 


  • 1

#184 Kazuo Napisany 19 grudnia 2017 - 18:12

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

gierka chyba mocno zbombiła bo jest na promo za 99 na storze 

Bo Mikami to gosc jednej serii. Stare Residenty na tak, reszta jego na nie.

 

 

Pierwsze Dino Crisis to jest poziom co najmniej klasycznych Residentów. God Hand i Vanquish to już nie horrory co prawda, ale genialne kawałki giereczek mimo to. Do tego wkład gościa w DMC, Onimushę, Viewtiful Joe i Shadows of the Damned. Mikami to ikona, jeden z najlepszych japońskich developerów i niestety, ale Twoje pierdolenie niewiele tu zmienia, żeby nie powiedzieć, że kompletnie nic. 


  • 0

#185 GrzesiekMB Napisany 20 grudnia 2017 - 01:10

GrzesiekMB

    Abominacja

  • Forumowicze
  • 2 746 Postów:
na sama mysl o TEW stolec mi sie robil luzniejszy. Giereczka chyba jednak zbyt odjechana koncepcyjnie
  • 0

#186 oranje Napisany 20 grudnia 2017 - 03:12

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:
Jak można się wypowiadać, że gatunek horrorów zdechł jak się nie gra w horrory :clown: przecież ten gatunek w ostatnich latach renesans przeżywa.
  • 0

#187 Raikoh Napisany 20 grudnia 2017 - 03:14

Raikoh

    Dark Hollywood

  • Forumowicze
  • 16 353 Postów:
Oranje lecz się
  • 0

#188 burnstein Napisany 20 grudnia 2017 - 08:33

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 073 Postów:

oranje wiesz co to jest prawdziwy horror? Jak ci się w butach za 599 funi zaczyna podeszwa odklejać.


  • 2

#189 Nyjacz Napisany 20 grudnia 2017 - 09:28

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Jak można się wypowiadać, że gatunek horrorów zdechł jak się nie gra w horrory :clown: przecież ten gatunek w ostatnich latach renesans przeżywa.

Po prostu Rai ma sentyment do survival horrorów czy tam ekszą survival horrorów ze statycznymi ujęciami kamer, backtrackingiem, zagadeczkami i mimo wszystko rozwalaniem potworów, a nie jedynie uciekaniem i oglądaniem. Też mam i zapewne wielu na forumku też ma do tego sentyment. W tej roli świetnie sprawdził się RE7 mimo, że miał inną perspektywę.

 

Renesans tego gatunku, to niestety w większości walking simulatory z oglądaniem duchów.

 

Ofkorz nie demonizuję niczego, Amnesia mi się podobała, a stary AitD4 jeszcze bardziej, wprowadzam tylko łącznik między Wami w dyskusji, bo nie umiecie w niom.


  • 0

#190 oranje Napisany 20 grudnia 2017 - 09:33

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 110 Postów:

oranje wiesz co to jest prawdziwy horror? Jak ci się w butach za 599 funi zaczyna podeszwa odklejać.

Moim horrorem jest to, że nie stać mnie na takie buty, taki biedak jestem :(


Nyjacz, ja growo wychowałem się na klasycznych horrorach, ba nawet w TR 3 więcej grozy było (z tego co pamiętam) niż w dzisiejszych horrorach. Ale z drugiej strony taki Obcy Izolacja jest jedną z lepszych gier z tego gatunku w jakie grałem.
  • 0

#191 Nyjacz Napisany 20 grudnia 2017 - 09:47

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Właśnie mi się Obcy podobał i dawał fajne mechaniki, ale był za długi, czasem nudnawy i... kompletnie niestraszny? No nie wiem, właśnie TR3, o którym wspomniałeś, celował w bardziej niepokojące klimaty. Jakoś nie czułem zaszczucia, a Obcy był bardzo do przewidzenia. Może na wyższym poziomie trudności. A może nie straszą mnie futurystyczne klimaty.

 

Outlast? No grało się przyjemnie, ale grozy nie czułem. Running sim. Amnesia? Tutaj zdecydowanie lepiej, aczkolwiek tylko przez pierwszą jedną trzecią gry. Potem przygodówka.

 

RE7 przechodzony po raz pierwszy na VR mógł być genialnym doznaniem pod tym i każdym innym względem. Ale przechodziłem na padzie. Choć tak, w trybie Madhouse czułem strach na każdym kroku.

 

Silent Hills zapowiadał się na 10/10.

 

Survival horror powinien dawać jeszcze jakieś poczucie przygody, rozwiązywania zagadek i dawać wybór: marnować amunicję, chociaż nie wiem, co mnie czeka dalej, czy uciekać. Same jump scare'y albo ucieczki to za mało.


  • 0

#192 BeSOS Napisany 20 grudnia 2017 - 11:19

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
LOL przecież EW to dokładnie to co opisałeś w ostatnim paragrafie :fp:
  • 0

#193 Nyjacz Napisany 20 grudnia 2017 - 11:29

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Ale ja nawet słowem nie wspomniałem o EW, fejspalmowiczu.


  • 0

#194 BeSOS Napisany 20 grudnia 2017 - 12:09

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A o czym gadamy cały czas? Że EW to typowa stara szkoła survivalu a ty z rajkosza psioczycie ze już takich gier nie robią.
Jak zawsze najwięcej mają do powiedzenia ci co wiedzą najmniej.
  • 0

#195 Mateo Napisany 20 grudnia 2017 - 12:11

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Właśnie mi się Obcy podobał i dawał fajne mechaniki, ale był za długi, czasem nudnawy i... kompletnie niestraszny? No nie wiem, właśnie TR3, o którym wspomniałeś, celował w bardziej niepokojące klimaty. Jakoś nie czułem zaszczucia, a Obcy był bardzo do przewidzenia. Może na wyższym poziomie trudności. A może nie straszą mnie futurystyczne klimaty.

Outlast? No grało się przyjemnie, ale grozy nie czułem. Running sim. Amnesia? Tutaj zdecydowanie lepiej, aczkolwiek tylko przez pierwszą jedną trzecią gry. Potem przygodówka.

RE7 przechodzony po raz pierwszy na VR mógł być genialnym doznaniem pod tym i każdym innym względem. Ale przechodziłem na padzie. Choć tak, w trybie Madhouse czułem strach na każdym kroku.

Silent Hills zapowiadał się na 10/10.

Survival horror powinien dawać jeszcze jakieś poczucie przygody, rozwiązywania zagadek i dawać wybór: marnować amunicję, chociaż nie wiem, co mnie czeka dalej, czy uciekać. Same jump scare'y albo ucieczki to za mało.

Brakuje imo horroru z prawdziwego zdarzenia, jakim niegdyś był koszmar z Silent Hill. Sentymentalnie, ale tak właśnie jest w istocie. Może jeszcze wyjdzie na konsolach coś tak chorego, z tak ciężkim klimatem. Szkoda że P.T. nie wypaliło. Ta gra mogła być prawdziwą ewolucją w serii.
  • 0

#196 Nyjacz Napisany 20 grudnia 2017 - 12:11

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

xD

 

Pisałem o renesansie survival horrorów i że pewnie Rajeczkowi chodzi o to, że walking simy to jednak nie action horrory, o jakie mu chodzi. Tyle z mojej strony, a to że EW należy do action horrorów i zawiera wszystko, co stare klasyczne survival horrory i czy Raikoh o tym wie, czy nie wie, to już jego sprawa, olo.

 

I nie, nie pisaliście stricte o EW2, a o tym, czy survival horrory zdechły, czy jest ich renesans.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 20 grudnia 2017 - 12:14

  • 0

#197 BeSOS Napisany 20 grudnia 2017 - 12:16

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Ok zjedz lepiej dzika z pecanami bo bliżej tamtej szkoły już nie będzie :reggie:

Swoją drogą tak plakacie za starym RE - zagraj w to teraz i powiedz czy nadal cię straszy a gameplay jest taki zajebisty.
  • 0

#198 Nyjacz Napisany 20 grudnia 2017 - 12:24

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Ja za niczym nie płaczę, olo. Ty czytasz, co ludzie piszą, czy sam sobie budujesz posty, a potem na nie odpowiadasz? xD

 

Grałem w walking sim horrory i niektóre są ok, niektóre nie. Grałem w klasyczne survival horrory i tak, Dino Crisis, całą seria RE, SH są grywalne do dziś i są super i tak, ciut za mało jest survival horrorów, które w takim samym procencie dają akcję, zagadki, eksplorację, jakieś tam poczucie przygody, ale ostatecznie RE7 właśnie taki był, EW mi się bardzo podoba na gameplayach i Waszych opisach, przy Obcym i Amnesii bawiłem się dobrze i bólu dupy nie mam, że horrory umarły, co zaznaczyłem w postach wyżej, że mi się podobały, ale za mało straszne.

 

A co do Twojego pytania, to przed premierą RE7 przeszedłem wszystkie części RE w miesiąc. Wejdź sobie do tematu, to zobaczysz, ale podpowiem: tak, mimo pewnych archaizmów, SĄ. SZALENIE. GRYWALNE.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 20 grudnia 2017 - 12:28

  • 0

#199 Mateo Napisany 20 grudnia 2017 - 13:08

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:
Grałeś Nyjacz w Clock Tower 3 i Haunting Ground? :)
  • 0

#200 Nyjacz Napisany 20 grudnia 2017 - 13:17

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

No niestety nie, koniecznie będę musiał przejść.


  • 0

#201 Rudolf Napisany 20 grudnia 2017 - 13:29

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Najstraszniejszą grą w jaką kiedykolwiek grałem (a w horrory gram od lat) był chyba Siren (ostatnia część na PS3), ja pier**le, nie skończyłem tego. Grając na słuchawkach i w ciemnym pokoju  nawet w połowie gry byłem tak samo obsrany jak na początku :olo:

 

EW kiedyś sprawdzę na pewno, ale na dniach chyba zakupię sobie Outlasta 2. Obecnie jest taki wybór w gatunku, że łohoho. Od walking simów, tytułów bardziej stawiających na akcje po dziwne indie twory, których wychodzi cała masa (a do tego są często legit dobre).Jedynie czego mi  brakuje to Project Zero/Fatal Frame'a nowej generacji, liczę, że wyjdzie coś na switcha  :blush:


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 20 grudnia 2017 - 13:30

  • 0

#202 Nyjacz Napisany 20 grudnia 2017 - 13:31

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Akurat z obecnym podejście Bethesdy ("wypuszczamy wszystko na Switcha!"), to jest szansa na Evil Within 1 + 2. Tym bardziej, że id Tech działa na Switchu nieźle (DOOM).


  • 0

#203 Godot Napisany 20 grudnia 2017 - 13:32

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Kupiłbym na WiiU tego Fatal Frame, ale cena chora i z kosmosu. A sama gra jakiś genialnych ocen nie ma żeby w ciemno brać.
  • 0

#204 Rudolf Napisany 20 grudnia 2017 - 13:35

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Dlatego liczę na switchowy port  :potter:  No i na sequel :sadcf:


  • 0

#205 Mateo Napisany 20 grudnia 2017 - 14:01

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 088 Postów:

Najstraszniejszą grą w jaką kiedykolwiek grałem (a w horrory gram od lat) był chyba Siren (ostatnia część na PS3), ja pier**le, nie skończyłem tego. Grając na słuchawkach i w ciemnym pokoju nawet w połowie gry byłem tak samo obsrany jak na początku :olo:

EW kiedyś sprawdzę na pewno, ale na dniach chyba zakupię sobie Outlasta 2. Obecnie jest taki wybór w gatunku, że łohoho. Od walking simów, tytułów bardziej stawiających na akcje po dziwne indie twory, których wychodzi cała masa (a do tego są często legit dobre).Jedynie czego mi brakuje to Project Zero/Fatal Frame'a nowej generacji, liczę, że wyjdzie coś na switcha :blush:

Forbidden Siren a ka Klątwa Wieśniaków miało niezły klimat. Skradankowy charakter gry posiadał swój urok. W dodatku widzenie z oczu wieśniaka też dawało rade. ;)
  • 0

#206 Pico Napisany 20 grudnia 2017 - 18:17

Pico

  • Forumowicze
  • 10 674 Postów:
Jakie prowo od Janusza :olo:!
  • 0

#207 SosaiKyo Napisany 21 grudnia 2017 - 11:24

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Jestem w 10 chapterze i jak na razie gra się fajnie, ale w tej części niestety całkowicie wręcz znikł strach, przerażenie, zaszczucie, poleciał klimat itp. W jedynce niemal każdy metr był namacalny i niepokojący. 


  • 0

#208 BeSOS Napisany 21 grudnia 2017 - 12:31

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
True.
  • 0

#209 ACZ Napisany 14 lutego 2018 - 23:33

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Wyszła łatka, która dodaje tryb FPP.

Eksperymentowaliśmy trochę z rozgrywką w trybie pierwszoosobowym, ale był to raczej późniejszy dodatek i swego rodzaju zabawa, ponieważ grę zaprojektowaliśmy z myślą o widoku trzecioosobowym.
Niektórzy użytkownicy posiadający doświadczenie techniczne znaleźli sposób na uruchomienie tego trybu poza wyznaczonymi obszarami i spotkało się to z pozytywnym przyjęciem. Powiedzieliśmy więc sobie: „A co tam! Zróbmy z tego dodatek dostępny na wszystkich platformach”. Wielu fanów gier grozy lubi grać w horrory, korzystając z widoku pierwszoosobowego, więc dla tych, którzy chcą zobaczyć świat The Evil Within 2 oczami Sebastiana, będzie to naprawdę wspaniałe doświadczenie.


  • 0

#210 Kazuo Napisany 15 lutego 2018 - 00:04

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

To teraz poproszę łatkę z trybem TPP do REVII.


  • 0



Inne z tagami: