Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kirby: Star Allies

Switch Nintendo

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
61 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 13 czerwca 2017 - 17:16

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:


multiplayerowy Kirby zateasowany na jednym z directów wyjdzie w 2018

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 14 września 2017 - 20:17

  • 0

#2 Tawotnica Napisany 14 września 2017 - 20:19

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
gdzieś przy tym całym hajpie na Octopath mi się zapomniało o Kirbusiu, który się prezentuje bardzo dobrze. Wygląda jak Kirby's Adventure Wii 2 z opcją przejmowania przeciwników jak w Superstar. Brzy okej, chociaż brakuje czegoś wyróżniającego jak w Triple Deluxe/Robobot:


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 14 września 2017 - 20:19

  • 0

#3 Mateo Napisany 24 lutego 2018 - 17:32

Mateo

    Demigod

  • Forumowicze
  • 7 110 Postów:


  • 0

#4 ACZ Napisany 28 lutego 2018 - 22:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:


  • 0

#5 lukaszSA Napisany 01 marca 2018 - 17:18

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 944 Postów:

Jest demo


  • 0

#6 Tawotnica Napisany 01 marca 2018 - 19:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Demko ograne, gierka będzie mocno nastawiona na multi. Głównym gimmickiem jest łączenie umiejętności Kirbiego i helperów, coś jak wsysanie dwóch wrogów w Kirby 64. Z tym, że tutaj wciskając strzałkę w górę po kolei helperzy "ładują" aktualną broń swoim elementem (np. miecz + bałwanek = lodowy miecz). 

 

Zapowiada się kozacko. Jedyne ale jakie bym miał, to że muzyka nie robi tak jak w 3DSowych Kirbusiach i przytrzymywanie strzałki w górę czasem za szybko ładuje broń kolejną umiejętnością - chciałem miecz ogniowy, dostałem lodowy, mimo że chyba puściłem przycisk w odpowiednim czasie. 

 

To tylko dwie plansze, więc ciężko coś więcej powiedzieć, ale preorder złożony. Liczę na to, że w chopperze w sobotę będziemy mogli ograć w 4p. 


  • 0

#7 Kaxi Napisany 01 marca 2018 - 20:51

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 155 Postów:

Kozacko? Po demie to straszne nudy.


  • 0

#8 Tawotnica Napisany 01 marca 2018 - 21:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Ty coś Kaxi jakieś ostatnio jakiś kryzys growy chyba masz. FE Fates be, Metroid be, Kirby też się nie podoba. Może to depresja po Breath of the Wild? ;) 


  • 0

#9 nole Napisany 01 marca 2018 - 21:12

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Nie żaden kryzys, tylko wstaje wreszcie z kolan. Ode mnie props.


  • 0

#10 lukaszSA Napisany 01 marca 2018 - 21:12

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 944 Postów:

Nigdy w Kirbiego nie grałem i muszę przyznać, że to bardzo słodziutka gra.

 

Nawet życiowe porady są!

FXtjoJi.jpg


  • 0

#11 Tawotnica Napisany 01 marca 2018 - 21:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Nigdy w Kirbiego nie grałem i muszę przyznać, że to bardzo słodziutka gra.

 

:srsly:

 

Triple Deluxe i Robobot na króla konsol. Jak mogłeś w to nie zagrać!?


  • 1

#12 lukaszSA Napisany 01 marca 2018 - 21:20

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 944 Postów:

tkmtH4u.jpg


  • 0

#13 Kaxi Napisany 01 marca 2018 - 21:23

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 155 Postów:

Kirbiego akurat nigdy nie lubiłem.Tylko Epic Yarn jakoś mnie tak bardziej przykuł.

 

Ale mówiąc konkretnie o demie, to ono się przechodzi trochę samo. Połowę robią za ciebie pomagierzy, a i tak nie ma za dużo do robienia. Większość Kirbich według mnie nie ma na siebie konkretnego pomysłu (poza wyjątkami typu Rainbow albo Yarn) i ten jak na razie wygląda na jednego z nich.

 

Aż dziwię się, że seria tak długo się trzyma i stabilnie sprzedaje. Widocznie coś w tym musi być, ale dla mnie Kirby to taki najbardziej nijaki platformer 2D z tych popularnych.


  • 0

#14 Tawotnica Napisany 01 marca 2018 - 21:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

Dla mnie Kirby Super Star to jedna z gier wszechczasów i ja z kolei zawsze tego różowego bloba uwielbiałem. Demo ma na celu przedstawienie podstawowych mechanik i nic dziwnego, że przechodzi się same. Nie znaczy to, że gra będzie tak prosta jak Epic Yarn (imo jedna z najsłabszych gier z serii), które całe przechodziło się same i nie będzie można zginąć. 3DSowe odsłony tak samo zaczynały się lajtowo, a później rozwiały w epickiego platformera. 

 

Kirby generalnie dzieli się na gry eksperymentalne (te 'z pomysłem' jak Paintbrushe, Dream Course, Air Ride czy prze-prze-świetne Mass Attack) i tradycyjne platformówki 2D, zapoczątkowane Dreamlandami. Do Dreamland 2 i 3 (i Super Star) mało który z nowych Kirby się zbliżył, ale od Adventure Wii nie było słabej standardowej odsłony.

 

Na Switchu boleśnie brakuje większych gier 4p i Star Allies zapełnia tę lukę. Dla dwóch graczy masz pod dostatkiem co-opowych doznań. Jeśli to będzie coś jak Amazing Mirror tylko bardziej prostolinijne, czyli podzielone na levele to biorę bez mrugnięcia okiem, mimo że do wyżyn ze SNESa pewnie już nigdy się HAL nie wzniesie. 

 


  • 0

#15 funditto Napisany 01 marca 2018 - 21:48

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Mam podobne zdanie jak Kaxi co do tego dema.. za dużo robią za nas pomocnicy i wkurza mnie, że nie można grać bez nich. Epic Yarn nadal najlepszy

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 01 marca 2018 - 21:48

  • 0

#16 Kaxi Napisany 01 marca 2018 - 22:09

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 155 Postów:

Zabawna historyjka z dema: w planszy Hard na początku walki z bossem jakoś straciłem lub wyrzuciłem zdolność i nie miałem jak atakować. I tak wygrałem, bo wszystko zrobili pomagierzy, musiałem tylko nie zginąć.

 

Zabawna historyjka z życia: pierwszy raz usłyszałem o Kirbim w jakimś starym Neo Plusie, gdzie była zapowiedź Kirbiego na N64. Screeny w tamtych czasach były okropne, na większości nie dało się nic zobaczyć, a na największym był kirby i dedede. Strasznie mnie gra jarała, bo wierzyłem, że Kirby to ten fajny pingwinek w czapce i z młotem - w końcu był lepiej zaprojektowaną z 2 postaci na screenie, więc ta różowa kulka musiała być jakimś pomniejszym przeciwnikiem. Żyłem w tym przekonaniu chyba 2-3 lata.


  • 0

#17 BeSOS Napisany 01 marca 2018 - 22:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nudna i wolna ta gra.

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 01 marca 2018 - 22:23

  • 0

#18 Tawotnica Napisany 01 marca 2018 - 22:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:

w planszy Hard na początku walki z bossem jakoś straciłem lub wyrzuciłem zdolność i nie miałem jak atakować.


Kirby wsysa gwiazdki (np. z dupnięcia Dedede o podłogę) i wypluwa je w bossa, zadając większe obrażenia niż jakakolwiek broń. Ja na bossów zawsze wypuszczam umiejętność :olo:
  • 0

#19 funditto Napisany 01 marca 2018 - 22:20

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Chociaż liczyłem na coś innego to muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem długości dema i dwóch bossów. Może to oznaczać, że gra będzie długa i mocno napakowana zawartością. Dla mnie to jednak będzie kolejna generacja gdzie Yoshi > Kirby
  • 0

#20 Tawotnica Napisany 01 marca 2018 - 22:23

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
:nie:

Yoshi się skończył na Yoshi's Island (SNES)
  • 0

#21 funditto Napisany 01 marca 2018 - 22:47

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Może nie pamiętasz, ale Woolly World to jedna z moich ulubionych platformówek w jakie kiedykolwiek grałem. Po Twojej dzisiejszej opinii o Epic Yarn zrozumiałem, ze Ty nie lubisz tak łatwych platformerów, ale dla mnie Good Feel to trzeci najlepszy zespół tworzący tego typu gry:

1. Nintendo EAD (Mario 3D, Donkey Kong Jungle Beat)
2. Retro Studios (Tak! - Donkey Kong)
3. Good Feel Games (Wario Land SD, Kirby Epic Yarn, Yoshi)
4. Nintendo Software Technology Group 04 (Mario 2D)
5. Hal Laboratories (Kirby)
6. Ubisoft Montpellier (Rayman)

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 02 marca 2018 - 08:17

  • 0

#22 Kaxi Napisany 02 marca 2018 - 07:53

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 155 Postów:

Wooly World też mi się podobał. Trochę collectathon w starym stylu, ale był w tym dobry.


  • 0

#23 Nyjacz Napisany 02 marca 2018 - 09:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Dla mnie totalnie za łatwe, wolne i nudne. Co najwyżej do przejścia z dziewczyną się nada :)


  • 0

#24 funditto Napisany 02 marca 2018 - 09:30

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Pograłem dzisiaj jeszcze raz w demo, ale przyłączałem cpu do współpracy tylko tym gdzie było to wymagane i od razu grało mi się dużo lepiej. Jeśli chodzi o coopa w platformówkach zdecydowanie wolę rozwiązania z NSMB niż taki przymus jak tutaj. Czekam na pełnoprawnego Kirby do singla, ale jako party game gra może sprawdzić się bardzo dobrze, a takich gier Switch też potrzebuje

Edit: Jeszcze jeden wniosek - nie macie wrażenia, że to demo ma posklejane kawałki różnych plansz i w pełnej przejścia między poziomami będą wyglądać inaczej ?

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 02 marca 2018 - 09:40

  • 0

#25 Kaxi Napisany 02 marca 2018 - 10:13

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 155 Postów:

Tak, też to zauważyłem, szczególnie druga plansza. Przechodząc przez drzwi jakby trafiamy do fragmentów różnych plansz.


  • 0

#26 cybercotlet Napisany 02 marca 2018 - 11:35

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 598 Postów:

Ja tam pewnie kupie koło premiery :^^:


  • 0

#27 Tawotnica Napisany 02 marca 2018 - 15:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
@funditto - pamiętam, pamiętam. Pamiętam też, że jakoś specjalnie za ubóstwianym przeze mnie Island nie przepadasz. Wałkowaliśmy już to kiedyś ;) Zatrzymałbym się tylko przy tej domniemanej łatwości gier Good-Feel. Wario wcale nie był prosty, czasówki potrafiły dać w kość; w Woolly World można było zginąć i niektóre znajdźki były pochowane w miejscach na które bym w życiu nie wpadł, gdyby nie co-op albo przypadek. Epic Yarn z kolei wydawał mi się strasznym samograjem obdartym z zasysania z którego seria jest znana.

edit: własnie gram drugi raz - helperów możecie usuwać L1+Y jak wam tak przeszkadzają. Przy miejscach wymagających pomocy zawsze spawnują się w nieskończoność.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 02 marca 2018 - 18:04

  • 0

#28 ACZ Napisany 02 marca 2018 - 20:54

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 135 Postów:

Rzetelne pssite.com również krytykuje demo, gdzie gra sama przechodzi bossów:

http://www.pssite.co...onuje-sama.html


  • 0

#29 BeSOS Napisany 02 marca 2018 - 23:23

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
No gra jest bez kitu beznafzieja a do tego tak powolna że ja jebie. Ewidentnie dla dzieciaków na coopa.
  • 0

#30 Tawotnica Napisany 03 marca 2018 - 22:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 105 Postów:
Graliśmy dzisiaj w czoperze, było osom. Na minus, że w tabletop zbyt dużo chaosu przez mały FOV, ale ta gierka to prawdziwy stress reliever. Wodzirejem musi być P1, bo za nim sunie ekran, kombinacje broni wykonuje się dużo wygodniej, bo można się umówić kto kiedy jakim atakiem robi z kamienia czajniczek.

Ryan po dzisiejszym dniu pewnie dostanie całą serię amiibo z Kirby na każde urodziny/imieniny/święta.
  • 0



Inne z tagami: