Skocz do zawartości

Zdjęcie

Metroid: Samus Returns

3DS Mercury Steam Nintendo remake

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
119 odpowiedzi na ten temat

#61 Tawotnica Napisany 20 września 2017 - 08:39

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

Jest mniej niż w Super, ale spokojnie wystarczy, bo zwykli przeciwnicy są 'silni' do czasu ;) Early-mid game, jeśli się nie backtrackuje może dać trochę w kość. Później to imo najłatwiejszy Metroid 2D. 

 

Metroid II też był łatwy. Przede wszystkim przez małą różnorodność przeciwników, a w Samus Returns wcale tak wielu ich nie dodano. Jeśli chodzi o same Metroidy to twórcy sprytnie próbowali urozmaicić powtarzalne z nimi walki przez różne dodatki do otoczenia jak woda w pomieszczeniu albo wariacje elementalne Metroidów, elektryczne, ogniowe etc. Przy standardowych przydupasach już się nie wysilali i mamy w większości wypadków zwykły color swap, który zjada akurat tyle więcej pocisków i zadaje tyle więcej obrażeń, żeby poziom trudności się wymiernie do uzyskanych ulepszeń skalował. 

 

Jeśli chodzi o szefków to jest jeden taki koleś, co do którego podejrzewam że będą mocno podzielone opinie:

 

Spoiler

 

Skaner pod koniec dnia wolałbym taki jak w Super, np. obracany w lock-onie, chociaż nie uważam żeby ten pulsujący jakoś mocno psuł radość z eksploracji. Ba, całkiem nieźle czasami wiedzieć na jak duże pomieszczenie trzeba się teraz nastawić. Zbyt wiele to i tak nie daje, dużo przydatniejsze jest ujawnianie 'podejrzanych' bloków, które często prowadzą do znadźki. Jednak to można by rozwiązać właśnie wspomnianym wyżej Superowym skanerem. 

 

Jeszcze raz podkreślę, że ten skaner nie zwalnia z myślenia i jest wystarczająco momentów w których krzykniecie 'eureka!', jak chwila w której wyczaicie jak się przedostać przez rzędy szpikulców :banderas: Niektóre z labiryntów zrobionych pod morph ball dają prawie, że Zeldowe 'aha!' po odkryciu odpowiedniej ścieżki. 

 

Rozbudowana eksploracja i ogrom ulepszeń całkiem nieźle maskują, że Metroid II z założenia jest liniowy. Nawet spadającemu poziomu kwasu dodano szerszy kontekst przez wielkie piedestały na których oddajemy DNA zabitych potworów. Zobaczymy jak to w kolejnych przejściach się będzie sprawdzać, bo pierwsze jest w wypadku Metroidów zawsze magiczne, ale im bardziej liniowa rozgrywka tym bardziej replay value cierpi. Nie czytałem jeszcze nic o poważniejszych sequence breakach, a gra przecież ma już parę dni. 

 

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 września 2017 - 08:40

  • 2

#62 lukaszSA Napisany 20 września 2017 - 08:58

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

To czy to jest najłatwiejszy Metroid czy nie, przekonamy się po zeskanowaniu amiibo i odblokowaniu najwyższego poziomu!


  • 0

#63 Tawotnica Napisany 20 września 2017 - 09:07

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

a ten Fusion mode coś więcej zmienia niż tylko ilość zadawanych/odnoszonych obrażeń? Bo hard mnoży x2, nic więcej nie zauważyłem, ale dopiero zacząłem i nie zebrałem jeszcze żadnego e-tanka, może te też będą ciachnięte. 


  • 0

#64 lukaszSA Napisany 20 września 2017 - 09:08

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Tylko większe obrażenia + strój


  • 0

#65 lukaszSA Napisany 06 października 2017 - 06:44

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Myślałem, że mi przy ostatnich walkach kciuki odpadną :ftopa: 

 

Spoiler

 

Ogólnie gra jest sztos i miło widzieć, że Samus wróciła. Jest to jeden z tych tytułów, które wykorzystują na plus efekt 3D. Głębia obrazu znacząco zwiększa graficzną atrakcyjność miejscówek - a jest tutaj na co popatrzeć. Jest chyba trochę zbyt kolorowo, ale myślę, że na tych badziewnych 3DSowych ekranach ciemniejsze barwy mogłyby sprawiać problemy (liczę, że MP4 będzie bardziej horrorowe). 

 

:3ds: KRÓL!


  • 1

#66 Chewie Napisany 10 października 2017 - 10:35

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:


  • 0

#67 Rudolf Napisany 21 października 2017 - 23:50

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Digger :banderas: :bowdown: :uff:  MS to jednak jak chcą to potrafią robić szefków (w LoS to pięknie pokazali). Dawno mi się tak walka z bossem nie podobała. Trochę tych ataków ma, ale łatwo się odkuć+ przy odkurzaczu można mu tonę obrażeń zadać, więc jak ogarnąłem to walka zajęła mi chyba 4 minuty max (podejść miałem sporo :olo: ), CUDO (no i JEZUS MARYJA, TA SCENA PO WALCE :mog: ).  Jak gra nie zleci z poziomem to chyba będzie to jeden z moich ulubionych metków. Gra mnei wkurwiła tylko raz- przy jednym z metków w area 3, nie da się po walce z nim iść dalej bez upgrejdu kostiumu i trzeba robić wkruwiające koło, głupi level design albo czegoś nie zauważyłem   :dunno:  Normalnie jakby to była kwestia drzwi czy coś to bym nie psioczył, ale chodziło o przejście przez lawę i w zasadzie praktycznie do samego końca dało sie ten fragment przejść bez zbroi, więc taki skrót na wyrost, za to komentka negatywna, ale tak to gierka to klasa sama dla siebie i łabędzi śpiew 3DSa.

 

 


  • 1

#68 Tawotnica Napisany 22 października 2017 - 07:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Podobał ci się Digger? Dla mnie zbyt rozlazła walka, kolejny boss był dużo ciekawszy.
  • 0

#69 Rudolf Napisany 22 października 2017 - 09:56

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

No ja lubię wieloetapowe starcia ze zmieniającym się move setem. Top metroidowych walek jak nic!


  • 1

#70 Tawotnica Napisany 22 października 2017 - 11:14

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Ja też, ale nie jeśli na moment w którym mogę zaatakować czekam pół wieku. Gdyby chociaż to przeskakiwanie przez lasery było bardziej różnorodne, to może bym nie zasypiał podczas walki.
  • 0

#71 Rudolf Napisany 22 października 2017 - 12:18

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Czepiasz się na siłę :P


Ogólnie mając na świeżo AM2R to walki z metkami w SR to piękna sprawa, naprawdę się postarali, żeby było różnorodnie.

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 22 października 2017 - 12:19

  • 0

#72 Tawotnica Napisany 22 października 2017 - 12:42

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Nie na siłę, Mercury Steam w tej samej grze zrobili przecież dwóch dużo lepszych bossów. Ostatnia walka to prze-sztos imo.
  • 0

#73 Rudolf Napisany 22 października 2017 - 12:47

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Mówisz, że Mama i sikret boss lepsi niż Kopacz? Zostały mi dwa metroidy poza Królową, więc dzisiaj będzie grane :banderas:
  • 0

#74 Rudolf Napisany 22 października 2017 - 20:18

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Te, sorry za post pod postem, ae urgent sprawa. Da się po przejściu gry robić dalej 100%? Czy muszę to zrobić przed jakimś momentem i jest sejw przed skończeniem gry? Nie mam za bardzo ochoty (i potrzeby, w ogóle nie muszę przypakowywać) na to, a pewnie kiedyś bym chciał zrobić.


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 22 października 2017 - 20:18

  • 0

#75 lukaszSA Napisany 22 października 2017 - 20:41

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Jest checkpoint przed zakończeniem. Po napisach jak wczytasz zapis to zaczynasz od niego.


  • 1

#76 Rudolf Napisany 22 października 2017 - 21:08

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Dzięki, tak przypuszczałem. No to mi już Królowa została, jutro i pojutrze chyba se nie pogram, wiec gierkę skończę w środę najwcześniej :/


  • 0

#77 Rudolf Napisany 14 listopada 2017 - 12:51

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:

Skończyłem giereczkę już dawno, ale chciałem się odnieść do dyskusji o bossach, która się przewinęła. Dalej uważam, że Digger to najfajniejszy boss w gierce, masa ruchów, wszystkich się da nauczyć i jednak robili go od podstaw. Queen była nawet trudna, ale move set średnio ciekawy, same kulki, spokojnie do rozpykania.

Spoiler


Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 14 listopada 2017 - 14:25

  • 0

#78 lukaszSA Napisany 14 listopada 2017 - 13:43

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Co za spoilery :banderas: 


  • 0

#79 Rudolf Napisany 14 listopada 2017 - 13:48

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 711 Postów:
Tylko cztery osoby na forumku kupiły,a ja skończyłem ostatni. CCotleta jak co nie liczę, bo on tylko zbiera :cf:
  • 0

#80 burnstein Napisany 14 listopada 2017 - 14:21

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Gry sprzed 20 lat można spoilować.


  • 0

#81 lukaszSA Napisany 14 listopada 2017 - 14:32

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

No akurat to tutaj to są zmiany


  • 0

#82 cybercotlet Napisany 14 listopada 2017 - 15:01

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Tylko cztery osoby na forumku kupiły,a ja skończyłem ostatni. CCotleta jak co nie liczę, bo on tylko zbiera :cf:

Dobra dobra! Mi się już czas wolny w życiu skurczył diametralnie:( Zelda i Mario to i tak aż nadto ile mam czasu na granie... a piwo się aamo tez nie uwarzy (tak się żale)
  • 0

#83 lukaszSA Napisany 14 listopada 2017 - 15:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Gdzieś musiałeś popełnić błąd :hmmm: 


  • 0

#84 Schrodinger Napisany 14 listopada 2017 - 15:17

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
kotletowi przypałętał się jakiś gówniak? :hmmm:
  • 0

#85 tomasz Napisany 14 listopada 2017 - 16:29

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:
Guwniaki nikogo, proszę wrócić do dyskusji o Mesjaszu!
  • 0

#86 Kaxi Napisany 14 listopada 2017 - 20:42

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 144 Postów:

Ja jeszcze nie kupiłem, a zamierzam. Tylko nie muszę wpierw Kórliki sprzedać.


  • 0

#87 cybercotlet Napisany 15 listopada 2017 - 11:40

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

kotletowi przypałętał się jakiś gówniak? :hmmm:

 

7 miesiecy temu - wake up!


  • 0

#88 Schrodinger Napisany 15 listopada 2017 - 11:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
nie prowadzę inwentarza Waszych gówniaków, phi! sam sobie życie zmarnowałeś, to teraz nie płacz że czasu nie masz ... tylko lukaszasa jest wśród nintendronów ostoją człowieczeństwa, reszta już dawno zezwierzęciła się do reszty
  • 0

#89 cybercotlet Napisany 15 listopada 2017 - 11:53

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 576 Postów:

Mówisz tak jakby giereczki były całym moim życiem - bez przesady. Czasu troche na nie brakuje i chciałoby się nieco więcej na nie ale cóż ... :dunno:

 

Żadnego z swoich życiowych wyborów póki co nie załuję.


  • 0

#90 Schrodinger Napisany 15 listopada 2017 - 11:56

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Oczywiście.
  • 0



Inne z tagami: