Skocz do zawartości

Zdjęcie

Persona Q2: New Cinema Labyrinth

Atlus 3DS

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 02 sierpnia 2017 - 14:21

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Boom:
 
t1vT9AP.png
 
http://cdn.pq2.jp/
 
Druga część mash-upu Persony z Etrian Odyssey została zapowiedziana przez Atlus. Dla przypomnienia, PQ: Shadow of the Labyrinth to jedna z najlepszych gier w swoim gatunku (DRPG): http://nikogoforum.p...-the-labyrinth/
 
:3ds:  :king: wiecznie żywy!

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 08 sierpnia 2018 - 11:24

  • 0

#2 Tawotnica Napisany 08 sierpnia 2018 - 11:30

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Już myślałem, że to vaporware, ale ostatnio się posypały trailery i newsy:



https://gematsu.com/...and-screenshots
https://gematsu.com/...ale-protagonist

- nacisk na P5 (surprise!)
- 28 postaci, po dwie persony na łebka ( :good:)
- oryginalna fabuła, nie trzeba koniecznie znać P5
- fem protag z P3 mocno wyeksponowana w stroy

Nie dajcie się zmylić chibi-ludkom! Jedynka była już wypasiona, a dwójka zapowiada się bardziej mięsiście. Day1 jak tylko u nas wyjdzie.
  • 0

#3 Tawotnica Napisany 17 stycznia 2019 - 13:52

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
soon...

5onV4l6.jpg
  • 0

#4 Tawotnica Napisany 01 lutego 2019 - 01:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

soon...


04.06. :good:

AO6eno1.jpg

https://gematsu.com/...-west-on-june-4


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 14 marca 2019 - 08:50

  • 0

#5 Tawotnica Napisany 06 czerwca 2019 - 16:51

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

Jakieś 5h za mną, zwiedziłem ze trzy piętra tylko, bo tyle cutscenek jest pomiędzy. Nadspodziewanie miło wrócić do ekipy z P5. Trochę mam wrażenie, że piątkę zapamiętałem dużo lepszą niż jest w rzeczywistości, bo nie mając bezpośrednio do czynienia z jej dłużyznami dość miło wspominam przygodę z Phantom Thieves. 

 

Pierwsze PQ pod względem fabularnym było zaskakująco dobre, więc mam odpowiednio duże oczekiwania odnośnie dwójki. Bohaterowie zostają wciągnięci do tajemniczego kina i przenoszą się do filmów w których na razie ratują kolejnych członków drużyny. 

 

Zamiast systemu Press-Turn bazujemy na tzw. Boostach, które powodują że po wykorzystaniu słabości przeciwnika możemy kolejny atak specjalny wykonać za darmo (pod warunkiem, że nikt nas wcześniej nie uderzy). Mana kończy się w związku z tym szybciutko jak nie trafimy na odpowiednie affinity, więc dużo itemków ją odnawiających albo częste wracanie się do huba to podstawa.

 

Każdy bohater może mieć drugą, dodatkową sub-personę, której skille są dodawane do jego setów i zwiększa się też o parę punktów procentowych HP/SP. Ważne, żeby sub-persona miała level zbliżony do maina, inaczej osłabiamy naszą postać. Jak się pewnie domyślacie, możliwości taktyczne przez to są ogromne. Subami można roszować do woli.  

 

Nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się,  że search spoty zostały trochę przemodelowane. Teraz za każdym razem kiedy trafimy na surowiec możemy zdecydować czy chcemy przeszukać go ostrożnie (= mniej rzadkich itemków, mniejsze prawdopodobieństwo random  encountera) czy dokładnie (=większe prawdopodobieńśto rarów i walk). 

 

Nowe Persony zdobywamy rozwalając złotych przeciwników. Nie mają słabości do elementów i jedynym skutecznym sposobem na ich unicestwienie jest all-out attack. Na szczęście są podatni na criticale, więc jak uda się zestunować pozostałych mobków to zazwyczaj też padają. 

 

Tyle pierwszych wrażeń, wracam do czołgania się po labiryntach i rysowania mapki, bo to zawsze jest najlepsze w serii EO/PQ. 


  • 0

#6 Tawotnica Napisany 12 czerwca 2019 - 08:57

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:
Ogarniam drugi dungeon i spotkałem ekipę z P4. Mierzi mnie, że zmienili VA. Nie potrafię się przyzwyczaić do nowych głosów, więc mój main team pozostaje głównie złożony z P5 i FeMC z trójki. Ta jest przeznakomicie przedstawiona, aż się chce znowu odpalić P3Portable. Best girl bez dwóch zdań.

Gra dobrze korzysta z play coinsów, więc chodzę znowu z 3DSem w kieszeni wszędzie. Pieniążkami można otworzyć szybciej skrzynie, które się zdobywa za 100% mapki na danym piętrze. Spoko itemki typu akcesorium dające +10% hajsu z każdej walki z tego wpadają.

Muzyka oczywiście boska, włącznie z okropnym angielskim akcentem :olo:







Nawet nie wiecie ile tracicie. PQ i PQ2 to dwa wielkie listy miłosne dla fanów Persony.
  • 2

#7 Tynio Napisany 25 września 2020 - 08:55

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

@Tawot 

 

Jak wygląda poziom trudności teksu w wersji na 3DS-a 

Grałem na PS Vita w Personę i niezła gra, ale w około 20% zablokowałem się i nie byłem w stanie dalej ruszyć (ze względu na mój niski poziom znajomości języka) 


  • 0

#8 Tawotnica Napisany 25 września 2020 - 09:55

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 070 Postów:

@Tawot 

 

Jak wygląda poziom trudności teksu w wersji na 3DS-a 

Grałem na PS Vita w Personę i niezła gra, ale w około 20% zablokowałem się i nie byłem w stanie dalej ruszyć (ze względu na mój niski poziom znajomości języka) 

 

 

To nie jest taka Persona jak numerowane części, tylko spin-off wzorowany na serii Etrian Odyssey. Tutaj nie masz elementów social sima, po prostu łazisz przez labirynty i rysujesz mapki, więc nie powinieneś się zablokować, chyba że nie zrozumiesz jakiejś mechaniki. 


  • 1



Inne z tagami: