Skocz do zawartości

Zdjęcie

Immortal: Unchained

Toadman Interactive PS4 PC XONE

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 ACZ Napisany 22 sierpnia 2017 - 22:10

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

Soulsy z bronią palną. Tak piszą duże sajty.

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 20:15

  • 0

#2 ACZ Napisany 20 lutego 2018 - 21:02

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:

Pierwszy gameplay.


  • 0

#3 ACZ Napisany 04 sierpnia 2018 - 20:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 165 Postów:


  • 0

#4 Chewie Napisany 04 sierpnia 2018 - 21:14

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

boze co za krapiszcze


  • 0

#5 cwany-lis Napisany 06 sierpnia 2018 - 11:25

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

"za mało dekretów cerowych"  :bowdown:


  • 0

#6 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2018 - 11:29

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 008 Postów:

No to czekamy na samochodówkę souls-like  :lol2:


  • 0

#7 Wezyr Napisany 06 sierpnia 2018 - 11:49

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

Formuła Soulslike to już mogłaby zdechnąć, bo przestała być świeża już w 2015.


  • 0

#8 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2018 - 11:55

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 008 Postów:

Można ją ewoluować (Nioh), można utrzymywać dobry poziom (ponoć The Surge), a można robić takie gówno jak tutaj. Mówić, że ma zdechnąć, to tak jakby mówić, że slashery mają zdechnąć, bo Ninja Gaiden 3 był gówniany. 


  • 0

#9 Wezyr Napisany 06 sierpnia 2018 - 12:15

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

Ta formuła już dawno się wyczerpała, a Nioh (poza systemem walki) wszystko robi gorzej od Soulsów niestety.

 

Czekam na MMO battle royal w formule soulslike i będę mógł umrzeć w spokoju.


  • 0

#10 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2018 - 12:49

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 008 Postów:

Ale wciąż może być satysfakcjonująca, jeśli jest porządnie wykonana i nie wiem, czemu miałbyś odbierać radość ludziom, którzy chcą w to grać. Druga sprawa, że ten podgatunek ewoluuje, najpierw był Nioh, który był jeszcze bardziej RPG-iem i jeszcze mocniej slasherem. Teraz będzie Sekiro, które wywróci ten podgatunek do góry nogami. Zobaczymy co pokaże Nioh 2. Są jeszcze ponoć genialne wariacje w 2D - S&S i Hollow Knight. Jak dla mnie gatunek nie ma ani wykorzystanego potencjału, ani nie jest przeorany. Gier wcale tak dużo nie wyszło, a te dobre dodawały dużo od siebie. Ile bym dał, żeby w slasherach była chociaż w połowie taka frekwencja.


  • 0

#11 Wezyr Napisany 06 sierpnia 2018 - 13:21

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 412 Postów:

Może ich wychodzić o 100 rocznie ale i tak uważam że jest już pewien przesyt. Pomijam już nawet że oprócz Soulsów masz jeszcze Lords of The Fallen, The Surge, Nioha, wymioenione przez Ciebie Salt and Sanctuary czy Hollow Knight. Określenie "wymagający system walki" lub porównanie do Soulsów wywołuje już u mnie automatycznie grymas zniesmaczenia podobny do tego jaki mam gdy czytam twórców chwalących się "ogromnym światem do eksploracji". Do tego każdy chcę być oporównywany do Soulsów.

 

Co za dużo to nie zdrowo, a że kogoś to jeszcze bawi? Spoko, ich broszka. Ludzie też grają w kolejną iterację Assassinów i gier RPG z otwartym światem pełnym znajdziek i dobrze się przy tym bawią. :reggie:


  • 0

#12 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2018 - 14:05

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 008 Postów:

Tylko, że te gry mają dobry system walki, a AC nie. W tych grach chce się zwiedzać świat, bo jest po co (nie ma mapy, zgubienie, itemy), w AC nie (mapa ze znacznikami, znajdźki nie dające nic). No mógłbym tak dalej. Grunt, że tolerancja na powtarzanie dobrych mechanik jest u graczy dalej niż powtarzanie przeciętnych rozwiązań gameplayowych.

 

W Lordsy nikt nie grał, bo to gówno, tak jak to Immortal zapewne. Ja tu przesytu nie widzę, wydaje mi się, że rozmowy o tym są większe niż sama podaż. Przecież mamy tylko produkcje From Software, Nioha, The Surge'a, a te produkcje są od siebie skrajnie różne stylistycznie i mają dużo własnych pomysłów. Salt i Hollow to już w ogóle inne gierki, bo płaszczyzna dwuwymiarowa, większy nacisk na platforming i generalnie to metroidvanie. Też mi przesyt. 9 DOBRYCH gier souls-like, w które gra się totalnie inaczej. Samych AC jest więcej, a potem jeszcze są Far Cry, Horizony, Just Cause i mnóstwo innych tak samo średnich gier z otwartym światem i brakiem tego genialnego elementu wyróżniającego produkcję.

 

Przesyt może dopiero nadejść, a to że twórcy chcą być jak From, to dobrze, bo dostarczają niesamowite światy do eksploracji, która ma sens, wzbudzają ogrom emocji zagubieniem się w nich i mięsistym systemem walki.


  • 0

#13 Chewie Napisany 06 sierpnia 2018 - 14:18

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Co za dużo to nie zdrowo, a że kogoś to jeszcze bawi? Spoko, ich broszka. Ludzie też grają w kolejną iterację Assassinów i gier RPG z otwartym światem pełnym znajdziek i dobrze się przy tym bawią. :reggie:

tylko szkoda ze nie ma juz prawdziwych gier rpg tylko ubiraki z "elementami rpg" 

 

mozna sie zrzygac


  • 0

#14 bartezoo Napisany 06 sierpnia 2018 - 15:45

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Ta gra wygląda gorzej niż pierwsza część Soulsów na PS3 


  • 0

#15 Nyjacz Napisany 06 sierpnia 2018 - 15:48

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 12 008 Postów:

Designersko i gameplayowo na pewno.


  • 0

#16 Chewie Napisany 06 sierpnia 2018 - 16:23

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Czyli poziom bloodborne


  • 0



Inne z tagami: