Skocz do zawartości

PSX - konsola ponadczasowa?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
120 odpowiedzi na ten temat

#1 Gość__* Napisany 27 kwietnia 2004 - 19:48

Gość__*
  • Goście
Chyba nie ma w świecie graczy kogoś kto nie słyszał o PSXie. Niemal każdy z nas miał z nim jakiś kontakt, czy to u kolegi z osiedla, na pecetowym emu czy tez na sklepie na standzie.
PSX zdobył na świecie ogromna popularonosci a równocześnie ogromny szacunek. Dzieki czemu? W wiekszosci przypadokow nie dzieki kampani promocyjnej Sony, tylko dzięki wspaniałym tytułom które podbiły serca graczy. Ba! i dalej to robia! Nawet teraz w erze konsol 128 bitowych, tytulow pokroju GT4 czy FFX, nie jeden z nas woli zasiąść przed psxem i zapuścić FF7 czy tez GT1.
hymm a co Wy o tym sadzicie?
  • 0

#2 cappo Napisany 27 kwietnia 2004 - 20:10

cappo

    Link

  • Forumowicze
  • 314 Postów:
no wiec ja mysle, ze to nie psx jest ponadczasowy tylko tytuły na niego wydane wlasnie takie sa. tak jak powiedziales

na pecetowym emu

a ja mowie ze można grać jeszcze na ps2 (ach te oryginały) i ja sam tak robię, męczę MGS. oczywiście psx pomógł tym grom, dzięki niemu mogły one zaistnieć, a gracze wreszcie zasmakowali na szerszą skalę czym są gry konsolowe!!
  • 0

#3 Gość__* Napisany 28 kwietnia 2004 - 12:36

Gość__*
  • Goście
Podnadczasowy, czy nie...faktem jest, ze chyba juz umral. Bo w N+ nie ma zadnej nowej recki, albo mam cos z oczami. Nie ulega jednak watpliwosci, ze to Szarak wlasnie jest symbolem konsol. Chyba kazdy gracz sie z nim kies zetknal, chocby ze slyszenia...Jego czas juz dobiegl konca. Nie ma nowych gier...ale zajakwa i respect dla tej maszynki pozostaja.
  • 0

#4 Gość__* Napisany 28 kwietnia 2004 - 14:33

Gość__*
  • Goście
PSX umarł, ale znaczna część graczy nigdy go nie zapomni mimo, że w gierki z szaraka można grać na "dwójce" czy emulatorze. Respect i tyle.
  • 0

#5 Gość__* Napisany 02 maja 2004 - 22:09

Gość__*
  • Goście
Za kilka lat na samo słowo "psx" będzie się dostawało takiego samego dreszczyka emocji jak teraz na myśl o starych konsolkach i automatch. PSX że umarł to fakt, ale nie zginie bo zostanie w pamięci ogromnej rzeszy graczy.
  • 0

#6 simian raticus Napisany 05 maja 2004 - 17:03

simian raticus

    Link

  • Forumowicze
  • 290 Postów:
PSX to już hardcore??!!?? hehe!!!
  • 0

#7 Gość__* Napisany 05 maja 2004 - 19:09

Gość__*
  • Goście
teraz w dobie next genów hardcore for siur
  • 0

#8 Gość__* Napisany 21 maja 2004 - 10:08

Gość__*
  • Goście
"Exegi monumentum zere perenis" (czy jakoś podobnie), zgadzam się, że to gry świadczą o ponadczasowości PSX-a (z jaką konsolą tak nie jest?). Uważam, że już nigdy żadna gra nie zrobi na mnie takiego wrażenia jak FF7 i MGS, są one jaj dobra książka do której zawsze chce się wracać :wink:
  • 0

#9 Gość__* Napisany 21 maja 2004 - 10:59

Gość__*
  • Goście
psx-moja największa miłość(...obok mojej Bejbe:)i choć mam peesa zwei,nadal pykam na szaraku(harvest moon-muszę ogołić owieczkę;ctr;ff 1 i 2).Psx nadal przewyższa"dwójkę"kultowością...ctr2(nitro kart)to nie to... :twisted:
  • 0

#10 Blizzard Beast Napisany 21 maja 2004 - 14:14

Blizzard Beast

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 4 576 Postów:

ctr2(nitro kart)to nie to... :twisted:


Bo Vicarious Visions to nie Naughty Dog... :D
  • 0

#11 luck1985 Napisany 22 maja 2004 - 01:09

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:
Sony poinformowalo ze 18 maja osiagnieto 100 mln PSX i PS ONE , na rynek trafila 3 Grudnia 1994 i zawitala do 120 krajow przez ten caly , za 7 miechow bedzie obchodzic 10-lecie :D hehehe te liczby mowia same za sibie ! Totalny odlot , ktory kazdy posiadacz bedzie pamietac spedzone chwile przy malej puszcze plastyku troche elektroniki , i dzwieku przy odpalaniu 8)
  • 0

#12 Gość__* Napisany 27 maja 2004 - 14:21

Gość__*
  • Goście
Ja o PSX nigdy nie zapomne.Te wszystkie chwile dzięki którym jeszcze chce mi się żyć na tym świecie pełnym przemocy i okrucieństwa :lol:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 09:41

Gość__*
  • Goście
To w coś ty grał Kyle?? W szachy?? :?: Wzruszyła mnie twoja historia... :cry: ...co ty byś zrobił bez szaraczka... :cry: ...chlip...
  • 0

#14 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 10:29

Gość__*
  • Goście
Cieszę się że mogłem cię wzruszyć bez specjalnej chęci...
Ale nie rozumiem motywu z szachami...
  • 0

#15 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 10:54

Gość__*
  • Goście
Niby grając uciekasz od przemocy, tylko nie rozumiem w co ty wtedy grasz bo chyba nie w GTA...
  • 0

#16 Gość__* Napisany 29 maja 2004 - 11:05

Gość__*
  • Goście
Nie o wiele bardziej lubie Harwest Moon(to żart).
  • 0

#17 Gość__* Napisany 03 września 2004 - 18:07

Gość__*
  • Goście
Ja tam gram na psx do dzisiaj. Ta konsola JEST PONADCZASOWA. Może młodsze pokolenie nie będzie tolerować naszego szaraczka ale...
oni mają swoje PS2 i to co my mówimy teraz o psx, oni będą mówić za parę lat. My po prostu pamietajmy o Playstation. Niech na zawsze pozostanie w naszej pamięci, AMEN.
  • 0

#18 Gość__* Napisany 26 września 2004 - 16:17

Gość__*
  • Goście
Hehe, My Psx'owcy nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa :)
  • 0

#19 Gość__* Napisany 15 stycznia 2005 - 15:42

Gość__*
  • Goście
Właśnie.
Ja mam już PS2, a w konsoli wciąż siedzi Chrono Cross, a w kolejce już Saga Frointner2........eh......:)
  • 0

#20 Gość__* Napisany 17 stycznia 2005 - 13:43

Gość__*
  • Goście
PSX- stare dobre czasy, pamiętam jak kiedyś kupiłem pierwszego Finala (VII) i pierwsze Gran Turismo, a jak kumpel zakupił Tekkena 3, to siepaliśmy całą noc. Do dziś mam PSX w domu, w dobrym stanie z grami o których nie zapomne chyba nigdy, cóż mam powiedzieć, PSX- to pierwsza konsola jaką miałem.
  • 0

#21 Gość__* Napisany 23 stycznia 2005 - 03:12

Gość__*
  • Goście
PSX forever!!! Że umarł? Ktoś mądry powiedział że trzeba umrzeć aby przejść do historii i żeby ludzie Cię na prawdę docenili. PSX oficjalnie umarł ale dla mnie jest Alfą, wyznacznikiem grania, zazwyczaj pierwsze jest najlepsze - tak jest i w tym przypadku. Ja mam juz PS2, zaległości niemiłosierne, a wciąż gram w stare gry, stare ale jare, bo NAJLEPSZE. Tak jak demokracja i Mona Lisa - PSX pozostanie najlepszy na wieki :D Dla mnie oczywiście....
Wiem, że teraz czekają mnie bardziej rozbudowane i ładniejsze gry ale wątpię żeby jakaś poruszyła mnie tak bardzo jak Final Fantasy 7, 8, 9 czy MGS. Pierwsze miejsce w mojej pamięci jest już zajęte - teraz szukam już tylko poświadomnie tytułów, które przypomną mi to co przeżyłem parę lat temu - ja nie jestem w stanie zapomnieć przeszłości i ot tak po prostu przejść do nowej konsoli i gier. Bijcie mnie a i tak nie opuszczę PSX-a, śmiejcie się a dla mnie i tak pozostanie najlepszy. PSX mnie zmienił, PSX był moim życiem przez kilka ostatnich lat, PSX dał mi to, czego nie mogłem odnaleźć w normalnym życiu. PSX umarł nawet w moim domu - bo już nie posiadam tej konsoli, ale gry wciąż leżą na półce i leżeć będą. A ja teraz tworzę swoją własną legendę mojej ukochanej konsoli bazując na wszystkich uczuciach jakie we mnie pozostały...
  • 0

#22 vagrant3 Napisany 07 kwietnia 2005 - 22:17

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 846 Postów:
Piszecie trochę dziwne rzeczy. Przecież to że Sony przestało produkować PSXa nie oznacza jego śmierci. Po co robić z tego taki problem. Trzeba kupić nowszy sprzęt, a stary zostawić by mieć ciągły dostęp do ulubionych tytułów. U mnie PSX doskonale czuje się w obecności PS2, Xboxa i DC. To tak jak z filmem na kasecie wideo. Ludzie pozbywają się magnetowidów, a potem żałują że nie mogą obejrzeć jakiegoś starego, dobrego filmu bo nie ma wydania DVD. Z tym że trzeba pogodzic się z dużą ilością sprzętu w domu. Ale czego nie zrobi się dla fantastycznych przeżyć emocjonalnych i estetycznych.
  • 0

#23 Bruce Napisany 17 maja 2005 - 11:09

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:
U mnie w domu stoi Psx i PS2.Jeśli akurat nie mam ochoty pograć w coś na dwójce to odpalam "dziadka Psx-a".I co wam powiem gra się jak zawsze niezwykle przyjemnie i chyba tak będzie już zawsze :roll: Psx rulez!GT,Iss Pro , MGS,FF etc. rulez!
  • 0

#24 Gość__* Napisany 08 stycznia 2006 - 10:10

Gość__*
  • Goście
psx to weteran konsolowy na rynku ponad 10 lat to duże wydarzenie. tysiące gier przez wiele lat wydanych, ogromna ilość hitów i tysiące godzin przed konsolą- tak by to mozna podsumować, bez dwóch zdań konsola ponadczasowa.
  • 0

#25 Gość__* Napisany 09 stycznia 2006 - 19:56

Gość__*
  • Goście
aż się łezka w oku kręci jak sobie przypomnę ile godzin spędziłem przed tą konsolką :D ile razy urywałem się ze szkoły tylko po to żeby pograć na tej konsolce :mrgreen: że zamiast uczyć się wolałem grać w te wszystkie wspaniałe gry... ach to były naprawdę piękne czasy, nie chcę ubliżać starszej siostrze PS2, ale ona nie ma takiego dziwnego uroku jakim na pewno odznaczał się "szarak"
Konsola ponadczasowa- na pewno, konsola legenda- również
a takk pozatym tp psx wcale nie umarł on po prostu wpisał się w historię gier i tak już zostanie..na wieki wieków amen. :D :D
  • 0

#26 Gość__* Napisany 14 stycznia 2006 - 15:21

Gość__*
  • Goście
Jak dla mnie PSX jest sprzętem ponadczasowym. Marka Playstation jest teraz niemalże synonimem słowa konsola. Co więcej uważam, ze Play jest najlepszą konsolą jaka powstała, niestety PS2 to dla mnie tylko cień chwały poprzednika.
  • 0

#27 Gość__* Napisany 16 stycznia 2006 - 01:50

Gość__*
  • Goście
Mam PS2 konsole jest super ale nie to co stary dobry "szarak" ta konsola ma taki power ze poprostu stawiam ja na pierwszym miejscu w rankingu najlepsza konsola tony godzin spędzonych przed PSX'em i pięknych chwil nigdy nie zapomne ! odpowiedz na to pytanie jest bardzo oczywista konsola Playstation jest ponadczasowa ! Pozdrawiam i zapraszam na moje forum podane w sygnaturce niźej :D
  • 0

#28 Danteusz Napisany 24 marca 2006 - 10:40

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
PSX oficjalnie staje się oldschoolem, Sony kończy jego produkcję.
http://www.gamespot.... ... 46549.html
Jednak PSX nie umrze do końca, PSP i PS3 będą z nim kompatybilne.
  • 0

#29 Scorpio Napisany 24 marca 2006 - 12:12

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Łoł, autentycznie łoł.
Nie wiedziałem, że wciąż ta konsola była w produkcji. A tutaj dopiero odchodzi od niej SONY przy starcie PS3. Czyni to z PSX potężną maszynę. Ciekawe, czy może lepiej powiedzie się PS2 (więcej niż 12 lat musi mieć w produkcji).
Co tylko teraz z częściami zamiennymi? Powoli będzie ich ubywało i PSX przejdzie w słodki underground :)
  • 0

#30 Gość__* Napisany 24 marca 2006 - 12:17

Gość__*
  • Goście
Wg. mnie to bardziej do tego się przyczymiły gry niż konsola sama w sobie. Nie zmienia to jednak faktu, że szarak to nieprzeciętny sprzęcior.
  • 0