Skocz do zawartości

PSX - konsola ponadczasowa?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
121 odpowiedzi na ten temat

#61 Scorpio Napisany 09 grudnia 2007 - 19:39

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Posta pisałem w trakcie tego editu - nie zaprzeczam, piraty tanie były (wtedy i tak kosztowały po 30 zł), ale to i tak rozbijało się o bibliotekę gier. Zręcznościówki, ścigałki, mordobicia - tego więcej miało PSX.

Teraz inaczej patrzy się na rynek konsol i konsole. Pewnie teraz, gdybym nie miał szaraka inaczej bym na niego patrzył. Ale miałem i grałem na nim sporo. To dażę go sentymentem.
  • 0

#62 baudolino Napisany 09 grudnia 2007 - 19:42

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
nie rozumiesz, człowieku, że chodzi o to, iż ludzie ZWIEDZENI większą ilością gier na PSX kupowali właśnie tę konsolę, krytykując po tym zakupie N64, o którym nie mieli zielonego pojęcia!? jeśli już ktoś zaufał marce Nintendo i dossał się do N64, wymiękał przy tych z pozoru jedynie dla dzieci wyłącznie przeznaczonych grach, jak Zelda czy Mario. że o pozostałych MEGA HITACH z N64 nie wspomnę (Banjo, Conker, Ogre Tactics...). tych 'kilka' (bzdura powtarzana przez ssonybojów) MEGA HITÓW z N64 zjadało gry z PSX (nie licząc jRPGów, których na N64 z powodu ograniczeń pojemnościowych karta praktycznie nie było).
  • 0

#63 Gość__* Napisany 09 grudnia 2007 - 20:55

Gość__*
  • Goście
Posiadałem obie konsole i wolę po stokroć PSXa. Pewnie głównie ze względu na jRPGi, ale też racery, bijatyki, shotery, gry nietypowe - tego na PSXa była na krocie. Za to N64 robiło Zeldami, shoterami FPP i częścia platformówek. Choć te ostatnie wcale nie odstawały tak bardzo na PSXie. Obie to świetne konsole, które obecnie warto posiadać. A że PSX upowszechnił się u nas dzięki piractwu? życie, szczerze jakby nie to pewnie w życiu bym nie zagrał choćby w Tactics Ogre...
  • 0

#64 baudolino Napisany 09 grudnia 2007 - 20:59

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

życie, szczerze jakby nie to pewnie w życiu bym nie zagrał choćby w Tactics Ogre...

sad but true... ale to wina rządzących tym krajem, czyli Żydów i masonów! :cry:
  • 0

#65 hubson Napisany 09 grudnia 2007 - 21:01

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
gadasz od rzeczy. na psx było wszystko. jedyne co wymieniasz na n64 to gry z wewnętrznych studiów nintendo lub 3rd party developerów. gdyby nie psx to nie byłoby teraz tego co mamy i trzeba o tym pamiętać. zobacz ile lat żył psx, a ile n64 ? i jesli według ciebie projekt n 64 gotowy był 1.5 roku przed premierą to projekt sony powinien być analogicznie gotowy w podobnym okresie czasu. podsumowując :

n64 wyszło później
było bardziej zaawansowane technicznie
miało zdecydowanie mniej gier
miało zdecydowanie mniej killer hitów

pamiętaj o różnicy w cenie gier, która srednio wynosiła 80-90 zł. były to inne czasy, ludzie nie zarabiali tyle co teraz.
  • 0

#66 Scorpio Napisany 09 grudnia 2007 - 21:19

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
Wystarczy jeszcze dołożyć jeden fakt: ile ludzi wokół miało PSX, a ile N64? Z iloma osobami dało się pogadać o grach na PSX, powymieniać takowe, czy po prostu pograć razem w znane tytuły z PSX, a ile z N64. Fandom i znajomi także swoje robili. Bo tak, miałbym N64 i gdy wszyscy wokół gadali o FF7 czy Tekkenie 3, ja gadałbym ze sobą o Zeldzie czy Goldeneye. Jakkolwiek cudowne by te gry nie były, nic nie zastąpi takich spotkań i pogaduszek. By nie było to, co baud napisał - ani razu podczas gadek ze znajomymi nie jechaliśmy N64 czy gier na niego. Ba, nawet nie wspominaliśmy innych konsol - liczyła się radość z grania na PSX, nie docinki.
  • 0

#67 Godot Napisany 09 grudnia 2007 - 21:31

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
a u mnie w otoczeniu jako jedyny mialem N64, reszta to pecetowcy albo psxowcy ;] jasne, bylo nabijanie sie z n64 ale jak odpalalem Turoka smiech nagle zamieral :D
  • 0

#68 baudolino Napisany 09 grudnia 2007 - 21:31

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

na psx było wszystko.

tia, jasne - nie było nawet jednej przygotówki mającej polot do Zeldy, nawet jednej platformówki mającej polot do Mario, Conkera tudzież Banjo, ani jednego fpp mającego polot do Goldeneye i Perfect Dark. jasne, trochę mało, ale te gry to potęgi, które przyćmiewają gry z PSX!

i jesli według ciebie projekt n 64 gotowy był 1.5 roku przed premierą to projekt sony powinien być analogicznie gotowy w podobnym okresie czasu.

pokrętna logika - chodzi o to, że i N64, i PSX były tworzone przez wiele lat, lat, w czasie których ludzie z Sony i Nintendo mieli dostęp do takich samych technologii. to, że Sony zastosowało tańszą i wydało swoją konsolę wcześniej (czego wynikiem były m.in. wady w procesie produkcji, prowadząc do przegrzewania się czytników), to tylko dowód na to, że chodziło o to, żeby zarobić tak, by się nie narobić. prawdziwa wielkość Kuternogi leży właśnie w tym fakcie - udało mu się przewidzieć, że ludzie kupią dobrze rozreklamowane badziewie.

pamiętaj o różnicy w cenie gier, która srednio wynosiła 80-90 zł. były to inne czasy, ludzie nie zarabiali tyle co teraz.

no właśnie o tym była mowa - N64 nie miało w Polsce szans ze względu na ceny gier.
  • 0

#69 Shinigami Napisany 09 grudnia 2007 - 21:36

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 385 Postów:
O, ledwo co były rozmowy o demach, a tu już wojny :lol:
  • 0

#70 hubson Napisany 09 grudnia 2007 - 21:37

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
Scorpio, w pełni się z Tobą zgadzam :) w tamtych czasach chodziło o radość z gry i tylko o to. nie było ważne na czym się grało. czytając recenzje np ocariny zazdrościłem posiadaczom n64 takiego hitu. czy ktoś porównywał wtedy rozdzielczości killerów na obie konsole ? nie. czy wytykano sobie nawzajem błędy konstrukcyjne itp ? nie. szkoda, że te czasy bezpowrotnie mineły
  • 0

#71 Scorpio Napisany 09 grudnia 2007 - 21:42

Scorpio

    Can'-Ka No Rey

  • Forumowicze
  • 13 964 Postów:
baud, Greg - to rozwińcie dialog w temacie N64 jak chcecie wspierać tą konsolę ;) A nie tu wojny szerzycie, bo jeszcze niedawno był fajny temat wspominkowy, a tu już wojny. :ziewa:
  • 0

#72 baudolino Napisany 09 grudnia 2007 - 21:43

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
ok, uciekam na strych pogłaskać moje N64. :ninja:
  • 0

#73 Godot Napisany 09 grudnia 2007 - 21:43

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
zaraz zaaaaraz! chlopie, teraz wojny to jest nic :D za krotko chyba zyjesz zeby pamietac prawdziwe wojny sprzetowe :D Atari vs Amiga/Commodore - to byla walka! mozna bylo dostac w pysk na gieldzie za "zly" sprzet w domu :D
  • 0

#74 luck1985 Napisany 09 grudnia 2007 - 22:03

luck1985

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 501 Postów:

zaraz zaaaaraz! chlopie, teraz wojny to jest nic :D za krotko chyba zyjesz zeby pamietac prawdziwe wojny sprzetowe :D Atari vs Amiga/Commodore - to byla walka! mozna bylo dostac w pysk na gieldzie za "zly" sprzet w domu :D


Ej stary , ja to pamietam :D


SS pociety na strony wcisniete w koszulki to wpiete w zegregator i przegrywanie dyskietek za 2 zl ;>

To juz ostatki tamtych czasow i typowej gieldy komputerowej , gdzie na miescie byl sklep tylko z komputerami IBM :D

Pamietam kolesia co mial Amisie 1200 w normalnej PeCetowej obudowie patrzalem jak na 8 cud swiata :cooo: HDD , karta PowerPC - jedne z lepszych kart graficznych na swiecie , na tej samej bazie chodzily i chodza Apple , ktorych uzywaja chyba wszystkie firmy graficzne - te karty sa wysmienite do grafiki ......

Wracajac do amisi w obudowie PC i HDD padlem na kolana jak po 30 minutach sie polaczylismy z netem i siedzial na kawiarence gdzie nawet czesto wpadal Boguslaw Linda :D
  • 0

#75 Kleksandra Napisany 09 grudnia 2007 - 22:06

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
OK, a teraz wracać do tematu ;)
  • 0

#76 hubson Napisany 22 grudnia 2007 - 12:58

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
hahaha dziś dostałem w idealnym stanie pierwsze wydanie wipeouta :hurra:
  • 0

#77 Cola Napisany 26 grudnia 2007 - 11:15

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Szarak jest zdecydowanie konsolą ponadczasową. Na PSX ukazało się mnóstwo doskonałych gier, w które warto zagrać nawet dziś! Sam obecnie nadrabiam zaległości i gram między innymi w Final Fantasy IX i MGS. Mam jeszcze kilka tytułów na liście, które muszę koniecznie sprawdzic w akcji. To niesamowite, że konsola, która ma na karku 12 lat potrafi dostarczyć wspaniałej rozrywki w dniu dziśejszym.
  • 0

#78 hubson Napisany 26 grudnia 2007 - 13:07

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
13 lat mój drogi, 13
  • 0

#79 Kleksandra Napisany 26 grudnia 2007 - 20:36

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:
Moim zdaniem jest ponadczasowa - najprostszym przykładem jest to, że wciąż lubię wracać do starych tytułów i grać w te, które swego czasu wydawały mi się mało interesujące :ninjadance:
  • 0

#80 hubson Napisany 27 grudnia 2007 - 09:22

hubson

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 3 120 Postów:
jest ponadczasowa. ponieważ to byla praktycznie pierwsza prawdziwa konsola na polskim rynku z taką dostępnością gier :)
  • 0

#81 laput Napisany 01 stycznia 2008 - 14:52

laput

    Toad

  • Narybek
  • 10 Postów:
macie racje ta konsola jest swietna jednym slowem mniam psone
  • 0

#82 psxmaster Napisany 01 czerwca 2009 - 10:30

psxmaster

    Blanka

  • Forumowicze
  • 188 Postów:

Moim zdaniem jest ponadczasowa - najprostszym przykładem jest to, że wciąż lubię wracać do starych tytułów i grać w te, które swego czasu wydawały mi się mało interesujące :ninjadance:



Alleluja!!!!!!!
  • 0

#83 f5k Napisany 08 czerwca 2009 - 21:18

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:
Ponad czasowa ale warunek jest jeden: musi sie mieć TV SD.
  • 0

#84 oranje Napisany 09 czerwca 2009 - 14:22

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Nie prawda ;]
  • 0

#85 psxmaster Napisany 15 czerwca 2009 - 12:18

psxmaster

    Blanka

  • Forumowicze
  • 188 Postów:
No cóż pora i mi się wypowiedzieć na temat ponadczasowości PSXa . W swojej przygodzie z grami obcowałem z kilkoma konsolami , zaczynając od nesa poprzez saturna ( wmiedzyczasie różne piece :P ) potem była wlasnie Playstation. Obecnie jestem posiadaczem ps2 i planuje kupic trójeczke . Ale wracajac do tematu mimo ze czas psx bezpowrotnie minął ja w dalszym ciągu lubie "popykać" w różne gry ze starej konsoli . Myśle że tu własnie tkwi sedno sprawy , pomimo ze w obecnych grach jest wszystko czyli wypasiona grafa muza itd brakuje mi tego co mial szarak, czyli grywalnosci, grywalnosci i jeszcze raz grywalnosci. Aczy zapomnimy o PSXie? Wiekszosc pewnie tak ale tacy maniacy jak ja nigdy i zawsze bedzie miec wyjatkowe miejsce (w szafie i w sercu!!! :klaszcze: ) . Live forever in me heart!!!
  • 0

#86 f5k Napisany 15 czerwca 2009 - 18:20

f5k

    People do change, but only a little bit

  • Forumowicze
  • 1 872 Postów:

Nie prawda ;]

To do mojej wypowiedzi było?
  • 0

#87 Sogi Napisany 16 czerwca 2009 - 09:18

Sogi

    Link

  • Forumowicze
  • 311 Postów:
Gry na szaraka są ponadczasowe.
Ja zagrywam się aktualnie w Parasite Eve 1 na EX...- Na PSP :P
W kolejce czekają Alien Ressurection, Final Doom,Finale... I we wszystkie te gry na Psx'a, lepiej się mi gra niż w gry na PS3...

Nawet teraz się świetnie gra w Resident Evil, Crash'e, Tomb Raider'y, Final Fantasy... Zdecydowanie na ta konsolę wyszły najlepsze gry...
W te gry będzie się grało zapewne nawet za 10 i 20 lat z uśmiechem na twarzy... Legend Of Mana urzeka grafiką... Ta gra się nigdy nie zestarzeje.
I tak podsumowując- Najlepsza konsolka z najlepszymi grami!
  • 0

#88 grisza1010 Napisany 28 marca 2010 - 22:41

grisza1010

    Pikachu

  • Narybek
  • 76 Postów:
Oj tak, konsola jest ponadczasowa. Baa nawet sobie kupiłem jakiś czas temu wersję slim:D znaczy PSone:)
Ta ponadczasowość napewno dla dużej ilości z nas związana jest z wiekiem w którym graliśmy na tej konsoli. Podejrzewam, że część z nas miała około 12-15 lat jak grała w te residenty i silenty. A taki wiek jest idealny bo maximum beztroski, człowiek nie miał żadnych poważniejszych obowiązków. I to chyba decyduje o tym czy dana konsola była dla niego ponadczasowa.

Napewno nie można odmówić tej konsoli kreowania świata gier video. Jeju do dziś pamiętam Pezas Assa z SS jak wręczał nagrodę jakiemuś czytelnikowi i to była PS1:) albo te reklamy z ceną 777 zł. Na tamte czasy to była pokaźna suma.
Grunt- Cieszmy się i radujmym że mogliśmy żyć w takich czasach bo już te uczucie i taka miłość do konsoli nie wróci. Ehhh idę poczytać stare NEO (Neo a nie n+). Troszkę sentymentu na noc nie zaszkodzi.
  • 0

#89 Sotaku Napisany 31 marca 2010 - 21:47

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 683 Postów:
Dla mnie ponadczasowość psx objawia się tym, że dziś na psp gram na grach z psx-a i te gry nadal mnie wciągają...gdyby tylko ukazywało się więcej tytułów...
  • 0

#90 drAKul Napisany 01 kwietnia 2010 - 17:00

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Ja tylko tak swoje 3 grosze. IMHO nie ma gier/konsoli obiektywnie ponadczasowych. To bardziej kwestia nostalgii i doświadczeń. Co nie zmienia faktu że PSX miał wiele świetnych gier.
  • 0