Skocz do zawartości

PSX - konsola ponadczasowa?


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
121 odpowiedzi na ten temat

#91 Razel Napisany 01 kwietnia 2010 - 17:04

Razel

    Błędny rycerz

  • Forumowicze
  • 11 411 Postów:
Konsola ponadczasowa, ale... tylko jeśli chodzi o gatunek jRPG :tak:
Najlepsze jRPGi jakie kiedykolwiek wyszły zostały wydane na pierwszą maszynkę SONY, a ten gatunek chyba jako jedyny obok logicznych się nie starzeje.
  • 0

#92 Lady Luck Napisany 01 kwietnia 2010 - 18:37

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Konsola ponadczasowa, ale... tylko jeśli chodzi o gatunek jRPG :tak:
Najlepsze jRPGi jakie kiedykolwiek wyszły zostały wydane na pierwszą maszynkę SONY, a ten gatunek chyba jako jedyny obok logicznych się nie starzeje.


Platformery takie jak Creash i Spyro też do dzisiaj świetnie bawią i wciągają (Wielka Sobota i zaczynamy coroczny maraton z Crashem Trzecim! :klaszcze: ), niektóre mordoklepki również. T3 starzeje się co najwyżej graficznie, Soul Edge/Blade nadal uważam za najlepszy z Souli (ok, w 4 nie grałam za bardzo), MK4 gniecie absurdem..... PSX dostał kupę hitów :)
  • 0

#93 Cola Napisany 01 kwietnia 2010 - 18:45

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:

PSX dostał kupę hitów :)


Warto owe hity obadać dziś na PSP.


Spyro rządziDodany obrazek.


  • 0

#94 Lady Luck Napisany 01 kwietnia 2010 - 18:51

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Warto owe hity obadać dziś na PSP.


Spyro rządziDodany obrazek.


Tęsknię za starym, dobrym Spyro :( Miał taki klimacik leciutki, pogięte stworki zamieszkujące kolejne światy, fajną muzyczkę (szczególnie udana była w pierwszej części)- po prostu nic tylko biegać zionąc ogniem i zbierać kolorowe kryształki! :ninjadance:
  • 0

#95 Kradziej Napisany 01 kwietnia 2010 - 18:54

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
A NA EUROPEJSKIM PSNIE JAK NIE BYŁO TAK NIE MAAA
  • 0

#96 Cola Napisany 01 kwietnia 2010 - 18:55

Cola

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 183 Postów:
Słyszałem opinie, że dla niektórych Spyro był nudny, a mi właśnie ten bezstresowy klimat strasznie przypadł do gustu. Seria umarła na szaraku, niestetyDodany obrazek.
  • 0

#97 Sotaku Napisany 01 kwietnia 2010 - 19:51

Sotaku

    JJ

  • Forumowicze
  • 41 679 Postów:
Nie lubię platformówek...więc dla mnie liczyły się jrpg-i i mordoklepki, bo już Pes z psone jest dla mnie teraz nie do strawienia, to samo tyczy się starych GT
  • 0

#98 Kleksandra Napisany 01 kwietnia 2010 - 21:56

Kleksandra

    Geriatric Boozer

  • Reformatorzy
  • 9 990 Postów:

Ja tylko tak swoje 3 grosze. IMHO nie ma gier/konsoli obiektywnie ponadczasowych. To bardziej kwestia nostalgii i doświadczeń. Co nie zmienia faktu że PSX miał wiele świetnych gier.

Owszem, kwestia indywidualna, ale zauważ, że całkiem sporo tych kwestii indywidualnych jest za ponadczasowością ;)
  • 0

#99 drAKul Napisany 02 kwietnia 2010 - 10:42

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
IMHO jeśli chodzi o jRPG to można polemizować jeszcze z SNES z racji chociażby dwóch gier FF III i CT, aczkolwiek muszę przyznać iż cięzko byłoby tak wskazać zdecydowanego zwyciężcę (ja bym wybrał o mały włos SNES a ale to raczej kwestia gustu i wspomnień). PS2 też sobie całkiem dobrze radził pod tym względem. To chyba wynika z tego że dość długo je się robi więc raczej powstają na konsole wygrywające daną generację. Ofkoz PSX tez miał co pokazać. Natomiast nigdy nie rozumiałem fascynacji platformówek 3D i bijatyk na PSX. IMHO pod względem platformówek to żadna konsola nie ma startu do N64, która Mario 64, Conkerem, Banjoesem i Donkey Kongiem zjdada wszystkie Jaxy, Clanki, Spyro i Crashe i wypluwa obgryzione resztki (Tak platformówki z PSX/PS2 są bardzo fajne ale te z N64 były ( a Mario 64 wciąż jest) wybitne na swoje czasy a i dziś w pewnych aspektach pozostają niedoścignione). A co do bijatyk to PSX od razu zalicza nokaut od Saturna, przy całym szacunku do Tikena (mały troll :razz: ) i Soul Edge to jednak Virtua Fightery, Fighting Vipers, Fighters Megamix czy cała plejada doskonałych konwersji 2D od Capcomu (jest to o tyle istotne że wersje na PSX gier Capcomu nie umywały się do wersji Saturnowskich) wsprawia że Saturn to numero uno pod tym względem.

A mi tylko generalnie chodzi o to że jeśli ktoś miał kiedyś styczność tylko z Crashem, a nie grał w Nightsy albo Mario 64 to będzie uważał tę grę za super mimo iż obiektywnie to nie ta liga. Mój kumpel ostatnio kupił sobie PS3 po kilkuletnie przerwie w graniu i bardzo mu się podobał Star Wars Force Unleashed, ale on nie grał w GoW, DMC i inne dużo lepsze gry i nie miał punktu odniesienia.
  • 0

#100 Danteusz Napisany 02 kwietnia 2010 - 20:00

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 881 Postów:
Od czasu kupienia PSP sprawdziłem sporo gier z PSXa, i muszę przyznać rację Razelowi: ponadczasowe są głównie jRPG. Gry akcji oparte na grafice 3D starzeją się szybko, w odróżnieniu od gier których siła tkwi w fabule. Nawet MGS mnie męczył wieloma przestarzałymi rozwiązaniami, a scenki przerywnikowe z kanciastymi, rozpikselowanymi bohaterami nie robią już takiego wrażenia jak 10 lat temu. Za to Chrono Cross to cud, miód i orzeszki, mógłby się ukazać na PSP jedynie z odpowiednio dostosowaną rozdzielczością, a i tak byłby wielkim hitem. Wyścigi z kolei to na dzisiejsze czasy tragedia, nie mogłem patrzeć na GT czy Destruction Derby. Takie gry lepiej zostawić w pamięci, która pięknie wymazuje pikselozę i wygładza krawędzie ;)
  • 0

#101 Ari Napisany 19 lutego 2011 - 10:41

Ari

    Chocobo

  • Narybek
  • 12 Postów:
PSX był ekstra...to moja historia...całe swoje dzieciństwo spędziłem na graniu w kultowe gry takie jak Syphon Filter II i Medievil 2 (obie gry z dubbingiem ;D wtedy to był szpan) i wiele innych...no ale te czasy się skończyły, teraz są xboxy i PS3 chodź myślę że warto kiedyś pomyśleć o naszym starym dziaduniu i pograć w niego...jeśli ktoś nie ma Szaraka to na Emulatorze chociaż ;D na pewno nigdy o nim nie zapomnę i jak los da mi szczęście jakim będzie rodzina i będę miał synka to na pewno pokaże mu naszego dobrego PSX'a...pewnie jego reakcja będzie "o żaaaaal ale grafa..." bo bądź co bądź to już będzie pokolenie "nowej generacji" no ale ważne że my będziemy o Szaraczku pamiętać...
  • 0

#102 Pjoter Napisany 14 marca 2011 - 12:55

Pjoter

    Cameltoe

  • Forumowicze
  • 2 055 Postów:
tak, to jest konsola ponadczasowa. Kupilem ostatnio plejaka. Oczywiscie duzego, nie psone. Do tego dwa oldskulowe pady bez galek. Piekny jest
  • 0

#103 Aras Napisany 14 marca 2011 - 15:57

Aras

    like a prayer

  • Forumowicze
  • 8 071 Postów:
i co, verbatimy poszły w ruch? :mrgreen:
  • 0

#104 Psycho-Mantis Napisany 14 marca 2011 - 17:26

Psycho-Mantis

    Patterson

  • Forumowicze
  • 9 221 Postów:
Myślę,że konsolą ponadczasową jest PS2. Mimo upływu lat i kilku oficjalnych końców produkcji, produkowana jest nadal i osiąga niezłe wyniki sprzedaży. Dobra cena, niezawodna jakość, wygoda prostota i biblioteka gier jak z stąd do Bejrutu. Myślę, że spokojnie dożyje do kolejnej generacji konsol i nadal będzie się świetnie sprzedawać.
  • 0

#105 Zois Napisany 16 marca 2011 - 21:33

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:
jestem ekspertem i odpowiem na pytanie zawarte w nazwie tematu.

Nie - PSX nie jest/byla konsola ponadczasowa
Uargumentuje to moim wieloletnim doswiadczeniem i faktem bycia ekspertem

dziekuje, temat mozna zamknac
  • 0

#106 szczudel Napisany 21 lipca 2011 - 12:42

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Kłócac sie z holdenem i vagrantem w dziale PS2 jakoś mnie tak naszło na rozprawke :) odnosnie gier z PSXa. Doszedłem do tego samego wniosku co razael i dante. Tyle lat mineło a jedyne gry jakie mozna zagrac dzisiaj bez skrzywienia to praktycznie tylko Jrpgi i tylko te od square[softu]. Jednak dobra historia i muzyka sie nie zestarzeją nigdy - czego dobrym przykładem jest taki np chrono trigger. Z jednej strony to zle bo inne gry które wywierały na anas ogromne wrażenie odchodza w zapomnienie [np MGS , w ktorego sie juz dzisija zle gra i lepiej grac, ogldanac twin snakes z GC] a z 2 to w bardzo ciekawych czasach przyszło nam zaczynać przygode z video games :).
Tak czy siak o ile do tej pory opierałem sie klasykom z PSXa na PSNie [głownie dlatego ze w rodzinnym domu lezy ps2 z opcja emulacji PSXa i orginały ] to jak pojawi sie chrono cross to dwa razy nie bede sie zastanawiał nad zakupem.
  • 0

#107 burnstein Napisany 21 lipca 2011 - 12:49

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:

...i tylko te od square[softu]....



Zapominasz o najlepszej grze na PSX i najlepszym jPRG ever jakim jest Suikoden II.
  • 0

#108 szczudel Napisany 21 lipca 2011 - 13:03

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Do suiodena 2 kiedys podchodziłem ale nie udało mi sie skonczyć. Moze sobie na PSP zgram wtedy moze skoncze. Ale fakt faktem sa to gry ktore wizalnie dzisiaj grzesza ale maja tak wielki poklad miodu ze mozna je spokojnie grac.
  • 0

#109 vagrant3 Napisany 21 lipca 2011 - 13:42

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
mogę wyrazic swoje zdanie na ten temat? :P

ostatnio grałem w vagrant story na ps3 i graficznie nie poczułem większego zgrzytu, bo wiedziałem czego sie spodziewac. reszta nawet nieźle sie trzyma, ale tak jak scenariusz czy rezyserie animacji uwazałem kiedys za genialną, tak teraz musze przyznac, ze momentami sie załamywałem nad prostackością dialogów i pewnych elementów scenariusza. rezyserii tez by sie dostało, gdybym chciał to dogłębniej analizowac.

i co, mam piać nad genialnością tej gry? nie mam zamiaru. była super w 1999-2000. fajnie się w nią grało zamiast uczyć się na koncowe egzaminy w podstawówce, czy w wakacje przed pójsciem do liceum. był klimat, są miłe wspomnienia, ale w dzisiejszych realiach oceniam ją duuuzo nizej niz kiedys. plusik za to, ze miała achievementy :razz:
  • 0

#110 szczudel Napisany 21 lipca 2011 - 13:50

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
Technicznie na pewno jest to gorsza gra od dzisiejszych gier AAA, ale mając na uwadze że to jednak "staroc" pewne aspekty mozna wybaczyc lub je zamazac wspomnieniami.
Ale jest to gra w ktora mozna spokojnie 12 lat pozniej zagrac i czerpac z tego przyjemność. Nie da sie tego powiedziec o strzelankach z tego okresu lub grach wyscigowych/sportowych.
  • 0

#111 ogqozo Napisany 29 lipca 2011 - 05:52

ogqozo

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 914 Postów:

jest to gra w ktora mozna spokojnie 12 lat pozniej zagrac i czerpac z tego przyjemność. Nie da sie tego powiedziec o strzelankach z tego okresu lub grach wyscigowych/sportowych.


Nie no... myślę, że się da.
  • 0

#112 burnstein Napisany 16 stycznia 2015 - 09:23

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 115 Postów:


  • 0

#113 Lady Luck Napisany 16 stycznia 2015 - 23:11

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

"Ten film jest prywatny" :(


  • 0

#114 torq314 Napisany 16 stycznia 2015 - 23:12

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 479 Postów:
są momenty znaczy
  • 1

#115 Hellmans Napisany 16 stycznia 2015 - 23:15

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

"Ten film jest prywatny" :(

 


  • 4

#116 Lady Luck Napisany 16 stycznia 2015 - 23:32

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 747 Postów:

Dzięki! :kwiatek: Bardzo fajny materiał, a Gulash wygląda całkiem dobrze, więc chyba wraca nam do zrowia :)


  • 0

#117 keogh Napisany 29 marca 2017 - 19:41

keogh

    aoa

  • Forumowicze
  • 12 581 Postów:


  • 1

#118 Tawotnica Napisany 09 września 2017 - 21:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 106 Postów:
Takie coś dostałem:

7ZqTCs6.jpg

Ponad 20 płytek euro demo z OPM :notbad: nie wiem czy wszystkie będą działały, bo niektóre w mocno dojechanym stanie są, ale obczajania dziwnych gierek z PS1 będzie sporo:

http://crimson-cerem...odemo/index.php

oprócz demek są na nich też trailery, powyżej spis.
  • 0

#119 bartezoo Napisany 09 września 2017 - 23:14

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

czy to prawda, że gulash 

 

 

Od 4 lat nie lozy na swoich synow!!! Bydle!!!!!

 


  • 0

#120 Pawlik Napisany 10 września 2017 - 09:17

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

swoją droga, to wyszedł na prostą ze zdrowiem? 


  • 0