Skocz do zawartości

Zdjęcie

C'RPG Corner [PC]


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
424 odpowiedzi na ten temat

#301 cwany-lis Napisany 26 lipca 2009 - 10:27

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
ja podbnie jak Scorpio jestem zwolennikiem historii drogi na wzór Władcy Pierścienia i wiekiej przygody :sparta:
  • 0

#302 Kradziej Napisany 03 lipca 2010 - 11:36

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Dobra, nie ma bacika, żebym w te wakacje nie zrobił kolejnego podejścia do Baldura. Tylko najpierw moje oczy muszą na powrót normalnie funkcjonować :/

Trzymajcie kciuki ;)
  • 0

#303 cwany-lis Napisany 03 lipca 2010 - 12:55

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Baldurs Gate - cudowna gra, mam do niej ogromny sentyment i również niedługo do niej wrócę tzn. po przeczytaniu kilkunastu książek z serii Forgotten Realms najdzie mnie ochota na grę w tym uniwersum.

Szkoda, że tytuł ten ma kilka arcy-męczeńskich motywów - nawet grając na poziomie bardzo łatwym przeprawa przez jaskinie z bazyliszkami czy też finałowa potyczka z Sarevokiem i Tazokiem to kwestia ciągłego klikania na przemian w qucik save/quick load :(
  • 0

#304 Godot Napisany 03 lipca 2010 - 13:16

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Z bazyliszkami? Przecież kupujesz miksturę szklanych oczu i rozwalasz wszelkie bazyliszki nawet postacią na 2-3 levelu. Ja po rozpoczęciu gry, jeszcze przed pierwszymi kopalniami biegłem do tej lokacji z bazyliszkami i nabijałem banalnego expa
  • 0

#305 Kradziej Napisany 03 lipca 2010 - 13:47

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:
Greg w pięknym stylu zniszczył dzieciństwo cwanego :mrgreen:
  • 0

#306 Gość_Zero_* Napisany 03 lipca 2010 - 13:49

Gość_Zero_*
  • Goście
a ja nie mogę się przemóc bo walka w Baldursach ssie :/
  • 0

#307 Kradziej Napisany 03 lipca 2010 - 14:52

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

a ja nie mogę się przemóc bo walka w Baldursach ssie :/

Dlatego nieźle mnie swoją mechaniką wciągnął Dragon Age. Przecież to nic innego jak Baldur przystosowany do lamek z dwudziestego pierwszego wieku.
  • 0

#308 Uuk Napisany 04 lipca 2010 - 12:00

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Co nie zmienia faktu, że walka w DAO, zwłaszcza na początku, była mocno frustrująca. A już odpieranie zombiaków (zwłaszcza w drugiej fazie) zalewających miasto, gdy drużyna ledwie raczkowała, była przegięciem pałki - poważnie myślałem o zaczęciu od nowa, na szczęście po kilkunastu próbach się udało (chociaż bez skrajnej formy buraczenia się nie obyło).
  • 0

#309 Gość_Zero_* Napisany 04 lipca 2010 - 12:01

Gość_Zero_*
  • Goście
Mówimy o DA:O na konsole czy na pc ? Bo na PS3 jak grałem to traktowałem tą grę jak h&s :D
  • 0

#310 Kradziej Napisany 04 lipca 2010 - 12:08

Kradziej

    Wciąż dzieciak

  • Forumowicze
  • 16 004 Postów:

Co nie zmienia faktu, że walka w DAO, zwłaszcza na początku, była mocno frustrująca. A już odpieranie zombiaków (zwłaszcza w drugiej fazie) zalewających miasto, gdy drużyna ledwie raczkowała, była przegięciem pałki - poważnie myślałem o zaczęciu od nowa, na szczęście po kilkunastu próbach się udało (chociaż bez skrajnej formy buraczenia się nie obyło).

Właśnie, na czym grałeś? Na PS3 nie miałem tam żadnych problemów, absolutnie ŻADNYCH. Ba, bardzo przyjemnie mi się tam siekało, podobnie było z lasem wilkołaków - tam też szedłem przed siebie i na luzie roznosiłem kolejne grupy stworów. Na PC wioska Redcliffe była trudniejsza, fakt, ale też nie jakoś szczególnie.
  • 0

#311 Danteusz Napisany 04 lipca 2010 - 15:12

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Grałem na PC, nie pamiętam żebym miał specjalne problemy z falami zombiaków. Gram na normalu
  • 0

#312 Uuk Napisany 04 lipca 2010 - 16:29

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Wersja PC (fakt, to chyba dużo zmienia), na normalu. Problem polegał na tym, że Redcliffe Village było pierwszą odwiedzoną przeze mnie lokacją po Lothering, główny bohater był łucznikiem (pod koniec było trochę lepiej, ale w początkowej fazie ssał po samą gardę), zaś Morrigan nawet nie zdążyłem nauczyć głupiego Heal. W efekcie kompanioni przeznaczeni do pomocy dość szybko wgryzali się w piach, a moi dzielni (choć słabowici) wojowie pozostawali przy życiu tylko dzięki tonom uleczajek. Ostatecznie rozwiązaniem okazał się powrót do miejsca, gdzie szła pierwsza fala zombiaków (przy płonących beczkach), będące w zasadzie wykorzystaniem błędu w grze. Jasne, błędem było najwyraźniej zaczynanie od Redcliffe (ponoć optymalny jest początek w wieży), a rozwijanie drużyny także dalekie było od ideału, ale żeby skutki były aż takie? Z drugiej strony im dalej w grę, tym walki były łatwiejsze, więc nie narzekam :)
  • 0

#313 Danteusz Napisany 04 lipca 2010 - 18:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 885 Postów:
Podobnie jak Ty zaczynałem od Redcliffe ;) Tyle że główny bohater to wojownik, możliwe że dzięki temu było mi łatwiej. Zrobiłeś wszystkie zadania dla ludzi którzy mogą pomagać?
  • 0

#314 Uuk Napisany 04 lipca 2010 - 18:23

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Pewnie, bez tego sytuacja, zamiast być bardzo ciężka, byłaby zupełnie beznadziejna. Możliwe, że po prostu jestem noobem :P
Ostatecznie wybór łucznika był niezły, ale podczas początkowych godzin zgrzytałem zębami gdy w czasie wymiany ognia z pojedynczym przeciwnikiem dostawałem baty (z drugiej strony obrażenia zadawane przez Arrow of Slaying w dużej mierze mi to wynagrodziły). A walki na arenie w Orzammar to w ogóle był płacz i zgrzytanie zębów.
  • 0

#315 cwany-lis Napisany 18 lipca 2010 - 17:59

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

Z bazyliszkami? Przecież kupujesz miksturę szklanych oczu i rozwalasz wszelkie bazyliszki nawet postacią na 2-3 levelu. Ja po rozpoczęciu gry, jeszcze przed pierwszymi kopalniami biegłem do tej lokacji z bazyliszkami i nabijałem banalnego expa


o żesz ku*a, było czytać opis przedmiotów ... ja uzywałem czarów obszarowych i laski miotającej kule ognia na skraju "fog of war" tak, że bazyle dostawały obrażenia ale nie było ich widać na mapie - za 20 uzycie czaru padały trupem OLO :ninja:

teraz zastanawiam się jak mocno naje*ałem w Icewind Dale w walce ze smokiem w tropikalnej dżunli - walka z tą gadziną przy zastosowaniu podobnej taktyki trwała ponad godzinę ...
  • 0

#316 cwany-lis Napisany 06 października 2016 - 15:58

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

o kawalerze diamentowy, przypadkiem temat znalazłem, myślałem, że zaginął, przy zmianie serwera/silnika forum - wspomnień czar :olo:


  • 1

#317 filip Napisany 06 października 2016 - 17:50

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
W BG nie gralem tyle co w BG2 i nie ogarnalem wczesniej farmy na bazyliszkach :uff:

Za to cheesowalem Drizzta :banderas:
  • 0

#318 cwany-lis Napisany 13 grudnia 2017 - 12:04

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

Chciałem pograć w Baldurs Gate EE ale edycja ta nie współgra z zintegrowanymi kartami intela i nie widać żadnych napisów, pewnie pozostałe remasterki będą miały ten sam problem :sadfrog: 


  • 0

#319 Godot Napisany 13 grudnia 2017 - 12:37

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Polecam grać na iPadzie
  • 0

#320 Pita Napisany 13 grudnia 2017 - 15:42

Pita

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:

Chciałem pograć w Baldurs Gate EE ale edycja ta nie współgra z zintegrowanymi kartami intela i nie widać żadnych napisów, pewnie pozostałe remasterki będą miały ten sam problem :sadfrog:

 

Mogę dać Ci do sprawdzenia Planescape. Ogrywam Enhanced Edition i podoba mi się - obwolutki na postaciach swoje robią, gdyby jeszcze całość współpracowała z modami przywracającymi wytraconą zawartość byłoby idealnie.

 

Wciąż bardzo dobra gra - ale nie unikam walk i doprowadzają mnie one do szału.


  • 1

#321 Stan Napisany 13 grudnia 2017 - 16:36

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Chciałem pograć w Baldurs Gate EE ale edycja ta nie współgra z zintegrowanymi kartami intela i nie widać żadnych napisów, pewnie pozostałe remasterki będą miały ten sam problem :sadfrog:

Kupiłeś na GOG? 


  • 0

#322 xell Napisany 13 grudnia 2017 - 16:44

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:
Skoro temat został podbity podbity po dłuższym okresie nieaktywności, to chciałbym wszystkim autorytarnie przypomnieć, że Obsidian jest królem gatunku.
  • 1

#323 Godot Napisany 13 grudnia 2017 - 16:51

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Może. Kilka lat temu Bioware było królem, a Obsidian błaznem. Niech wrzucą Divinity na Switcha
  • 0

#324 Spuczan Napisany 13 grudnia 2017 - 17:22

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:

Divinity zostało stworzone przez Larian Studios.


  • 0

#325 Stan Napisany 13 grudnia 2017 - 17:25

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 207 Postów:

Skoro temat został podbity podbity po dłuższym okresie nieaktywności, to chciałbym wszystkim autorytarnie przypomnieć, że Obsidian jest królem gatunku.

Nie. :cf: 

 

Może. Kilka lat temu Bioware było królem, a Obsidian błaznem. Niech wrzucą Divinity na Switcha

Słicz nikogo. 


  • 0

#326 cwany-lis Napisany 13 grudnia 2017 - 23:35

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

 

Chciałem pograć w Baldurs Gate EE ale edycja ta nie współgra z zintegrowanymi kartami intela i nie widać żadnych napisów, pewnie pozostałe remasterki będą miały ten sam problem :sadfrog:

Kupiłeś na GOG? 

 

 

nie, to problem karty a nie źródła :( ale może sprawdzę pudełkową wersję z empiku jeszcze ...

 

 

Pita - Planescape EE to kupię sobie na pewno, a co w tej wersji zostało wyrzucone?


  • 0

#327 Pita Napisany 14 grudnia 2017 - 08:15

Pita

    Chocobo

  • Narybek
  • 19 Postów:

Względem oryginały generalnie nic, ale do oryginału jest mod, który przywraca część zadań, których autorzy nie mieli czasu dokończyć


  • 0

#328 cwany-lis Napisany 12 czerwca 2018 - 20:42

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

Jak już pisałem w innym temacie ogrywam po latach ponownie Sagę Baldur's Gate. Myślę, że część pierwszą skończę lada dzień - to niesamowite, że część druga jest lekko licząc z 8 razy większa :olo: Wrota Baldura to prosta "intryga" - jak po sznurku idziemy od jednej kryjówki złych kapłanów, najemników, pół-ogrów etc. do następnej będącej w posiadaniu organizacji, która odpowiada, że deficyt żelaza na zachodnim wybrzeżu. To prosta historia, mająca swój urok, mocno osadzona w Zapomnianych Krainach, ale w zestawieniu z epicką podróżą z Cieni Amm wypada blado i stanowi zaledwie uwerturę do legendy. 

 

Tym razem wybrałem mocno skrajnie ekipę na jaką nie zdecydowałbym się dekadę temu, nie ma to jednak większego znaczenia, nie licząc może kilku dodatkowych zadań. Dopiero w kontynuacji postacie w drużynie toczą burzliwe dyskusje i kłótnie. Tu w zasadzie nie licząc jakiś mini zadań pobocznych możemy sobie w czasie gry pozbywać się drugoligowych bohaterów bez żadnych konsekwencji. Taka postać zwykle grzecznie sobie stoi tam, gdzie ją odłączyliśmy i czeka na lepsze czasy :olo: Zadania poboczne to klasyczne zanieś/oddaj/zabij bez żadnych możliwości wyboru. 

 

Ale nostalgia robi swoje :uff: jak idziemy przez las z drużyną, ptaki ćwierkają i rozbijamy obóz :banderas: 


Ten post był edytowany przez cwany-lis dnia: 12 czerwca 2018 - 20:43

  • 3

#329 Spuczan Napisany 12 czerwca 2018 - 20:50

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 041 Postów:
Daję plusa na zachętę i czekam na więcej.
  • 0

#330 xell Napisany 12 czerwca 2018 - 20:50

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 326 Postów:
5 lat temu przeszedłem serię i czas przejścia miałem następujący - BG1 z dodatkiem - 54h, BG2 54h, Trąbala 20h. BG2 ma co prawda mniej łażenia po pustych lokacjach, ale coś chyba źle zapamiętałeś, jaka jest faktyczna wielkość tych gier.
  • 0