Skocz do zawartości

Zdjęcie

C'RPG Corner [PC]


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
424 odpowiedzi na ten temat

#421 Dixi Napisany 06 grudnia 2022 - 11:32

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Skończyłem Baldur's Gate: Siege of Dragonspear. Koniec końców drużuna nie zmieniła się już tak bardzo jak pierwotnie myślałem. Viconia została zastąpiona przez Jaheirę, a Corwin ostatecznie została w drużynie i okazała się bardzo pomocną postacią.

 

Samych lokacji w grze nie ma może dużo, ale często są dosyć rozległe i dodatkowo jest tutaj mnóstwo walki, więc przemierzanie poszczególnych map potrafi zająć trochę czasu - myślę, że przejście dodatku to 20 godzin lekką ręką.

Jak zwykle miałem jeden moment kryzysowy przez własną głupotę

Spoiler

 

Sama fabuła jest zwarta, ale historia ciekawa. Jest kilka elementów, gdzie wypełnienie misji delikatnie wpływa na to jak będzie wyglądała kolejna potyczka, więc jest to fajne urozmaicenie.

No i wydaje mi się, że dodatek jest łatwiejszy niż Baldur's Gate 1 - nie było zbyt dużo starć gdzie trzeba było się napocić, a ostatni przeciwnik, czego się nie spodziewałem, padł przy pierwszej próbie.

 

Teraz znowu zrobię chyba sobie lekką przerwę, przegryzę inną grą i pewnie już w styczniu uderzam w Baldur's Gate 2 ;)


  • 1

#422 Dixi Napisany 04 sierpnia 2023 - 08:37

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Po kilku miesiącach przerwy zacząłem Baldur's Gate II.

Jeśli chodzi o ekipę to grałem swoim zaimportowanym wojownikiem, a reszta drużyny wyglądała następująco:

Minsc, Korgan, Yoshimo, Jaheira i Aerie. Oczywiście w Czrowięzach nastąpiła zmiana z Yoshimo na Imoen, a chwilę później dosłownie kilka minut po wejściu do Podmroku Aerie obraziła się na Korgana i opuściłą drużynę  :spoko: Tak, więc Podmrok przeszedłem w piątkę - dużej różnicy nie odczuwałem, ale niektóre starcia z chmarami łupieżców umysłu dały lekko w kość. Po wyjściu z podziemi miałem nadzieję, że znajdę Aerie w cyrku i uda się ją namówić do powrotu, ale okazało się, że nie ma już takiej możliwości, trzeba było więc szukać zastępstwa. Wybór padła na Keldorna. Balans drużyny trochę przechylił się w stronę wojowników, więc dałem Keldronowi fajną kuszę i został gościem atakującym z dystansu.

 

Co do samej gry to oczywiście rewelacja, fabuła podobała mi się zarówno w jedynce jak i dwójce. Tutaj z kolei mamy wszystko bardziej rozbudowane, szczególnie jeśli chodzi o lokacje, misje poboczne i interakcje z postaciami, ciekawe zwroty akcji i intrygi.

 

Było kilka miejsc, gdzie można trafić na trudniejsze potyczki, ale większość tych bardziej wymagających jest zdaje się opcjonalna, jak pojedynki ze smokiem czy walka z liszem. Natomiast zaskoczyła mnie ostatnia walka z Irenicusem, przez którą przechodzi się niemal jak przez dowolną walkę w grze. Z jednej strony może to i dobrze, bo pamiętam, że lata temu jak jako dzieciak grałem w Icewind Dale to walka z Belhifetem niemal połamała mnie pychicznie :P

 

Po skończeniu od razu przeniosło mnie do dodatku, chociaż szczerze powiedziawszy czuję obecnie nasycenie i chętniej zrobiłbym sobie przerwę i spróbował skończyć to gdzieś po wakacjach.

 

BG3 pewnie wjedzie gdzieś jesienią i spędzę tam kolejne miesiące :)


  • 1

#423 Schrodinger Napisany 04 sierpnia 2023 - 08:41

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Trójka jakoś mocno będzie powiązana czy starczy mi machnąć na YT jakieś streszczenie?
  • 0

#424 Dixi Napisany 04 sierpnia 2023 - 09:07

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Raczej nie jest mocno powiązana, bo dzieje się dużo później. Nie jest to bezpośrednia kontynuacja, więc można sobie obejrzeć szybkie podsumowanie wydarzeń z BG1 i BG2 - ostatnio na tvgry wrzucali taki filmik. Fabuła raczej nie należy do skomplikowanych ;) Po kilku minutach wprowadzenia zaczyna się streszczenie wątku głównego.

 


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 04 sierpnia 2023 - 09:08

  • 0

#425 Dixi Napisany 28 sierpnia 2023 - 08:49

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Skończyłem Baldur's Gate II: Tron Bhaala - Jedyną zmianą jaką zrobiłem była wymiana Keldorna na Sarevoka. Keldorn był w mojej drużynie niedługo, więc nie było mi go jakoś bardzo szkoda, a chciałem zobaczyć jak poradzi sobie w drużynie taka postać jak Sarevok. Sam dodatek raczej krószy niż się spodziewałem, ale to pewnie zasługa tego, że znaczną część Twierdzy Strażnika zrobiłem grając jeszcze w podstawkę (bodajże 4 pierwsze poziomy, a to zajęło na pewno kilka godzin - potem miałem już trochę dość i stwierdziłem, że idę dalej z fabułą, więc tym razem mi tego niewiele).

Jeśli chodzi o sam dodatek, to jest tu bardzo dużo walki, trochę przypomniało mi się Siege of Dragonspear, choć ogólnie rzecz biorąc SoD przypadło mi do gustu bardziej niż ToB. Same walki są trudniejsze i bardziej wymagające niż w podstawce, szczególnie gdy wspominałem, że walka z Irenicusem w podstawce była bardzo prosta, tak tutaj finałowe starcie jest bardzo długie i wyczerpujące.

Bardzo fajnym za to elementem jest na koniec krótkie podsumowanie losów każdego z członków naszej drużyny  :tak:


Ten post był edytowany przez Dixi dnia: 28 sierpnia 2023 - 08:50

  • 0