Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tennis World Tour

Breakpoint Switch PS4 XONE

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
7 odpowiedzi na ten temat

#1 nole Napisany 31 października 2017 - 00:53

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Dawno już nie było tenisowej gierki no to jest! Breakpoint - nowe studio złożone w większości z weteranów Top Spina obiecuje nacisk na symulację, ponad 30 licencjonowanych zawodników oraz ful wypas karierę. Już na wiosnę 2018.

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 20:07

  • 0

#2 Hellmans Napisany 31 października 2017 - 10:18

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 012 Postów:

W trailerze gry o tenisie to się umieszcza dwie jęczące panie, z czego jedna łapie uślizg i ląduje kroczem w obiektywie kamery. Tak to widzę.


  • 0

#3 Eldarion Napisany 31 października 2017 - 10:40

Eldarion

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 116 Postów:

obie części virtua tennis na dc to byly giereczki :bowdown:

niestety w top spin nie grałem


  • 0

#4 vagrant3 Napisany 31 października 2017 - 11:17

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

top spin jest najlepszy. ładnie się seria rozwijała, a ts4 to był szczyt.

 

natomiast to coś na trailerze wygląda jak gówno.


  • 0

#5 nole Napisany 10 grudnia 2017 - 16:08

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Wygląda to niestety troszkę słabo, ale miejmy nadzieję że gejmplej dostarczy :ok:.

 


  • 0

#6 nole Napisany 09 marca 2018 - 15:15

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 728 Postów:

Gra wyjdzie 22 maja na PS4, XO, a nawet Switcha :doge:.


  • 0

#7 vagrant3 Napisany 19 listopada 2018 - 15:13

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

próbuje w to grać. bardzo się staram.

 

z top spina, który był momentami genialny zostało niewiele. tu na każdym kroku gracz dostaje tak jakby piłką tenisową w ryj. nie bardzo rozumiem czemu nikt poważny nie chciał dalej jechać z top spinem - mieli świetne oceny branżowe, zainteresowanie tenisem jest, mieli licencje na prawdziwe turnieje, sprzęt, super grafe.gameplay był dopracowany, a kariera zawsze fajna i wciągająca.

 

w twt grafa przypomina jakąś pecetową gierkę sprzed 15 lat, ale ok skoro całość zajmuje raptem 3 gb. poza kilkunastoma prawdziwymi graczami reszta to jakiś noname. nie ma tu żadnych licencji na turnieje ani sprzęt. edytor postaci to osiem łbów z gotowymi fryzurami do wyboru i określenie wzrostu. koniec.

 

gameplay odrobinę przypomina top spina, ale takiego wykastrowanego z czegoś co sprawiało, że grało się przyjemnie (mimo symulacyjnego podejścia do tenisa). po kilku godzinach dalej cieżko mi jest wyczuć siłę i precyzję uderzeń. powoli to ogarniam, ale trzeba być bardzo ostrożnym w wychylaniu gałki. ogarnę na pewno i będzie spoko, ale gdybym nie kochał tenisa, to wyjebałbym taką grę za okno. 

 

kariera ujdzie - jest kalendarz i rozpiska eventów na każdy miesiac. można standardowo zagrać w dostępnych turniejach, pokazówkach, trenować (daje boost do konkretnego parametru na kilka miesięcy) albo odpocząć. za expa leveluje sie postać i rozwija jej parametry. można zatrudnić agenta (np bonus do kasy po turniejach) oraz trenera (np permanentny bonus do szybkości, precyzji, siły itd). oprócz tego są jeszcze perki, w które można swoją postać wyposażyć, np. że przy break pointach dostanie ileś tam do siły albo że jak stamina zejdzie poniżej jakiegoś poziomu, to coś tam. tego jest multum, ale póki co wiekszość zablokowana. wyekwipować można takich 5 sztuk (używane perki też akumulują expa i rozwijają się tzn z czasem dają więcej).

 

tl;dr - bieda straszna


  • 3

#8 vagrant3 Napisany 29 listopada 2018 - 15:53

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
można powiedzieć, że ogarnąłem jak w to grać. zdecydowanie czuć tu ducha top spina 1 i 2 tylko, że nieprzystępnego i z bardzo małym marginesem błędu podczas uderzeń. gra jest niszowa i z takim podejściem nie opuści tej niszy.

najwięcej zmienił rozwój postaci, zdobycie przydatnych perków i zatrudnienie najlepszych trenerów (czyli też w sumie perków polepszających statsy ludzika). z 30 możliwych punktów dałem 20 w defensywę, czyli głównie kontrolę, szybkość, staminę i rotację. 7 na serwis i wolej. 3 na silę uderzeń. pewnie nawet 30 mógłbym dać w kierunku defensywy, ale mimo wszystko dobrze mieć przyzwoitego woleja jak przytrafi się okazja na skrócenie wymiany (statsy można zresetować i rozdać ponownie raz w sezonie za jakąś tam kasę).

jednak jak już człowiek wymaksuje postać, ogarnie co i jak i myśli, że gierkę rozgryzł, to znajduje się juz w okolicach pierwszej 20-30 rankingu i zaczynają się trafiać mecze z prawdziwymi zawodnikami. mój pad dość szybko zamienił się w grzechotkę. ja nie wiem co tam w nim popękało i lata teraz luzem, ale obrywał mocno, a kurwy leciały w strone tv jak z karabinu. co dziwne pad dalej działa normalnie.

to co wyczyniają zverev, wawrinka, thiem, dimitrov i inni jest niepojęte i w zasadzie mało przypomna ich prawdziwą grę (pomijając motion capture, który akurat jest świetny) - perfekcyjne returny, regularne perfekcyjne crossy do których ciężko dojść, perfekcyjne passing shoty, które odbierają człowiekowi chęć zaatakowania przy siatce. dopiero jak ich zacznie się regularnie pokonywać, to można poczuć się nieźle.

najgorszy jest federer. niby statsy ma jak inni (tez rozdzielonych 30 pkt), ale tak go podkręcili, ze mecze z tym chujkiem prawie zawsze są emocjonalną huśtawką. dojdzie praktycznie do wszystkiego, wiec napierdalanka jest w każdym punkcie i trzeba mocno kombinować - jakby ktoś się zdecydował w tennis world tour grać, to polecam krótkie top spinowe crossy, dużo slajsa, dropshoty, loby. wszystko byle nie iść na wymianę mocnymi płaskimi uderzeniami (na początku dałem więcej w powera, serwis i wolej - szybko trzeba było się z tego wycofać).

w sezonie, który gram obecnie wygrałem 3 wielkie szlemy i teraz mam finał mastersa. w finale jak zwykle federer, ale jestem spokojny jak tafla wody w jeziorze. ojebałem go juz 3 razy i nie przyjmuję innego scenariusza na wieczór. jest obecnym nr 1, ale myślę, że już niedługo :)

btw gra ostatnio dostała dwie łatki w krótkim odstępie czasu. developer coś tam ciągle grzebie i zmiany są drobne, ale widoczne i wszystkie raczej na plus.
  • 2



Inne z tagami: