Skocz do zawartości

Zdjęcie

Square-Enix


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
171 odpowiedzi na ten temat

#151 Uuk Napisany 09 czerwca 2008 - 09:12

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Dobra, nie jest to może idealne miejsce na to pytanie, ale trudno, zadam je. Otóż (to takie rozbudowane pytanie :) ): czy Kingdom Hearts daje radę, czy opłaca się kupić PS2 dla jRPG'ów, a jeśli tak, to dla których, a także czy istnieje jakiś sensowny (czytaj: poprawnie działający) emulator PS2 na wypadek, gdyby jednak nie opłacało się kupować konsoli. I tak, wiem - KH nie jest jRPG. Ale połączenie Finali ( :zakochany: ) i Disneya ( :zakochany: )...
  • 0

#152 Gość__* Napisany 09 czerwca 2008 - 09:50

Gość__*
  • Goście
Tak, opłaca się kupować PS2 dla RPGów, głównie od Atlusa i Konami. Za najlepszego uważam SHin Megami Tensei Lucifer's Call, są rónież świetne Persony, niezły Digital Devil Saga 1 i 2, Suikoden 5, nienajgorsze FFX i FFXII... zresztą RPGów na PS2 jest bardzo dużo. Moim zdaniem jest gorzej niż na PSone, ale świetnych gier z gatunku nie brakuje.
  • 0

#153 Kyo Napisany 09 czerwca 2008 - 10:05

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Są jeszcze Shadow Hearts (dwójka świetna), niezłe Star Ocean 3, a także sporo innych czadowych tytułów, które nie wyszły w Europie (Xenosaga, Suikoden III itp.). Zresztą sprawdzaj www.rpgfan.com , tam w dziale o PS2 masz prawie kompletną listę jRPG.

Czy warto dla Kingdom Hearts? Nie :P . Warto dla lepszych gier, a dla KH przy okazji. Jedynka bardzo fajna zresztą.
  • 0

#154 Uuk Napisany 09 czerwca 2008 - 11:22

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Po paczce fistaszków dla Szanownych Panów za tak szybką i jednoznaczną odpowiedź :)
  • 0

#155 Danteusz Napisany 09 czerwca 2008 - 12:16

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Poleciłbym jeszcze serię Disgaea i inne erpegi od Nippon Ichi, są naprawdę zabawne i bardzo grywalne.
  • 0

#156 Lady Luck Napisany 09 czerwca 2008 - 14:59

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Pierwsze KH jest naprawdę przyjemne i warto pograć dla relaksu :)
Dwójka tez fajna pod warunkiem, że wyłączysz mózg i cutscenki _^_
  • 0

#157 Uuk Napisany 10 czerwca 2008 - 13:14

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Ach, jeszcze jedna kwestia. Otóż chciałbym wiedzieć, czy można odpalić na PS2 (europejskim) Chrono Crossa (siłą rzeczy nieeuropejskiego). Poważnie w to wątpię, ale chciałbym mieć pewność. Wszak ile można egzystować na platonicznym uczuciu do gry, znając grę tylko z filmików i artów? (no, jakieś 7 lat, ale pytanie było retoryczne i nie musiałem sobie na nie odpowiadać).
  • 0

#158 Kyo Napisany 10 czerwca 2008 - 13:16

Kyo

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 503 Postów:
Nie da się, chyba że masz przerobioną konsolę.
  • 0

#159 Gość__* Napisany 10 czerwca 2008 - 21:25

Gość__*
  • Goście
Uuk-skoro tak to kupuj w te pędy psp :-D

Ps: Nie propaguję piractwa,siła wyższa Najpiękniejsza gra + LCD= :cry:
  • 0

#160 Uuk Napisany 11 czerwca 2008 - 08:14

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Ale... już mam PSP :D (tyle, że bez CF póki co, a przy moim necie nawet gdybym chciał ściągnąć CC, to trwałoby to pół mojego życia).
  • 0

#161 cwany-lis Napisany 12 czerwca 2008 - 20:17

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 560 Postów:

Ach, jeszcze jedna kwestia. Otóż chciałbym wiedzieć, czy można odpalić na PS2 (europejskim) Chrono Crossa (siłą rzeczy nieeuropejskiego). Poważnie w to wątpię, ale chciałbym mieć pewność. Wszak ile można egzystować na platonicznym uczuciu do gry, znając grę tylko z filmików i artów? (no, jakieś 7 lat, ale pytanie było retoryczne i nie musiałem sobie na nie odpowiadać).


mam ten sam nostalgiczno-melancholijny problem co ty ale gorąco namawiam do zakupu Playstaion 2 dla japońskich rpg'ów - od siebie polecam Front Mission III i Ring of Red. Grandia 2 też niezgorsza ;)
  • 0

#162 Gość__* Napisany 13 czerwca 2008 - 12:03

Gość__*
  • Goście
Nie polecam odpalania Chrono Crossa na PSP, zrobiłem EBOOTa z oryginalnego egzemplarza, niestety gra była bardzo niestabilna, wieszała się uniemożliwiając postęp w grze. Do tego PSP przydziela oddzielne ID każdemu EBOOTowi, czyli każda płyta dostaje oddzielny identyfikator, w praktyce oznacza to tyle, że odpalając drugą płytkę nie dasz rady kontynuować progressu z pierwszej. Pewnie ktoś to już obszedł, mi się nie udało (jeżli ktoś zna sposób, proszę o podzielenie się nim^^).


Na PS2 z kolei wystarczy jakiś swap magic, albo http://allegro.pl/it... ... atis_.html, na żaden jeszcze się nie zdecydowałem, ale chyba poczekam, aż te karty stanieją
  • 0

#163 Gość__* Napisany 14 czerwca 2008 - 08:34

Gość__*
  • Goście

Nie polecam odpalania Chrono Crossa na PSP, zrobiłem EBOOTa z oryginalnego egzemplarza, niestety gra była bardzo niestabilna, wieszała się uniemożliwiając postęp w grze. Do tego PSP przydziela oddzielne ID każdemu EBOOTowi, czyli każda płyta dostaje oddzielny identyfikator, w praktyce oznacza to tyle, że odpalając drugą płytkę nie dasz rady kontynuować progressu z pierwszej. Pewnie ktoś to już obszedł, mi się nie udało (jeżli ktoś zna sposób, proszę o podzielenie się nim^^).


Na PS2 z kolei wystarczy jakiś swap magic, albo http://allegro.pl/it... ... atis_.html, na żaden jeszcze się nie zdecydowałem, ale chyba poczekam, aż te karty stanieją


Co do CC na psp opowiadasz TOTALNE bzdury!!! Kończyłem ją na konsolce 2 razy(mówię o wersji 2EBOOTowej jak i Multi disc)-nic się nie wiesza,gra chodzi PIĘKNIE!!!
  • 0

#164 Danteusz Napisany 14 czerwca 2008 - 10:10

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
Obaj macie rację :) Trzeba tylko użyć właściwego POPsa, gdzieś na forum Maxconsole był tutorial. Teraz jak są już multidyskowe wersje nie ma problemu z takimi grami.
  • 0

#165 Gość__* Napisany 14 czerwca 2008 - 12:10

Gość__*
  • Goście
Waldii, przeczytaj dokładnie mojego posta ;}


Dante, wiesz jak można zrobić wersję multidisc?
  • 0

#166 Danteusz Napisany 14 czerwca 2008 - 12:42

Danteusz

    Alpha Male!

  • Administratorzy
  • 32 836 Postów:
miasto, tym programem:
http://www.dcemu.co....ead.php?t=89176
Co do Twojego postu, na wszystko jest sposób, ale nie chce mi się szukać tutoriala skoro już jest multi disk :)
  • 0

#167 Gość__* Napisany 14 czerwca 2008 - 21:56

Gość__*
  • Goście
Ok.W bardzo wielkim skrócie żeby się nie narazić :wink:
CC-dwupłytowy PopstationGui beta 3 (jedyne co należy zrobić to zmienić GAME ID dla obydwu płyt na SCUS94640 +patch na pierwszy cd bo nie ma końcowego save)-pops 3.40 lub 3.51
CC-Multi RSGUI 2 lub 3 + zmiana ID-pops 3.72
Więcej do poczytania
http://www.forum.psp... ... 07&start=0

http://www.forum.psp... ... 24&start=0
  • 0

#168 Gość__* Napisany 16 czerwca 2008 - 14:45

Gość__*
  • Goście
Wielkie dzięki Panowie. Umożliwilście mi powrót do tej wspaniałej pozycji!
  • 0

#169 Lady Luck Napisany 04 października 2008 - 13:21

Lady Luck

    Meow

  • Forumowicze
  • 9 746 Postów:
Do dyskusji z kwietnia 2008 o rzekomych problemach finansowych S_E:

Teoretycznie masz rację ale sądzę, że FFXIII i Versus jak już wyjdą będą na takim 'hajpie', że SE odzyska znakomitą część kasy jaką teraz inwestuje w miesiąc.
[chociaż jeżeli faktycznie mają problemy finansowe a MGS4 nie podniesie drastycznie sprzedaży PS3 to mogą się przejechać.
Inna opcja - Japończycy tak kochają FF, że dla samej FNC będą kupować PS3]


A teraz zapowiedzieli FFXIII jako multiplatformer :ninja: Może faktycznie cos im w śwince- skarbonce ubywa? :ninja:
  • 0

#170 szczudel Napisany 12 października 2008 - 08:12

szczudel

    Big Boss

  • Nieaktywni
  • 4 593 Postów:
nie potrzebujesz robic wersji multidiscowych.
Jest prostszy sposob.
1. Laczysz PSP z kompem
2. Wchodzisz do ktalogu SAVE
3. Szukasz 2 folderow odpowiadajacych CC [lub innej grze]
4. Podmieniasz czec plikow z 1 dysku na 2 [ewentualnie z n na n+1], nie wszstkie [teraz nie pamietam ktore, ale zejest ich 4 to masz nie duzo kombinacji , wiec jesli Ci zalezyto nie widze problemu [bo juz plik *.jpg odpada]]
5. Dziala.

I zadnych multidiscowych plyt nie musisz robic

Dziala na 100% sprawdzone na FFVIII, Legend of dragoon i chyba Xenogears.
Pozdrawiam
  • 0

#171 Uuk Napisany 03 stycznia 2009 - 10:30

Uuk

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 487 Postów:
Co prawda nie wiem, czy to najlepsze miejsce na to pytanie, ale: podejrzewam, że np. ePSXe uruchamia także gry w wersji JAP (chodzi konkretne, a jakże, o CC). Podejrzewam, ale pewności nie mam, bo się nie znam. Czy ktoś mógłby mnie oświecić? Jeżeli nie uruchamia, to czy jest jakaś inna metoda na odpalenie tej gierki, poza importem konsoli rzecz jasna? :P Po prostu nie wiem, czy kupować wersję japońską, czy polować na NTSC.
  • 0

#172 Gość_Zero_* Napisany 03 czerwca 2010 - 00:32

Gość_Zero_*
  • Goście

Co prawda nie wiem, czy to najlepsze miejsce na to pytanie, ale: podejrzewam, że np. ePSXe uruchamia także gry w wersji JAP (chodzi konkretne, a jakże, o CC). Podejrzewam, ale pewności nie mam, bo się nie znam. Czy ktoś mógłby mnie oświecić? Jeżeli nie uruchamia, to czy jest jakaś inna metoda na odpalenie tej gierki, poza importem konsoli rzecz jasna? :P Po prostu nie wiem, czy kupować wersję japońską, czy polować na NTSC.


Tak. epsxe pozwala na odpalanie ntsc
  • 0