Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blossom Tales: The Sleeping King

FDG Entertainment Castle Pixel Switch PC

 • Zaloguj się by odpowiedzieć
1 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 10 luty 2018 - 23:11

Tawotnica

  Samus Aran

 • Moderatorzy
 • 11786 Postów:

 

eShop: https://www.nintendo...ng-1319860.html

Steam: http://store.steampo..._Sleeping_King/

 

Wiedzieliście, że na znicza wychodzi dużo miodnych indyków? Ten wygląda jak mega-zrzynka z 2D Zeldy, no i.. no jest mocno kopią ALttP, jednak z paroma własnymi twistami.

 

Rdzeń mechaniki powinien być każdemu dobrze znany. Ciachamy mieczem i przytrzymując przycisk ataku wykonujemy spin-attack. Wszystko wygląda jak bezczelna copypasta przygód Linka, zanim trafiamy do pierwszego dungeonu. 

 

Blossom Tales jest nastawione na akcję. Jasne, podstawowa struktura zeldowa jest zachowana: z lochami w których musimy rozwiązać parę zagadek (przesuwanie skrzyń, nadeptywanie na wszytstkie kafelki wlabiryncie), znajdujemy nową broń i ubijamy szefka. 

 

Czy jednak widzieliście, aby w Zeldzie działy się takie rzeczy: 

 

DVtIWrwU8AAQx1_.jpg

 

Pew, pew, pew, pew! Troszeczkę bullet hella jeszcze żadnej grze nie zaszkodziło, więc zapaćkanie ekranu pociskami i przeciwnikami w BT było dość przyjemnym zaskoczeniem.

 

Poza wyraźnym naciskiem na walkę Blossom Tales nadrabia urokiem. Narratorem historii jest dziadek, który opowiada swoim wnukom o przygodach bohaterki Lily. Kiedy dostajemy się do nowej miejscówki narrator wtrąca się i czasami nawet pozwala wybrać jaki rodzaj przeciwnika się pojawi, bo rodzeństwo kłóci się czy Lily powinna teraz walczyć z ninją albo piratem. 

 

Jakościowo postawiłbym BT nad parodiami jak Ittle Dew. Eksploracja jest miodna i nawet można się pogubić, jeśli się nie słucha porad pomocnych mieszkańców zamku. Walki z bosskami i mid-bosskami potrafią dać wycisk. Puzzle, mimo że wtórne, to szczególnie te ukryte w overworldzie są dobrze zrobione. 

 

 Na pewno się nie zmęczycie, bo do przejścia są tylko 4 dungeony, w 6-7h się wyrobicie cisnąc tylko main quest. 

 

DVtIfOlU8AAF-1o.jpg

 

Serduszek podejrzewam, że są dwa rzędy do zebrania. Tak samo można upgradować manę, potrzebną do używania zdobytych broni i itemów. Podobnie puste miałem sloty na ekwipunek, więc podejrzewam że jeszcze można sporo więcej godzin wycisnąć. Zdecydowanie polecam jak macię ochotę na klona dwuwymiarowej Zeldy. To tytuł na pozimie gier Circle (Kamiko, Fairune etc.)  


 • 4

#2 Nyjacz Napisany 10 luty 2018 - 23:59

Nyjacz

  #SaveGameplay

 • Forumowicze
 • 9123 Postów:
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad ta gierka, moze potrzebuje fajnej przeceny, a moze pobiore po Bayo 2. Wydaje sie byc swietna, choc nie gralem w stare Zeldy.
 • 0Inne z tagami: