Skocz do zawartości

Zdjęcie

Celeste

Matt Makes Games Switch PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
25 odpowiedzi na ten temat

#1 Chewie Napisany 13 lutego 2018 - 20:58

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

W sumie na początku zastanawiałem się czy nie wrzucić tego do tematu o indie gownach ale Celeste to jedna z tych perelek 2D kalibru, shovel knight, axiom verge owlboy czy hollow night :bowdown:

 

Destructoid 10/10

IGN 10/10

Nintendo World Report 10/10

PC Gamer (US) 8/10

Polygon 8/10

 


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 19:44

  • 0

#2 BeSOS Napisany 13 lutego 2018 - 21:11

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Gra dostaje 8 i zakładasz o niej temat?
  • 0

#3 Tawotnica Napisany 13 lutego 2018 - 21:15

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Konkretny indor, tutaj się trochę rozpisałem:

http://nikogoforum.p...yłam/?p=1886625

Spoiler

  • 0

#4 Chewie Napisany 13 lutego 2018 - 21:50

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

Konkretny indor, tutaj się trochę rozpisałem:

http://nikogoforum.p...yłam/?p=1886625

Spoiler

 

 

o, umknelo mi :king:


  • 0

#5 drAKul Napisany 09 kwietnia 2018 - 09:55

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
Krótko i na temat:

Celeste jest bardzo fajnym platformerem z dope muzyką (szczególnie b-sides) i płyniuttenkim gameplayem. Ja tam lubię pixel-art., więc mi grafa też podeszła. Natomiast jeśli jeśli idzie o jakieś doznania ezoteryczno-fabularne to chyba recenzenci na zachodzie chyba coś brali, bo ja nic więcej oprócz animowego zaakceptuj siebie i stan się lepszy w tym nie widziałem (Podobny problem miałem z Braidem - fajny platformer ale historia to mnie jakoś szczególnie nie poruszyła). Core game jest trudny ale rajcowny, B-side'y ocierają się o masochizm i tylko 4 przeszedłem by dotrzeć do dodatkowego levela (który ma własny B-side do którego trzeba mieć wszystkie inne b-side - no, thank you). Ogólnie ja bym dał 8+. Super Mięso Chłopczyk był IMHO trochę lepszą grą, ale jeśli komuś się on podobał to na Celeste się nie zawiedzie. Teraz to poczekam na Owlboya w pudle i nurtuje mnie kiedy dadzą Iconoclastów na Switch'a?
  • 1

#6 Tawotnica Napisany 09 kwietnia 2018 - 10:01

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
Ile razy zginąłeś? :P
  • 0

#7 drAKul Napisany 10 kwietnia 2018 - 11:12

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
3473 Najwięcej na summit oraz golden ridge B-side (po 500 coś). Core też mnie poorał (ponad 400). Ogólnie po Celeste marzy mi się normalny d-pad zamiast guziczków na lewym joy-conie. Nie będę ukrywał że szybkie zmiany kierunków to nie jest coś z czym analog sobie świetnie radzi. Ale nie miało to aż takiego znaczenia. Zresztą w porównaniu do grania na PSP na emulatorze (Po pierwsze gram grzybkiem bo mam PSP pierwszego rzutu co znaczy że D-pad nie wie co to skosy, a po drugie PSP ma tak #%^%# głęboko schowane guziki że dałbym się posiekać że wciśnięcie ich dodaje ileś tam ms do czasu reakcji zresztą kontrolery Xboxa też mają ten problem ale w znacznie mniejszym stopniu) albo w metal sluga oraz super meat boya na klawiaturze (przeostatnia plansza w SMB to chyba z 2 godziny robiłem, klawa mi się wieszała :P) to nawet nie ma o czym gadać. Ale teraz na PC gram padem do Xbox one (zgodnie z radami forum) i jestem happy camper (chociaż guziki mogłby być bardziej nintendowskie). A wracając do Celeste to jeszcze teraz naparzam w Pico-8 - bardzo fajna minigierka.
  • 0

#8 Tawotnica Napisany 10 kwietnia 2018 - 11:20

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
D-pad od Vity na zawsze w naszych sercach! Nie masz już PSV, że się z emu na PSP musiałeś męczyć?

Pico-8 jest też w przeglądarce dostępne, dobre jeśli ktoś chce sprawdzić czy Celeste mu siądzie:
https://www.lexaloff...m/bbs/?tid=2145
  • 0

#9 drAKul Napisany 10 kwietnia 2018 - 11:56

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:
A to jest emu na PSV???

Grałem na PSP w emu kiedy Vity nie było jeszcze na świecie :)
  • 0

#10 Tawotnica Napisany 10 kwietnia 2018 - 12:24

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:
jak nie aktualizowałeś powyżej fw 3.60 to jest.

wracając do krzyżaków, to ten z Pro Controllera też fantastyczny nie jest po ukosach. W trybie handheld grałem głównie analogiem (w Meat Boya na 360 z resztą też) i w sumie nie było tragedii.
Ogólnie w 8-kierunkowe gry cudnie się pykało na analogach od GCN/Wii, bo:

r1e8iYR.png
  • 0

#11 Nyjacz Napisany 26 kwietnia 2018 - 10:47

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Uwaga, uwaga.

 

Wymienię największą wadę tej gry. A brzmi ona: przyciski Switcha :( Analog jest bardzo nieprecyzyjny i moja postać zbyt często robiła ruch nie tam, gdzie chciałem, posyłając moją postać do grobu. Za to guziki są chooolernie niewygodne - palce bolą przy sesjach +20 minut. To wina twórców gry, bowiem Super Meat Boy wymaksiłem i nie narzekałem ani tyci na sterowanie.

 

Oprócz tego, jest jak mówi Tawot. To fajna giereczka, ma nieco otwarte poziomy, fajne znajdźki i w ogóle. Trzeba będzie zrobić 100%, ale gierka jest ostro przehajpowana. Koniec końców jest króciutka, wątek przygody jest spoko, ale czasem irytowały mnie scenki. SMB ma krótsze, bardziej dynamiczne i trudniejsze poziomy, gdzie sterowanie nie utrudnia gierkowania i przejrzyściej czyści się poziomy ze znajdziek.

 

Zrobię 100%, a potem Donkey Kong i The End is Nigh, a i Hollow Knight będzie miał premierę soon. Same smakołyki.


  • 0

#12 Tawotnica Napisany 26 kwietnia 2018 - 10:56

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:


To wina twórców gry, bowiem Super Meat Boy wymaksiłem i nie narzekałem ani tyci na sterowanie.

 

Na Switchu? Na guzikach? :notbad: 

 

w SMB grałem milion lat temu, ale wydaje mi się że sterowanie w Celeste jest ciut mniej wrażliwe, stąd w teorii gorzej na krzyżaku/lepiej na analogu powinno się grać. 


  • 0

#13 Nyjacz Napisany 26 kwietnia 2018 - 11:18

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

 



To wina twórców gry, bowiem Super Meat Boy wymaksiłem i nie narzekałem ani tyci na sterowanie.

 

1. Na Switchu? Na guzikach? :notbad:

 

2. w SMB grałem milion lat temu, ale wydaje mi się że sterowanie w Celeste jest ciut mniej wrażliwe, stąd w teorii gorzej na krzyżaku/lepiej na analogu powinno się grać. 

 

1. W SMB świetnie mi się grało na analogu, guzikom poświęciłem może z 5 minut.

2. W praktyce zmieniacz z kierunku na kierunek na analogu jest dla mnie w złym miejscu, stąd często leciałem na kolce, choć moim zdaniem wykonałem zupełnie inny ruch. Dlatego też przerzuciłem się na guziki i tu jest precyzyjnie, ale jak mówiłem, bardzo niewygodnie.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 26 kwietnia 2018 - 11:19

  • 0

#14 Nyjacz Napisany 06 maja 2018 - 16:45

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Chcę tylko napisać, że po zebraniu wszystkich truskawek w ogóle nie chce mi się przechodzić b-sides (została połowa) ani c-sides. Ostatecznie jest to dla mnie średnia giereczka, a przejście jej po genialnym Meat Boyu było samobójstwem.


  • 0

#15 Tawotnica Napisany 06 maja 2018 - 21:00

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 075 Postów:

Muszę kiedyś znowu pograć w Meat Boya, skoro tak chwalisz. Art style mnie zawsze odrzucał i nigdy nie brałem się drugi raz za SMB od czasów premiery na X360.

 

Celeste w porównaniu nawet ze swoją fabułą dla płaczków do dla mnie bardziej kompletna giereczka. 


  • 0

#16 Nyjacz Napisany 06 maja 2018 - 22:23

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
Na SMB nie moglem patrzec przed uruchomieniem. W sumie samo przejscie polowy etapow bylo dla mnie tylko spoko. Wkurzala mnie fizyka. Ale maksowanie tego ujawnilo najwieksza zalete tej gry. Jest trudna i wszystko zalezy od nas, a zgon i respawn nie trwa nawet sekunde. Dzieki temu nie da sie odejsc od Switcha. Rowniez dzieki temu, ze poziomy sa totalnie krotkie i zachecaja do rozprawienia sie z tymi pulapkami. Ostatni swiat Cotton Alley w trybie Dark to zloto. Choc przedtem najtrudniejszy wydawal mi sie The Guy, ale nawet moj 10-letni brat go przeszedl.

Idealna masochistyczna, szybka, pomyslowa platformowka.
  • 0

#17 funditto Napisany 24 grudnia 2018 - 11:37

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Tawot pisał, że jest coś dla płaczków - może ktoś napisać coś więcej na ten temat ? O czym jest fabuła ? 


  • 0

#18 Nyjacz Napisany 24 grudnia 2018 - 11:47

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Odpowiedź na pytanie może być dla niektórych spoilerem, ale takim soft:

Spoiler

 

A przy okazji napiszę coś, bo trochę mi się głupio zrobiło, jak przeczytałem moje posty wyżej. O tym, że gierka jest średnia mówiłem głównie przez pryzmat zbyt nieprecyzyjnego sterowania względem takiego sztosa jak Meat Boy i o tym, że gra ma IMO mniejszy replay value, faktycznie jest taką bardziej "przygodą", natomiast jest minimum dobra i na pewno urokliwa. Dla mnie do mięsnego nie ma startu, niestety to tak jakby przechodzić God of War 3 po DMC3 w trybie turbo, ale 7 bym jej dał.


Ten post był edytowany przez Nyjacz dnia: 24 grudnia 2018 - 12:00

  • 0

#19 funditto Napisany 24 grudnia 2018 - 11:59

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
A o co biega z duchami ? Bo to chyba się średnio wiąże

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 24 grudnia 2018 - 11:59

  • 0

#20 Nyjacz Napisany 24 grudnia 2018 - 12:00

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

Zagraj.


  • 0

#21 funditto Napisany 24 grudnia 2018 - 12:04

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Pytam, żeby ustalić czy chcę w to grać ;)

Ten post był edytowany przez funditto dnia: 24 grudnia 2018 - 12:04

  • 0

#22 Nyjacz Napisany 24 grudnia 2018 - 12:14

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:

To już będzie bardziej niż soft spoiler. I to jest fajnie zrobione.


  • 0

#23 nole Napisany 06 listopada 2020 - 23:51

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

Szach mat  :olo: 

 

https://www.dualshoc...er-by-creator/ 


  • 0

#24 Nyjacz Napisany 06 listopada 2020 - 23:59

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 970 Postów:
I chuj
  • 0

#25 tomasz Napisany 07 listopada 2020 - 00:01

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:

ajj, obniżam ocenę z 9 na 8/10

podobnie miałem jak się dowiedziałem, że samus to typiara, poszło z 10 na 9


Ten post był edytowany przez tomasz dnia: 07 listopada 2020 - 00:02

  • 0

#26 Spuczan Napisany 07 listopada 2020 - 00:28

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Wow to całkowicie nie zmienia niczego.


  • 1



Inne z tagami: