Skocz do zawartości

Zdjęcie

Super Smash Bros. Ultimate

HAL Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
160 odpowiedzi na ten temat

#91 Kaxi Napisany 15 grudnia 2018 - 12:29

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

To niesamowite, jak bardzo nie potrafię w to grać.

 

Nie wiem, jak się ratować z upadku, nie wiem, jak aktywować przedmioty, ostatnio nie udało mi sie aktywować Smasha nawet po zebraniu (mimo że wcześniej się udawało - wg controlsów prawa gałka miała coś pomóc, ale wciskałem, wychylałem i nic). Nie ogarniam ani sterowania, ani podstawowych taktyk. Chyba muszę się zniżyć do jakiegoś youtubowego tutoriala dla totalnych noobów.


  • 2

#92 Tawotnica Napisany 15 grudnia 2018 - 12:41

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Wybierz sobie na początek jakąś postać, która nie jest za szybka (Fox zatem odpada), ani nie ma żadnych trudniejszych do opanowania gimmickow jak kontry (postacie z FE np.)

Kirby albo Puff to dobry wybór na start jak nie umiesz się ratować, żeby poćwiczyć trochę standardowe ciosy spod A.

Potem na przykład Link, który ma bardzo jasne do zrozumienia specjale.

Jest tego trochę do opanowania - sterowanie tempem skoków, różnica między smash/fling attack, uniki i rzuty... a ludzie myślą, że to party-game dla casuali. :dunno:

Taki brawler jak Guacamelee przy Smashu mechanicznie jest ubogi niczym gierka z NESa.
  • 0

#93 Kaxi Napisany 15 grudnia 2018 - 13:09

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Co to jest smash/fling? I o co chodzi z tempem skoków?

 

Na razie miałem problem ze znalezieniem trybu treningowego, ale jest na szczęście.


  • 0

#94 Tawotnica Napisany 15 grudnia 2018 - 13:18

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

łap:

 


  • 2

#95 BeSOS Napisany 16 grudnia 2018 - 11:33

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Kox i jak wrażenia? Da się to polubić jak już hype opada :cf:?

Ten post był edytowany przez Jedyn dnia: 16 grudnia 2018 - 14:33

  • 0

#96 Schrodinger Napisany 16 grudnia 2018 - 11:50

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
I tak kupisz :cf:
  • 0

#97 BeSOS Napisany 16 grudnia 2018 - 14:33

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Proste na Swiczu wszystko smakuje lepiej.
W sumie na GCN grałem w to do użygu ale od tamtej pory mam wyrzuty sumienia :cf:
  • 0

#98 Kaxi Napisany 16 grudnia 2018 - 18:11

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Od tamtego posta grałem może 30 minut w trybie praktyki. Jako noob mam podobne wrażenia jak na początku grania w Monster Hunter - to jest za duże i wymaga mnóstwo czasu. Ale mam ekipę w pracy, która gra i mnie motywuje, żeby nie odpuszczać. Ale wciąż jestem na etapie, że mi się mylą przyciski.


  • 0

#99 Kaxi Napisany 17 grudnia 2018 - 10:37

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

W końcu kliknęło.

 

Odblokowałem już z 10 postaci, pograłem z 20 walk z Adventure. 

 

Śmieszna sprawa, dlaczego nie mogłem ogarnąć sterowania. Zależnie od trybu, nie zawsze domyślnie grałem na własnym ustawieniu przycisków. I się mi wszystko mieszało, a że chaos był duży i/lub zmieniałem postać, to dopiero po czasie zauważyłem, w czym rzecz  :lol2:


  • 1

#100 lukaszSA Napisany 17 grudnia 2018 - 10:51

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Niektóre walki w WoL są bardzo trudne :sadcf: 


  • 0

#101 Tawotnica Napisany 17 grudnia 2018 - 11:13

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Niektóre walki w WoL są bardzo trudne :sadcf:


Żadne nie są jak masz odpowiedniego spirita na 99lvl.
  • 0

#102 Starh Napisany 17 grudnia 2018 - 16:09

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Poczekam na nowy model w 2019 i dopiero znowu kupię, obecnie meh. Smash zero podjarki - kolejna głupia nawalanka bez żadnego większego sensu... lepiej pograc w jakieś f2p już nawet.
  • 0

#103 Kaxi Napisany 17 grudnia 2018 - 23:12

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Forumex w ogóle nie gra ze sobą online?


  • 0

#104 Tawotnica Napisany 17 grudnia 2018 - 23:26

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

Ja nie. Może trial kiedyś uruchomię, ale z zasady nie płacę za online na konsolach.  :challenge:


  • 0

#105 lukaszSA Napisany 18 grudnia 2018 - 07:40

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Zmienisz zdanie jak w Fire Emblem będzie multi online!


  • 0

#106 Kaxi Napisany 18 grudnia 2018 - 09:57

Kaxi

    N+ Crew

  • Forumowicze
  • 14 161 Postów:

Kupiłem adapter i wczoraj grałem na Wii U Pro Controllerze. Działa bezbłędnie.


  • 0

#107 Tawotnica Napisany 19 grudnia 2018 - 00:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Adventure Mode pyknięty:

Spoiler


a dalej nie mam spirita na pole elektryczne :hmmm:
  • 0

#108 Rudolf Napisany 19 grudnia 2018 - 22:13

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Złamałem się i wziąłem, jest zaskakująco dobrze. Powoli ogarniam co i jak, jakieś 12 starć w WoL za mną.
  • 1

#109 cybercotlet Napisany 19 grudnia 2018 - 22:15

cybercotlet

    Official Fullblox Master

  • Forumowicze
  • 8 601 Postów:

Jutro widzę Cie z Switchem w robocie


  • 0

#110 Starh Napisany 23 grudnia 2018 - 20:31

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:
Panowie zawsze widząc ten film zastanawiałem się o co tu chodzi i dlaczego wszyscy określają to zagranie jako najlepsze, legendarne z jakiejkolwiek gry ever?

https://youtu.be/pD_imYhNoQ4
  • 0

#111 Tawotnica Napisany 23 grudnia 2018 - 20:42

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:

dlaczego wszyscy określają to zagranie jako najlepsze, legendarne z jakiejkolwiek gry ever?


nikt tego tak nie określa, to głupi mem do darcia japy podczas żonglowania

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 23 grudnia 2018 - 20:42

  • 0

#112 Rudolf Napisany 24 grudnia 2018 - 11:50

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:

Czemu się nie da d-padem sterować :( Gałka Switcha jest spierdolona i czasem wskoczy coś czego nie chcę, przecież skosy są tu chyba niepotrzebne (chociaż jeszcze postaci z SF nie mam to nie wiem) :hmmm: A taunty to mi latają... 


  • 0

#113 Tawotnica Napisany 24 grudnia 2018 - 13:16

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Próbowałeś pogrzebać w ustawieniach czułości analoga(w głównym menu settings po prawej stronie)? Zmień na low i zobacz czy się będzie lepiej grało. Polecam przy okazji wyłączyć skakanie gałką, wtedy lepiej ciosy z up+ wchodzą.

edit: a ukosów używasz np. do atakowania pod kątem. Brak możliwości sterowania krzyżakiem jednak wynika bardziej z konieczności kontrolowania szybkości biegu i wykonywania różnych rodzajów ataków. Dało się grać d-padem w Brawlu na Wiilocie, ale był to spory handicap.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 24 grudnia 2018 - 13:21

  • 1

#114 Rudolf Napisany 24 grudnia 2018 - 13:38

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Dzięki, patrzyłem na samo rozmieszczenie, nie zauważyłem możliwości wyłączenia skakania gałą, a z tym mam chyba największy problem.


Chce się ktoś pozbyć adaptera do padów z GC? :olo:

Ten post był edytowany przez Rudolf dnia: 24 grudnia 2018 - 13:38

  • 0

#115 Tawotnica Napisany 24 grudnia 2018 - 14:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Classic zrobiony:



- z nowych postaci zaskakująco dobrze mi się grało K. Roolem. Szybki jak na swoją wagę, ma dobry rescue i mocno bije :olo:

- nadal nie umiem grać Snejkiem i pewnie nigdy się nie nauczę

- niektóre ścieżki w classic różnią się mocno poziomem trudności, np. postacie, które muszą przez wszystkie plansze walczyć w drużynie albo przeciwko drużynom

- minigierki przed endbossem nie udało mi się ani razu na 100% zrobić. Zawsze gdzieś zgubię jedną, dwie kulki przed pierwszą zaporą jak cofam się po punkty spod elektrycznej przeszkody.

Poza tym Adventure powoli maksuję, ale strasznie słabo, że nikt nie pomyślał o jakimś fast travel albo chociaż szybkim przeglądaniu mapy w celu dojścia do tego, gdzie zostały te pojedyncze spirity, z którymi się dostawało wcześniej wpierdziel albo się po prostu ominęło.
  • 2

#116 Rudolf Napisany 25 grudnia 2018 - 16:28

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 738 Postów:
Męczę dalej WoL, genialne to jest, wciągnąłem się jak diabli. Jeszcze dorzucili ten motyw z levelowaniem spiritów i ślęczę nad tym cały czas. W życiu bym nie powiedział, że będę tak w Smasha łupał. No i jak to wygląda, jak to się rusza :banderas:
  • 1

#117 Tawotnica Napisany 26 grudnia 2018 - 16:49

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 116 Postów:
Święta się kończą, a ja zamiast łupać w GoWa czy Dangę dalej Smashuję bo tak wciąga i nie puszcza. Tryb All-Star daje w kość - grałem Lucyną i Marthem i po ~40 robi się trudno, dużo trudniej niż w Century Smash. Pewnie też można na chama przejść Donkey Kongiem, ale najpierw się pościeram moimi ulubionymi postaciami.

Trochę krytyki się należy za nieprzejrzyście poukładane menusy. Tak jak stylistyka rządzi, bo od efektów dźwiękowych po malutkie elementy graficzne jak pioruny w napisach etc. wszystko jest dopracowane na maksa, tak dogrzebanie się do niektórych rzeczy bywa męczące. Jest jedno wyzwanie w zakładce Spirits, mówiące o tym żeby sprzedać 5 itemów. Musiałem wygooglać, że to się robi w Spirit Board -> Collection -> Items, bo za grosz nie potrafiłem sam znaleźć. Nintendo nawet dzisiaj wypuściło filmik, w którym pokazują, gdzie są ukryte tutoriale :yao:

Spędziłem też trochę czasu nad tworzeniem playlisty. Można znowu odkryć prawdziwe perełki, tak jak motyw Route 10 z Pkmn Black/White w aranżacji, uwaga, bogini Yoko Shimomury!



a jeśli dziwiliście się, co by się stało jakby dać gościom od pierwszego Xenoblade Chronicles do przearanżowania motyw główny z Animal Crossing:



Ze dwie godziny siedziałem podziwiając jak dobrze niektórzy kompozytorzy zostali dobrani:

- Fight 1 - Fire Emblem Gaiden w wykonaniu Michiru Yamane (Castlevania). Idealnie pasuje względem klimatu.

- Battle! Trainer (Pokemon X/Y) w wykonaniu Yuzo Koshiro (Etrian Odyssey). Eskalacja z jakiej znany jest Koshiro w Pokemonach :bowdown: Wyobrażam sobie, że dla samych artystów to również musiała być uczta, żeby się spróbować w największych seriach Nintendo & spółki.

- Beginning (Castlevania III) w wykonaniu Kenji Ito (seria SaGa). Wszystkie remixy jakie dostarczył Ito są imho znakomite

- Wii Shop Channel w wersji ZUNTATA (Darius). Słyszałem w grze, myślałem że stylistyka brzmi znajomo. Obczajcie inne remixy ZUNTATA, przez wszystkie się przebija ich "trademark sound" (np. w Delfino Plaza)

Tak bym mógł do jutra się rozpływać.
Nad całością z tego co rozumiem czuwał Shogo Sakai, którego nazwisko mi nie mówiło za wiele, a to gość od Mother 3. Też dostarczył parę oszołamiająco dobrych remixów i odpowiadał razem z Nobuo Uematsu za motyw główny Brawla. Ta gra to nerdgasm za nerdgasmem jak się trochę wczytać w creditsy.

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 26 grudnia 2018 - 16:52

  • 5

#118 Starh Napisany 30 grudnia 2018 - 01:06

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Ta gierka jest magiczna.

Oczywiście jestem noobem i nie gram online - robie sobie single player, który jest wyjątkowo dobry!

Bardzo fajny system rozwoju postaci, lvlingu, upów wszelkiego rodzaju i samo przemierzanie coraz to nowych miejscówek - MEGA!

Ciągle zresztą łapię się na symptomie "jeszcze tylko jedna walka, jeszcze raz" i tak dalej :D

 

Graficznie i muzycznie jest po prostu pięknie.

 

 

Gra magnes, który przyciąga i nie puszcza.

 

Dla tej gry warto kupić switcha oj warto. Jak jeszcze ktoś naprawdę gierkę ogarnie i zacznie grać multi to już w ogóle 10/10! Dla mnie bajka.


  • 0

#119 Schrodinger Napisany 30 grudnia 2018 - 02:31

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 975 Postów:
Hmmmmmm

Smash zero podjarki - kolejna głupia nawalanka bez żadnego większego sensu... lepiej pograc w jakieś f2p już nawet.

  

Ta gierka jest magiczna.
 
Dla tej gry warto kupić switcha oj warto. Jak jeszcze ktoś naprawdę gierkę ogarnie i zacznie grać multi to już w ogóle 10/10! Dla mnie bajka.


  • 1

#120 lukaszSA Napisany 30 grudnia 2018 - 08:34

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:
No co. Minęły 2 tygodnie i zmienił zdanie
  • 0



Inne z tagami: