Skocz do zawartości

Zdjęcie

Danmaku Unlimited 3

Doragon Games Sunny Tam Switch iOS AND PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 18 marzec 2018 - 09:59

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 11482 Postów:

 

http://doragongames.com/danmaku3/

 

eShop: https://www.nintendo...-3-1348752.html

App Store: https://itunes.apple...1230598125?mt=8

Google Play: https://play.google....nmakuunlimited3

Steam: http://store.steampo...ku_Unlimited_3/

 

Skoro już mnie tknęło, żeby pozakładać trochę tematów to najnowszego Danmaku nie może zabraknąć! DU to typowy manic shmup, bullet hell. Większość czasu spędza się szukając szczeliny między falami pocisków, zakrywającymi prawie cały ekran. Piekielnie trudne, piekielnie satysfakcjonujące jak się uda. Po wyuczeniu się schematow w kolejnych planszach zaczyna się prawdziwa zabawa - score attack! Windowanie swoich wyników i walka o przejście gry 1CC (bez kontynuacji) to jest to, co w shmupach najlepsze. Danmaku Unlimited bierze tę formułę i pakuje ją w nowoczesny i przystępny sposób na mobilki i pc, w wypadku trójki po raz pierwszy na konsole. 

 

DU3 wyróżnia się mechaniką 'ocierania się' o pociski w celu ładowania paska specjali. Hitbox naszego statku jest malutki, taki tyci żółty rdzeń w samym środku, co jest konieczne żeby przeciskać się między kolorowymi kulkami. Dziób stateczku czy skrzydło spokojnie mogą oberwać, ważne by chronić rdzeń! Danmaku Unlimited 3 aktywnie zachęca do ryzykowania i omijania pocisków na granicy hitboxa, stąd 'ocieranie się' np. o ogromny laser. 

 

Co więcej, niszcząc wrogów anuluje się również ich strzały. Oczojebne pociski zamieniają się w niebieskie poświaty, które działają tak samo jak otarcia - ładują pasek. Pętla wygląda więc następująco: strzelamy do wrogów na granicy śmierci i wlatujemy w pozostałości po ich strzałach. Jak napełni się pasek to z przeciwników zaczyna wypadać złoto, dające ogromną ilość punktów. 

 

Sterowanie jest trzyprzyciskowe: standardowy spread-shot, bomba i laser. Uwaga! Laser uruchamia się trzymając dwa przycisk strzału i dodatkowo wduszając przycisk lasera. Uwaga 2! Używając lasera lata się wolniej. 

 

DU3 składa się z pięciu plansz, pięciu poziomów trudności i dwóch trybów. Zalecany dla początkujących jest spirit mode, w którym bomby uruchamiają się automatycznie gdy rdzeń statku zostanie trafiony. W tym trybie dostępny też jest łatwy poziom trudności. Graze mode, dla zaawansowanych graczy ma do wyboru tylko dwa najwyższe poziomy i jedno wrogie trafienie w rdzeń usuwa graczowi wszystkie bomby (tak, nadal się nie ginie od jednego hita, jeśli się mam choć jedną bombę!). 

 

Wizualnie Danmaku 3 prezentuje się hipnotyzująco. Ok, tła są oszczędne i statki mało wyrafinowane, ale te wzorki i kolorki!  :good: Za muzykę odpowiada znowu Blankfield, więc nastawcie się na gitarowe szaleństwo. 

 

 

Świetny, dopieszczony shmupik. [TATE mode na Switchu (konsola ustawiona wertykalnie, polecam stojak do 3DSa jak macie z Kid Icarus) z rozłączonymi joy-conami to coś pięknego. 


  • 2Inne z tagami: