Skocz do zawartości

Zdjęcie

Divinity: Original Sin 2

Larian Studios PS4 XONE PC Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
174 odpowiedzi na ten temat

#1 Spuczan Napisany 05 kwietnia 2018 - 14:45

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:
Jak już zacznę grać to założę temat bo to wstyd, że jedna z najlepszych gier 2017 nie ma swojego tematu!


Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 25 września 2018 - 14:36

  • 3

#2 Dixi Napisany 05 kwietnia 2018 - 15:36

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Sierpień  :good:  Lipiec pewnie bardziej by mi pasował, bo na wrzesień zapowiedzieli już mnóstwo gier, ale i tak jest moc. Będzie grane, czekam jak głupi  ^_^


  • 0

#3 Schrodinger Napisany 05 kwietnia 2018 - 15:38

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Jedynka mnie do siebie coś nie przekonała, ale skoro dwójka to mesjasz RPGowy to wsiadam na hajptrain i biorę na premierę :good: a może i do tego czasu podejdę jeszcze raz i ogram Divinity 

 

fabularnie one nie sa powiazane nie? 


  • 0

#4 Dixi Napisany 05 kwietnia 2018 - 15:57

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Dwójka dzieje się chyba jakoś wiele lat po wydarzeniach z jedynki, więc bez jej znajomości raczej bez problemu można grać. Zresztą tam był taki bełkot, że ja już po kilku miesiącach nie wiem co się działo w pierwszej części :cf:


  • 0

#5 xell Napisany 05 kwietnia 2018 - 16:08

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Dwójka dzieje się chyba jakoś wiele lat po wydarzeniach z jedynki

Jakieś millenium później. Jakieś luźne nawiązania do jedynki są (tak przynajmniej przypuszczam, w jedynkę nie grałem :cf: ), ale nie są one w żaden sposób kluczowe dla zrozumienia akcji.

Jak wielokrotnie pisałem, gra jest megazajebista i jest w moim top 3 RPGów. Ten system walki :banderas:  Ten drugi rozdział :banderas:

 


  • 0

#6 Spuczan Napisany 12 kwietnia 2018 - 22:50

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 12 962 Postów:

Rzetelne PSS: Divinty: Original Sin 2 otrzyma polonizację!

 

http://www.pssite.co...olonizacje.html


  • 0

#7 xell Napisany 14 kwietnia 2018 - 12:52

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Dubbing w wersji angielskiej jest kapitalny, przełączanie na wersję PL będzie zbrodnią.
  • 0

#8 Nexus Napisany 14 kwietnia 2018 - 13:18

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:

Dubbing w wersji angielskiej jest kapitalny, przełączanie na wersję PL będzie zbrodnią.

Po Twoich entuzjastycznych wpisach o grze nabrałem na nią smaku, czekam jednak na wersję na ps4 bo jednak wolę pada niż k/m. :)
  • 1

#9 Schrodinger Napisany 14 kwietnia 2018 - 13:39

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Dubbing w wersji angielskiej jest kapitalny, przełączanie na wersję PL będzie zbrodnią.


No to eng dubbing i napisy pl
  • 0

#10 xell Napisany 14 kwietnia 2018 - 14:51

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Po Twoich entuzjastycznych wpisach o grze nabrałem na nią smaku, czekam jednak na wersję na ps4 bo jednak wolę pada niż k/m. :)

Ech, jak masz przyzwoitego PC to lepiej zagraj na nim, gra jest złożona i szybkość myszki oraz skróty klawiszowe znacznie przyspieszają rozgrywkę (zwłaszcza przy zarządzaniu ekwipunkiem, ale nawet w czasie bitw to ma znaczenie), grałem jedną godzinę na padzie na telewizorze i to jest tortura. Jeśli będziesz grał na klasycznym lub wyższym poziomie trudności to często będziesz ładować sejwy, a ten proces idzie szybciej na normalnym sprzęcie...

Ale jak ktoś nie ma alternatywy, to i na konsoli warto w to zagrać.

No to eng dubbing i napisy pl

Mnie by raczej rozkojarzało, jakbym musiał czytać tekst w jednym języku, a tle ciągle mówiono w innym. Chyba wszyscy na forum poza Czychem znają angielski, więc polecałbym tę wersję ze względu na jakość VO
  • 0

#11 Schrodinger Napisany 14 kwietnia 2018 - 14:59

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Nie no wiadomo ale jak gram to przewaznie na party siedze i wtedy jakbym mial podklad pl w formie napisow to mi pomaga ogarnac wszystko naraz ;)
  • 0

#12 Dixi Napisany 14 kwietnia 2018 - 15:13

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

W ogóle polski dubbing jest potwierdzony? Bo raczej stawiałbym, że ta polonizacja skończy się wyłącznie na napisach. Tak przynajmniej wyglądała polska wersja językowa w jedynce - same napisy, więc raczej takiej wersji spodziewam się też tutaj.


  • 0

#13 xell Napisany 14 kwietnia 2018 - 15:31

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

 W ogóle polski dubbing jest potwierdzony?

W sumie nie wiem, pewnie nie bo by się żadna firma lokalizacyjna takiej roboty nie podjęła.


  • 0

#14 ACZ Napisany 14 kwietnia 2018 - 21:48

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

 

Chyba wszyscy na forum poza Czychem znają angielski

Jeszcze Tynio nie zna.

 

Na bank to będą tylko napisy.


  • 0

#15 Juras Napisany 14 kwietnia 2018 - 21:59

Juras

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 800 Postów:

"Producent gry poinformował...", no rzetelność 100%, bo z tego wygooglowałem to grupka od fanowskiego tłumaczenia poinformowała na fejsie, że niby dostali info od Larian o oficjalnym spolszczeniu i to oni o tym poinformowali.

 

9da10db035361c2b8d8fbc13ca3d212b.png

 

https://www.facebook...f=page_internal


  • 0

#16 xell Napisany 17 maja 2018 - 12:01

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
Rozdział trzeci będzie zupełnie zmieniony :)
https://www.pcgamer....ming-in-august/
  • 0

#17 nole Napisany 18 sierpnia 2018 - 14:19

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 723 Postów:

 

Kierwa, muszę się w końcu zabrać za jedynkę co ją dawno temu kupiłem na jakiejś PSN wyprz :pac: :yao: .


Ten post był edytowany przez nole dnia: 18 sierpnia 2018 - 14:21

  • 0

#18 Schrodinger Napisany 22 sierpnia 2018 - 22:40

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Z racji że preorderowcy dostają szybszy dostęp do gry (jakiś pierwszy rozdział, czy tam nawet drugi bo pierwszy to był prolog, zajebisty patent, powinien być częściej stosowany) to sobie popykałem 2h. Bardzo, bardzo fajnie, na pewno lepiej niż jedynka bo sa predefiniowane postaci z póki co wygląda że zajebistymi historiami. Wziałem tego 'araba' Samotnego Wilka, ale giereczka widzę daje sporo możliwości wyborów już teraz, dialogi w końcu nie biją debilizmem i nie są tak bezpłciowe jak w Fallout czy Skyrim. Za mało grałem żeby porównywać do Wiedźmina ale ot taka byle jaka historyjka o śmierci żony dobra. 

 

W ogóle zajebisty patent bo

 

Spoiler

 

Będzie w co orać w tę jesień :tak: 


  • 0

#19 Dixi Napisany 23 sierpnia 2018 - 05:55

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
To aż tak szybko udostępnili te pierwsze fragmenty? Na PS4? Wrócę z wakacji to też będę musiał to ogarnąć, nie ma co czekać na lepsze czasy :good:
  • 0

#20 xell Napisany 23 sierpnia 2018 - 17:57

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:

Preorderzy to frajerzy

Spoiler


  • 0

#21 Schrodinger Napisany 23 sierpnia 2018 - 18:19

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

No w tym wypadku to nie było na co czekać, tym bardziej że to gra na 100h więc wygodniej to mieć na dysku, a że taniej :burn: póki co chce całą ekipę zebrać, brakuje mi jeszcze dwójki (bo jak dobrze liczę to 6 osobób?) i zaczynam robić sidequesty w pierwszej miejscówce. 


  • 0

#22 Schrodinger Napisany 25 sierpnia 2018 - 00:58

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Dość sporo dziś poginąłem, ale zdecydowałem się że pójdę poczyścić coś innego i póki co omijam walkę bo za mały dmg robię a oni mają za dużo HP. W ogóle chyba też zjebałem przy wyznaczaniu kto jest kim w drużynie bo nie mam medyka :( Pogram jeszcze, ale chyba zacznę od początku niebawem :olo:
  • 0

#23 Schrodinger Napisany 29 sierpnia 2018 - 09:25

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Teraz widzę jak zjebałem przy tworzeniu drużyny (zlecaniu kto będzie kim) bo nie mam łuczników, jak sobie zacznę od nowa to ustawiam się jako łucznik z rozmawianiem ze zwierzętami. Jestem w lochach pod tą pierwszą lokacją i czuje że albo mi brakuje właśnie dwóch łuczników / mam jednego, albo brakuje jednego poziomu. Magiczne krokodyle na 2 poziomie były nie do przeskoczenia, a na 3 zaorałem aż miło :) Poszukam w tej pierwszej lokacji czy czegoś nie da się tam jeszcze zrobic dla expa 


  • 0

#24 Schrodinger Napisany 29 sierpnia 2018 - 21:10

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Jak ktoś ma preordera to gierka właśnie zaciąga mi resztę plików, za 1 dzien i 50 minut bedzie mozna grac ;)


  • 0

#25 Starh Napisany 29 sierpnia 2018 - 21:38

Starh

    Demigod

  • Forumowicze
  • 6 073 Postów:

Skończyłem jedynkę, więc zabieram się niebawem za dwójkę :)


  • 0

#26 Schrodinger Napisany 29 sierpnia 2018 - 23:35

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

po 6h skończyłem pierwszy rozdział, zacząłem drugi ale jest walka z taką ilością przeciwników na tak wysokim lvl że chyba jednak zmienię ten poziom trudności na najniższy :olo: oni mają pancerze po 40-50 zarówno magiczne jak i fizyczne a ja 8-12 :yao: expa mogę w dwóch walkach zdobyć (arena i poddziemia) ale kurwa tam też mają znacznie wyższe staty niż ja i nie da rady

 

gierka wciąga jak bagno, ilość możliwości i rozwiązań questów robi wrażenie :bowdown: 


  • 1

#27 Kazuo Napisany 30 sierpnia 2018 - 07:33

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:
Może na październik / listopad kupię tę grę. Jest sens brać się za nią bez znajomości jedynki?
  • 0

#28 Schrodinger Napisany 30 sierpnia 2018 - 08:04

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
One nie są powiązane
  • 0

#29 xell Napisany 30 sierpnia 2018 - 11:00

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 228 Postów:
W 6h pierwszy rozdział? Nie wierzę :hmmm:
  • 0

#30 Schrodinger Napisany 30 sierpnia 2018 - 11:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:

Ale że krótko, długo? Bo nie wiem, no tyle pokazywał licznik jak otworzyłem drzwi od tej grupki magistrów co wykonywała egzekucje na jakiejś elfce - i pojawił się napis że II rozdział. Wiadomo realny czas dużo większy bo próbowałęm wygrać walki, których się z mojej perspektywy nie dało wygrać, więc te 6h to tak naprawdę z minimalną ilością walki.

 

Spoiler

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 30 sierpnia 2018 - 11:08

  • 0



Inne z tagami: