Skocz do zawartości

Zdjęcie

Divinity: Original Sin 2

Larian Studios PS4 XONE PC Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
174 odpowiedzi na ten temat

#151 Stan Napisany 19 marca 2020 - 04:01

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Czyli jednak płacz, bo nie robią gry w 2020 jak w 2000. To se ne vrati czy jakoś tak. 


  • 0

#152 burnstein Napisany 19 marca 2020 - 07:43

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Baldur Gate 3 jest dla serii tym czym RE4 dla residentów :cf:


  • 2

#153 filip Napisany 19 marca 2020 - 08:44

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

Baldur Gate 3 jest dla serii tym czym RE4 dla residentów :cf:

O, to nawet ma sens. :tak:

Stan, nie zrozumiales nic. Koniec dyskusji na ten temat z mojej strony, strata czasu :)

Ten post był edytowany przez filip dnia: 19 marca 2020 - 08:46

  • 0

#154 Stan Napisany 19 marca 2020 - 12:16

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

No fakt, twoje forumowanie ostatnio to faktycznie strata czasu, naszego i twojego. 


  • 0

#155 filip Napisany 19 marca 2020 - 15:08

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
Jak opuszcze 2 akt to duzo jeszcze gierki zostanie?

Nie wiem czy robic tu wszystko, czy zostawic sobie na kolejne przejscie
  • 0

#156 Dixi Napisany 19 marca 2020 - 15:23

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:

Większość już za Tobą, ale jeszcze trochę grania zostało. Akt 3, trochę mniejszy (może na 10h), dla mnie chyba najsłabszy i później akt 4, znowu nieco większy i ciekawszy (jak dobrze pamiętam to pewnie z 15h+). Bym strzelał, że pewnie z 70% masz za sobą.


  • 1

#157 filip Napisany 19 marca 2020 - 21:48

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
To zrobie jeszcze bloodmoon island, zabije trolle i mykam dalej :)
  • 0

#158 filip Napisany 24 marca 2020 - 20:42

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
No i skonczone.

Kapitalna gra. O wadach i irytujacych momentach postanowilem jednak nie pisac, zapewne zostaloby to odebrane inaczej, niz mialbym w intencji.

Teraz zaczynam od razu drugi raz tactician Kosciejem <3
  • 1

#159 filip Napisany 26 marca 2020 - 11:34

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:
1 akt skonczon bez wiekszych problemow na tactician.

Jak sie juz troche gierke zna, to jest ten sam syndrom co w BG.

W 2 akcie spodziewam sie najwiekszych problemow
  • 0

#160 burnstein Napisany 26 marca 2020 - 11:54

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

A ja nadal na reapers coast, zdublujesz mnie :olo:


  • 0

#161 Spuczan Napisany 26 marca 2020 - 13:56

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:
Mamy pierwsze pozytywne porównanie DOS2 do BG! Print screen zanim filip zedytuje.
  • 1

#162 filip Napisany 27 marca 2020 - 12:52

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

HAHAHA DOBRE

 

 

Powtórzę: gra jest ubermesjaszem. 


  • 1

#163 Spuczan Napisany 27 marca 2020 - 15:26

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

  • 1

#164 Schrodinger Napisany 27 marca 2020 - 16:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Mówiłem to już na premierę grając na easy nikt nie słuchał ????
  • 0

#165 burnstein Napisany 27 marca 2020 - 17:25

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

Zniechęcało mnie to, że gra jest wchuy trudna, a okazuje się, że to po prostu ty jesteś słaby :dunno:


  • 0

#166 Schrodinger Napisany 27 marca 2020 - 18:12

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Albo Ty jesteś zajebisty, możesz pod to zwalić
  • 0

#167 kostek Napisany 29 marca 2020 - 12:00

kostek

    radical

  • Forumowicze
  • 2 255 Postów:

Graliście na PC czy konsolach? Sterowanie na padzie daje radę?


  • 0

#168 Schrodinger Napisany 29 marca 2020 - 12:07

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Daje radę, można atakować
  • 0

#169 Spuczan Napisany 29 marca 2020 - 15:26

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

Graliście na PC czy konsolach? Sterowanie na padzie daje radę?

Przerzucanie itemkow miedzy postaciami może być upierdliwe na konsolach. Czasem też ciężko trafić padem w przedmiot który chcemy podnieść spośród kupy itemkow. W dwójeczkę na 100% zagram na PC w jedynkę gram na PS4.

Ten post był edytowany przez Spuczan dnia: 29 marca 2020 - 15:46

  • 0

#170 burnstein Napisany 14 czerwca 2020 - 19:34

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 117 Postów:

 

A new DLC pack for Divinity: Original Sin 2 is out today for free and features new quests, loot, and enemies.

 


  • 3

#171 Tawotnica Napisany 09 stycznia 2024 - 06:50

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

N-n-n-necrobump!

 

Powoli chyba kończę, jakieś 73h na liczniku, właśnie dotarłem do Arx. 

 

Ekipka: 

- Lohse (z dziwnym buildem Hydro/Necro/Pyro :yao:)

- Sebille (Ranged/Huntsman/Polymorph)

- Fane (Aero/Geomancer)

- Customowa postać (Strength build z Necro do leczenia się)

 

Nameless Island mi się trochę dłużyło już, mid-game na Reaper's Coast dotychczas dał najwięcej radochy. Takie momenty jak czisowanie Mordusa ze skarpy (rozwaliłem go będąc w aktywnej walce tylko jedną postacią) albo teleportowanie na Bloodmoon Island tych kultystów z dookoła drzewa po jednym, żeby z wszystkimi na raz się nie ścierać będąc ze 2-3 levele niżej niż oni :good: 

 

W ogóle teleport i skille jak tactical retreat okazały się dla mnie pierwszym momentem "aha!" w grze i sporym gamechangerem w i po Fort Joy. Raz, że daje to poczucie "mogę się dostać w zakamarki w które chyba nie powinienem być w stanie zajrzeć" podczas eksploracji i dwa, taktyka na grupowanie przeciwników dookoła Warriora i stunowanie ich knock downem jest masakrycznie OP. 

 

Myślałem, że umiejętności korzystające z Source będą podobnie dużą zmianą w rozgrywce, ale szczególnie skilli zajmujących po 2 punkty Memory nie używam prawie wcale.  

 

Quest log w tej grze jest do dupy. Gram ze sporymi przerwami i w local co-opie z drugim graczem, co utrudniło mocno połapanie się w fabule i często powodowało reload przez zagadanie nie tą postacią co trzeba (np. bez umiejętności perswazji) albo brakowało mi przedmiotu do zakończenia questu (pozdro Ancient Tablet), bo ziomek zlootował i mi nie powiedzial/nie przekazał. Przydałaby się jakaś wspólna między wszystkimi bohaterami sakwa na itemy questowe. 

 

Poza tym trzeba trochę uważać na syndrom śmieciarza, bo ilość lootu zawraca głowę. Warrior momentami miał paręset przedmiotów, aż gra lagowała podczas sortowania. Dlatego też karygodny jest brak możliwości zapisywania sobie buildów. Już nawet nie mówię o statsach, które od czasu do czasu trzeba dopasować (że nikt nie pomyślał o tym, żeby teleport postawić bezpośrednio przy lustrze...) tylko o eq. Trzymam tylko ciuchy na stealth/thievery i jeden zestaw full necro, bo już pamiętam jak wyglądają, a mam pomysłów na pierdyliard innych zestawień, które z przyjemnością bym potestował w walkach, ale mi się nie chce zdejmować i zakładać armoru x4. 

 

Gdzie mimo takich drobnych niedogodności przez większość czasu bawię się kapitalnie i całkowicie rozumiem zachwyty nad Divinity. Jak tylko skończę (pewnie jakoś pod koniec lutego) będę się starał wjeżdżać od razu w Baldura.   


  • 1

#172 Tawotnica Napisany 25 lutego 2024 - 11:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Wróciłem po przerwie do gry, jestem w The Arx i już trochę chciałbym, żeby się skończyło, bo chyba zjebałem zabijając Linder Kemma za wcześnie. Przeszukiwałem katedrę i skonfrontowałem go z faktem, że jest pieprzonym zdrajcą, po czym mnie zaatakował... no to zginął, bo Lohse nie daje sobą pomiatać i teraz jestem w kropce.

Mam nadzieję, że mi to nie zablokowało progresu w niektórych questach, ale nigdzie nie mogę znaleźć Arhu (te automatony pod ogrodem mi zjadły z 1-2h progresu - pokonałem wszystkie trzy na raz tylko po to, żeby się od razu zrespiły. Gg, że nigdzie też nie było informacji, że wchodzą w stan "inactive" ZANIM ich życie spadnie do zera, pewnie jakoś <10% wywołuje ten stan), Doktorek mi po paru turach przejmuje Lohse i kończy walkę, a Dallis kij wie gdzie się schowała. Znalazłem przynajmniej królową wczoraj, może to sprawi, że coś mi się tu złoży do kupy.

 

Jeszcze raz wspomnę o tym, że quest log jest absolutnie chujowy. Informacje pojawiające się w trzech miejscach, nie po kolei to jakaś wyższa abstrakcja dla mnie. 

 

Nie pomagają też ciągłe bugi, sprawiające że zasięg czarów/teleportu jest niewidoczny. 

 

Mam nadzieję że to już ostatni akt. 


  • 1

#173 Spuczan Napisany 25 lutego 2024 - 19:36

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:

Quest log i zarządzanie ekwipunkiem to chyba największe wady wady które mają duży wpływ na gameplay. Sam godzinami nie zaglądałem w plecaka bo tak mnie to wku#wiało. Oczywiście na PC wszystko się ładnie samo układa :sir: i zmiany ciuszków aż tak nie bolą. 


  • 0

#174 Tawotnica Napisany 26 lutego 2024 - 23:47

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Robiłem respec przed ostatnią walką i taki bug się stał po grzebaniu w Polymorph: 

 

kON1dmP.jpeg

 

254 Att points :olo:  


  • 0

#175 Tawotnica Napisany 27 lutego 2024 - 23:12

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 111 Postów:

Koniec:

 

g5Ss4V4.jpeg

 

Endboss był godny, ale na kombo "Living on the Edge" + "Forced Exchange" nie ma mocnych. Jeszcze z możliwością korzystania z "Overpower" bez ograniczeń czułem się jakbym cheatował :olo: Ale trzeba było, bo już po paru turach cała plansza płonęła. Za dużo w pewnym momencie w grze szumu wizualnego, co trochę wysysało fun z niektórych starć, bo pole walki było bardzo nieczytelne.  

 

Mocne 8/10 ode mnie, a w co-opie 9/10. A teraz ściąga się BG3 :tak:  


  • 2



Inne z tagami: