Skocz do zawartości

Zdjęcie

Shenmue 1 & 2 HD

Sega PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
92 odpowiedzi na ten temat

#31 funditto Napisany 15 kwietnia 2018 - 13:15

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

No ja na przykład za remaster trylogii Mietroida na Słicza, dałbym sobie ogolić głowę. :P

Ryj. A druga sprawa że Mwtroid na ponadczasowy design i zawsze będzie wyglądał znośnie. Oby Nintendo robiło te remastery na Swicza, będę oral.

Metroid jest ponadczasowy (ok, z tym mogę się zgodzić), ale BotW za 10 lat nie będzie ? Design designem, ale jestem przekonany, że nadal będzie to bardzo grywalne pozycja i nie zestarzeje się tak mocno jak Shenmue (w które grałem 2 lata temu i było ciężko przez archaizmy)
  • 0

#32 SosaiKyo Napisany 15 kwietnia 2018 - 14:31

SosaiKyo

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 538 Postów:

Do wszystkiego można się przyzwyczaić.

Warto próbować, ponieważ jest masa świetnych retro gier do ogrania.

 


  • 0

#33 Nyjacz Napisany 16 kwietnia 2018 - 17:13

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:

No ja bym to szczerze sprawdził. Mam piękne wspomnienia z oryginałami, a grafiką się nie brzydzę, bo od lat gram w starocie. A sterowanie archaiczne nie będzie, bo twórcy zapowiedzieli jego odświeżenie. Więc musiałoby się okazać, że gameplay tej gry ssie na maksa, żeby mi się nie podobało.


  • 3

#34 cwany-lis Napisany 17 kwietnia 2018 - 20:46

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

Ależ będzie grane :banderas: w końcu jedynkę ogram :uff: SZTOS GOTY DEKADY 


  • 0

#35 nole Napisany 04 lipca 2018 - 23:28

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:

TO NIE BĘDZIE REMASTER. To tak na przyszłość, bo już widzę oczami wyobraźni, jak jakiś artysta co walił w pieluchy jak była premiera zagra teraz po raz pierwszy i będzie miał jakieś swoje "mądrości" do przekazania.

 


  • 2

#36 Nyjacz Napisany 05 lipca 2018 - 07:51

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:

An example of a game that has had its original graphics re-rendered at higher resolutions is Hitman HD Trilogy, which contains two games with high resolution graphics: Hitman 2: Silent Assassin and Hitman: Contracts. Both were originally released on PC, PlayStation 2, and Xbox.[14] The original resolution was 480p on Xbox. With the remaster, the games are displayed at 720p on Xbox 360.[14]

 

Według definicji i tego przykładu z Wiki, Shenmue jest remasterem, bo podbija rozdziałkę do współczesnych TV. Dlatego nie da się zaprzeczyć, iż taki DMC HD Collection na PS4 jest dobrym remasterem.


  • 0

#37 vagrant3 Napisany 05 lipca 2018 - 11:25

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Rozdzialka ma byc 1080p wiec srednio wspolczesna ;)
  • 0

#38 cwany-lis Napisany 05 lipca 2018 - 16:22

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

ale obraz będzie 4:3 czy na cały ekran?


  • 0

#39 vagrant3 Napisany 05 lipca 2018 - 16:23

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

ale obraz będzie 4:3 czy na cały ekran?


gameplay 16:9, cutscenki 4:3
  • 0

#40 ACZ Napisany 03 sierpnia 2018 - 20:56

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 157 Postów:

W Japonii będzie kolekcjonerka ze ścieżką dźwiękową na dwóch CD.

DjqCk63XcAIzRSZ.jpg


  • 0

#41 vagrant3 Napisany 20 sierpnia 2018 - 15:02

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

jutro niby premiera. czekam na info ze sklepu, ale mam nadzieje ze dadzą jutro zacząć sage na nowo na najlepszej konsoli świata


  • 0

#42 Otacon Napisany 20 sierpnia 2018 - 15:09

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
Na Xbox 360?
  • 1

#43 vagrant3 Napisany 20 sierpnia 2018 - 15:30

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

nie, na ps4 :)


  • 0

#44 cwany-lis Napisany 20 sierpnia 2018 - 15:35

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

o słodki jezusie, to już jutro :uff: kupię pewnie niebawem, aż mi w brzuchu miło łaskocze


  • 0

#45 vagrant3 Napisany 20 sierpnia 2018 - 15:56

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

najgorzej będzie przebrnąć przez jedynkę, chociaż pamiętam ze miałem pięknie obcykany ten port i skrzynki rozwoziłem jak pracownik miesiąca.


  • 0

#46 oranje Napisany 20 sierpnia 2018 - 16:34

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Ja mam doświadczenie na wózkach widłowych. Mogę grać 8)
  • 0

#47 cwany-lis Napisany 20 sierpnia 2018 - 16:58

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

w dwójce to się skrzynki nosiło ... przynajmniej do momentu znalezienia kasyna i obstawiania najwyższych zakładów za tysiaka - save/load, 10 minut i mieliśmy budżet na wszystkie figurki z automatów :uff:


  • 0

#48 vagrant3 Napisany 20 sierpnia 2018 - 17:08

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

noszenie skrzynek - pamiętam ze na początku dniówka ledwo starczała na opłacenie noclegowni :uff:

 

a później faktycznie hazard rozwiązywał problem i można było już kolesiowi w recepcji rzucać z pogardą dolary.

 

przeczytalem z ciekawości swój stary temacik o shenmue 2 (13 lat minęło), gurwa nawet nie pamiętam 20% z tego o czym tam pierrdole

http://nikogoforum.p...niać-remastera/


  • 1

#49 vagrant3 Napisany 22 sierpnia 2018 - 12:10

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

*
POPULARNY POST!

dobra ze dwie godzinki się pokręciłem wczoraj po miasteczku. rzucam w skrócie co i jak:

- grafa jest taka jak była na dc, ale da się spokojnie grać, jest płynniutko
- na animacjach jest co pooglądać i czego posłuchać, bo scenki są mocno filmowe - rok 86, zemsta i sztuki walki w tle

- ryo dość sztywno się porusza, więc w ciasnych pomieszczeniach jest niewygodnie, ale tego poprawić się nie dało
- loadingi są błyskawiczne
- zmienia się pogoda, pora dnia, więc także oświetlenie itd, ciągle robi to wrażenie a w swoich czasach było :banderas:
- sejwa można zrobić w dowolnym momencie (co chyba dopiero w s2 wprowadzili, a tak to trzeba było do pokoju ryo zasuwać)
- dźwięk jest słaby, słychać czasem jakieś traski, zakłócenia, ale ogólnie muzyka jest dobra, a w shenmue 2 jeszcze lepsza

- wreszcie japoński dubbing w europejskim s1, bo angielski to jedno z najgorszych gówien jakie słyszałem

- gra się zajebiście


  • 15

#50 Otacon Napisany 22 sierpnia 2018 - 21:11

Otacon

    krakowski cymesik

  • Forumowicze
  • 16 071 Postów:
19 lat minęło :-o
W końcu zagram w 2 :-)
  • 0

#51 Holden Napisany 22 sierpnia 2018 - 21:34

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:

noszenie skrzynek - pamiętam ze na początku dniówka ledwo starczała na opłacenie noclegowni :uff:
 
a później faktycznie hazard rozwiązywał problem i można było już kolesiowi w recepcji rzucać z pogardą dolary.
 
przeczytalem z ciekawości swój stary temacik o shenmue 2 (13 lat minęło), gurwa nawet nie pamiętam 20% z tego o czym tam pierrdole
http://nikogoforum.p...niać-remastera/

haha, po co edytowales w 2018 opa? znalazles nowa ciekawostke?
  • 0

#52 vagrant3 Napisany 23 sierpnia 2018 - 12:44

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

haha, po co edytowales w 2018 opa? znalazles nowa ciekawostke?


nazwę tematu zmieniłem. tą na tę nie chce mi się poprawiać.

wczoraj znów ze 2h pograłem i przypominam sobie kolejne rzeczy, ale dla niektórych to może coś nowego np to, że:
- npc kręcące się po 'mieście' (w s1 teren gry jest niewielki) to nie pachołki jak w przeciętnych sandboxach tylko maja coś więcej z postaci
- większość npc ma coś do powiedzenia i sa to różne rzeczy w zależności od postępów w fabule, bo ryo zagaduje o różne rzeczy
- jakoś tam się nazywają, gdzieś pracuja i mieszkają (można śledzić i nie znikają za rogiem tylko idą na zakupy po pracy, później do domu, zapalają światła itd)
- sporo npc zna ryo, bo mieszkają blisko, kojarzą jego rodzinę, bo chodzą razem do szkoły

- wszystko jest udźwiękowione, a pamiętam jakie zażenowanie poczułem przy okazji yakuzy 3 na ps3 - dialogi w prostokącikach jak w jrpg na psxa
- ta gra ma 19 lat i nie mam pojęcia jak oni to zrobili (szczególnie że w s2 jest podobnie tylko na kilkukrotnie większą skale)

wczoraj w ogóle poszedłem na tę główną ulicę i zobaczyłem salon z grami oraz automaty gacha-gacha. całe 10k yenów zmarnowane - najpierw kilka sesyjek w hang-on, później space harrier (niezbyt lubie), rzutki, dwie wersje excite qte, a na koniec nakupowałem kuleczek z figurkami z virtua fightera i innych gier segi. 500 yenów dziennie od babci to za mało - ryo potrzebuje pracy :yao:


  • 8

#53 burnstein Napisany 23 sierpnia 2018 - 12:51

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 121 Postów:

Pamiętam, że w dwójce npc są już bardziej npcowi i jak zagadujesz na początku ludzi w porcie to ci odpowiadają tą samą formułką.


  • 0

#54 cwany-lis Napisany 23 sierpnia 2018 - 13:52

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

pamiętam jak coś mnie pokusiło i w dwójce zostałem naganiaczem "do ju łont traj laki hit?" - 20 minut tak sterczałem i byłem na minusie bo każdy npc wg. skyptu wygrywał


  • 1

#55 nole Napisany 23 sierpnia 2018 - 14:52

nole

    Mr ZURKON is here to KILL

  • Forumowicze
  • 6 729 Postów:

, a na koniec nakupowałem kuleczek z figurkami z virtua fightera i innych gier segi. 500 yenów dziennie od babci to za mało - ryo potrzebuje pracy :yao:

 

Pamiętam, że w jedynce obczaiłem taką trasę wózkiem w porcie żeby fabuły nie pchać do przodu i tak sobie przez wieeeele dni pracowałem coby właśnie mieć pieniondze na figurki!!1


  • 0

#56 ACZ Napisany 23 sierpnia 2018 - 14:58

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 157 Postów:

Po 20 reckach średnia na mecie 76%. Całkiem spoko, bo myślałem, że być może dużo gorzej będzie.


  • 0

#57 vagrant3 Napisany 23 sierpnia 2018 - 14:59

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

 

, a na koniec nakupowałem kuleczek z figurkami z virtua fightera i innych gier segi. 500 yenów dziennie od babci to za mało - ryo potrzebuje pracy :yao:

 
Pamiętam, że w jedynce obczaiłem taką trasę wózkiem w porcie żeby fabuły nie pchać do przodu i tak sobie przez wieeeele dni pracowałem coby właśnie mieć pieniondze na figurki!!1

 


skąd ja to znam. nie było wtedy co prawda acziwmentów w grach, ale ja głupi sobie zawsze coś wymyślałem i wymyśliłem uzbieranie pełnej kolekcji figurek (dodatkowo także tych losowanych za jakies kupony w sklepach) :wat:


  • 0

#58 cwany-lis Napisany 23 sierpnia 2018 - 21:49

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

a złotego ludka mieliście?


  • 0

#59 Kazuo Napisany 23 sierpnia 2018 - 21:59

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

, a na koniec nakupowałem kuleczek z figurkami z virtua fightera i innych gier segi. 500 yenów dziennie od babci to za mało - ryo potrzebuje pracy :yao:

 

Pamiętam, że w jedynce obczaiłem taką trasę wózkiem w porcie żeby fabuły nie pchać do przodu i tak sobie przez wieeeele dni pracowałem coby właśnie mieć pieniondze na figurki!!1

 

 

 

 

J7qn59H.jpg


  • 0

#60 vagrant3 Napisany 24 sierpnia 2018 - 07:58

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

a złotego ludka mieliście?

No pewnie
  • 0



Inne z tagami: