Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fallout 3

Bethesda PS3 X360 PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
1449 odpowiedzi na ten temat

#1 xell Napisany 05 czerwca 2007 - 21:09

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:
Gdzieś tam po sieci błąka się teaser (nie widziałem jeszcze), a tymczasem GameInformer chwali się swoją nową okładką:
01gami_171_cov_lres.jpg
I dodaje coś takiego:

With the trailer arriving today, we felt it would be rather fitting to announce our July cover. We're blowing the lid off of one of the most anticipated returns of a franchise - Fallout 3. We bring you inside Bethesda and give you the first details about this post-apocalyptic open-ended RPG that's hitting the PC, PS3 and Xbox 360 in 2008.

Czyli te dwa mocniejsze next-geny też dostaną tę grę. Dyskusję czas zacząć (choć wiem, że toczy się gdzieś tam w kąciku RPG :P).

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 20 marca 2018 - 13:33

  • 0

#2 Godot Napisany 05 czerwca 2007 - 21:14

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
powiem szczerze: nigdy nie lubilem tej gry - draznila mnie :) wolalem klimaty baldursow czy arcanum, ale trojeczke chetnie sprawdze :)
  • 0

#3 Nexus Napisany 05 czerwca 2007 - 21:15

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Dałem hasło na GG "Trailer Fallout 3". Zostałem w ciągu godziny zalany żądaniami linka...

W sumie króciutki filmik... zaledwie miażdży starym genialnym klimatem, wyciska łzy muzyką i wymierza potężnego kopniaka w banie z rozbiegu tym ostatnim "War war never changes"...

Poza tym nic takiego... :lol:
http://www.gametrail...er.php?id=70733
  • 0

#4 Grz3chu Napisany 05 czerwca 2007 - 21:22

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:
czy gra nadal będzie turowym RPGiem w rzucie izometrycznym ? :niepewny:
pewnie nie wiadomo, ale jak obstawiacie ? Bethesda aż tak będzie chciała zmienić tą serię i wydać ją w FPP lub TPP ?
  • 0

#5 MaxVarEmreis Napisany 05 czerwca 2007 - 21:23

MaxVarEmreis

    Cochliomyia hominivorax

  • Forumowicze
  • 9 974 Postów:

Poza tym nic takiego... :lol:
http://www.gametrail...er.php?id=70733

Poza tym chodzi na silniku gry :)
  • 0

#6 nicun Napisany 05 czerwca 2007 - 21:27

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

czy gra nadal będzie turowym RPGiem w rzucie izometrycznym ? :niepewny:
pewnie nie wiadomo, ale jak obstawiacie ? Bethesda aż tak będzie chciała zmienić tą serię i wydać ją w FPP lub TPP ?

Mam nadzieję, że będzię to turówka TPP, ale obstawiam że będzie możliwość wyboru TPP/FPP turowa/w czasie rzeczywistym.
  • 0

#7 logan Napisany 05 czerwca 2007 - 21:27

logan

  • Forumowicze
  • 2 354 Postów:
tak sie zastanawiam, jesli nie gralem w poprzednie czesci to raczej nie ma sensu grac w 3? :hmmm: Pewno tak. Troche szkoda bo trailer jest swietny, az nabralem ochoty zeby w to zagrac :)

W sumie króciutki filmik... zaledwie miażdży starym genialnym klimatem, wyciska łzy muzyką i wymierza potężnego kopniaka w banie z rozbiegu tym ostatnim "War war never changes"...


W MGS4 sie zmieni :ninja:
  • 0

#8 Grz3chu Napisany 05 czerwca 2007 - 21:45

Grz3chu

    Rise and shine, Mr Freeman, rise and … shine.

  • Forumowicze
  • 2 849 Postów:

tak sie zastanawiam, jesli nie gralem w poprzednie czesci to raczej nie ma sensu grac w 3? :hmmm: Pewno tak. Troche szkoda bo trailer jest swietny, az nabralem ochoty zeby w to zagrac :)

też miałem ochotę na poprzednie części, ale jak już je zainstalowałem to :bue: do kosza z tym. Czas dał się jej we znaki!
  • 0

#9 nicun Napisany 05 czerwca 2007 - 21:47

nicun

    Nostalgia to rak duszy

  • Forumowicze
  • 4 640 Postów:

Czas dał się jej we znaki!

Tylko w grafice ...i to niewiele...
  • 0

#10 Nexus Napisany 05 czerwca 2007 - 22:08

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:

Czas dał się jej we znaki!

:blah: :blah: :blah: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: :sciana: Wszystkie... Fallouty... nadal... są.... przepiękne... :sciana: :sciana: :sciana:
OK, dałem upust...
  • 0

#11 xell Napisany 05 czerwca 2007 - 23:02

xell

    Odziany w bursztyn

  • Forumowicze
  • 21 227 Postów:

Wszystkie... Fallouty... nadal... są.... przepiękne...

Ja bym powiedział, że te gry zawsze były brzydkie (i takie miały być - to miała być wędrówka po smętnym świecie). Z okazji zapowiedzi gry chyba zamawiam na allegro jedynkę i dwójkę (z głupoty sprzedałem za grosze parę lat temu), oczywiście po angielsku, tak dla odświeżenia świata.
  • 0

#12 Zeus-Nelson Napisany 06 czerwca 2007 - 08:40

Zeus-Nelson

    Viking

  • Moderatorzy
  • 5 614 Postów:
Zapowiada się mocny tytuł...Żeby tylko autorzy niezmieniali mechanizmów gry (to chyba jeden z nielicznych tytułów w których ujrzałbym chętnie turowe walki :ninja: )

Póki co czekam na więcej informacji do autorów, a wiadomość że F3 ukaże się również na next-genach bardzo mnie ucieszyła :wink:

Sądząc po trailerze i artworkach tym razem gra będzie bardziej rozgrywać się w wielkich zrujnowanych mistach, niż na bezdrożach jak w poprzednich częściach :hmmm: poza tym patrząc na znane miejscówki na artworkach możliwe iż tym razem działać będziemy na wschodznim wybrzeżu :ninjadance:
  • 0

#13 Gość__* Napisany 06 czerwca 2007 - 09:16

Gość__*
  • Goście
IMO zostanie turowość, ale z pewnymi ułatwieniami - np bedzie osobny licznik na chodzenie i na działania(w oryginale były razem) by troche bardziej rozgrywka przypominała FFXII (była bardziej żwawa mówiac rubasznie).

Biorą sie za FALLOUT'a, StarCraft'a... a kiedy przyjdzie czas na Icewind Dale, Baldurs Gate czy planeskape Tournament ? Albo DIABLO !!??(aha no tak Diablo 3 na PS3 wychodzi :) ).
  • 0

#14 fingus Napisany 06 czerwca 2007 - 10:21

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

planeskape Tournament

Miej litość. Planescape Torment. :ftopa:

A Fallout wyglądał ładnie i nadal wygląda ładnie. :ninjadance: Grafika jest może oszczędna, ale estetyczna i czytelna. Świetnie spełnia swoje zadanie. No i zostawia pole wyobraźni, co we współczesnych grach raczej już nie występuje. :ninjadance:

Teaser nowego Fallouta napełnia mnie raczej optymizmem. Zachowano klimat poprzednich części, są wszystkie niezbędne elementy, jest świetna muzyka, jest odjazd kamery, jest plakat z Pipboyem, jest "war never changes" - wszystko to każe sądzić, że Bethesda wie co robi i będzie sie trzymać dróg wyznaczonych przez poprzedniczki. Ale mam też obawy. To miasto wygląda na podejrzanie zrujnowane. Jeśli ktoś przeżył, to przynajmniej jego część powinna być uprzątnięta i powinni tam gnieździć się ocalali ludzie. Nie chcę powtórki z Gearsów i przedzierania się przez opuszczone ruiny. To nie jest Fallout. Chcę żywego, żyjącego świata. Przydałoby się też nieco pustkowi. :ninjadance:

Nie rozumiem za to tego przywiązania do turowości. Podobnie jest na forum Bethesdy. Bodaj większość tamtejszych postów i tematów dotyczy perspektywy i turowości. Ludzie, czy to było najważniejsze w Falloutach? Gdybym miał wymienić 10 najważniejszych elementów Fallouta, to ręczę, że nie wpisałbym tam turowości ani rzutu izometrycznego. System SPECIAL też nie był taki dobry. Upierdliwie levelowy. Choć Perki były fajne - te stanowią wizytówkę Fallouta i powinny w tej czy innej formie zostać. Ale turowość wcale nie jest taka fantastyczna. Nie zamierzam po niej płakać. Nie chcę też żadnego rzutu izometrycznego, TPP będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.
  • 0

#15 Orange Napisany 06 czerwca 2007 - 21:21

Orange

    Sub-Zero

  • Forumowicze
  • 590 Postów:

Poza tym chodzi na silniku gry :)

Choć nie real time.

wymierza potężnego kopniaka w banie z rozbiegu tym ostatnim "War war never changes"...

Ach, Ron Perlman, czyli kwintesencja klimatu Fallouta :)
Do tego wspaniała muzyka (jakby kogoś interesowało to The Ink Spots "I Don't Want to Set the World On Fire") i radio lampowe :)
Są zarzuty że Bethesda nie potrafi zrobić post nuklearnego rpg, pociągnąć spuściznę świata Fallouta - że zrobią "Obliviona z bronią palną". Ale po teaserze zaczynam wierzyć że tak nie będzie. Na pewno odczucia z gry będą inne niż poprzednich części, ale legendy mają to do siebie że są z zasady niedoścignione, bo sami nadajemy im w głowie status króla, wrażenie świeżości zostaje, niezatarte.

Poza tym - fingus dobrze pisze, w pełni się z Nim zgadzam. Polać mu!
  • 0

#16 Nexus Napisany 06 czerwca 2007 - 23:08

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:

Na pewno odczucia z gry będą inne niż poprzednich części, ale legendy mają to do siebie że są z zasady niedoścignione, bo sami nadajemy im w głowie status króla, wrażenie świeżości zostaje, niezatarte.

I to ZAWSZE musimy wbijać sobie do głowy kiedy zapodajemy jakieś oldschoolowe tytuły po latach, albo odpalamy remake'y gier bądź kontynuacje legendarnych gier, które nam towarzyszyły kiedyś tam... Pomniejszmy w ten sposób efekt pewnych nieuniknionych rozczarowań...
Co do kontynuacji - po namyśle stwierdzam że ani turowość ani to ścisłe levelowanie ani nawet perki nie przesądzały o wyjątkowości Fallouta. Oczywiście te elementy stanowiły istotne części składowe tej legendy i z nimi będziemy kojarzyć PC-towe źródło tejże legendy.
To co przesądzało o tym że tak wielu graczy wciąż wielbi tą serię to dekadencki KLIMAT, masa odnośników do pop-kultury (filmów, gier, literatury itp), muzyka, no i to dziwaczne jedyne w swoim rodzaju pomieszanie apokaliptycznych wizji z latami 50/60 dwudziestego wieku.
Sam nie wiem dlaczego tak jest ale jestem dziwnie spokojny o trzecią część Fallouta... może to dlatego że ten filmik tak świetnie oddaje klimat F1 i F2... może to radośc że w końcu po tylu latach jedna z najlepszych gier w historii po wielu kłopotach powraca...
No, i oczywiście ten głos Perlmana i kultowy tekst na zakończenie... yeah, baby.... :-)
  • 0

#17 Gość__* Napisany 07 czerwca 2007 - 10:51

Gość__*
  • Goście

wolalem klimaty baldursow

Szacun Greg :). Ale Fallout też był naprawdę spoko :)
  • 0

#18 piterekd Napisany 07 czerwca 2007 - 14:14

piterekd

    Dabrowsky

  • Forumowicze
  • 17 265 Postów:

tak sie zastanawiam, jesli nie gralem w poprzednie czesci to raczej nie ma sensu grac w 3?

Z tego co do tej pory przeczytałem tu i ówdzie Fallout3 ma być otwarty dla osób które wcześniej nie miały styczności z tą serią. Dlatego odpowiedź brzmi: na 100% powinieneś zagrać!! :tak:
  • 0

#19 Gość__* Napisany 07 czerwca 2007 - 19:20

Gość__*
  • Goście
Widzialem trailer, grafika zasysa IMO. Fallouty ogolnie uwazam za nudna beznadzieje i nie, nie flameuje, wyrazam swoja opinie.
  • 0

#20 Bruce Napisany 07 czerwca 2007 - 20:51

Bruce

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 657 Postów:

Widzialem trailer, grafika zasysa IMO. Fallouty ogolnie uwazam za nudna beznadzieje i nie, nie flameuje, wyrazam swoja opinie.


Dlaczego wchodząc do tego tematu i widząc, że autorem ostatniego posta jest Macross wiedziałem, że stanę się świadkiem wypowiedzi marnie prowokacyjnej?
A teraz może swoją opinię autor uzasadni, bo za takie dwuzdaniowe komentarze podziękujemy. Nie podobały Ci się poprzednie części to wyjaśnij dlaczego, a jeśli nie chcesz to w takich tematach nie pisz :/
A od razu podpowiem, że tutaj dyskutujemy o trzeciej części, o poprzednich jest temat w RPGamer, aby nie było że namawiam do odchodzenia od właściwego toru dyskusji...
  • 0

#21 fingus Napisany 07 czerwca 2007 - 22:10

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:
Faktycznie, niektórych Fallouty mogą zanudzić. Gra wymaga włożenia pewnego wysiłku w zrozumienie treści, zagłębienia się w świat, czytania dialogów i opisów, zaangażowania. Ktoś nastawiony na szybką, prostą rozrywkę zawiedzie się. Poza tym to gra ze świata pecetów, opinie podobne do tej Macrossa na konsolowym forum to nie rzadkość - jakieś stare kompleksy i zapiekłe nienawistki wychodzą na wierzch. :hejka:
  • 0

#22 Gość__* Napisany 08 czerwca 2007 - 00:15

Gość__*
  • Goście

Dlaczego wchodząc do tego tematu i widząc, że autorem ostatniego posta jest Macross wiedziałem, że stanę się świadkiem wypowiedzi marnie prowokacyjnej?


Nie marna prowokacja, wlasna opinia dude.

A teraz może swoją opinię autor uzasadni, bo za takie dwuzdaniowe komentarze podziękujemy.


Co po tak krotkim trailerze moge powiedziec, grafa IMO ssie, i w zalozeniach i graficznie duzo bardziej podoba mi sie Bioshock.

Poza tym to gra ze świata pecetów, opinie podobne do tej Macrossa na konsolowym forum to nie rzadkość - jakieś stare kompleksy i zapiekłe nienawistki wychodzą na wierzch. :hejka:


Zadne kompleksy, po prostu nie trawie tego tytułu :hejka:
  • 0

#23 Godot Napisany 08 czerwca 2007 - 00:35

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
fingus ogolnie ma problemy ze zrozumieniem, ze ktos moze miec inne zdanie i gust niz on sam

ja rowniez fallouta nie polubilem na piecu chociaz sie staralem... o wiele bardziej przemowil go mnie baldur`s gate
  • 0

#24 fingus Napisany 08 czerwca 2007 - 09:38

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

fingus ogolnie ma problemy ze zrozumieniem, ze ktos moze miec inne zdanie i gust niz on sam

Jak to "nie rozumiem"? Przecież piszę, że rozumiem. To specyficzna gra, specyficzny świat, nie każdemu musi się podobać. To właśnie napisałem, ale widzę, że to ty masz kłopot ze zrozumieniem tego, co piszę. :hmmm:
A wypowiedź Macrossa to oczywiste trollowanie. Wyskakiwanie nie z gruchy, ni z pietruchy ze swoją skrajnie prowokacyjną i zupełnie niczym nieuzasadnioną opinią, która tak naprawdę nie obchodzi nikogo odwiedzającego ten temat. Bo jakąż to wiedzę niosą te słowa? Że jest ktoś, kogo nie bawi Fallout? Aż tak by nazwać go beznadzieją? I co teraz? Co ma zrobić z tym ktoś z czytających? Zmartwić się? Ucieszyć? Zastanowić na tym czy tamtym aspektem gry? Czy prowokuje to jakąkolwiek inną dyskusję niż "a właśnie, że mnie się podoba!"? Ha! Równie dobrze mógłbym wleźć do dowolnego tematu poświęconego jakiemukolwiek mordobiciu i zawołać "nie lubię tej gry!" No i co teraz? Czy ktokolwiek z czytających zamyśli się i odpowie: "no, faktycznie, że też wcześniej nie dostrzegałem, jak głupiej i prymitywnej gry byłem miłośnikiem, dzięki o wielki, za otwarcie oczu, twoje słowa są jak światło dla ślepca, teraz nie będę już podążał w ciemności." :hejka: A więc ja odarłem słowa Macrossa z głupiego trollowania i jawnej prowokacji, zamieniłem je na składną, sensowną wypowiedź, z należytym uzasadnieniem, z którą teraz można polemizować, która jest jakimś punktem wyjścia dla dyskusji. Oczywiście, o ile nie zjawi się drugi troll i nie zakrzyknie: "masz problemy ze zrozumieniem!" :hejka:
  • 0

#25 Nexus Napisany 08 czerwca 2007 - 09:54

Nexus

    Tears In Rain

  • Forumowicze
  • 6 959 Postów:
Co mi tam wymiana poglądów z osobami które daną grę lubią podobnie jak ja, wymieniają się opiniami, WIEDZĄ wiele na temat tej gry, informują o nowinkach, dają linki...
Też jedyne co oczekuję od każdego wątku o konkretnej ulubionej grze to teksty "E, mnie tam się nie podobało, nudne". To bardzo podnosi poziom dyskusji i wprowadza ten ożywczy intelektualny ferment...
  • 0

#26 Godot Napisany 08 czerwca 2007 - 09:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
Macross nienapisal ze fallouty sa nudne i beznadziejne tylko UWAZA je za nudne i beznadziejne czyli jego wypowiedz nie byla absolutem tylko jego opinia, to ty wyjechales z jakimis kompleksami
faktycznie, Macross moglby bardziej uzasadnic swoja wypowiedz ale ty rowniez zamiast wyjezdzac z haselkami o kompleksach czy sugerowania ciasnoty umyslowej Macrossa moglbys go zwyczajnie o to poprosic
  • 0

#27 fingus Napisany 08 czerwca 2007 - 10:37

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

jego wypowiedz nie byla absolutem tylko jego opinia, to ty wyjechales z jakimis kompleksami

Kompleksy też nie są absolutem, tylko jego opinią. A pojawiają się zdumiewająco często, gdy konsolowcy mówią o grach pecetowych. Zwłaszcza dobrych grach pecetowych. :hejka: Ale jeśli się mylę, to przepraszam.

zamiast wyjezdzac z haselkami o kompleksach czy sugerowania ciasnoty umyslowej Macrossa

Jakiej ciasnoty? Nic takiego nie sugerowałem. :hmmm: Mówiłem, że gra nie jest zbyt przystępna, co faktycznie może odstraszać. W Baldura nawet bez specjalnego zaangażowania można grać jak w hack&slash i prawdopodobnie nieźle się bawić. W Falloucie coś takiego nie przejdzie - jeśli ktoś nie włoży wysiłku w historię, zanudzi się na śmierć. Ale może chodziło o coś innego? Może komuś nie odpowiada postapokaliptyczny klimat? Albo denerwuje go system turowy? Albo liczne bugi, czy głupota AI? Kto wie - skoro nic nie napisał, trudno mi się domyślać. A to, że ktoś nie chce się angażować czy wkładać wysiłku w granie nie oznacza ciasnoty umysłowej. Ja np. nie chcę się angażować i wkładać wysiłku w symulatory. Jeśli już gram w jakieś wyścigi, to wybieram maksymalnie zręcznościowe, gdzie wystarczy trzymać gaz do dechy i kręcić gałką. Ale czy z tego powodu nazwę Forzę beznadzieją? No bez przesady. Choć z pewnością nigdy jej nie kupię.

A poza tym: jeśli po swoim skrajnie trollowym poście doda się "IMO", nie czyni to nagle z niego wyważonej opinii. :lol:
  • 0

#28 Godot Napisany 08 czerwca 2007 - 10:57

Godot

    Everyone has a price!

  • Forumowicze
  • 23 619 Postów:
sadze ze sie mylisz
a co do drugiej sprawy napisales: Gra wymaga włożenia pewnego wysiłku w zrozumienie treści, zagłębienia się w świat, czytania dialogów i opisów, zaangażowania. Ktoś nastawiony na szybką, prostą rozrywkę zawiedzie się - chyba nie sadzisz ze odpalajac fallouta ktos sie nastawia na wyzynke i nie jest swiadom rzeczy o ktorych napisales? szanujmy sie
grac w baldura jak w hack&slasha? heh, powodzenia :D
  • 0

#29 fingus Napisany 08 czerwca 2007 - 11:09

fingus

    proud gaymer

  • Moderatorzy
  • 35 901 Postów:

Ktoś nastawiony na szybką, prostą rozrywkę zawiedzie się - chyba nie sadzisz ze odpalajac fallouta ktos sie nastawia na wyzynke i nie jest swiadom rzeczy o ktorych napisales?

No nie wiem, sądzę że ktoś mógłby właśnie traktować go jako taktyczną wyżynkę - setting i wybór broni mogą skłaniać do takiego podejścia. Tactics zresztą był właśnie taki. A czytając forum Bethesty sądzę, że wiele osób tak właśnie do Fallouta podchodziło! Zgroza! Świadczą o tym wszystkie głosy domagające się rzutu izometrycznego i trybu turowego - widać, że istotny dla nich był aspekt taktyczny, a nie erpegowy! Tymczasem Fallout, podobnie jak np. Torment po odarciu z otoczki fabularno-dialogowej nie oferuje zbyt wiele i może być odbierany jako nudny i beznadziejny. Inna sprawa, że w Falloucie dużo zależy od parametrów postaci. Inwestując zbyt mało w charyzmę czy inteligencję, będziemy mocno ograniczeni w naszych wyborach, stracimy dostęp do części questów i być może nawet nie będziemy wiedzieli, że coś nam umyka. Może to ten przypadek? Skąd mam to wiedzieć, skoro Macross napisał tylko "nudny i beznadziejny"? :hmmm:
  • 0

#30 Gość__* Napisany 08 czerwca 2007 - 12:40

Gość__*
  • Goście

Zwłaszcza dobrych grach pecetowych. :hejka: Ale jeśli się mylę, to przepraszam.


Twoim zdaniem dobrych, no i moze jeszcze kilku osob :razz:

A poza tym: jeśli po swoim skrajnie trollowym poście doda się "IMO", nie czyni to nagle z niego wyważonej opinii. :lol:


Alez czyni, cos sie podoba, albo nie.

Skąd mam to wiedzieć, skoro Macross napisał tylko "nudny i beznadziejny"? :hmmm:


Klimat niby fajny, ale calosc wlecze sie nie milosiernie, walki nudne. 1 i 2 sa stare wiec sama raza pikseloza i prostota, a 3 zapewne bedzie przehypowanym niewypalem a la Oblivion. Ogolnie postapokalipsa moze wygladac duzo fajniej, np atomowa zima.
  • 0



Inne z tagami: