Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pokemon Sword / Shield

Game Freak Nintendo Switch

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
298 odpowiedzi na ten temat

Ankieta: Pokemon Sword / Shield (10 użytkowników głosowało)

Którą edycję wybierzesz?

  1. Sword (9 głosów [90.00%])

    Procent głosów: 90.00%

  2. Shield (1 głosów [10.00%])

    Procent głosów: 10.00%

Którego startera wybierzesz?

  1. Grookey (3 głosów [30.00%])

    Procent głosów: 30.00%

  2. Scorbunny (3 głosów [30.00%])

    Procent głosów: 30.00%

  3. Sobble (4 głosów [40.00%])

    Procent głosów: 40.00%

Głosuj Goście nie mogą głosować

#181 Cudak Napisany 29 listopada 2019 - 22:03

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:

Skończyłem kilka dni temu. To mój pierwszy kontakt z pokami w 3D, ostatnie serie w jakie się zagrywałem to te DSowe, szczególnie Black & White 2 i strasznie się na Sword & Shield zawiodłem. Ogólnie, grało mi się przyjemnie, bo to jednak pokemony, złożyłem sobie koniec końców jedną z fajniejszych drużyn jakimi grałem, ale na każdym kroku w tej grze czuć totalną biedę. W pełni zgadzam się z większością negatywnych opinii w internetach. Sword & Shield wyglądają jakby GF zrobiło to na odpierdol/nie miało czasu/budżetu. :dunno:

 

To moja pierwsza gra na Switchu więc nie będę jej porównywał do innych dużych tytułów, ale ludki piszą, że GF mogło i powinno zrobić to lepiej pod względem grafiki czy animacji. 

 

Ale ogólnie może zacznę od plusów.

 

Jestem trzy generacje do tyłu, więc na raz dostałem zalew gigantycznej ilości nowych poków i się jarałem bo co chwila widziałem coś nowego i łapałem wszystko na swojej drodze. Super wczutka na początku. Nowa generacja też mi siadła. Poza starterami, które spokojnie uważam za najgorsze projekty w historii startowych stworków jest imo naprawdę solidnie. A takie poki jak Corvinight, Grapploct, galariańska Corsola z jej ewolucją, ewolucja galariańskiego Yanmaska, Eternatus, linia ewolucyjna Dreepy'ego, Falinks czy Morgrem ze swoimi ewolucjami to jak dla mnie topka, a za nimi sporo innych solidnych stworów. Więc miałem co łapać i czym się bawić. Legendarki uważałem za miałkie, ale po pograniu nimi też mi siadły, plus super podobało mi się ich potraktowanie w tej części. 

 

Podobały mi się postacie naszych rywali. Fajnie, że było ich aż tylu i każdy miał swój mniejszy lub większy wątek. Wyzwania w gymach też były spoko. No i moja ulubiona rzecz to właśnie potyczki z liderami na arenach. Pierwszy raz w tej serii czujesz to pierdolnięcie jakim powinien być finał ligi pokemon. Jeszcze ten super theme podczas finałowych pojedynków. Robiło wrażenie.

 

Teraz minusy.

 

Team Yell. Obrzydliwe to było. Teamy w seriach były lepsze i gorsze, ale to jest :clown:. Brakowało mi w tej grze antagonistów z krwi i kości, kogoś charakterystycznego. Lubiłem zawsze ten motyw wielkiego Teamu X, ich złego planu, odkrywania tego, zwiedzania ich hideoutów. Brak tego wszystkiego to dla mnie duży minus.

 

Wild Area. Po co? Znaczy ok, rozumiem zamysł, przez pierwsze 15 minut była to ciekawa sprawa, ale ogólnie to pustynia z zerowym kontentem. Jak już decydujesz się na chociaż skrawek otwartego świata to fajnie byłoby go wypełnić czymkolwiek. Questami pobocznymi, sekretami, czymkolwiek. A tutaj mamy tylko kilka pokemonów wędrujących sobie tak o. Słabiutko. :dunno:

 

Dynamax. Kontakt z X&Y i Sun&Moon miałem minimalny, ale mega ewolucje (szczególnie) i z-moves to były fpytkę patenty. Tutaj twój pokemon robi się po prostu czerwony i duży. Kilka z nich robi wrażenie, ale jako, że zdobycie dla siebie stworków które mogą Gigantymaksować, a nie tylko rosnąć wydaje się mega żmudne i niewarte zachodu to doświadczamy ich w sumie tylko w kilku pojedynkach po stronie przeciwnika. W dodatku tej mechaniki można używać tylko na arenach, co ma sens oczywiście, ale sprawia, że jest ona strasznie z dupy. 

 

Jeszcze pewnie trochę pogram, ale ogólnie post game też skończyłem i w sumie już nic mnie nie ciągnie dalej. Nie ma już legendarek to złapania, a o mitycznych pokach nie wspominając bo ich nie ma w ogóle. Najpewniej sprzedam szybciej niż później i zobaczę, może w pokemon GUN (xD) będzie coś co skłoni mnie do powrotu do tej generacji. 

 

6/10

 

 


Ten post był edytowany przez Cudak dnia: 29 listopada 2019 - 22:06

  • 5

#182 Tawotnica Napisany 29 listopada 2019 - 22:31

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:
Ja zaraz po skończeniu wątku Swordearda i Shieldberta olałem. Szczerze to LGPE było ciekawsze, bo próbowało coś nowego. Zobacz sobie jak lubisz pierwszą generację.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że tak jak piszesz cały czas się przyjemnje pyka. Ciągle nie rozumiem dlaczegonw GF się tak wzbraniają zrobić kolejne Black & White (imo najlepsza odsłona). Cały ten shitstorm odnośnie pokedexu mogliby ominąc, robiąc po prostu SAME NOWE poksy. Dajcie mi 151 zupełnie nowych stworów, a stare w ewentualnie w post game. Tak jak w BW właśnie.
  • 1

#183 Cudak Napisany 29 listopada 2019 - 22:37

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:

Mi zawartość Pokedexu ogólnie nie przeszkadzała, nie jestem jakimś hardkorem, że brak tego czy tamtego stworka mnie uwierał, choć kilku ulubieńców zabrakło. Wynika to też pewnie z tego, że jak pisałem, byłem sporo do tyłu i dla mnie odnośnie samych stworków to była maaaasa nowości. No i kurde, bądźmy poważni, Pokemony bez tria Charmander, Bulbasaur i Squirtle to nie Pokemony, a wrzucanie tylko jednego z nich to meh. ;)

 

LGPE na bank sprawdzę prędko, ale ogólnie już propsuję tę odsłonę za wprowadzenie łażących po mapce stworków. To dla mnie taki patent, że teraz bez tego nie wyobrażam sobie kolejnej części, kupił mnie momentalnie. Podobnie "exp share" wbudowany od początku i exp za złapanie poka. Żmudny grind i osobne levelowanie były dla mnie zawsze jednym z najsłabszych elementów serii.

 

 

 

 


  • 0

#184 Tawotnica Napisany 29 listopada 2019 - 22:46

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:
Nie ma Psyducka, co jest mega dużym minusem :P

Exp share powinno się dać wyłączyć. Choćby z tego prostego powodu, żeby trzymać jakiegoś slejwa do paraliżowania na niskim poziomie, aby połapać początkowe poksy, które się pomijało biegnąc przez fabułę w 25h.

Ale może to tylko ja, bo cały hajs wydałem na ciuchy i potem na ultraballe mnie nie było stać :yao: Nie hejtuję mocno pomysłu, ale w serii już była opcja włączania/wyłączania exp share więc na kij się tego pozbywać?
  • 0

#185 Hellmans Napisany 29 listopada 2019 - 22:54

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Ja już nie wierzę w Game Freak. Od trzeciej generacji trwa cofanie się serii w rozwoju i jakaś chora ruletka rozwiązań, gdzie dobre rozwiązania wylatują w kolejnej części na rzecz gorszych, a wiele stałych elementów serii cały czas zmienia zasady działania. Jak już coś zrobią dobrze, to spierdolą coś innego. Weźmy chociażby pozbycie się HMów zaśmiecających ataki Pokemonów w drużynie, czy wielorazowe TMy. No i pyk, w Sword/Shield nie ma już ani HMów, ani ich odpowiedników, ani kurwa żadnych blokad czy przeszkód do pokonania. Przywracanie Pokemansom ataków za darmo w Pokemon Center? Super, zabierzmy im w zamian wielorazowe TMy i zmuśmy do zdobywania jednorazowych na tych zjebanych wild areas. Widoczne poki w trawie w LGPE łącznie z shiny? A taki chuj w Sword/Shield nie widać shiny w trawie hehe ale im zrobiliśmy psikus. I tak w każdej kolejnej części - brak konsekwencji i jeden wielki burdel. Ja nie wymagam od nich odrestaurowywania 1000 pokemonów co część - niech, jak napisał Cudi, zrobią 150 Pokemonów, przemyślaną mapkę z jakimś minimalnym wyzwaniem i, serio, wolałem lore i brailowe zagadki w R/S, ukryte legendarki czy coś niż dwóch kolesi z fryzurami miecza i tarczy, co jest z wami kurwa nie tak GF. Niech mi jeszcze zrobią to Let's Go Gold/Silver i spierdalają na bambus.


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 29 listopada 2019 - 23:02

  • 1

#186 Tawotnica Napisany 29 listopada 2019 - 23:05

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:

Weźmy chociażby pozbycie się HMów zaśmiecających ataki pokemonów w drużynie czy wielorazowe TMy. No i pyk w Sword/Shield nie ma już ani HMów, ani ich odpowiedników, ani kurwa żadnych blokad czy przeszkód do pokonania


imo przywrócenie TMów nikogo, moze poza zjebami wkręcającymi się w multi. Ja zawsze tackle trzymam na starterze, żeby łapać i wszystkie itemy sprzedaję, bo kostiumy 18k kosztują.

To nie jest metroid, HMy były głupie od samego początku. Jeśli gra jest liniowa jak kreska to nie potrzebuje roadblocków.

SS ma świat trochę lepszy niż SM, ale co mnie niesamowocie denerwowało, że wszędzie kurwa pada grad. Anglia much, quick ball moim przyjacielem xD

Ten post był edytowany przez Tawotnica dnia: 29 listopada 2019 - 23:07

  • 0

#187 funditto Napisany 30 listopada 2019 - 01:44

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Ktoś z Was będzie kompletować dexa ? Ja mam 182 poki i 7 odznak i chętnie bym się z kimś powymieniał na gatunki ekskluzywne dla Shield
  • 0

#188 Hellmans Napisany 30 listopada 2019 - 10:10

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Ja mam 230 jakoś, w sumie większość ekskluzywnych mi wpadła z suprise trade, ale ze skamielinami zrypałem sprawę i zrobiłem dwa identyczne poksy bo nie załapałem jak to działa :fp:

 

edit: no i drogie GF, za brak global trade kutange w dupala.


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 30 listopada 2019 - 10:10

  • 0

#189 tomasz Napisany 30 listopada 2019 - 11:23

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 336 Postów:
Pokemony będą coraz gorsze, bo mimo regresu sprzedają się coraz lepiej. Więc jak pokemonowe zjeby chcą poprawy, to muszą zbojkotować serię, a nie płakać po internetach, ale wysupływać pokornie ciężki hajs na limitkę z obiema wersjami jeszcze najlepiej, które różnią się pięcioma pokemonami xD
  • 1

#190 Hellmans Napisany 30 listopada 2019 - 11:33

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Tych zjebów to pewnie jest ułamek

 

 

 


  • 0

#191 funditto Napisany 30 listopada 2019 - 13:17

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:

Ja mam 230 jakoś, w sumie większość ekskluzywnych mi wpadła z suprise trade, ale ze skamielinami zrypałem sprawę i zrobiłem dwa identyczne poksy bo nie załapałem jak to działa :fp:

edit: no i drogie GF, za brak global trade kutange w dupala.


W kwestii skamielin, jakaś podpowiedź, żebym podobnie nie zepsuł nic ?
  • 0

#192 lukaszSA Napisany 30 listopada 2019 - 14:25

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Najgorsze jest to, że mieli w X/Y najlepszy online a tutaj odjebali jakąś padakę :yao:

 

Fun fact: SS (no i Lets Go, ale to badziewie nikogo) to pierwsze Pokemony od Diamond/Pearl bez voice chata. Jednocześnie to są pierwsze Pokemony które wyszły na konsoli która NATYWNIE wspiera voice chata :srsly:


  • 0

#193 Hellmans Napisany 30 listopada 2019 - 17:25

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

 

Ja mam 230 jakoś, w sumie większość ekskluzywnych mi wpadła z suprise trade, ale ze skamielinami zrypałem sprawę i zrobiłem dwa identyczne poksy bo nie załapałem jak to działa :fp:

edit: no i drogie GF, za brak global trade kutange w dupala.


W kwestii skamielin, jakaś podpowiedź, żebym podobnie nie zepsuł nic ?

 

 

Po przejściu gry wróciłem do babki od skamielin (route 6) i ona chce dwa składniki żeby stworzyć Pokemansa. No i tak wymieszałem że dostałem dwa razy tego samego (chyba są łącznie 4 po 2 na grę).


  • 0

#194 lukaszSA Napisany 12 grudnia 2019 - 19:31

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Moja Kamcia została mistrzem.

 

Niestety są to najsłabsze części z głównej serii od czasu pierwszej generacji (Let's Go pomijam). Ewidentnie przydałby się jeszcze rok na dokończenie wszystkiego.

 

Dlaczego online jest gorszy niż w X/Y? Dlaczego Pokedex nie informuje o skompletowaniu linii ewolucyjnej? Gdzie zły team? Ja rozumiem, że walki z Gruntami w siedzibie tych złych były czasami męczące, ale zawsze lepiej jest zwiedzać podziemne labolatoria czy latające statki które zamrażają całe miasta niż wjeżdżać windą na szczyt wieży. Gdzie eventy z legendami? Kiedyś w przerwie od zbierania odznak szukaliśmy bogów, teraz idziemy od gymu do gymu. Wild Area? Fajny proof of concept - finalnym produktem bym tego nie nazwał.

 

No ale są też pozytywy. Nowe Pokemony są fajne. Gra wygląda uroczo (pomijając technikalia), brzmi uroczo. Pojedynki na stadionach mają zajebisty klimat i ciężko będzie je zastąpić czymś lepszym. Modele postaci są ładne, jest dużo sposób na customizację wyglądu. Poke Campy są słodziutkie. No i to kolejne Pokemony, więc czego by nie zjebali to i tak gra się w to fajnie. To jest przekleństwo i błogosławieństwo tej serii.

 

Daję 7/10 i liczę że przy remakach Diamond/Pearl będzie lepiej


  • 1

#195 Hellmans Napisany 12 grudnia 2019 - 23:49

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Podoba mi się, jak bardzo osoby które wprowadzają nas w świat gry i obdarowują Pokedexem, mają wyjebane na fakt że go skompletowaliśmy, za to nagrodę trzeba odebrać od psychopaty z Game Freak skitranego w hotelu.

 

9CGWH0F.jpgrclVyWt.jpg69lpA46.jpg9pub63m.jpg


  • 4

#196 Hellmans Napisany 14 grudnia 2019 - 23:41

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

P8gVq2X.jpgYmuVGKC.jpg

 

 

Ależ to będzie bydlak śmierdziel po ewolucji :bowdown: https://www.serebii....swsh/hydreigon/


  • 0

#197 Cudak Napisany 16 grudnia 2019 - 13:44

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:

Ja wczoraj kompletnie przypadkiem trafiłem swojego pierwszego w życiu shiny. Nie wiedziałem co się dzieje, ciekawe uczucie. :olo:

 

RuhcUnA.jpg

 

mT00IXu.jpg


  • 2

#198 Hellmans Napisany 16 grudnia 2019 - 14:28

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Śliczniutki  :please:


  • 0

#199 Aki Napisany 16 grudnia 2019 - 17:01

Aki

    Blanka

  • Forumowicze
  • 223 Postów:

@Hellmans  - podziwiam, ja nie mogę się przemóc by wyzbierać wszystkie Pokemony.

Ja mam jakieś 160 wpisów w Pokedexie i mam po prostu już dość, a jak pomyślę, że jest jeszcze masa poków, które mają 1-2% na wyskoczenie to chce mi się jeszcze mniej...

W sumie pierwsza edycja poków, którą mam, a gdzie nie zrobiłem regionalnego dexu.


  • 0

#200 Hellmans Napisany 16 grudnia 2019 - 20:00

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Nie było łatwo. Przy ewolucjach Inkay->Malamar, gdzie trzeba trzymać Switcha do góry nogami, miałem ten moment że popatrzyłem w ścianę i standardowe "co ja kurwa robię ze swoim życiem", ale jakoś się udało.


  • 0

#201 Hellmans Napisany 23 grudnia 2019 - 15:19

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:



Lel, dobrze że robię z jajek :uff:

 

edit: o, będzie shiny żyrandol

 

zTJfM6P.jpg


Ten post był edytowany przez Hellmans dnia: 23 grudnia 2019 - 18:37

  • 1

#202 Hellmans Napisany 27 grudnia 2019 - 22:30

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Shiny team gotowy, teraz tylko dopierdolić mięso!

 

gWJ6Fys.jpg4zFvuYO.jpg


  • 2

#203 Hellmans Napisany 28 grudnia 2019 - 23:22

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Ok czas to skończyć, bo dobijam do granicy full retardation. Może jednak ten Wiedźmin 3 na Switcha, skoro na tego crapa jednak znalazłem 160h :cf:

 

Glorious Shiny Team na pożegnanie:

 

:leo:

8goNlIP.jpg

 

 

:leo:  :leo: pGzU7Es.jpg

 

 

:leo:  :leo:  :leo: FZlelMX.jpg

 

 

:leo:  :leo:  :leo:  :leo: i4TiaVX.jpg

 

 

:please:  :please:  :please:  :please:  :please:

wwPCZFY.jpg

 

 

:please:  :please:  :please:  :please:  :please:  :please:

sXg7OKb.jpg


  • 5

#204 Hellmans Napisany 03 stycznia 2020 - 00:18

Hellmans

  • Forumowicze
  • 13 011 Postów:

Ok, pograłem jeszcze 20h :cf: bo ten battle tower nie dawał mi spokoju. Dopierdoliłem też shiny teamowi EV, IV bottle capami, zmieniłem natury mintami i teraz już jakąś inną giereczkę odpalam sto pro.

 

6jbbsjd.jpgueXcxRB.jpg


  • 4

#205 Cudak Napisany 10 stycznia 2020 - 17:17

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 974 Postów:

No i doczekaliśmy się, pierwszy raz zamiast trzeciej gry dostajemy DLC. W sumie nie jest to taka zła opcja za 30$, choć uj wie ile kontentu dostarczą poza nowymi pokemonami. I koniec końców jak o tym myślę, to chyba wolałbym dostać bardziej dopieszczone Sw/Sh na jesieni na wzór Black2/White2 niż tą samą grę która ogólnie była średniakiem tylko z nowymi dodatkami. 


  • 0

#206 Tawotnica Napisany 10 stycznia 2020 - 18:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 073 Postów:

jako, że to będzie post-game content to jest nadzieja, że się postarają o coś ciekawego. Samo to, że robią nowe rejony jest imo pozytywne, w najlepszym wypadku dostaniemy do tego fabułę na miarę Delta Episode z ORAS i mogę żyć z takim modelem "trzeciej wersji".  


  • 0

#207 funditto Napisany 10 stycznia 2020 - 23:07

funditto

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 320 Postów:
Ja na pewno kupię :) chętnie wrócę do tej gry i złapię kolejnych 200 poków przemierzając nowe wyspy
  • 0

#208 lukaszSA Napisany 15 stycznia 2020 - 16:25

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:


  • 0

#209 lukaszSA Napisany 12 lutego 2020 - 07:14

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Pokemon Home już w eShopie


  • 0

#210 lukaszSA Napisany 12 lutego 2020 - 21:18

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:
https://youtu.be/TZHRfgN9PL0
  • 0



Inne z tagami: