Skocz do zawartości

Zdjęcie

Star Wars: Jedi Fallen Order

Respawn EA PS4 XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
279 odpowiedzi na ten temat

#241 Rudolf Napisany 23 stycznia 2020 - 14:37

Rudolf

    Rumfer

  • Forumowicze
  • 5 733 Postów:

Najlepsze przed Tobą. zimowa planeta i połączenia to poziom Bloodborne. Potem bywa różnie, ale akurat ona to  :good:


  • 0

#242 Schrodinger Napisany 15 lutego 2020 - 12:22

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Skończyłem, rewelacja. Chce platynowac, jakieś dobre poradniki do znajdziek bo rozumiem ze wszystko trzeba odkryć? W sumie pracuje mi po kilka rzeczy na planetę bo ostro to czyściłem
  • 0

#243 Shinigami Napisany 15 lutego 2020 - 12:24

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Powerpyx się przydaje. Kazda znajdują w grze ma swój numer, więc sobie sprawdzisz czego ci brakuje. Z czymś tam się męczyłem trochę na koniec, znajdź w temacie mój post o platynowaniu najlepiej.
  • 0

#244 Kazuo Napisany 15 lutego 2020 - 12:43

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

 

 

Ja korzystałem z poradnika tego typka. Spoko komentuje, a jego filmiki obejmują wszystkie znajdźki poza nagraniami Cordavy, które masz poniżej

 

 

Generalnie collectibles w tej grze to katorga, za dużo tego wszystkiego. Jedyny plus, że mapa jest świetnie zrobiona i nawet jeżeli coś się przegapi to zawsze wiadomo gdzie. 


  • 0

#245 Cudak Napisany 15 lutego 2020 - 15:46

Cudak

    cześć

  • Forumowicze
  • 25 980 Postów:

No kolekcjonowanie jest męczące, ale fakt, gdyby nie mapa i tony przydatnych skrócików to bym jebnął platynkę w kąt. :uff:


  • 0

#246 Schrodinger Napisany 15 lutego 2020 - 16:03

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Wyczyściłem mapkę w Bogano bez filmików (sekrety, skrzynki) a widzę że w databank mi brakuje czegoś to nie wiem czy mi się chce to uzupełniac
  • 0

#247 Shinigami Napisany 15 lutego 2020 - 16:09

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Ok, wpadła w końcu wczoraj platyna. To tak:

 

Trzeba zebrać wszystko w grze. Choć, tak naprawdę, nie trzeba, ale trudno mi racjonalnie zrozumieć dlaczego niektóre rzeczy potrzebne do platyny nie są.

 

Mapa w tej grze jest zajebista i pomaga bardzo, bardzo. Fakt, że jest utrzymana w estetyce SW czyni ją cudownym hologramem, którym można obracać w 3D, by zobaczyć każdy zakamarek  :banderas: Do tego jest podzielona na obszary, więc widać gdzie i ile zebrało się skrzynek, sekretów i jaki jest poziom wyeksplorowania.

 

Skrzynki to najbardziej oczywista metryka, którą gra operuje - chodzi o wszystkie szkatułki, oprócz tych ze stimpackami.

 

Sekrety są już bardziej pokręcone, bo tutaj gra operuje na logice (bądź jej braku) u projektantów. Zaliczają się do nich echa, wyżej wymienione stimpacki oraz miejsca zwiększające HP/Moc.

 

Eksploracja to procent zwiedzenia mapy, ale przy okazji również zlicza echa oraz (prawdopodobnie?) skany wykonywane przez BD-1.

 

No, a po skończeniu wszystkich map na 100% i tak musiałem przelecieć się na kilka planet i wyszukać brakujące 10 dokumentów z ech oraz skanów + jedną roślinkę, które w żaden sposób nie były zaznaczone na mapie. Fajnie, co? Bez internetowego poradnika ani rusz. Na szczęście każdy z tych dokumentów miał swoją serie i numer, więc dało się to jakoś z pomocą innych odnaleźć.

 

Aha, po znalezieniu ośmiu dokumentów gra zaliczyła mi trofik za zebranie wszystkich nagrań, a po wyszukaniu i zasadzeniu roślinki postałem godzinę (ponieważ ona rośnie podczas nieprzerwanej rozrywki) w tle, oglądając Mandalorianina, i w końcu gra nagrodziła mnie platyną.

 

Z dwoma brakującymi dokumentami do 100% kompletu! Jeden zebrałem w imię zasad, a drugi dalej zbugowany.

 

Gdzie tu, kierwa, jest logika, to ja nie wiem.

 

56ed05ee7407b.jpg


  • 0

#248 Schrodinger Napisany 15 lutego 2020 - 16:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
No dobra, ale na Ilum mam w databanku na tej planecie wszystko komplet, wszystkie skrzynki, max procent i wszystkie sekrety. To znaczy że planeta wyczyszczona?

Wiem wiem youtube ale kurwa dostaje szału jak mam oglądać te filmiki że znajdzkami

Edit. O trofiki za 75 ech wpadł :olo:

Ten post był edytowany przez Schrodinger dnia: 15 lutego 2020 - 16:41

  • 0

#249 Shinigami Napisany 15 lutego 2020 - 16:44

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Nie wiem, jak widzisz na miałem na 100 planety a i tak musiałem tam wracać. Na razie najlepiej skoncentruj się na kolejnych światach.

Ten post był edytowany przez Shinigami dnia: 15 lutego 2020 - 16:44

  • 0

#250 Schrodinger Napisany 01 marca 2020 - 11:23

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Olewam, podchodziłem dwa razy, granie z YT to dla mnie mordega, jebać, tym bardziej że te mapki są zajebiste ale strasznie niewdzięczne do czyszczenia
  • 1

#251 Nyjacz Napisany 30 lipca 2020 - 19:15

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Zacząłem w końcu na trzecim z czterech poziomów trudności, bo ponoć ostatni ssie, więc nie chciałem się nadziać. Walka mieczem całkiem satysfakcjonująca, jak trafiłem na pierwszego opcjonalnego w grze bossa, a nie miałem apteczek, to trochę się męczyłem. Movement postaci rajcujący - jak po Niohu nie czuję betonu, to jest dobrze. Z tego, co widzę po pierwszej planecie, to gierka w stylu Tomba, czyli metroidvania 3D, ale z niezłym systemem walki zamiast osranego strzelania i te niby inspiracje Soulsami, więc myślę, że będzie się grało miło. Z minusów, które wyłapałem, to długie loadingi (masakra), fabuła dla dwunastolatków (ale nie w fajnym sensie produktu familijnego, tylko naiwny szjet) i rwanie klatek w trybie wydajności. Pewnie lepsze będzie stałe 30, o ile jest stałe, sprawdzę.


  • 0

#252 oranje Napisany 30 lipca 2020 - 20:12

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Niestety technicznie ta gra to kupa.
  • 0

#253 Stan Napisany 30 lipca 2020 - 20:19

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Na PC źle nie jest,jeden poważny bug przez całą grę, zam to z tego co czytałem konsole nie wyrabiają szczególnie ps. 


  • 0

#254 Nyjacz Napisany 14 sierpnia 2020 - 14:55

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:
Po splatynowaniu krotko: bardzo mi sie giereczka podobala, metroidvania done right, eksplor to ohgasm, klimat miejscowek mistyczny, walka na pewno lepsza niz w innych AAA. W sumie zajebisty collectathon :^^:

Braklo mi jakichs wiezowcow i ulic.
  • 1

#255 Woroq Napisany 27 stycznia 2022 - 10:06

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 778 Postów:
Czekając na Elden Ring, gram tylko w Overcooked.
Próbowałem jednak dwa razu podejść do JFO i dwa razy totalnie odbiłem się. Grałem po ~2 godziny, zatrzymałem się na pierwszej planecie po ucieczce ze złomowiska.
Moje zarzuty:
1. Nieprzemyślane, bezsensowne mechanizmy. Odradzanie przeciwników po medytacji, umacnianie mocy po zabójstwach, w tym zwierząt :fp: itp
2. Brak humoru i lekkości, gra trzyma wielkiego kija w dupie
3. Okropny główny bohater
4. System walki będący złą kopią Soulsow

Grać dalej? Będzie lepiej?
  • 0

#256 oranje Napisany 27 stycznia 2022 - 10:24

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
2. Brak humoru i lekkości, gra trzyma wielkiego kija w dupie
3. Okropny główny bohater

Grałem już jakiś czas temu, ale nie kojarzę, aby brakowało tutaj humoru. Co do bohatera to ludzie narzekają, ale mi przypadł do gustu.

Z systemem walki na starcie też miałem problemy, ale z czasem było lepiej. Z tym, że błędem u mnie było granie na hardzie.
  • 0

#257 Shinigami Napisany 27 stycznia 2022 - 10:27

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:
Grać dalej. Też narzekałem na bezsensowne zabijanie zwierząt, ale taka specyfuka serii, w star łorsach niczego żywego się nie szanuje.
  • 0

#258 Sylvan Wielki Napisany 27 stycznia 2022 - 10:47

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Czekając na Elden Ring, gram tylko w Overcooked.
Próbowałem jednak dwa razu podejść do JFO i dwa razy totalnie odbiłem się. Grałem po ~2 godziny, zatrzymałem się na pierwszej planecie po ucieczce ze złomowiska.
Moje zarzuty:
1. Nieprzemyślane, bezsensowne mechanizmy. Odradzanie przeciwników po medytacji, umacnianie mocy po zabójstwach, w tym zwierząt :fp: itp
2. Brak humoru i lekkości, gra trzyma wielkiego kija w dupie
3. Okropny główny bohater
4. System walki będący złą kopią Soulsow

Grać dalej? Będzie lepiej?

Podpowiem, że w Elden Ring będzie podobnie z przeciwnikami. :yes:

Mnie gra (bardzo) się podobała. Jasne, ma swoje wady. Słynny backtracing to dobry był w latach dziewięćdziesiątych, a nie w obecnych czasach. Cięcia mieczem świetlnym mają swoją magię, ale mocy już nie - szturmowców powinno dać się rozczłonkować. :pf:
Niemniej grało mi się dobrze. Im dalej tym lepiej, dodam.

Dobrze też znać animowane Clone Wars, które znacząco poprawiają odbiór tytułu (szczelnie w dalszych etapach gry).

Całość dobrze wygląda. Znakomicie brzmi, ma swój urok. Choć faktycznie czasami potrafi przynudzić.

Fwm2KeI.jpg

sEsN2NZ.jpg

bVo4fQn.jpg

Y4T0nCG.jpg

Takie sumienne 7/10, puszczające oczko w stronę 8/10 bym wystawił z czystym sumieniem.

 


Ten post był edytowany przez Sylvan Wielki dnia: 27 stycznia 2022 - 10:47

  • 0

#259 Woroq Napisany 27 stycznia 2022 - 10:49

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 778 Postów:
Sylwan. W grach From Software, respawn po odpoczynku przy ogniskach, jest uzasadniony fabularnie i spójne ze światem i lore.

W Star Wars, jest to mechanika z dupy

Ten post był edytowany przez Woroq dnia: 27 stycznia 2022 - 10:52

  • 1

#260 Shinigami Napisany 27 stycznia 2022 - 10:56

Shinigami

    Bezbłędny rycerz

  • Forumowicze
  • 38 382 Postów:

Idziesz spać, a Imperium podrzuca w miejsce zabitych kolejny oddział szturmowców ;)


  • 1

#261 Woroq Napisany 27 stycznia 2022 - 11:00

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 778 Postów:

Idziesz spać, a Imperium podrzuca w miejsce zabitych kolejny oddział szturmowców ;)

:lol2:
I te zwierzęta tak szybko się rozmnażają, przez pączkowanie ;)
  • 1

#262 Sylvan Wielki Napisany 27 stycznia 2022 - 11:06

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 615 Postów:

Musieli coś przedstawić graczom, by ci nie biegali po pustych planszach. Z DkS zdajesz sobie sprawę jak jest. W porządku, jest ta cała mistyczna otoczka epoki ognia, poświęcenia się Lorda Gwyna z jednoczesnym spopieleniem swoich przybocznych. Ogniska, ich znaczenie są wytłumaczone. Jest to jednak to urokliwe przedstawienie świata. Jestem przekonany, że ponad 3/4 grających (lekko) widząc Czarnego Rycerza wie tyle, że to mocny przeciwnik, a nie że to spalony żywcem biedak, który błąka się przez wieki w formie upiora, bo jego przełożony zrobił z niego grzankę w Piecu Pierwszego Płomienia.

Plus, to tylko gra wideo z taką, a nie inna mechaniką. Nie ma co dorabiać do tego ideologi i bawić się w logikę, bo wówczas Star Wars 4/10, no bo jak można arcy-mocarną Gwiazdę Śmierci zrobić z takim defektem. :D

Masz nieodpowiednie nastawienia do zabawowy Jedi Fallen Order. Będzie ci to niestety ciążyło przez całą przygodę - o ile skończysz.


  • 0

#263 Stan Napisany 27 stycznia 2022 - 15:18

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

JFO > gry FROM takie som fakty. :cf: 


  • 0

#264 Woroq Napisany 27 stycznia 2022 - 15:22

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 778 Postów:

JFO > gry FROM takie som fakty. :cf:


Zabolało :cry: ;)
  • 0

#265 Stan Napisany 27 stycznia 2022 - 15:52

Stan

    No.1

  • Forumowicze
  • 27 206 Postów:

Spoko, żarty. 

 

Ja nie przepadam za grami FROM, bo mnie nudzą tbh. Choć muszę przyznać za ani w Bloodborne ani w Sekiro nie grałem. 

 

Za to JFO mi siadło ładnie, bardzo przyjemnie się grało. Żadne to arcydzieło, ma wady, ale ciacha sie przyjemnie, plus jako zjebofan SW, uniwersum pomaga. 

 

 


  • 0

#266 Nyjacz Napisany 27 stycznia 2022 - 15:57

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 986 Postów:

Graj dalej, gierka ma fajne miejscówki, "zagadki", eksplor i walka później daje coraz bardziej radę. Jak Ci nie siądzie w następnych, powiedzmy, 2 lokacjach, to olej.


  • 1

#267 Woroq Napisany 27 stycznia 2022 - 16:01

Woroq

    The Ukulele Man

  • Reformatorzy
  • 5 778 Postów:
Kurczę, spróbuję. Dodatkowa motywacja jest EA Play za 14 zł na 3 miesiące ;)
  • 0

#268 xell Napisany 27 stycznia 2022 - 17:27

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 315 Postów:

Dla mnie akurat główna postać to jeden z nielicznych atutów tej gry, nie jest to kolejny Nathan Drake a ma własną osobowość. Gra jest zbyt rozwlekła i nijaka, jedynie końcówka z mocnym przytupem poprawia ostateczne wrażenie.


  • 0

#269 torq314 Napisany 27 stycznia 2022 - 17:28

torq314

    Buddhabrot

  • Forumowicze
  • 24 484 Postów:

To ja powiem coś kontrowersyjnego może ale pierwsza 1/3 gry była najlepsza, był efekt wow, detale na horyzoncie, tam na tej planecie - złomowisku. Potem jest gorzej, zaczyna wiać nudą, a miejscówki tracą rozmach. Końcówkę grałem z przymusu, żeby mieć odhaczone.

 

Do soulsów to nie ma startu. Broniłoby się gdyby mechanika była lepsza, ale tu jest znacznie mniej precyzyjnie.


  • 1

#270 Daddy Napisany 27 stycznia 2022 - 18:21

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Sylwan. W grach From Software, respawn po odpoczynku przy ogniskach, jest uzasadniony fabularnie i spójne ze światem i lore.

W Star Wars, jest to mechanika z dupy

W tym poście nie jest potrzebny ani jeden przecinek z tych trzech, które postawiłeś - ewentualnie zamiast pierwszej kropki mogłeś go dać. To raz :cf:

 

Dwa, że po raz pierwszy w życiu tak się w czymś chyba nie zgadzamy (z rzeczy, które o Tobie wiem) - ostatnio pisałem o tej grze, bo ją niedawno skończyłem. Mi bardzo siadła. Bohater naprawdę ciekawy, nie jakiś oryginalny, ale nie ma się czego czepiać. Gra też jest bardzo ładna. Mechanika akurat mi też jakoś wyjątkowo nie przypadła do gustu, ale w ogólnym rozrachunku bawiłem się przednio.


  • 0



Inne z tagami: