Skocz do zawartości

Zdjęcie

Gears 5

The Coalition Microsoft Studios XSX XONE PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
104 odpowiedzi na ten temat

#61 BeSOS Napisany 07 września 2019 - 18:20

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
A ja mam 1080p tv i co?
  • 0

#62 xell Napisany 07 września 2019 - 18:30

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

A ja mam 1080p tv i co?

To będziesz miał 60fps i supersampling. Robi różnicę.


  • 0

#63 Daddy Napisany 07 września 2019 - 19:11

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

A ja mam 1080p tv i co?


Tak grałem w Gears 4 - nie miałem jeszcze wtedy monitora 4k - i też mi robiło.
  • 0

#64 BeSOS Napisany 07 września 2019 - 22:51

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Poczytałem recki i jednak nie jest to gra dla której kupuje się konsole za 2k.
  • 0

#65 lukaszSA Napisany 08 września 2019 - 10:11

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Ale kupić dla niej gej pasa? :hmmm:


  • 0

#66 J3rzman Napisany 08 września 2019 - 11:29

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Poczytałem recki i jednak nie jest to gra dla której kupuje się konsole za 2k.

 

Tak można napisać o każdej grze. Nikt "normalny" nie kupi konsoli dla ŻADNEJ gry. :)


Ten post był edytowany przez J3rzman dnia: 08 września 2019 - 11:29

  • 0

#67 vagrant3 Napisany 08 września 2019 - 12:06

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
Lol jak zawsze to samo pierdolenie o kupnie konsoli.

A tymczasem gearsy 5 wymiataja. Strzelanie to zawsze w gow byla ekstraklasa, ale tym razem poziom jeszcze eksplodowal (az zal jak pomyśli sie niechcacy o uncharted). Grafa na xox zapiera dech, a do tego mnostwo świeżości w samej rozgrywce i większość pomysłów na duzy plus. Gearsy 4 az tak nie kosily i powiem szczerze nie nastawialem sie na fajna kampanie - sądziłem ze to bedzie tylko zapychacz do genialnego multi/hordy, w ktore będę pozniej gral kilkaset h...
  • 4

#68 Daddy Napisany 08 września 2019 - 13:50

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

Ale kupić dla niej gej pasa? :hmmm:

 

Chyba mam kod na 7 dni. Chcesz jak coś?


  • 0

#69 J3rzman Napisany 08 września 2019 - 13:53

J3rzman

    Rikimaru

  • Forumowicze
  • 506 Postów:

Lol jak zawsze to samo pierdolenie o kupnie konsoli.

A tymczasem gearsy 5 wymiataja. Strzelanie to zawsze w gow byla ekstraklasa, ale tym razem poziom jeszcze eksplodowal (az zal jak pomyśli sie niechcacy o uncharted). Grafa na xox zapiera dech, a do tego mnostwo świeżości w samej rozgrywce i większość pomysłów na duzy plus. Gearsy 4 az tak nie kosily i powiem szczerze nie nastawialem sie na fajna kampanie - sądziłem ze to bedzie tylko zapychacz do genialnego multi/hordy, w ktore będę pozniej gral kilkaset h...

I tu masz rację.
Co prawda ja nie jestem zbyt obiektywny bo przy wielkiej trojcy MS bawię się sumarycznie lepiej i dłużej ale kierunek w którym poszło Gears mi się bardzo podoba.
Jedyny minus to częste zwiechy u mnie przy zapisywaniu rozdziałów.

Ten post był edytowany przez J3rzman dnia: 08 września 2019 - 14:00

  • 0

#70 lukaszSA Napisany 08 września 2019 - 14:12

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

 

Ale kupić dla niej gej pasa? :hmmm:

 

Chyba mam kod na 7 dni. Chcesz jak coś?

 

 

Jak wrócę od Jackie Chanów to możemy porozmawiać :tak:


Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 08 września 2019 - 14:12

  • 0

#71 Daddy Napisany 08 września 2019 - 14:24

Daddy

    idiosyncratic idiot

  • Moderatorzy
  • 31 945 Postów:

 

 

Ale kupić dla niej gej pasa? :hmmm:

 

Chyba mam kod na 7 dni. Chcesz jak coś?

 

 

Jak wrócę od Jackie Chanów to możemy porozmawiać :tak:

 

 

Czyżbyś był w Chinach? Jak tak, to Z&Z.

 

Dostałem od znajomego kod z puszki Rockstara z Kanady, gdzie po "rozkodowaniu" dało mi jakieś fajny i dostęp do GP na 7 dni. Nie wiem ile jest ważny, ale pewnie chwilę będzie. Wysłałem Ci w PM. Jest szansa, że na Koksie i smolistym Oledzie przyprawi Cię to o zdrową erekcję.


Ten post był edytowany przez Daddy dnia: 08 września 2019 - 14:24

  • 0

#72 lukaszSA Napisany 08 września 2019 - 14:28

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Lecę za tydzień, więc teoretycznie mógłbym zacząć grać już teraz ale wolę to zrobić na spokojnie po powrocie.


  • 0

#73 krak2610 Napisany 08 września 2019 - 15:45

krak2610

    Master Chief

  • Forumowicze
  • 2 549 Postów:

Lecę za tydzień, więc teoretycznie mógłbym zacząć grać już teraz ale wolę to zrobić na spokojnie po powrocie.

Na wakacje czy do pracy?
  • 0

#74 gruby Napisany 08 września 2019 - 22:26

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Wow skończyłem akt 1 i zacząłem 2- muszę powiedzieć ze dawno tak dobrze się nie bawiłem w blockbusterowym stylu. Ostatnio chyba przy uncharted2. Gameplayowo g5 to majstersztyk shooterkow, a grafika, pacing, fabuła- wszystko póki co prezentuje mega wyjątkowy poziom. Coalition dało do pieca. Kampania jest przemiodna, aż przebieram nóżkami żeby sir dowiedzieć co tez zaraz się wydarzy.
  • 4

#75 lukaszSA Napisany 08 września 2019 - 22:32

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

 

Lecę za tydzień, więc teoretycznie mógłbym zacząć grać już teraz ale wolę to zrobić na spokojnie po powrocie.

Na wakacje czy do pracy?

 

 

Wakacje :yao:


  • 0

#76 gruby Napisany 11 września 2019 - 10:14

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem nowych Gearsow. Już 4 wyszła Coalition bardzo fajnie, ale 5 to zupełnie inny poziom, mam podobne odczucia jak między Uncharted i Uncharted 2. Graficznie to przepaść, nastrój i klimat są fantastyczne, chociaż fabuła wydaje się przewidywalna to setting i atmosfera są bez pudła.

Bardzo podoba mi się pacing. Nie grałem w nowego God of Wara, ale z tego co wiem Gearsy5 maja podobne założenia- trochę overworlda jako hub, podróżowanie na skiffie/łódce itd. Jak na to się nałoży fenomenalny gameplay to trudno odejść od pada. Rozgrywka w ogóle nie nuży, rzadko mam taką ochotę na robienie questow pobocznych jak tu. Miód.

To co mi się bardzo podoba to klimat horrorowy- drugi akt ma sporo creepy elementów, świetnie zrobionych i podbitych oprawa a/v. Do tego wszystko jest we właściwych proporcjach a gra coraz to zaskakuje nowymi atrakcjami albo zmianami w rozgrywce. Wiatr, grad, przeręble- fajnie i sporo się tu dzieje.

Nie można pewnie powiedzieć, że to specjalnie nowatorska gra, ale czuć tu dużo pasji. Coalition ma super wyczucie jak zrobić blockbustera popartego zajabistym gameplayem. Dla mnie na teraz 9,5/10. Jak tak będą wyglądać perełki z game passa to ja nie mam pytań.
  • 3

#77 Spuczan Napisany 11 września 2019 - 10:31

Spuczan

    Deity

  • Forumowicze
  • 13 040 Postów:
Ja dzisiaj zaczynam nowe Gearsy. A wy co? Dalej szachy i izometryczne rpg dla pryszczatych chłopców?
  • 0

#78 Pawlik Napisany 11 września 2019 - 11:13

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

dopiero dziś? phi. Od piątki gram jak pojebany, już 1 akt za mną :banderas: 

 

:ok: tak mało czasu, na granie :ok:


  • 0

#79 Kazuo Napisany 13 września 2019 - 20:08

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:


  • 0

#80 Sylvan Wielki Napisany 20 września 2019 - 10:27

Sylvan Wielki

    Demigod

  • Forumowicze
  • 8 616 Postów:

Ta różnorodność, nieprawdopodobne oświetlenie i to glorius 4k + 60 k/s. :xone: :uff:
Piękna, znakomita gra. 

giphy.gif

4EfVU9N.gif


 


  • 1

#81 xell Napisany 20 września 2019 - 17:35

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Moje luźne przemyślenia po ukończeniu gry:

1) akt 2 i 3 wypadły naprawdę fajnie, takie połączenie hubów z krótszymi i różnorodnymi misjami dało naprawdę fajny flow rozgrywce - jazda skifem po naładowanych akcją levelach daje czas na złapanie oddechu

2) akty 1 i 4 to tradycyjne Gyrosy, ale akt 1 wypada duuuuużo lepiej od czwartego - w tym ostatnim większość pojedynków była mało ciekawa, jakby go twórcy sklejali pośpiesznie na sam koniec

Spoiler

3) nie za bardzo mi sie podoba, że gra niejako zmusza do eksploracji wszystkich pobocznych ulepszeń, żeby ulepszyć Jacka - znacznie to spowalnia grę

4) na szczęście przynajmniej zbierajki znacząco wzbogacają grę fabularnie jeśli się je czyta

5) jeszcze nie widziałem giereczki, która tak traci na filmikach (lub gifach). Na Youtube G5 wygląda na jakąś wypraną z kolorów, mnóstwo drobnych detali znika z powodu kompresji, przedpremierowe zwiasuny nie imponowały mi za bardzo. Natomiast granie samemu to zupełnie inna bajka

 

Ogólnie grę bardzo polecam, kilka tygodni temu przeszedłem jedynkę i piątka jest od niej sporo lepsza.


  • 2

#82 gruby Napisany 20 września 2019 - 23:37

gruby

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 5 260 Postów:
Dla mnie 4 akt miał swój urok, czuć było ze to apogegeum walk. Wybór fabularny tez mi siadł, bo nie był taki prosty w sumie. Jak to pociągną w przyszłości to inna sprawa, chociaż podejrzewam ze wszystko uda się odkręcić ;)

Wszystkie akty miały dla mnie coś ciekawego, jakbym miał narzekać to początek aktu4 był słabujący, początek na tym lotnisku brzydki i nudny. Ale już baza wojskowa bardzo klimatyczna.
  • 0

#83 xell Napisany 21 września 2019 - 21:24

xell

    Flawless Cowboy

  • Forumowicze
  • 21 316 Postów:

Dla mnie 4 akt miał swój urok, czuć było ze to apogegeum walk. Wybór fabularny tez mi siadł, bo nie był taki prosty w sumie. Jak to pociągną w przyszłości to inna sprawa, chociaż podejrzewam ze wszystko uda się odkręcić ;)

Jakby to rozwiązali tak jak w Wolfensteinie (New Order/New Colossus), to byłoby kosmicznie, ale spodziewam się, że będzie jak w Mass Effectach, gdzie pierwszoplanowe postaci z poprzednich części schodziły bez uzasadnienia na czwarty plan (jak taki Wrex...).


  • 0

#84 lukaszSA Napisany 27 października 2019 - 18:43

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 952 Postów:

Gram sobie w pierwszy akt (jestem na trzecim rozdziale).

 

No, ładne to jest. HDR daje radę, oświetlenie ogólnie super (dlaczego nie ma latarki w broni?), ale rewolucją to to nie jest. Obawiam się, że po Red Dead Redemption 2 dopiero gry na PS5 zaczną robić wrażenie. No ale 60 klatek fajne.

 

A sama gra to tradycyjne gearsy. Nie wiem po chuj ten tutorial był jak tutaj w gameplayu w zasadzie nic od 13 lat się nie zmieniło.


  • 0

#85 BeSOS Napisany 09 lutego 2020 - 21:07

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Skończyłem.

Trochę nierówna ta gra.

Akt 1 to mocne 8. Graficznie chyba najmocniejsza część całej gry.
Akt 2 to 9.5. świetne levele, ciekawe story, fajni bossowie. Czuć pomysły!!! Genialny akt.
Akt 3 mimo że na schemacie aktu 2 jakoś mnie już nie porwał - słabszy design i jakąś taka sterylność i mniej pomysłowości w designie leveli - 8. Jakby inny zespół ten akt zrobił, weird.
Akt 4 - takie mocne 7 i ogólnie bliżej GoW 234 pod względem gameplayu - 80% strzelanie, 20 % parcia wprzód. Jakoś też mam wrażenie skończył się szybko i bez pomysłu, ewidentnie MŚ chciał przyspieszyć premierę.

Imo akty 2/3 pokazują że Gearsy potrzebują odświeżenia formuły i mam nadzieję że 6 będzie jeszcze bardziej otwarta, z większym naciskiem na eksplorację. Podobała mi się też 1 połowa gry ze względu na fabule która może nie odkrywcza ale intrygowała...mam wrażenie że fabuła się kończy w akcie 2 a w 3/4 autorzy zapomnieli o całej historii z początku gry...

Mimo to ino są to najlepsze Gearsy zaraz po jedynce i mocno czekam na 6. Niech tylko trzymają się bardziej tego co zrobili w aktach 1-3.
  • 1

#86 Schrodinger Napisany 09 lutego 2020 - 21:09

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Też zacząłem, zaskakująco dobra giereczka, fajne postaci i nawet mnie fabuła interesuje. No i wiadomo, 60 klatkuf na ultra master rejs pc power
  • 0

#87 BeSOS Napisany 09 lutego 2020 - 21:10

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Tak jak na koxie za 1400 zł więc RYJ!
  • 0

#88 Schrodinger Napisany 09 lutego 2020 - 21:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
Ale pici master rejs no, zlituj sie! W trakcie mogę czytać sobie pudełka
  • 0

#89 Pawlik Napisany 09 lutego 2020 - 23:02

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Spierdalaj na forum cda, o!

Jedyn wyjął mi to ust, dokładniej to samo myśle o tej grze.
  • 2

#90 BeSOS Napisany 10 lutego 2020 - 18:37

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Właśnie wyxxxerdalaj!

Ach Palwik.
  • 0



Inne z tagami: