Skocz do zawartości

Zdjęcie

SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry


 • Zaloguj się by odpowiedzieć
130 odpowiedzi na ten temat

#1 Ryo-San Napisany 16 marca 2004 - 13:14

Ryo-San

  Nightmare

 • Forumowicze
 • 957 Postów:
To już chyba tradycja. Na jakim forum sie nie zaloguje, to zawsze umieszczam ten temat. Poprostu na róznych forach są rózni ludzie. Zawsze znajdzie sie ktoś, kto czyta to pierwszy raz:)

Dla mnie to najlepsza gra w jaką przyszło mi grać w swojej dłuuugoletniej karierze gracza:). Dlatego postanowiłem wyjawić Wam secrety, których wielu z was może nie znac. Przeszedłem tą gre setki razy i oto kilka secretów które odkryłem oraz o których dowiedziałem sie z czeluści internetu:)
oto ów secrety:

1.Złe zakończenie
To w sumie dość popularny secret,ale zawsze secret wiec juz pisze.
Gdy musicie niepostrzeżenie wślizgnąć sie do magazynu nr.8 musice dawać sie łapać strażnikom, każde złapanie to jeden dzień w plecy, gdy będziecie dawać ciała aż do 15 kwiernia 1987 wtedy zobaczycie złe zakończenie.

2. dwie ukryte walki z Enoki i Nagashima
Obie walki są na dysku pierwszym. Najpierw musimy pójsć do Sakura Park przed 7 pm, musi to być dzień po naszych wyczynach w Heartbeats, oraz uwaga jest to bardzo ważne musi być słoneczny dzień, tak wiem że to dośc idiotyczne, ale musi to być słoneczny dzień, gdy to zrobimy to najpier zobaczymy scenke a potem będziemy musieli stoczyć walke. Gdy skonczymy juz walkę to scenka ta pojawi się w filmikach na Passport Disc'u oraz muzyczka z tej scenki zostanie dodana do muzyczek na Passport Disc'u. Drugą ukrytą walkę możemy odkryć tylko wtedy gdy uporamy się z pierwszą. Druga walka jest tak jak pisałem wcześniej także na dysku pierwszym, jest to mniej więcej w czasie jak Ine-sam daje Ci list oraz jak Charlie robi na Ciebie zasadzke w Sakuragaoka. Po 7 pm musimy pójść na scieżke koło Wakaba Apartments w Dobuita, to jest scieżka z Sakuragaoka blisko You Arcade, jeśli tak jak pisałem wcześniej będzisz tam po 7 pm zobaczysz gang Enoki'ego i pozostaje nam tylko sklepać im maski.

3.Przetłumaczenie chińskich scrooli z ciosami.
W grze możemy zdobyć 2 takie scroole, pierwszy nazywa się The Stab Armour i zdobędziemy go w Hazuki Basement, a drugi to Mysterious Scroll i jest ukryty za "Yin and Yang" scrollem w Hazuki Dojo. Ciosy są zapisane w języku chińskim i Ryo ich nie może odczytac, ale wystarczy zadzwonić do Master Chena i spotkać sie z Gui Zhangiem i on przetłumaczy nam scroole. Naprawde warto, ponieważ ciosy te są bardzo potężne. Jest jeszcze Poetry Scroll, jednak nie da sie go przetłumaczyć ponieważ jest zapisany w jakimś tajemniczym kodzie, który zna tylko twórca tego ciosu.

4.Pokonanie Chai w You Arcade
Chyba każdy z was podczas tej walki dał za wygraną, ponieważ myśleliście, że tak jest w scenariuszu. W sumie tak jest, ale możemy tą walke wygrać(dostaniemy za to mały bonusik)
Walka nie będzie prosta ale dla Hardcorowca to żaden problem.
Najpierw musimy nauczyć bardzo silnego ciosu CRAWL CYCLONE, który zdobędziemy w Bunkado Antiques shop. Teraz musimy podpakować level ciosu i przyporządkować go pod przycisk R. Gdy Chai zacznie atakować to my musimy tylko się bronić(w żadnym wypadku nie atakować go!) się przed jego atakami wciskając przycisk R. Musimy także zmieniać naszą pozycje, następnie gdy ataki Chaia osłabną, wtedy zaczynami go uderzać tylko low kickami oraz uzywamy wszelkiego rodzaju rzutów. Jednak drogą do sukcesu jest tak jak pisałem wcześniej wciskanie podczaj jego ataków przycisku R. Po pokonaniu Chaia będziemy mogli grać na automatach za darmo, oraz możemy pójśc do Asia Travel Co po wskazówki a nastawienie Ryo po wygranej z Chaiem ulegnie całkowitej zmianie:)

5.Prawdziwa pogoda w Yokosuce z roku 1986/1987
Jak wiemy miasteczko to istnieje naprawde i możemy zobaczyć jaka w tamtych latach była tam pogoda.(pogoda ta będzie normalnie podczas gry), aby odblokować tą opcje musimy najpierw przejśc gre, gdy to zrobimy w opcjach pojawią sie dwie nowe rzeczy do wyboru:"actual weather
in Yokosuka in 1986/87 as researched by AM2" czyli prawdziwa pogoda z Yokosuki z tamtych lat oraz "Shenmue Weather" czyli losowo wybrana pogoda taka jak jest podczas gry.

6.Ryo wyznaje miłość Nozomi
Należy dzwonić do niej codziennie,a najlepiej po kilka razy dziennie. Dzień po uratowaniu jej(DISC 3) notka w dzienniku mówi-"I should check with everybody", posłuchajmy tej rady i min.zadzwonmy do Nozomi, Ryo prawie powie jej, że ją kocha:).
Jest jeszcze inna droga na to aby zobaczyć ich w romantycznej sytuacji.
Gdy będziemy wracac na przystanek autobusowy z work offiece to przy dobrym szczęsciu spotkamy Nozomi. Bedą bardzo blisko i będzie bardzo romantycznie(bez skojarzeń to porządna dziewczyna)

7.Zostać dłużej w mieście niż do 23.30
Jak wiemy Ine-san nałożyła na Ryo godzine policyjną, chłopaczyna musi wracać do domu najpoźniej o 23.30, jednak da sie to obejśc czyli Ryo może wrócić do domu o wiele poźniej, jednak jest to możliwe tylko w jednym momencie gry. Kiedy szukamy Heartbeats Bar, to możemy zostać dłużej, możemy się szlajać po mieście jak prawdziwy maczo, ale tylko w "red light district" w Dobuicie

8.Wizyta przyjaciół w domu Ryo
Dwoje przyjaciól Ryo(Ichiro i Naoyuki Ito) może wpaśc w odwiedziny do Ryo, aby zobaczyć tą scenke musimy pójśc do Yokosuka Bar po 7 p.m ale musi to być dzień po scence z Nozomi w Sakuragaoka Park(DISC 2 btw to jest mniej więcej w tym czasie jak szukamy drogi do NEW WAREHOUSE NR.8) Jak już będziemy w tym barze to Akemi powie nam że dzwonił Fuku-San i powiedział że w domu czekają na Ryo przyjaciele:)

9. 70 man free battle na czas bez Gui Zhanga
Po przejściu gry, musimy ponownie włożyc 3 płyte do konsoli i wejdźmy do opcji,zobaczymy tam opcje "70 Man Free Battle". Jest to nic innego jak kolejne pokonanie bandy 70 idiotów na czas i bez Gui Zhanga. Nasz czas będzie zapisywany na memorce i będziemy mogli zobaczyć wyniki na Passport Disc'u.

10.Wygrywanie kasy w SLOT MACHINES
Nie zawsze działa, ale warto spróbować. Każdy slot ma swój numer, więc musimy pójśc do Lapis Fortune Teller i wybrac opcje "gamble", wtedy wróżka poda nam numer, to będzie numer automatu na którym mamy zagrać, śmiało grajcie vabank ponieważ nasze szanse na wygraną są bardzo duże:)


11.Nozomi przynosi kwiaty
Na dysku drugim, mniej więcej w tym czasie jak staramy się zdobyć bilet do Hong Kongu, musimy wejśc do pokoju z ołtarzem w Hazuki Household, wtedy wejdzie Ine-san i powie nam, że Nozomi przyniosła kwiatki. Sa to ulubione kwiatki ojca Ryo, które zresztą możemy sami zobaczyć.

12.Więcej wiadomości na temat chińskich legend
Są pewni ludzie od których możemy dowiedzieć sie naprawde dużo na temat Phoenix i Dragon mirror oraz chińskich legend oto te osoby oraz miejsca w których można ich spotkać:
Yamagishi-san w Sakuragaoka Park
Liu Senior w Suzume Park,
Keizo-san w Bunkado Antiques
oraz Xia-san w The Russiya China Shop(w tej rozmowie pojawi nam sie scenka w której występuje Sha Hua)scenka ta zostanie dodana to filmików na Passport Disc'u.

13.Wspomnienia z dzieciństwa
Są to 3 krótkie scenki z czasów jak Ryo był jeszcze małym chłopcem.
Scenki to możemy zobaczyc tylko na samym początku gry jak zaczynamy rozglądac sie po domu. Oto miejsca gdzie możemy je zobaczyć(aby zobaczyć scenke należy wcisnąć przycisk zależnie od tego jak sobie ustawiliście R lub L chodzi o widok FPP i patrzeć się przez kilka sekund w jedno miejsce):
- popatrzcie się na stół z żarciem w kuchni
- gdy wyjdziecie z domu to popatrzcie sie na największe drzewo w okolicy
- w Dojo popatrzcie sie na Scroll wiszący na ściania

14.Ren w Yokosuka??
Pamiętacie Rena z Shenmue 2?, jest mały ślad który mówi nam że Ren był kiedyś w rodzinnym mieście Ryo. A jak to sprawdzić? a bardzo prosto, trzeba pójść do You Arcade i zobaczyć wyniki na automacie z Hang-On, najlepszy wpis ma tam Ren, a skoro ma wpis więc musiał tam być!! ale po co tam był?- to już daje wam abyście się popisali swoją wyobraźnią.

15. Telefon od Goro
Kiedy mamy się spotkać z Goro w porcie( w sprawie pracy), poprostu to olejmy i nie przychodźmy na spotkanie. Jeśli nie przyjdziemy na spotkanie dwa dni z rzędu, to Goro zacznie do nas wydzwaniać. Jednak dziwne jest to, że koleś, który jest po drugiej stronie słuchawki zachowuje się dośc dziwnie jak nie Goro, zresztą usłyszcie sami.

16. Ryo klepie żula:)
Jest małą scenka QTE, którą możemy przeoczyć. Na początku drugiej płyty, gdy ciągle szukamy drogi do Warehouse, musimy w nocy kręcić się po Dobuicie, najlepiej między Slot House a Yokosuka Bar. Po jakimś czasie spotkamy żula i nie pozostaje nam nic innego jak sklepać biednego pijaczyne, po walce Ryo złapie kontuzje- zobaczcie dlaczego:). Jeżeli nie uda nam sie wygrać z bumem, to walke będziemy mogli powtarzać codziennie, aż do skutku.

17.Boże narodzenie i Nowy Rok
Gdy w grze wybije okres świąteczny,możemy zaobserwać, że cała Dobuita, jest przygotowana na nadchodzące święta. Wszędzie wiszą jakieś świąteczne dekoracje, gdzieś między uliczkamy chodzi lekko podchmielony dziadek Mróz:) itp. Natomiast gdy nadejdzie dzień Nowego Roku , to wtedy możemy zobaczyć, że niektóre panienki są ubrane w tradycyjne japońskie kimona( gejsze?:). Nasi znajomi też są inaczej ubrani niż zwykle. I teraz najlepsze. Gdy będziemy kręcić się po Dobuicie w okresie Bożego Narodzenia to będziemy mogli usłyszeć trzy świąteczne muzyczki:"Jingle Bells", "Silent Night" oraz świąteczna wersja " Sha Hua theme"( normalnie wymiata:). Muzyczki te oczywiście zostaną dodane do kawałków na Passport Disc'u.

18.Scenki z Nozomi
Jest kilka scenek z Nozomi, które łatwo ominąć, a radze je obejrzeć ponieważ zostaną one dodane to filmików na Passport Disc'u.
Pierwsza scenka, jest na samym początku drugiego dysku. Gdy wrócimy do domu, ok. 7.20 p.m to wtedy zadzwoni do nas Nozomi i powie nam, że chce się spotkać i czeka na nas w parku. Nie pozostaje nam mic innego, jak szybko tam polecieć. Gdy w ciągu 30 min. zdołamy dobiec do parku( nie ma z tym problemu), to wtedy obejrzymy miłosną scenke:)
Kolejna scenka, pojawi się po 26 grudnia( nic nie musimy robić)
Trzecią i ostatnią scenkę możemy zobaczyć na dysku drugim bądź trzecim. Musimy pochodzić w okolicach You Arcade, gdy tak się troche tam pokręcimy to spotkamy Eri, któa powie nam, że Nozomi jest ma lekką depresje( jak zawsze) i chce się z nami spotkać w Sakuragaoka Park. No co, biegiem lovelasy:)

19.Przyjaźń z Yuriko i Kurita-san
Yuriko(Smiley Flower Shop) i Kurita-san(Military Surplus Shop), mogą zostać naszymi przyjaciółmi. Wystarczy tylko z nimi często rozmawiać podczas gry, a znajomośc będzie się rozwijać. Naprawde polecam rozwijać te znajomości, ponieważ dzięki tym znajomościom zaobserwujemy kilka ciekawych rzeczy podczas gry:).

20.Sparing z Fuku-san
Każdego ranka( aż do znalezienia pracy), możemy poćwiczyć sobie w Dojo z Fuku-san'em. Jeżeli będziemy sparingować codziennie, to po jakimś czasie Fuku-san nauczy nas ciosu Pit Blow.

21. Sceny z kotem
Oto kilka ciekawych scenek z kotem w roli głównej, które możemy przeoczyć.
Na samym początku dysku drugiego, gdy pójdziemy na placyk koło świątynki w Yamanose to zobaczymy Nozomi, która faszeruje kota jakimiś lekarstwami( kot ma coś z nogą).
Kolejną scenke możemy zobaczyć także na dysku drugim. W czasie kiedy szukamy środka transportu do Hong Kongu, pójdźmy na placyk w Yamanose( tam gdzie znajduje sie malutka świątynka), zobaczymy, że kot gdzieś się zgubił. Nie pozostaje nam nic innego jak go znaleśc, nic prostrzego wystarczy tylko nasluchiwać i szukać tam gdzie słychać miałczenie. Po znalezieniu kota, pojawi sie Nozomi i.....
Ostatnią scenke z kotem, możemy zobaczyć na samym początku dysku trzeciego. Znowu musimy pójść na placyk w Yamanose, zobaczymy że durny kot wszedł na kapliczke( profanacja!) i nie może zejśc. Ja proponował bym go zastrzelić, ale niestety możemy go tylko zdjąc. Kilka dni po tym wydarzeniu, znowu musimy skoczyć na placyk, dowiemy się, że mama pozwoliła Megumi przygarnąć kociaka:)

22. Three Blades
Aby najwięcej dowiedzieć sie o Three Blades, najlepiej najpier pójść do Manpukuken Ramen, potem do Ajiichi, a nastęnie do Yokosuka Bar. Spotkamy tam Yong'a i Wu. Pogadajmy z nimi na temat TB, a dowiemy się naprawde bardzo dużo.

23. Wang-san
Gdy musimy, przetłumaczyc chiński list to oczywiśćie najłatwiej udać się do Xia-san w The Russiya China Shop, jednad jest jeszcze inna droga. Musimy pójśc do Ajjichi Chinese Restaurant i tam dowiemy się, że niejaki pijaczyna o imieniu Wang może nam pomóc, więc nie pozostaje nam nic innego jak popytać ludzie o Wang-san'a. Gdy już znajdziemy starego alkoholika to na samym początku musimy postawić mu drinka:) jak to zrobimy to wtedy Wang-san będzie starał się przetłumaczyć list.

24.Sega Rally
Ryo jak wiemy jest podobnie jak my maniakiem konsolowym( no maniakiem to może zbyt mocno powiedziane) i może sobie grać w domu na swoim Saturnie kilka gierek. Jednak oprócz gierek, które możemy wygrać jest także.... Sega Rally, a doklodnie jedna trasa z tej kultowej gry. Jak ją zdobyć? Niestety nie wiem, ponieważ ten secret jest czystą plotką, która przewijała/przewija się po róznych stronach, lub forach dotyczących Shenmue. Ja stawiam na to, że to chyba jest kłamstwo, ale jak to mówią w każdym kłamstwie jest ziarenko prawdy.


p.s To już wszystkie secrety z Shenmue jakie przygotowałęm dla Was( no prawie wszystkie zostały mi chyba jeszcze ze 2). Mam nadzieje, że zachęcą niektórych to kolejnego przykatowania tej wspaniałej sagi.
pamiętajcie Saga Goes On

p.s2 w przygotowaniu secrety do drugiej części tej wspaniałej sagi.

All rights reserved by Ryo-San :wink:
 • 0

#2 Mielu Napisany 16 marca 2004 - 13:17

Mielu

  crapmaster

 • Forumowicze
 • 1 949 Postów:

p.s2 w przygotowaniu secrety do drugiej części tej wspaniałej sagi


To też już tradycja Ryo :lol: Wciąż jestem pod wrażeniem tego tekstu, ale do roboty leniu :twisted:
 • 0

#3 Ryo-San Napisany 16 marca 2004 - 13:23

Ryo-San

  Nightmare

 • Forumowicze
 • 957 Postów:

p.s2 w przygotowaniu secrety do drugiej części tej wspaniałej sagi


To też już tradycja Ryo :lol: Wciąż jestem pod wrażeniem tego tekstu, ale do roboty leniu :twisted:

:D ostatnio sie rozleniwiłem, ale z secretami do dwojki jest o tyle problem, że chce sprawdzić czy takie same są do wersji DC jak i Xboxa. Jeszcze jakies 2 tyg. I będzie finito 8)
 • 0

#4 cappo Napisany 16 marca 2004 - 22:01

cappo

  Link

 • Forumowicze
 • 314 Postów:
lepiej powiedzielibyście skąd mogę zdobyć dreama i shenmue...po przystępnej cenie oczywiście...czekam 8)
 • 0

#5 Gość__* Napisany 17 marca 2004 - 07:19

Gość__*
 • Goście
popatrzcie niby taka krótka gra a ile tam sekretów.
 • 0

#6 Gość__* Napisany 17 marca 2004 - 11:24

Gość__*
 • Goście

lepiej powiedzielibyście skąd mogę zdobyć dreama i shenmue...po przystępnej cenie oczywiście...czekam 8)

Mysle, ze teraz to juz tylko allegro. Osobiscie polecam interesy z mattem - do tej pory nie wierze w swoje szczescie, ze trafilem na niego [od niego kupilem swojego DC :) - normalnie ideal, jak cos kupujecie od niego to mozecie byc pewni, ze w super stanie i jeszcze lepiej :P].
 • 0

#7 Ryo-San Napisany 18 marca 2004 - 00:06

Ryo-San

  Nightmare

 • Forumowicze
 • 957 Postów:

lepiej powiedzielibyście skąd mogę zdobyć dreama i shenmue...po przystępnej cenie oczywiście...czekam 8)

z DC i Shenmue to problemów nie ma 8) Gorzej z zakupem Shenmue 2 pal, teraz jest to naprawde olbrzymi problem.
 • 0

#8 anzicurt Napisany 18 marca 2004 - 04:47

anzicurt

  Blanka

 • Narybek
 • 168 Postów:

:D ostatnio sie rozleniwiłem, ale z secretami do dwojki jest o tyle problem, że chce sprawdzić czy takie same są do wersji DC jak i Xboxa. Jeszcze jakies 2 tyg. I będzie finito 8)


COUNTDOWN START- nie ma przebacz, Ryo :twisted: I dobrze sie sklada, bo wlasnie sobie zaczalem Shenmue 2 na Xbox`a :D
 • 0

#9 luck1985 Napisany 28 kwietnia 2004 - 23:27

luck1985

  Master Chief

 • Forumowicze
 • 2 501 Postów:
Gra wymiata po dzien dzisiejszy , przy gotowce jaka bede kiedys moze posiadal lece na jakas aukcje po DC i Shenmue obowiazkowo :D , ciekawe czy Shenmue bedzie mial reaktywacje na innej konsoli PS2 ? GC ?
 • 0

#10 Gość__* Napisany 23 czerwca 2004 - 22:00

Gość__*
 • Goście

ciekawe czy Shenmue bedzie mial reaktywacje na innej konsoli PS2 ? GC ?


Broń boże ! :twisted: Takich gier nie powinno sie konwertowac nawet po latach w formie remeaku :P Pozatym to wcale sie na taką rekatywacje nie zanosic i dobrze :>
Niech Decekowi pozostanie obok SC jakiś godny Exclusive...
 • 0

#11 luck1985 Napisany 23 czerwca 2004 - 22:37

luck1985

  Master Chief

 • Forumowicze
 • 2 501 Postów:
hmmmmmmmmm Shenmue ?????? Sonic!!! Sonic czyli niebieski jez , maskotka od wielu lat ktora sie kojarzyla z jedna firma SEGA , jak mario z nintnedo , dzis moge odpalic sonica na Advance ( konsola Nintendo) na PS2 ( SOny) ....... Shenmue ( x-box) ........... Wiec jest to nie uniknione ;) Nie ukrywam faktu zeby mi to pasowalo , nie musial bym kupowac DC dla shenmue :D
 • 0

#12 Zois Napisany 24 lipca 2004 - 18:17

Zois

  Silenzio Prima Della Lotta

 • Forumowicze
 • 5 803 Postów:
Czytalem ze w Shenmue gdzies tam w trakcie gry Ayumi Hamasaki spiewa "Love Destiny" - czy to prawda??
 • 0

#13 Gość__* Napisany 20 sierpnia 2004 - 19:09

Gość__*
 • Goście
musze przyznac ze jestem pod wielki wrazeniem Ryo-san... Gre przechodziilem dziesiatki razy ale nie odkrylem nawet polowy z tych sekretow... znalazles je sam wszystkie???
 • 0

#14 Mielu Napisany 21 sierpnia 2004 - 00:06

Mielu

  crapmaster

 • Forumowicze
 • 1 949 Postów:

musze przyznac ze jestem pod wielki wrazeniem Ryo-san... Gre przechodziilem dziesiatki razy ale nie odkrylem nawet polowy z tych sekretow... znalazles je sam wszystkie???


Najlepsze jest to, że czytając takiego posta jakiego napisał Ryo można się nieźle zdziwić, że coś na co się trafiło w grze było "sikretem". Shenmue to piękna gra.

Ale dwójka lepsza :)
 • 0

#15 Gość__* Napisany 21 sierpnia 2004 - 01:32

Gość__*
 • Goście
zgadza sie.. dwojka ymiata jeszcze bardziej... chociaz szczerze mowiac nie wiem dlaczego, ale czesciej wracam do jedynki... sentyment pewnie ;)
 • 0

#16 Ryo-San Napisany 22 sierpnia 2004 - 19:12

Ryo-San

  Nightmare

 • Forumowicze
 • 957 Postów:

musze przyznac ze jestem pod wielki wrazeniem Ryo-san... Gre przechodziilem dziesiatki razy ale nie odkrylem nawet polowy z tych sekretow... znalazles je sam wszystkie???

tzn tak stary...większość secretów znalazłem na necie, częśc moglem znaleśc dzięki Oficjalnemu Poradnikowi do Shenmue a do kilku doszedłem sam :)
aha secrety do Shenmue 2 są jeszcze trakcie pisania - tak wiem, że leń ze mnie, ale obiecuje, że sie pojawią 8)
co lepsze jedynka czy dwojka - Ja traktuje obie gry jako całośc, więc nie robie podziału na jedynke i dwojke 8) No ale gdybym już mial wybierac to większego kopa ma dwójka - szkoda tylko, że koniec został IMO skopany po calosci..
a tak BTW to rozpoczął się projekt tłumaczenia Shenmue -
Check this out :wink: -------> http://www.dreamcast.cc/
 • 0

#17 Gość__* Napisany 29 sierpnia 2004 - 16:55

Gość__*
 • Goście
Kolejny powód aby raz jeszcze zagrać w pierwsze Shenmue :)
 • 0

#18 cwany-lis Napisany 08 września 2004 - 16:11

cwany-lis

  dobrze rokujący pisarz

 • Forumowicze
 • 23 332 Postów:
a ja czekam na sekrety do dwójki bo chętnie ją sobie przejde jeszzce raz (prawie co sie poryczałem na koniec gry, serio :cry: ) i pozostaje mi wyczekiwac emu DC albo remake shenmue na x'a
 • 0

#19 cwany-lis Napisany 14 września 2004 - 15:35

cwany-lis

  dobrze rokujący pisarz

 • Forumowicze
 • 23 332 Postów:
i jak tam Ryo-San ? jak tam idzie odkrywanie sekretów w dwójce ? i kiedy moge liczyć na nowy topic ?
przyznam że w shenmue II che mi sie grac znowu, to obok mgs2 jedyna gra która mnie tak kreci :roll:
 • 0

#20 Gość__* Napisany 14 września 2004 - 20:32

Gość__*
 • Goście
Ja nie chcę shenmue online!!!!!!!!!!!
Horror... 3 miliony Ryo'ów biegajacych i strzelajacych fireballami.
To powninna byc godna nastepczyni Shenmue 2.
 • 0

#21 Gość__* Napisany 15 września 2004 - 18:47

Gość__*
 • Goście
Ja generalnie nastawiam się na to tak, że Shenmue Online nie jest kontynuacją wizji Suzukiegol, a raczej jej odrębną gałęzią... Jeśli coś z tego wyjdzie, to czemu nie...
 • 0

#22 cwany-lis Napisany 16 września 2004 - 17:53

cwany-lis

  dobrze rokujący pisarz

 • Forumowicze
 • 23 332 Postów:

Ja nie chcę shenmue online!!!!!!!!!!!
Horror... 3 miliony Ryo'ów biegajacych i strzelajacych fireballami.
To powninna byc godna nastepczyni Shenmue 2.


ty chyba zwariowałeś ;) shenmue kojarzy mi się z mistycyzmem i sekretami sztuk walk a nie z kiczowatymi fireballami, shenmue z jednej strony było realistyczne ale posiadało odrobine magii, już koniec w części drugiej było moim zdaniem przesadzony, te miecze wysuwające sie z platform, jakas magia czy co ?

a shenume online rozgrywa się w latach 1980 więc mysle że ryo nie spotkamy moze jako młode chłopaka
 • 0

#23 Gość__* Napisany 30 września 2004 - 09:33

Gość__*
 • Goście
a ja mam pytanko...
są jakieś różnice w pirackiej wersji shenmue a orginalnej?
brakuje jakiś filmików czy coś?
 • 0

#24 Gość__* Napisany 30 września 2004 - 11:48

Gość__*
 • Goście
ja bym sie nie przyznawał.... :)
 • 0

#25 Blizzard Beast Napisany 30 września 2004 - 12:28

Blizzard Beast

  N+ Crew

 • Forumowicze
 • 4 576 Postów:

ja bym sie nie przyznawał.... :)


Moze ma oryginal, i pyta sie z ciekawosci co traca piraci ;)
 • 0

#26 Gość__* Napisany 01 października 2004 - 15:49

Gość__*
 • Goście
oczywiście że z ciekawości !!
wolę orginały!!
 • 0

#27 Ryo-San Napisany 02 października 2004 - 21:54

Ryo-San

  Nightmare

 • Forumowicze
 • 957 Postów:

a ja mam pytanko...
są jakieś różnice w pirackiej wersji shenmue a orginalnej?
brakuje jakiś filmików czy coś?

jesli chodzi o Shenmue "jedynke" to w pirackiej wersji wycięta jest piosenka, która powinna lecieć w momencie kiedy Nozomi jedzie z Ryo na motorze..pozatym w pirackiej wersji Shenmue gdy widzimy jeden z ostatnich filmików liczonych( ten na ktorym widac jak Ryo idzie przez miasto na przystanek autobusowy) to koles na rowerze pedałuje chociaz nie ma nog na pedałach - ot taki szczegól jednak rzucający sie w oczy..
a co do Shenmue 2 - to w pirackiej wersji wycięte są wszystkie kwestie mówione;/ ktore nie mają wpływu na fabułe..czyli podchodzimy do jakiegos przechodnia pytając sie o droge i...ciszaaa...tylko napisy;/ strasznie psuje do klimat..a w niektorych pirackich wersjach są jeszcze wycięte tekstury w świątyni hehe
O ile w Shenmue "1" mozna jeszcze od biedy pograc na piracie(chociaz i tak odradzam!!!) to juz granie w Shenmue 2 psuje klimat całkowicie i IMO mija sie z celem..
 • 0

#28 Gość__* Napisany 07 października 2004 - 09:14

Gość__*
 • Goście
Dzięki Ryo-San za zaspokojenie mojej ciekawości . Dreamcast forever!
 • 0

#29 vagrant3 Napisany 06 kwietnia 2005 - 16:10

vagrant3

  złoty członek

 • Forumowicze
 • 12 551 Postów:
Kolejny martwy topic. Ale odniosę się do tego co już napisane zostało. Shenmue II jest zarówno jako historia jak i sama gra o klasę lepsza niż część pierwsza, ale ja także staram się traktować te gry jako spójną całość. Zakończenie z tymi mieczami to straszna kicha, Shenmue Online także (ale na xboxie może bym w to pograł). Z drugiej strony może AM2 liczy na znaczne zyski potrzebne przecież na część trzecią???
 • 0

#30 daro_ns Napisany 19 kwietnia 2005 - 06:57

daro_ns

  Toad

 • Narybek
 • 1 Postów:

Kolejny martwy topic. Ale odniosę się do tego co już napisane zostało. Shenmue II jest zarówno jako historia jak i sama gra o klasę lepsza niż część pierwsza, ale ja także staram się traktować te gry jako spójną całość. Zakończenie z tymi mieczami to straszna kicha, Shenmue Online także (ale na xboxie może bym w to pograł). Z drugiej strony może AM2 liczy na znaczne zyski potrzebne przecież na część trzecią???Wersja X-Box'a od Dreamcastowej niczym sie nie rozni tyle Ci tylko moge powiedziec, grafika taka sama, postacie tak samo wyskakuja nagle, jedyny plus, ze wszystko jest na 1DVD i ponoc wszystko szybciej sie doczytuja lokacje, wiec bez rewelacji.
 • 0