Skocz do zawartości

Zdjęcie

SHENMUE-odkrywam przed wami wszystkie secrety tej gry


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
130 odpowiedzi na ten temat

#61 Ney Napisany 28 listopada 2006 - 20:14

Ney

    Paskudny Nerdzioch

  • Forumowicze
  • 8 248 Postów:

PS GTA daje zdecydowanie więcej radochy, satysfakcji i róznorodności. I wyzwanie jest chociaż jakieś.

Brak mi słów...Ale ok...o gustach się nie dyskutuje...
Dla mnie porównywać Shenmue do gta to jak porównywać ekskluzywną restaurację do Mcdonalda :)
  • 0

#62 baudolino Napisany 28 listopada 2006 - 20:33

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Dobra nie podniecajcie się tą grą tak bardzo.

zrozum nas (mnie, Vag'a, CC, Pjotera i miliony pozostałych fanówe SHENMUE z całego świata) - Yu Suzuki stworzył grę, która stała się dla nas czymś więcej, niż tylko grą. nie mam jednak czasu, a poza tym nie widzę sensu, by o wszystkich aspektach mego i nie tylko mego uwielbienia dla SHENMUE tutaj i teraz pisać.

Jest chociaż setka?

chociaż? :cicho:

anyway - w zależności od tego, jak liczyć, ciosów w SHENMUE II jest od 74 (ciosy podstawowe) do 131 (Complete Guide podaje liczbę 131, ponieważ uwzględnione zostały w nim wszystkie możliwe wariacje). dodam, że prawie każdy animowany jest po prostu świetnie - prawie, gdyż niektóre animowane są genialnie (szacun dla ekipy motion actorów!)

Gdzie opinia jest przekłamana?


patrz np. punkt wyżej.


Dla mnie porównywać Shenmue do gta to jak porównywać ekskluzywną restaurację do Mcdonalda :)

powyżej umieściłem podobne porównanie. ;)
  • 0

#63 Gość__* Napisany 28 listopada 2006 - 22:03

Gość__*
  • Goście
Dobra, cofam to o ciosach - można stwierdzić, że jest ich dużo.
Sacrum do profanum? Pliiizzz, nie róbcie świętości z normalnej gry. Może się nie zrozumieliśmy - mi się ta gra naprawdę podoba, ale po prostu musiałem wypunktować te błędy, bo wy zaślepienie albo ich nie zauważacie, albo powiecie, że są nieistotne, a mi konkretnie zaniżają ocenę. Gdyby mi przyszło oceniać jedynie frajdę z samego przebywania w świecie gry, to szok, odlot itd, zwłaszcza jak pierwszy raz na żywo śnieg zaczał padać. No ale jest jak jest. Czy już wspomniałem o liniowości?
Jeszcze jedno: gdyby to Shenmue było takim cudem, jak twierdzicie, czy nie powinno byś systemsellerem? 12 mln sprzedanych egzemplarzy? Sprzedaż dc 40% w górę?
3 litery G T A. Nie porównuję gier - zestawiam fakty.
  • 0

#64 baudolino Napisany 28 listopada 2006 - 22:58

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:
SHENMUE to gra, o której Yu powiedział, że "oddaje ducha Azji" - IMO, to właśnie w tym stwierdzeniu tkwi istota naszej pasji; dla pewnych osób gra, która oddaje "ducha Azji", będzie najlepszą grą wszech czasów niezależnie od wszystkiego. inna sprawa, że SHENMUE to kawał genialnego softu (mistrzowska oprawa graficzna - z DC nie dało się wycisnąć więcej, wspaniały, niepowtarzalny soundtrack, obsesyjne przywiązanie do szczegółów, magia Segi...), do którego po prostu nie potrafię się przyczepić - jasne, widzę wady SHENMUE, i to w jaskrawych barwach, ale nie grałem jeszcze w grę, która nie miałaby irytujących mnie mniej lub bardziej, mniejszych lub większych, wad!

o tym, dlaczego SHENMUE nie okazało się systemsellerem, co zresztą nie jest do końca prawdą, napisano już wiele. o tym, że gry prostackie sprzedają się genialnie, napisano jeszcze więcej... każdy sam wyciągnie wnioski.
  • 0

#65 Gość__* Napisany 28 listopada 2006 - 23:24

Gość__*
  • Goście
Hmm, graficznie lepsze jest choćby Dead or Alive czy nawet soul calibur, niektórzy stwierdzą też - sf3 ts za animację. Z dc dało się wicisnąc o wiele więcej, tylko nikomu się nie chciało na umarłej konsoli.
Poza tym - jakiego ducha Azji? Japonii, Chin może owszem, ale jakoś klimatu Iraku, Indii, Syberii czy himalajów ja tam nie czuję w ogóle? Jestem inny czy co?
Gry prostacki sprzedają się genialnie - genialnie sprzedają się gry, które po prostu bawią. Nie dorabiajmy na siłę ideologii, gry to rozrywka, nie żadna kultura wyższa. Shenmue też jest w dużym stopniu prostackie - brakuje tutaj głębi; nie ma mozliwości wymasterowania gry i pokazania leszczom jakim się jest zajebistym (jak np w Jet Set Radio). Ktoś powie, że przygodówki mają to do siebie, że nie są przeznaczone do masterowania - ok, ale one mają jakiś okreslony poziom trudności, trzeba się męczyć nad zagadkami a tutaj jest srruuu wszystko do przodu. Kurde no te grę przeszedł mój kumpel, który nie zna słowa po angielsku! Bez opisu jakiegoś!!!

ale nie grałem jeszcze w grę, która nie miałaby irytujących mnie mniej lub bardziej, mniejszych lub większych, wad!

Dawaj wady soul calibura - na pm, żeby nie było offtopa.

dla pewnych osób gra, która oddaje "ducha Azji", będzie najlepszą grą wszech czasów niezależnie od wszystkiego

Czyli może być totalny shit, który oddaje ducha Azji i uznacie go za najlepszą grę? Nie interpretuję tutaj Twoich słów, po prostu tak napisałeś i taki z tego wniosek. Ja tam ducha Azji czuję w grach Koei albo snk.
  • 0

#66 Gość__* Napisany 28 listopada 2006 - 23:31

Gość__*
  • Goście
A może GTA 1 & 2 (cały czas nie rozumiem tego porównania do Shenmue) sprzedawały systemy ?? :kult:
Pozatym co można powiedzieć o GTA - gra nie wciąga na długo i jedyny pozytw - wyładowuje emocje..
Porównanie do ogromu Shenmue ,szczegółów tej gry itp. to jak porównianie PO do LPR :ziewa:
Jeszcze jedno - system walki VF jest inny niż Shenmue.
  • 0

#67 Gość__* Napisany 28 listopada 2006 - 23:53

Gość__*
  • Goście
To nie jest porównanie a jedynie zestawienie faktów!! Jak to gta nie wciąga na długo? A tysiące ludzi, którzy zaliczają grę na 100%? Wątpię, by znalazło się tylu chętnych do zbierania figurek (losowego zresztą).
Ogromu Shenmue? Zapraszamy do San Andreasw takim razie! Tylko elder scrolls może podksoczyć rozmachem i ogromem świata. Sczegóły, taa w gta też są, a że gra ma bardziej komiksowy charakter, to niektórzy ich nie zauważają.

to jak porównianie PO do LPR

Znaczy, że jedno i drugie to shit? Bez przesady.

Jeszcze jedno - system walki VF jest inny niż Shenmue.

Czym się rózni? PKG+E + Yu Suzuki + fakt, że shenmue kiedys nosiło nazwę vf rpg?
  • 0

#68 Century Child Napisany 29 listopada 2006 - 00:25

Century Child

    Dante

  • Forumowicze
  • 1 335 Postów:

Czym się rózni? PKG+E + Yu Suzuki + fakt, że shenmue kiedys nosiło nazwę vf rpg?

Nope - Shenmue kiedyś nosiło nazwę Shenmue, gra którą Yu najpierw nadzorował nad SEGA SATURN, w późniejszym czasie przeniósł na nową konsolę Segi, Dreamcasta nosiło nazwę Project Berkley - radzę dokładniej przestudiować całą historię Shenmue i całej otoczki w koło tej gry. Jutrzen, najbardziej irytujące jest porównywanie Shenmue do GTA, do SC, do DOA, do Quake czy Księcia i Tchórza (to na PM ;/)... Shenmue to świetna i piękna gra, nie doszukuj się fanboystwa u wszystkich broniących tego tytułu - rozmowa brnie co raz dalej, ale bez sensu, bo nic z tego nie uzyskujemy :ziewa:
  • 0

#69 Gość__* Napisany 29 listopada 2006 - 00:58

Gość__*
  • Goście
Hm, mam jescze pod reką teksty z neo i neo plus, gdzie w newsach podano, że w vf rpg zmienił nazwę na project berkley, to na SHENGMU i dopiero potem na shenmue. Pisz to Gulasha w tej sprawie, czy kto tam newsy pisze.
  • 0

#70 Gość__* Napisany 29 listopada 2006 - 11:02

Gość__*
  • Goście
Chcesz powiedzieć ,że system w Shenmue to sytstem VF ? Z wyjatkiem identycznych zagrań i ciosów (np. Baihu to klon Lau) to gdzie doszukujesz chatakterystczyne cechy dla VF ??
Znajdz mi juggle, zwykły blok ( w Shenmue blokowanie opiera się o uniki i zbijanie ciosów) czy nawet coś tak banalnego jak podskok/skok ? O innych rzeczach nie wspomnę :^^:
Wiadać ,żę o VF słyszałeś tylko z opowiadań - może jeszcze do Fighting Vipers też porównasz z tą grą bo AM2 przy niej sziedziało ...
Na temat sprzedawcy systemów GTA 1&2 też mało się dowiedziałem.
Jeśli szukasz VF RPG to znajdziesz ją w Virtua Fighter Quest.
Próbujesz zabłysnąć oczerniając Shenmue, pisząc bzdety i "podpierająć" się gazetami - weź pada w łape i sam to sprawdź .
Na tym kończe. :ziewa:
  • 0

#71 baudolino Napisany 29 listopada 2006 - 18:00

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Z dc dało się wicisnąc o wiele więcej, tylko nikomu się nie chciało na umarłej konsoli.

Jutrzenko, przywołuję Cię do porządku - przestań wypisywać wierutne bzdury! to, co sądzisz o SHENMUE, to Twoja sprawa, ale tekst powyżej jest po prostu nieprawdziwy - już któryś raz piszesz na tym forum, że DC umarł, zanim wyciśnięto z niego 100% (napisałeś nawet kiedyś, że SHENMUE wykorzystuje około 60% mocy DC :ninja: ), podczas gdy prawda jest taka, że goście z AM2 mówili swego czasu, że wycisnęli z DC w czasie produkcji SHENMUE II wszystko. mówili m. in. o tym, iż przeprowadzili testy, które wykazały, ile postaci znajdujących się jednocześnie na ekranie jest w stanie pociągnąć Dreamcast...

wybacz, ale pracownicy SEGI znają potencjał DC lepiej, niż Ty, i jeśli twierdzą, że wycisnęli z tej konsoli siódme poty w czasie prac nad SHENMUE II (czego dowodem jest choćby wyśmiewany przez Ciebie pop-up), to tak też jest.

Poza tym - jakiego ducha Azji? Japonii, Chin może owszem, ale jakoś klimatu Iraku, Indii, Syberii czy himalajów ja tam nie czuję w ogóle? Jestem inny czy co?

widzę, że lubisz czepiać się słówek... ok, niech Ci będzie - SHENMUE oddaje ducha dwóch krajów Dalekiego Wschodu, które w mowie potocznej często utożsamiane są w sposób oczywisty niesłusznie z Azją (notabene obejmującą 80% powierzchni Eurazji), czyli Chin i Japonii. :niepewny:

Dawaj wady soul calibura

nie rozśmieszaj mnie... twierdzisz, że Soul Calibur nie ma wad? :ninja: kto tu jest zaślepionym fanoboyem...?
  • 0

#72 Gość__* Napisany 29 listopada 2006 - 21:43

Gość__*
  • Goście
KURWY WASZE MAĆ! (dajcie ma warna za to)

kto tu jest zaślepionym fanoboyem...?

gówno fanboy, wolę tekkena, miałeś wady podawać, rozumisz?

ale pracownicy SEGI znają potencjał DC lepiej, niż Ty

yup, ale chłopaki ze sceny znają go lepiej niż sega i robią dema w cholerę przewyższajace to, co widzidcie w shenmue

to, co sądzisz o SHENMUE, to Twoja sprawa

Już któryś raz piszę, że ja nie wyrażam swoich sądów - stwierdzam fakty. Century'emu pisałem jaka jest moja opinia na temat Shenmue. Tu jej nie przytaczam, bo z logiki się dowiecie, że wypowiedź ma wartośc kiedy jest obiektywna.

Znajdz mi juggle, zwykły blok ( w Shenmue blokowanie opiera się o uniki i zbijanie ciosów) czy nawet coś tak banalnego jak podskok/skok ? O innych rzeczach nie wspomnę

ok, shenmue to uproszczony system z vf, w każdym razie opiera się na tych samych założeniach

Wiadać ,żę o VF słyszałeś tylko z opowiadań - może jeszcze do Fighting Vipers też porównasz z tą grą bo AM2 przy niej sziedziało ...

Widzę, że albo jesteś jebanym psychologiem albo znamy się już ze 30 lat, bo vf mam na pc i saturna, vf 2 na saturna i vf 3 na dc. Paręset godzin przy tym spędziłem.

może jeszcze do Fighting Vipers

a tam system to rozumiem, 100% inny? nie ma podobieństw?

że goście z AM2 mówili swego czasu, że wycisnęli z DC w czasie produkcji SHENMUE II wszystko

Reklama, reklama, pranie mózgu już od rana...

Na temat sprzedawcy systemów GTA 1&2 też mało się dowiedziałem

To poczytaj sobie na ten temat. Ja mówię o gta od 3 wzwyż. Wybacz za brak precyzji - zdawało mi się to oczywiste. Od razu dodam, że nie chodzi mi też o gta advance ani gta na gbc.

Próbujesz zabłysnąć oczerniając Shenmue, pisząc bzdety i "podpierająć" się gazetami - weź pada w łape i sam to sprawdź

A po cholerę mam błyszczeć? Nie dałeś ani jednego dowodu na to, że gdzieś napisałem nieprawdę, na dodatek sami nie podajecie żadnych konkretnych argumentów "za" (ja swoje przeciw dałem chyba wyraźne). A klimat? Joł, dla niektórych klimatyczna bedzie gra o wywożeniu szamba. I czym mam się podpierać jak nie gazetami? Przynajmnie podaję jakieś zródło - jestem konkretny, nie piszę o pojęciach abstrakcyjnych typu duch Azji. Pada w łapę? Mam shenmue i to kupione w czasach, kiedy z obecnych forumowiczów może ze 3 miało dreamcasta. I co? Rozczarowanie!

czego dowodem jest choćby wyśmiewany przez Ciebie pop-up

Pop-up akurat swiadczy o niechlujstwie programistów.

Na rzeczową dyskusje zawsze jest czas. Czekam zatem na coś KONKRETNEGO. Bo jak na razie widzę tu tylko zachwyty niczym nie poparte i oszczerstwa wobec mojej osoby. Inaczej uznaję was za typ "och ach shenmue to sztuka, a nasze gówno nie śmierdzi"
  • 0

#73 baudolino Napisany 29 listopada 2006 - 22:04

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

gówno fanboy, wolę tekkena, miałeś wady podawać, rozumisz?

nie ośmieszaj się... :ninja:

yup, ale chłopaki ze sceny znają go lepiej niż sega i irobią dema w cholerę przewyższajace to, co widzidcie w shenmue

przestań w końcu pieprzyć - TO NIEMOŻLIWE! jak ktoś kiedyś mądrze powiedział - z gó**a bicza nie ukręcisz; z DC nie można już więcej wycisnąć. poza tym każdy wie, że demówki techniczne nijak się mają do właściwych gier - niech któryś z tych Twoich chłopaków ze sceny stworzy grę, w której świat będzie tak rozbudowany jak w SHENMUE, tyle że z grafiką "w cholerę przewyższajace to, co widzidcie w shenmue". :rower:

Tu jej nie przytaczam, bo z logiki się dowiecie, że wypowiedź ma wartośc kiedy jest obiektywna.

Ty mi tu z wykładami z logiki nie wyskakuj, bo nawet byle magistrzyną nie jesteś, tym bardziej że to, co napisałeś wyżej, nie ma najmniejszego sensu.

Reklama, reklama, pranie mózgu już od rana...

właśnie widzę, że jesteś po praniu mózgu - momentami od Twoich wypowiedzi włosy jeżą się na głowie... :ninja:

Pop-up akurat swiadczy o niechlujstwie programistów.


to zdanie świadczy o tym, że nie masz bladego chociażby pojęcia o tym, o czym piszesz. jakiego niechlujstwa? :ninja: nie dociera do Ciebie, że każdy sprzęt ma swoje ograniczenia, a goście z AM2 w czasie prac nad SHENMUE II zmagali się z ograniczeniami DC? z tej konsoli nie dało się więcej wycisnąć - pop-up w tej grze to wynik faktu, iż programiści z AM2 chcieli osiągnąć nieosiągalne; cisnęli bebechy DC bez opamiętania. stwierdzenie, że pop-up w SHENMUE jest wynikiem ich niechlujstwa obnaża Twoją skrajnie posunięta ignorancję w stosunku do tego, o czym piszesz. w AM2 pracowali wtedy (i w sumie nadal pracują) jedni z najlepszych koderów w całej Japonii - gdyby nie ich zdolności, na DC nigdy nie powstałaby tak zaskakująco dobra graficznie (jak na DC, oczywiście) gra, jaką jest SHENMUE.

KURWY WASZE MAĆ!

urocze - nie ma to jak inteligenty i kulturalny rozmówca. :rower:
  • 0

#74 vagrant3 Napisany 29 listopada 2006 - 22:11

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Pop-up akurat swiadczy o niechlujstwie programistów.

A propos pop-up'u to na marginesie dodam, że czytając o nim w recenzjach byłem zniesmaczony. Nie cierpię tego zjawiska w grach a na myśl od razu przychodzi mi Nowy Jork w Driverze na PSXa :blah: W Shenmue jednak nigdy mi to nie przeszkadzało... Przed nosem pojawiają się tylko postacie, a poza tym jakoś tak płynnie to wygląda :^^: Tak naprawdę grając pierwszy raz zupełnie zapomniałem o tym fakcie i jak napisałem powyżej - nie przeszkadzało mi to zupełnie. Reszty nie chce mi się nawet komentować :skacze: Innym idzie bardzo dobrze ;]
  • 0

#75 Gość__* Napisany 29 listopada 2006 - 22:12

Gość__*
  • Goście

nie ośmieszaj się...

przestań w końcu pieprzyć - TO NIEMOŻLIWE

Ty mi tu z wykładami z logiki nie wyskakuj, bo nawet byle magistrzyną nie jesteś

Wypowiedź ma wartośc logiczną, jeśli jest obiektywna, tylko wtedy można określić prawdę bądź fałsz. Idź na studia.

właśnie widzę, że jesteś po praniu mózgu - momentami od Twoich wypowiedzi włosy jeżą się na głowie

nie masz bladego chociażby pojęcia o tym, o czym piszesz

Prywata, offtop, prywata, offtop, prywata, offtop. To są wasze argumenty? LOLOLOLOLOL Tak własnie piszę sobie z Pitą na gg i ona mi akurat podaje dlaczego uważa, że gta jest słabe i ja wysłuchuję a potem rzucam kontrargumenty i tak sobie dyskutujemy, docohdząc do wniosku, że każdy ma rację i każdy jej nie ma, bo to kwestia gustu. Natomiast kiedy WAM napisać, co jest słabe w grze, to mogę się dowiedzieć, że pieprzę głupoty, że się nie znam i że sam z grą nie mam styczności. Szczerze wam POWIEM, że bardzo mnie cieszy wasza postawa, bo dzięki temu znowu mogę się dowartościować, że ja nie rzucam się kiedy ktoś krytykuje lubianą przeze mnie grę.
Możecie mnie dotknąć...
  • 0

#76 baudolino Napisany 29 listopada 2006 - 22:25

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Wypowiedź ma wartośc logiczną, jeśli jest obiektywna, tylko wtedy można określić prawdę bądź fałsz. Idź na studia.

jestem na nich i wyobraź sobie, że na wykładach z filozofii dowiedziałem się tego i owego o logice, choć i bez tej wiedzy stwierdziłbym, że Twoja logika jest cokolwiek nielogiczna... :rower:

Prywata, offtop, prywata, offtop, prywata, offtop. To są wasze argumenty? LOLOLOLOLOL Tak własnie piszę sobie z Pitą na gg i ona mi akurat podaje dlaczego uważa, że gta jest słabe i ja wysłuchuję a potem rzucam kontrargumenty i tak sobie dyskutujemy, docohdząc do wniosku, że każdy ma rację i każdy jej nie ma, bo to kwestia gustu. Natomiast kiedy WAM napisać, co jest słabe w grze, to mogę się dowiedzieć, że pieprzę głupoty, że się nie znam i że sam z grą nie mam styczności. Szczerze wam POWIEM, że bardzo mnie cieszy wasza postawa, bo dzięki temu znowu mogę się dowartościować, że ja nie rzucam się kiedy ktoś krytykuje lubianą przeze mnie grę.

nie chce mi się tego wszystkiego prostować, a wypadałoby to zrobić, gdyż - masz to chyba w zwyczaju - posłużyłeś się licznymi przekłamaniami. napiszę tylko, że każdy widzi, komu w tej rozmowie puściły nerwy jako pierwszemu - kto w tej rozmowie pierwszy postanowił wrzucić do ogródka swoich rozmówców kilka zgniłych jaj. słowem: kto w tej rozmowie musi się dowartościowywać.

Jutrzenko, Ty po prostu nie potrafisz dyskutować - nie raz już kłóciłeś się na tym forum o jakieś totalne bzdety, wmawiałeś ludziom swoje racje, próbując wykazać przy okazji, że wszyscy, którzy nie są z Tobą, są umysłowo wyzwanymi...

EOT
  • 0

#77 Gość__* Napisany 29 listopada 2006 - 22:32

Gość__*
  • Goście
Put your ass up in the air.
Tyle, bo znowu żadnego argumentu nie ma.
Uwierz mi dyskutować potrafię, ale do tego 2 strona musi dawać kontrargumenty, a Tobie ich albo brakuje, albo uważasz je za tajne, albo nie chcesz się z nimi rozstawać. A jak trafia mi się typ, który nie podaje zadnego argumentu w swoich wypowiedziach, to co? Gaz! Mi puszczają nerwy i się do tego przyznaję, ale z czyjego powodu? Ludzi, którzy nie wiedzą co znaczy argument, bo na przykład "jesteś smieszny" nie jest argumentem, podobnie jak nie jest nim "szkoda słów", "nie chce mi się pisać" itd itp.
PS Idź na wykłady z logiki.
  • 0

#78 baudolino Napisany 29 listopada 2006 - 22:48

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Uwierz mi dyskutować potrafię, ale do tego 2 strona musi dawać kontrargumenty, a Tobie ich albo brakuje, albo uważasz je za tajne, albo nie chcesz się z nimi rozstawać.

o czym Ty, człowieku drogi, piszesz? :ninja: na samym początku podkreśliłem, że nie mam zamiaru z Tobą dyskutować o subiektywnych do bólu z natury swojej odczuciach z gry w SHENMUE. dodałem wtedy, że rażące są Twoje przekłamania (system będący kopią tego z VF, mała liczba ciosów itd.) i komentarze do tychże elementów Twoich wypowiedzi w swoich postach uwzględniać będę, co też czyniłem. nie moja wina, że później zacząłeś wypisywać głupoty o nie wykorzystanych w pełni możliwościach graficznych DC, po przeczytaniu których robi się mdło, i które wręcz proszą się o "bezargumentowe lolowanie".

Ludzi, którzy nie wiedzą co znaczy argument, bo na przykład "jesteś smieszny" nie jest argumentem, podobnie jak nie jest nim "szkoda słów", "nie chce mi się pisać" itd itp.

po pierwsze - patrz wyżej. po drugie - nie przyszło Ci do głowy, że Twoje argumenty inni mogą uważać za bezwartościowe (porównania do SC, DoA itd.), a przez to niegodne tego, by je kontrargumentować?

Idź na wykłady z logiki.

bravo, Jutrzen - cóż za celna riposta. :pociesza:

teraz naprawdę kończę, bo jest już późno, a ze wszech miar nie chcę zaspać na jutrzejszy poranny wykład z logiki... :rower:
  • 0

#79 cwany-lis Napisany 29 listopada 2006 - 22:51

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:
Jaki ma sens porównywanie GTA - mainstreamowego hitu o młodzieżowym złodzieju i czarnym trendy gangsta do klimatycznej wysublimowanej epopei jaką jest Shenmue.
W przeciwieństwie do kradzieży samochodów to nie jest gra dla każdego, nie każdemu spodoba się styl rozgrywki i nie każdemu przypasuje klimat :ninja: a z GTA nie ma to nic wspólnego, Jutrzen litości ....
  • 0

#80 filip Napisany 29 listopada 2006 - 23:35

filip

    Brzmisz jak p*lak

  • Forumowicze
  • 7 485 Postów:

W przeciwieństwie do kradzieży samochodów to nie jest gra dla każdego

GTA również zdecydowanie nie jest dla każdego... Ja tej serii po drugiej części nie trawię.
A co do shenmue: żadnej gry do tej nie mogę porównać. Gdy ktoś się mnie spyta o najlepsze gry w jakie grałem nie wymienie shenmue. Bo, jak bardzo dziwnie by to zabrzmiało, grając w shenmue bawiłem się "inaczej" niż grając w cokolwiek innego.
Ale właśnie przy tej grze spędziłem najlepsze chwile grając na konsoli (mowa o singlu, lany w halo to inna bajka :) )
  • 0

#81 Gość__* Napisany 29 listopada 2006 - 23:40

Gość__*
  • Goście
Dla Ciebie Lisie jestem zawsze bezlitosny. Nie mów, że nie ma nic wspólnego - ogrom świata, swoboda działania, to nic?
Mi się właśnie styl rozgrywki i klimat nie podoba - dla mnie nuda i robienie na siłę z prostej przygodówki dzieła sztuki. Jeśli się komuś podoba to ok, ale niech nie robi z gry 8 cudu świata i najlepszej gry wszech czasów, bo po prostu nią nie jest.

na samym początku podkreśliłem, że nie mam zamiaru z Tobą dyskutować o subiektywnych do bólu z natury swojej odczuciach


Wyobraź sobie, że już dawno zauważyłem ,ze nie zamierasz dyskutować, bo prostu kiepsko Ci to idzie. po najprostszej linii opru, powiedzieć, że gość sie nie znacie, że przekłamania i subiketywność.
O czym Ty piszesz człowieku drogi? Pop-up jest subiektywny? Brak zagadek jest subiektywny? Liniowość, niski poziom trudności są subiektywne? Vagrant pisze, że pop-up rzeczywiście wystepuje, ale jemu osobiście nie przeszkadza. Ma prawo nie przeszkadzać? Ma. Co nie zmienia faktu, że ludzie pojawiają się z tąd, z tamtąd ,z domu i z nienacka.
Shenmue nie wykorzystuje w pełni możliwośći dc i to jest fakt, którego tylko głupek by nie dostrzegł. Nie da się wykorzystać w ciągu 5 lat całego potencjału konsoli. Na nesie po 20 latach ludziom udało się wygenerować 3D bryłę, czekamy co zrobią za kilkanaście lat na dc. To, że nie ma ładniejszej gry, to nie znaczy, że sie jej nie da zrobić.

że Twoje argumenty inni mogą uważać za bezwartościowe

Z reguły każdy argument jest wartościowy (zwłaszcza w porównaniu do braku argumentu w Twoich wypowiedziach).
System walki jest oparty na tym z vf i nie ma co mówić, że tak nie jest. A ciosów, niechby i było 123, w praktyce używa się kilku. Poza tym dla osoby grającej głównie w fightery 123 to nie jest duża liczba. I błagam nie pisz, że shenmue to nie fighter, bo nie mówimy teraz o liczbie ciosów jak na gatunek przygodówek, ale o liczbie ciosów jako takowej w ogóle.

nie chcę zaspać na jutrzejszy poranny wykład z logiki

Powodzenia na zajęciach.
  • 0

#82 cwany-lis Napisany 29 listopada 2006 - 23:42

cwany-lis

    dobrze rokujący pisarz

  • Forumowicze
  • 23 568 Postów:

W przeciwieństwie do kradzieży samochodów to nie jest gra dla każdego

GTA również zdecydowanie nie jest dla każdego...


Ale trafia do większej ilości odbiorców - co ciekawe większośc moich znajomych grała w Vice City tylko po to by narobic jak największego burdelu w mieście z kodami na wszystkie bronie i "god mode" :ninja:

A Shenmue jest wyjątkowy :cooo:
  • 0

#83 baudolino Napisany 30 listopada 2006 - 08:37

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Pop-up jest subiektywny? Brak zagadek jest subiektywny? Liniowość, niski poziom trudności są subiektywne? Vagrant pisze, że pop-up rzeczywiście wystepuje, ale jemu osobiście nie przeszkadza. Ma prawo nie przeszkadzać? Ma. Co nie zmienia faktu, że ludzie pojawiają się z tąd, z tamtąd ,z domu i z nienacka.

Pop-up subiektywny nie jest, ale dlaczego niby sugerujesz, że stwierdziłem w którymś z moich postów, że jest? :ninja: przecież już kilka razy pisałem o pop-up'ie w SHENMUE, wykazującym tym samym akceptację faktu jego występowania, któremu zresztą zaprzeczyć się zwyczajnie nie da... damn, dlaczego znowu odwracasz kota ogonem? ;/

Shenmue nie wykorzystuje w pełni możliwośći dc i to jest fakt, którego tylko głupek by nie dostrzegł. Nie da się wykorzystać w ciągu 5 lat całego potencjału konsoli. Na nesie po 20 latach ludziom udało się wygenerować 3D bryłę, czekamy co zrobią za kilkanaście lat na dc. To, że nie ma ładniejszej gry, to nie znaczy, że sie jej nie da zrobić.

boshe, znowu się zaczyna... wszystko, o czym piszesz, jest faktem, i tylko głupcy tego nie widzą... ciągle stosujesz tę samą, nędzną, wyrastającą z najzwyczajniejszego w świecie zacietrzewienia, retorykę, którą idzie o kant tyłka potłuc. zrozum w końcu, że Twoje wywody na temat drzemiącego w milionach DC'eków na całym świcie potencjału, którego nikt jeszcze w pełni nie wykorzystał, uważam za bezpodstawne. uargumentować mogę to z pewnością lepiej niż Ty, człowiek, który swoje opinie feruje na podstawie mrzonek. ja opieram się za to na wypowiedziach ojców SEGI, którzy stwierdzili, że wyciśnięto z DC, ich własnej konsoli, wszystko. warto wspomnieć w tym miejscu, że trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby porównywać starą konsolę generującą grafikę 2D, z której ktoś tam wykrzesał nędzną do bólu bryłę pseudo-3D, do konsoli generującej grafikę 3D, której możliwości są zaklęte w kamień, i które wykorzystano w pełni choćby dlatego, że w SHENMUE II jest nieziemski pop-up i żałosny framerate*.

*każdy zdroworozsądkowy człowiek doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że agresywny LOD i spadki klatek w SHENMUE II to wynik ograniczeń sprzętowych DC, których nie da się ominąć żadnymi genialnymi sztuczkami programistycznymi. Yu Suzuki, legenda świata gier konsolowych, człowiek znający architekturę DC na wylot, stwierdził zresztą, że cieszy go konwersja SHENMUE II na Xboxa głownie dlatego, iż będzie mógł - uwolniony od przestarzałych DC'kowych bebechów, z którymi nic już nie da się zrobić - podciągnąć grafę, usuwając pop-up i niestały framerate.

jeśli życie w świecie złudzeń, świecie, w którym bliżej nieokreśleni ludzie są w stanie z DC wycisną tyle, ile wycisnąć z tej konsoli nie można, jest tym, co sprawi Ci radość, jeśli wolisz olewać słowa Yu Suzuki'ego i innych twórców SHENMUE, by udowodnić swoje racje, to, Jutrzenko, wierz sobie dalej w to, że kiedyś na DC pojawi się gra/demo/whatever z grafą lepszą, niż w SHENMUE II.

System walki jest oparty na tym z vf i nie ma co mówić, że tak nie jest. A ciosów, niechby i było 123, w praktyce używa się kilku. Poza tym dla osoby grającej głównie w fightery 123 to nie jest duża liczba. I błagam nie pisz, że shenmue to nie fighter, bo nie mówimy teraz o liczbie ciosów jak na gatunek przygodówek, ale o liczbie ciosów jako takowej w ogóle.

po kolei:
:arrow: "system walki jest oparty na tym z vf" i nikt temu nie zaprzecza - system walki w SHENMUE nie jest jednak kopią systemu walki z VF, co sugerowałeś już kilka razy; pisał o tym, dlaczego nie masz racji, jeden z userów forum na poprzedniej stronie tego topicu. po raz kolejny wykazujesz niezrozumienie tego, co piszą inni;
:arrow: może i ty, Jutrzenko, używasz kilku ciosów, kiedy grasz w SHENMUE - nie wnikam. wiedz jednak, że są ludzie, którzy używają całego repertuaru cisów Ryo, mając cholerną satysfakcję np. z wymasterowania rzutu Arm Break Fire, o animacji którego większość niedzielnych graczy nawet nie wie, że występuje w dwóch wersjach... po raz kolejny wykazujesz chęć narzucania innym swojego światopoglądu;
:arrow: nie napiszę, że SHENMUE nie jest fighterem, gdyż IMO to właśnie jest fighter. :) inna sprawa, że dla jednego gracza, w specyficznej, wysublimowanej wręcz, jak to słusznie ujął cwany-lis, konwencji FREE.

Powodzenia na zajęciach.

thx.

sugeruję przenieść tę rozmowę na grunt pozwalający na chamskie offtopowanie do woli - wydaje mi się, że trochę przesadziliśmy z tymi "dygresjami". ;>
  • 0

#84 malinowy Napisany 30 listopada 2006 - 09:26

malinowy

    Chocobo

  • Narybek
  • 23 Postów:
O kurcze, widzę że ta gra wywołuje ogromne emocje :) Tymbardziej muszę zagrać i wyrobić sobie zdanie. Dzięki wam już wiem mniej więcej czego się spodziewać. Zacznę od jedynki. Wkurza mnie tylko cena tych gier na Allegro.
  • 0

#85 Gość__* Napisany 30 listopada 2006 - 15:48

Gość__*
  • Goście

jeśli wolisz olewać słowa Yu Suzuki'ego i innych twórców SHENMUE, by udowodnić swoje racje

Cóż panowie z capcomu, któryz konwetwoali niejedną grę na dc twierdzą zupełnie inaczej, jeden z nich stwierdził, że przez zbyt szybki upadek dc nigdy tak naprawdę nie poznamy pełni mozliwości konsoli. Nie mam teraz cytatu pod ręką, ale twierdzisz, że oni się nie znają? Yu Suzuki zrobił na dc - ile? 4gry? 5?
System walki oparty na tym z vf/system walki to kopia tego z vf czy to nie to samo? Chyba nie muszę tłumaczyć jaka jest różnica między kopią a 100% kopią? Zawsze gdy wzorujesz się na czymś, to Twój wytwór będzie w jakiś sposób kopią. Mam nadzieję, że wyrażam się w sposób jasny i klarowny.

może i ty, Jutrzenko, używasz kilku ciosów, kiedy grasz w SHENMUE - nie wnikam

I znowu wracamy do punktu wyjścia - ja grajac w shenmue używam ciosów prawie wszystkich (prawie - bo wszystkich pewnie nie znam/nie odkryłem). Chodzi mi o to, że te wszystkie ciosy są niepotrzebne, bo walki można wygrywać stosując 5 ciosów na krzyż, na które przeciwnicy i tak się łapią.

po raz kolejny wykazujesz chęć narzucania innym swojego światopoglądu;

Zatem jak wynika z powyższego, światopoglądu nie narzucam nikomu, bo po prostu nie umieszczam go w moich postach. Proste.

nie napiszę, że SHENMUE nie jest fighterem

Jedno z pism branżowych napisało "Nie może być dobrym fighter, w którym kierujemy tylko jedną postacią". Widzisz tu gdzieś subiektywizm? Nie, to jest tylko cytat. Czy się z nim zgadzam czy nie to rzecz względna. Podaję go w celu informacyjnym.

O kurcze, widzę że ta gra wywołuje ogromne emocje

Nie, Panie Malinowy, Sega płaci nam 100$ za każdego posta nt Shenmue, bo to taka tania reklama dla nich.
  • 0

#86 Ryo-San Napisany 30 listopada 2006 - 15:51

Ryo-San

    Nightmare

  • Forumowicze
  • 957 Postów:
naprawde nie wiem po co karmicie trola - juz sam fakt postawienia w tym samym rzędzie elo mlodziezowego i mainstremowego, do bolu plytkiego(fabularnie) GTA do Shenmue pokazuje dosyć prosty tok mylenia autora tego jakze "ambitnego" porownania. GTA to tytul wybitny nie zaprzeczam - ale zestawienie gry Rockstar z tytulem AM2 wywoluje u mnie salwy smiechu.
Porownaj jeszcze chlopcze Burnouta do Shadow of the Colossus a bedzie jeszcze smieszniej.

Shenmue 8.8 Shenmue II - średnia ocen na necie 9.0 Dla porównania Soul Calibur 9.3 Fire ProWrestling D 9.2 Code: Veronica 8.9 Ikaruga 9.0

juz po tym jakze wiele mowiącym tekscie powinniscie dac sobie spokoj w tej dyskusji.

KURWY WASZA MAĆ!

gówno fanboy"

Widzę, że albo jesteś jebanym psychologiem

masz ADHD?
mozna to skomentowac tylko tak - intelektualne dno
szanujcie sie panowie i zakonczcie dyskusje z tym człowiekiem bo to urąga waszej inteligencji. A pierwszego z brzegu moderatora bardzo bym prosił o jakies konkretne ostrzezenie bo obok tak brukowych tekstów nie mozna przejsc obojętnie
  • 0

#87 Gość__* Napisany 30 listopada 2006 - 18:05

Gość__*
  • Goście
Jutrzenka nie widzisz, ze ten temat nie sluzy do dyskusji nt plusow i minusow Shenmue? jak chcesz o tym rozmawiac zaloz osobny temat- to raz. dwa- nie atakuj innych userow i nie obrazaj ich. dwa przewinienia, podwojny warn.
  • 0

#88 baudolino Napisany 30 listopada 2006 - 20:53

baudolino

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 2 012 Postów:

Wkurza mnie tylko cena tych gier na Allegro.

na ebay'u jest taniej - nawet z przesyłką. wiem coś o tym, bo sam przepłaciłem na allegro za SHENMUE II, choć nie żałuję. ;)
  • 0

#89 Victorino Napisany 15 grudnia 2006 - 10:37

Victorino

    Mokujin

  • Narybek
  • 41 Postów:
Ja ostatnio wszedłem na youtube i wpisałem shenmue...łezka w oku się zakręciła jak oglądałem filmiki...
Jeszcze bardziej dołujące jest że nawet po kampani shenmuedojo i BBC nie zapowiada się aby w najbliższym czasie Sega wydała 3 część...

Na youtube można znaleźć filmiki promujące (shenmue campaign)

Czy grał ktoś może w Shenmue na DC podłączonym do monitora LCD?? Jak to wygląda, warto ??

Se'ya
  • 0

#90 vagrant3 Napisany 15 grudnia 2006 - 12:01

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Czy grał ktoś może w Shenmue na DC podłączonym do monitora LCD?? Jak to wygląda, warto ??

Ja gram w oba Shenmue na DC podłączonym do TiVika LCD HD :) Obraz jest bardzo dobry. Dużo lepszy niż się początkowo spodziewałem. Korzystam z kabla RGB, ale jakośc obrazu z DC jest lepsza niż z Xboxa podlączonego componentem. Wszystko to dotyczy także innych gier z DC vide Virtua Tennis 2. Więc warto ;) Szkoda tylko, ze gry z DC nie obsługują trybu 16:9, ale ja gram na odrobinke rozciągniętym 14:9 i jest ok.
  • 0