Skocz do zawartości

Zdjęcie

Blue Revolver

Stellar Circle PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 27 czerwiec 2018 - 08:08

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 12222 Postów:


https://store.steamp.../BLUE_REVOLVER/

http://bluerevolvergame.com

Ukryta perełka, jaką znalazłem na wysprzedaży steamowej. Pysznie przystępny i fajnie wyważony manic shmup, który od razu kojarzy się z grami Cave.

Blue Revolver kładzie nacisk na maksowanie krótkich kombosów - po 8 hitach można odpalić broń specjalną, która dodaje mnożnik do naszego wyniku. Kruczek polega na tym, że specjalom kończy się amunicja, a podstawowa pukawka jest dość słaba przeciwko większym wrogom.

Do wyboru mamy dwa statki, po trzy rodzaje strzałów dla nich. Do tego bronie specjalne na drugim guziku, bomby na trzecim. Mam nadzieję, że lubicie naparzać w przycisk, bo BR to jedna z tych gierek, gdzie mashując statek leci szybciej i ma większy rozstrzał, a trzymając leci wolniej zwężając swój zasięg pocisków.

Z trzech poziomów trudności najprostszy automatycznie uruchamia bomby, kolejny wzorem np. Battle Garegga dostosowuje wyzwanie do naszych skillsów, ostatni trzyma najwyższy możliwy poizom od początku do końca.

Dodatkową marchewką zachęcającą do powtarzania runów jest spora lista bonusów do odblokowania. Przede wszystkim nowe rodzaje 'eksperymentalnych' broni, ale też nowa ścieżka dźwiękowa, kolory statków i pocisków etc. Złośliwiec by powiedział, że w dzisiejszych czasach takie rzeczy zwykło się blokować zapłatą jako DLC ;>

Tryb misji służy jako świetny tutorial dla początkujących, bo uczy jak zdobywać punkty (misja: ogarnij 2mln pkt w pierwszej planszy) i zachęca do 1CC.

Dwa lata po premierza giereczka jest połatana, dodane są powtórki i leaderboard, więc za 27zł ciężko nie polecić.
  • 2Inne z tagami: