Skocz do zawartości

Zdjęcie

Heroes of the Storm


  • Zaloguj się by odpowiedzieć
15 odpowiedzi na ten temat

#1 Mauro Napisany 25 lipca 2018 - 11:41

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

fb-share.jpg

 

 

Moba, inna niż wszystkie i właściwie mówi się o niej że to świetna moba dla ludzi którzy nie lubią moby. Blizzard wydał swoją wersję, która bardziej klimatem przypomina Warcrafta 3.

 

Gra się bohaterami z Warcrafta, Diablo, Starcrafta, Overwatcha i klasycznych gier Blizzarda choć tu chyba tyko wikingowie są. 

 

Widzę, że jest na forumke paru fanów WoWa i Blizza, więc może ktoś ora? Mnie dość mocno wciągnęło.


  • 0

#2 Schrodinger Napisany 25 lipca 2018 - 11:45

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 972 Postów:
a odpale na laptoku ze zintegrowną grafiką?
  • 0

#3 Mauro Napisany 25 lipca 2018 - 11:50

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

a odpale na laptoku ze zintegrowną grafiką?

 

Minimum System Requirements
  • Operating System: Windows XP / Windows Vista (latest Service Pack)
  • Processor: Intel Core 2 Duo or AMD Athlon 64 X2 5600+
  • Video: GeForce 7600 GT
  • Memory: 2 GB RAM
  • Storage: 10 GB available hard drive space
  • Internet: Broadband internet connection
  • Input: Keyboard and mouse required. Other input devices are not supported.
  • Resolution: 1024 x 768 minimum display resolution

 

Recommended System Requirements
  • Operating System: Windows 7 / Windows 8 / Windows 10 64-bit (latest Service Pack)
  • Processor: Intel Core i5 or AMD FX Series Processor or better
  • Video: GeForce GTX 650 or better
  • Memory: 4 GB RAM
  • Storage: 10 GB available hard drive space
  • Internet: Broadband internet connection
  • Input: Keyboard and mouse required. Other input devices are not supported.
  • Resolution: 1024 x 768 minimum display resolution
  •  

  • 0

#4 Zois Napisany 25 lipca 2018 - 13:35

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Jako że jestem dziwką blizzarda, to jakbym miał grać w jakąkolwiek moba to właśnie HoTS 

To co jednak mnie zaskoczyło, to że gra darmowa ? woot 

Może zaciągnę i pogram trochę z AI zobaczę czy mój klimat


  • 0

#5 Mauro Napisany 25 lipca 2018 - 13:48

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Jako że jestem dziwką blizzarda, to jakbym miał grać w jakąkolwiek moba to właśnie HoTS 

To co jednak mnie zaskoczyło, to że gra darmowa ? woot 

Może zaciągnę i pogram trochę z AI zobaczę czy mój klimat

 

Taka specyfika "rynku" zarabiają na ludziach którzy kupują konto "premium" i na skórkach, za mecz dostajesz gold za gold kupujesz postacie + jest darmowa rotacja co tydzień. Sam gram bez premium i można tak wbijać bez problemu, ale wiadomo Stimpack jak to nazwał Blizz daje 150% dodatkowo, więc wbijasz szybciej.

 

 

 

Jak ktoś chce pograć to moge podesłać refa jak wrócę do domu

 

Dostaniecie 5 dni konta "premium" i za wbicie 10tego levelu bohatera - Sylvanas

 

EDIT: Wklejam refa  https://battle.net/recruit/2WVJ5G2N92


Ten post był edytowany przez Mauro dnia: 25 lipca 2018 - 17:05

  • 0

#6 Zois Napisany 25 lipca 2018 - 17:56

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Dostaniecie 5 dni konta "premium" i za wbicie 10tego levelu bohatera - Sylvanas

:please: Dla Sylvanas wszystko

 

edit: z drugiej strony jakbym grał to głównie supportem więc nie spodziewam się tam zobaczyć Sylvanas :(


Ten post był edytowany przez Zois dnia: 25 lipca 2018 - 18:02

  • 0

#7 MonsieurWoland Napisany 25 lipca 2018 - 18:08

MonsieurWoland

    Noblesse oblige.

  • Forumowicze
  • 15 250 Postów:

Grałem w to tuż po premierze, z 3 lata temu. Dupy nie urywało.


  • 0

#8 Mauro Napisany 25 lipca 2018 - 18:12

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Grałem w to tuż po premierze, z 3 lata temu. Dupy nie urywało.

 

Gra się mocno zmieniła po Patchu 2.0, gdzie wprowadzili dość dużo zmian.


  • 0

#9 Zois Napisany 25 lipca 2018 - 19:10

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

Hmm niby miałem info "Odbierz nagrody w grze", ale de facto po tutorialu dostałem 2 skrzynki (chyba defaultowe) i nie widziałem informacji, że jest jakiś bonus z tytułu rekrutacji.

Chyba że to jest tylko dla nowych kont battle.net


  • 0

#10 Mauro Napisany 25 lipca 2018 - 19:21

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Jak kliniesz w grze na friend liste i u dołu klikniesz zrekrutuj to Ci sie pokaze to menu i progres nagród.


  • 1

#11 Zois Napisany 25 lipca 2018 - 21:50

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

OK interface ssie kule, trzeba bedzie sie mocno przyzwyczaic. 
Za 5 lvl niby mialem dostac jakaiegos bohatera z rotacji, ale nie widze zebym mial jakiegos wiecej niz przed 5 lvl'em...

 

Sama rozgrywka (z AI only poki co) wkurzajaca, bo te AI srednio pomagaja w nauczeniu sie gry. Troche denerwuje ze za kazdym razem trzeba te talenty rozdawac.

 

Czy lvl gracza (konta?) de facto na cos wplywa, czy jest jak w Overwatchu ze..po prostu jest ? 


  • 0

#12 Mauro Napisany 26 lipca 2018 - 08:01

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

OK interface ssie kule, trzeba bedzie sie mocno przyzwyczaic. 
Za 5 lvl niby mialem dostac jakaiegos bohatera z rotacji, ale nie widze zebym mial jakiegos wiecej niz przed 5 lvl'em...

 

https://heroesofthes...m/Free_rotation

 

Za 5ty level powinien Ci sie udostepnic Thrall.

 

Zmiana rotacji we wtorek.

 

Sama rozgrywka (z AI only poki co) wkurzajaca, bo te AI srednio pomagaja w nauczeniu sie gry. Troche denerwuje ze za kazdym razem trzeba te talenty rozdawac.

 

Proponuje zacząć od samouczka trochę wyjaśnia, a jeśli chcesz możemy dizś zagrać z 2 mecze na AI to Ci trochę objaśnię, ale fakt tu się zgadzam, że gra nie pomaga a każda mapa ma inny scenariusz.

 

Czy lvl gracza (konta?) de facto na cos wplywa, czy jest jak w Overwatchu ze..po prostu jest ?

 

Level wpływa na dropy, co 1 lvl zwykłą skrzynka, co 5 leveli rzadka skrzynka, co 25 leveli skrzynka epicka + gemy, za które można kupić sobie stimpacka, bohatera albo jakieś bundle. Do tego co 10 leveli danego bohatera dostajesz dodatkową skrzynke tego bohatera z gwarantowanym przedmiotem dla niego.

 

Levelowanie bohaterów natomiast umożliwia granie rankedów, musisz mieć przynajmniej 5ty level bohatera żeby zagrać nim rankeda, i chyba granie ich wymaga przynajmniej 14tu takich bohaterów, co jest dość logiczne, tak czy inaczej dopóki nie ogarnia się dobrze gry nei ma sensu rankedów zaczynać, bo granie bez znajomości mechaniki map, buildów i danych bohaterów to głupota, którą ja na początku popełniłem i się czołgałem od silvera do diamonda, a może byłbym teraz w masterze.

 

Nie wiem czy ciągle jest oferta dla nowych graczy, że 20tu bohaterów za 100 gemów, pewnie już nie, bo to było gdzieś tam w okolicach Hotsa 2.0. Zapewne dostałeś 1000 gemów za wbicie 5tego levelu konta, na razie go nie wydawaj bo się po prostu nie oplaca na początku tego robić ;).


  • 0

#13 Zois Napisany 27 lipca 2018 - 09:50

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

OK czyli generalnie nowy gracz (pomijając kwestie że nie umie w to grać) może wejść w rozgrywkę i mieć taki sam start jak inny gracz który ma doświadczenie. Chodzi mi o to, jak jest w Overwatchu - że większy lvl to tak naprawdę więcej skrzynek, skórek itp itd.
Ale każdy gracz w każdym meczu rozdaje swoje talenty i od innego gracza różni się skillem/doświadczeniem.

 

Wbiłem 5lvl Malfurionem, ale jakoś póki co nie czuję mocy w leczeniu postaci. Bardzo mi przeszkadza że widząc kilku bohaterów obok siebie, nie mogę (mogę?) wybrać ikonki interesującego mnie bohatera tam u góry mapy i w tej sposób dać heala - muszę wcelować w tego konkretnego licząc się z tym że go nie trafię. Strasznie to jest wkurzające, ale po cichu liczę że są jakieś inne opcje na to.

 

To co też mnie męczy - przynajmniej w walce z SI, bo z graczami to wiadomo że byłoby inaczej, że mecze trwają nawet po 20 minut.

No nie powiem, nie przekonało mnie póki co to cudo, ale jak parę osób z forumka popróbuje to mogłoby być ciekawie.


  • 0

#14 Mauro Napisany 27 lipca 2018 - 11:05

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

Ale każdy gracz w każdym meczu rozdaje swoje talenty i od innego gracza różni się skillem/doświadczeniem.

 

Wbiłem 5lvl Malfurionem, ale jakoś póki co nie czuję mocy w leczeniu postaci. Bardzo mi przeszkadza że widząc kilku bohaterów obok siebie, nie mogę (mogę?) wybrać ikonki interesującego mnie bohatera tam u góry mapy i w tej sposób dać heala - muszę wcelować w tego konkretnego licząc się z tym że go nie trafię. Strasznie to jest wkurzające, ale po cichu liczę że są jakieś inne opcje na to.

 

To co też mnie męczy - przynajmniej w walce z SI, bo z graczami to wiadomo że byłoby inaczej, że mecze trwają nawet po 20 minut.

No nie powiem, nie przekonało mnie póki co to cudo, ale jak parę osób z forumka popróbuje to mogłoby być ciekawie.

 

No na tym polega akurat Malfurion, że trzeba trafiać swoich z Q i poprawiać z W,  masz różne ustawienia quick casta moze byc:

 

1) klikniecie oznacza cast

2) cast po puszczeniu klawisza

3) albo tak jak domyślnie czyli Q -> klik myszką

 

Ja gram na puszczeniu, ale tak powinno się grać na 1szej lub drugiej opcji, niektóre lepsze na jednym bohaterze niektóre na drugim na Malfie na pewno opcja nr1 jest najlepsza. 

 

Każdy bohater ma inna specyfike heala, np Lucio po prostu jeździ i leczy efektem "aury", Alexstrasza tworzy okrag w który trzeba wejść, Stukov "rozpyla" wirusa i bohaterowie muszą do siebie podchodzić żeby się wzajemnie "zarażać", Rehgar ma to leczenie przeskakujace z bohatera na bohatera vel Warcraft 3, Deckard rzuca potionki które trzeba zbierać itp itd.

 

Granie na SI jest słabe, bo mało się uczysz w tej grze ważna jest "synergia" bohaterów i kontrowanie picków przeciwnika, typu np Raynor + spowalniający bohaterowie, bo wtedy robi większy dmg. Dużo tanków to Maltael bo ma dmg procentowy do maksymalnego hp, widzisz Chromie bierzesz Genjiego albo Illidana żeby ktoś ją ciągle męczył na backline, widzisz mape z Immortalami to Valla i Hanzo będą mieli priorytet, Braxis = np Ragnaros lub ktoś inny z dużym dmg na obszar, Alterak to bohaterowie którzy są dobrzy w walce 5v5, Przeklęta kotlina to z kolei kontrola mapy i puszczanie campów, więc sprawdzi się dobrze Sylvanas, tutaj scenariuszy jest mnóstwo i to jest fajne w tej grze.

 

Zacznij grać Quick Matche, zapewne masz niskie mmr więc zaczniesz grać na graczy podobnych do siebie, często będziesz tam miał "dziwne" składy bo tam każdy gra kim chce a gra dobiera na zasadzie klas, czyli grasz supportem to przeciwnik tez dostanie supporta, co czasami stworzy dziwaczny skład. Ale w tym trybie poznasz bohaterów ogarniesz np że inny build będzie lepszy pod dany team przeciwnika, a potem warto przejść na  unranked draft, gdzie już skład się będzie wybierało i to jakich bohaterów się bierze ma większe znaczenie.


  • 0

#15 Zois Napisany 27 lipca 2018 - 11:44

Zois

    Silenzio Prima Della Lotta

  • Forumowicze
  • 5 805 Postów:

O, nie zczaiłem że w trakcie gry można zmieniać bohaterów.
Ale rozumiem, że już w trakcie gry nie mogę zmieniać talentów ?  Czy też można na zasadzie że zaczynam mecz bohaterem X - mam powiedzmy max lvl, zmieniam z jakiegoś powodu na Y,  apotem znów na X i wtedy wchodzę z lvl'em nabitym wcześniej i tymi samymi talentami, czy też zupełnie od zera ? Coś tam czytałem, że awanse są drużynowe, więc jak team ma określony lvl, to chyba każda postać z którą wejdę ma od razu lvl taki jak drużyna ? Może coś mylę.

 

Rzeczywiście, żeby się przekonać muszę pograć z jakimiś randomami.

A podpowiedz taką rzecz - są trzy bramy, bohaterów 5, czyli wiadomo że któraś brama w danym momencie będzie obstawiona przez 1 postać tylko. Nie wiem jeszce w praktyce jak to wygląda 'na żywo' - czy gracze rozdzielają się na 'bramy', czy chodzą w kupie i odpowiednio reagują na to co się dzieje na mapie - zastanawiam się po prostu za kim, jako support, powinienem łazić optymalnie. 
Wydaje mi się, że ta gra bardzo mocno polega na kooperacji i komunikacji i mapa jest na tyle duża że trzeba wybrać czy chce być przy jakiś kolesiach którzy rzucili się na jakiś budynek, czy może jednak pójść do ziomków którzy chcą zebrać 'daninę' (sorry mam grę po pl ;P)

 

Popróbuję tę opcję z castami o których pisałeś - póki co faktycznie robiłem po prostu "Q" i klik


  • 0

#16 Mauro Napisany 27 lipca 2018 - 12:32

Mauro

    Reeeeeeeeee

  • Forumowicze
  • 6 466 Postów:

O, nie zczaiłem że w trakcie gry można zmieniać bohaterów.
Ale rozumiem, że już w trakcie gry nie mogę zmieniać talentów ?  Czy też można na zasadzie że zaczynam mecz bohaterem X - mam powiedzmy max lvl, zmieniam z jakiegoś powodu na Y,  apotem znów na X i wtedy wchodzę z lvl'em nabitym wcześniej i tymi samymi talentami, czy też zupełnie od zera ? Coś tam czytałem, że awanse są drużynowe, więc jak team ma określony lvl, to chyba każda postać z którą wejdę ma od razu lvl taki jak drużyna ? Może coś mylę.

 

 

 

Nie nie, bohaterów nie można zmieniać. Po prostu jak już grasz normalnie to przed meczem, pokazuje Ci mape na której będziesz grał i następuje faza banów, gracz z najwyższym mmr (współczynik skillla powiedzmy) banuje, każda drużyna ma 3 bany. Proces wyglada tak:

 

Drużyna A banuje  1 bohatera

Drużyna B banuje jednego bohatera

A ban jednego

B ban jednego

A wybiera 1 bohatera

B wybiera 2 bohaterów

A wybiera dwóch bohaterów

 

Druga faza banów

Drużyna B banuje 1 bohatera

Drużyna A banuje jednego bohatera

Drużyna B wybiera 2 bohaterów

Drużyna A wybiera 2 bohaterów 

Drużyna B wybiera 1 bohatera.

 

Na podstawie wczesniejszych picków możesz kontrować to co wybrał rywal, albo banować bohaterów którzy są w danej mecie dobrzy, albo którzy są bardzo mocni w synergii z innym np widzisz ze Team A wziął Guldana to w drugiej fazie banów warto im wyrzucic Auriel jeżeli jeszcze nie maja supporta. 

 

 

 

A podpowiedz taką rzecz - są trzy bramy, bohaterów 5, czyli wiadomo że któraś brama w danym momencie będzie obstawiona przez 1 postać tylko. Nie wiem jeszce w praktyce jak to wygląda 'na żywo' - czy gracze rozdzielają się na 'bramy', czy chodzą w kupie i odpowiednio reagują na to co się dzieje na mapie - zastanawiam się po prostu za kim, jako support, powinienem łazić optymalnie. 

Wydaje mi się, że ta gra bardzo mocno polega na kooperacji i komunikacji i mapa jest na tyle duża że trzeba wybrać czy chce być przy jakiś kolesiach którzy rzucili się na jakiś budynek, czy może jednak pójść do ziomków którzy chcą zebrać 'daninę' (sorry mam grę po pl ;P)

 

Obecna meta jest taka ze gra się 1-1-3 albo 1+(1)-1-3 - czyli albo tank support 3 assasinow, albo 1 tank, 1 bruiser (taki tank który gra solo lane) - support i 2 assasinów.

 

No i jak już sie robi draft, to zawsze wybiera się solo lanera - wszyscy specjaliści, choć obecnie widać tylko Nazeebo, Azmodana, Sylvanas, Probiusa i Murkiego albo z innych klas np Artanis, Blaze, Sonya, Thrall i pewnie by się znalazło dużo innych, bo wszystkie linie trzeba obstawić żeby leciał exp. Jak jest duża mapa fajnie jak się ma 2 bohaterów którzy dają rade solo np Fenix, Li Ming  robią dużo dmg w team fightach ale moga z powodzeniem grać na jednej linii. 

 

Rozkład standardowy to 1-3-1  albo  1-4-0  i ta czwórka obskakuje linie - ma to prawo bytu na małych mapach jak np Tomb of Spider Queen albo Volskaya gdzie można złapać każdą fale na obu liniach, gorzej jak mapa duża i nie obrócisz. 

 

Support chodzi z trójką albo 4ką, trójka zazwyczaj wyglada tak ze tank support i assasin chodza razem, na dużych mapach jest raczej "spokój" bo mało kto schodzi na dolną/górną linie żeby kogoś "zgankować", na małych mapach jak spider queen starasz sie kogoś złapać jak pushnie za daleko ;).

Na dużych mapach idealny zestaw 1-3-1 gdzie ten assasin z 3ki może robić szybko campy, albo jeśli Rehgar jest supportem to on schodzi na campy a pozostała dwójka gra ostrożniej. 

 

I tak gra polega bardzo na komunikacji, bardziej niż inne moby tutaj nie wygrasz samemu jak w LOLu czy Docie, level jest wspólny i zależy od tego jak się umie skomunikować, bardzo czesto grę na niższym levelu wygrasz dzięki failowi przeciwnika na bossie, typu zbiją bossa do połowy, wbijacie w nich w 5tke (to cyz ktos robi bossa mozna latwosc ogarnac bo nagle przeciwnik znika z minimapy) i oni juz bez many i z kilkoma cooldownami spalonymi raczej nie mają szans.  Trzymając G możesz pingować na mapie, to czy team słucha to inna sprawa ;) trzymając G i przeciągając w lewo masz np komende "bronić" przeciągająć w prawo komunikat "idę tutaj". Np mapa z daniną jest jedną z ciekawszych bo oferuje dużo rozwiązań, może olać jedną danine a w tym czasie zrobić bossa po przeciwnej stronie mapy, jeżeli wrogi team sie nie ogarnie to najczesciej drugiego bossa masz za darmo bo oni muszą wybornić tego którego pusciles im np górą, a nie dadzą rady go zrobić jesli skupili się na daninie ;), a np na Volskayi odpusczenie jakiegokolwiek objectiva nie ma żadnego sensu.


Ten post był edytowany przez Mauro dnia: 27 lipca 2018 - 12:36

  • 0