Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dead Cells

Motion Twin PS4 XONE Switch PC iOS AND

• Zaloguj się by odpowiedzieć
233 odpowiedzi na ten temat

#211 burnstein Napisany 01 listopad 2020 - 16:41

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 48733 Postów:

Jedna, celle farmi sie na seedach, znajdujesz taki gdzie z pierwszego ludka wypada mnożnik celli x2, uczysz się pierwszej planszy na pamięć i śmigasz w kółko otwierając drzwi za czas i ubitych wrogów.

• 0

#212 Nyjacz Napisany 04 listopad 2020 - 23:04

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11082 Postów:

Poszło przy 16-stej próbie. Ostatni boss za pierwszym razem na TOTALNY styk bez estusów i z milimetrami mojego HP. Bardzo fajna giereczka, na pewno spędzę przy niej więcej czasu :^^:

• 0

#213 Sylvan Wielki Napisany 06 listopad 2020 - 18:02

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Walcz, walcz, bo ja już drugi raz wbiłem platynę w Dead Cells, a ty mi tu wyskakujesz, że tego leszcza, którego na 4 Cell Mode Nightmare robię bez straty HaPeka, ledwo co pokonałeś. :kidding:

UzqXa3r.jpg

Swoja drogą niezły niefart. Mianowicie na drugim koncie włączyłem sobie Dead Cell ot tak, do pogrania. Miałem wypróbować róże strategie, pobawić się z gra, a skończyło się na dość szybkim wbiciu okolic 40%. Kilka kolejnych sesji i stwierdziłem, że 4x szybciej ta platyna wpadnie i nie jest już aż tak ciężko, jak za pierwszym razem. :ftopa:

Gdzie ów niefart - ano najłatwiejsze trofeum, czyli wykorzystanie jednej kontynuacji (mutacja Ygdar Orus Li Ox) zostawiłem sobie na koniec, a niedługo po rozpoczęciu 4 Cell Nightmare (najcięższe trofeum w grze) wprowadzono pacz, który .... dodał nowych przeciwników :please:

Niby fajnie, bo wyzwanie, ale z drugiej strony Nightmare najlepiej przechodzić perfekcyjnie, bądź przyjąć jedno, maksymalnie dwa uderzenia na biom. Łatwe to nie jest, ponieważ przeciwników potrafi być nie 40, a 160 na plansze, plus część z nich jest niewidzialna.
A jak grasz i widzisz nowe elitki, które się klonują, teleportują, a grając nie znasz kompletnie ich ataków, ruchów, to ała. Bardzo duże ała. :lied:

Niemniej udało się i później wystarczył jeden zgon przy wspomnianej mutacji.

Dalej uważam, że to 10/10, jedna z moich ulubionych gier na tę grację.

Dodam, że wprowadzono ostatnio sporo zmian.

Przykładowo Updade of Plenty nieco utrudnia grę, ponieważ takie kusze są dzierżone obecnie oburącz (odpada zatem tarcza). Należy dodać, że podchodzą one teraz tylko pod survival (zieleń), natomiast Nervees of Steal oraz Marksman's Bow zostały przypisane pod taktykę (fiolet) i otrzymały wzmocnienie.

Przedmioty rangi S** pozbawiono bonusów, ich wymiana jest tańsza, a niektóre ataki zmieniły charakterystykę - The Mushroom Boi! podczas swojego ataku likwiduje niewidzialność naszej postaci.

• 1

#214 Nyjacz Napisany 06 listopad 2020 - 18:04

Nyjacz

( ˇ෴ˇ )

• Forumowicze
  • 11082 Postów:

Walcz, walcz, bo ja już drugi raz wbiłem platynę w Dead Cells, a ty mi tu wyskakujesz, że tego leszcza, którego na 4 Cell Mode Nightmare robię bez straty HaPeka, ledwo co pokonałeś. :kidding:

Mam platynki w DMC5, DOOM II i dwie w Vanquishu :^^:

Dead Cells zcalakuję z dupą w palcu.

• 0

#215 Spuczan Napisany 06 listopad 2020 - 23:51

Spuczan

Deity

• Forumowicze
  • 11790 Postów:

Ach te walki kogucików.

• 1

#216 burnstein Napisany 07 listopad 2020 - 11:49

burnstein

ostatni król forumka

• Reformatorzy
  • 48733 Postów:

A ja za chuya nie mogę skończyć gry na dwóch boss cellach, pozdrawiam :dunno:

• 0

#217 Sylvan Wielki Napisany 07 listopad 2020 - 13:36

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Dasz radę, burn :przytul:
Ewentualnie daj pasy do konta, po znajomości wbiję ci platynę jeszcze przed premierą PSV. :kwiatek:

7DyeBve.jpg

Tutaj m.in. wspomniany nowy przeciwnik. Krab - ninja :ninjadance: Blokuje strzały i potrafi się teleportować za nasze plecy.

Poziom ekspert z tak zwanym perfect run - przejście biomu bez draśnięcia. :kratos:

• 0

#218 Sylvan Wielki Napisany 10 grudzień 2020 - 01:44

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

:D :skacze: :banderas: :good:

• 0

#219 Sylvan Wielki Napisany 17 grudzień 2020 - 14:14

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Po pierwsze - nadciąga nowa wersja, a w niej: katana (zakładam, że schemat wypada z kraba), nowe mutacje, stroje oraz przeciwnik.
malaise także przebudowano.

Po drugie - kilka zdjęć z mojej kolekcjonerskiej edycji: winyl, naklejki, figurka (vorpan - tak), książeczka.

4AZZNIP.jpg

kbyLzmp.jpg

xYyZIRH.jpg

Fuiwusn.jpg

:kult: :spoko: :wub: :klaszcze:

• 5

#220 Razel Napisany 17 grudzień 2020 - 14:37

Razel

Błędny rycerz

• Forumowicze
  • 11248 Postów:

Mam platynki w DMC5, DOOM II i dwie w Vanquishu :^^:

Dead Cells zcalakuję z dupą w palcu.

I jest póki co coś więcej niż hemoroid? :cf:

• 0

#221 Sylvan Wielki Napisany 03 luty 2021 - 16:14

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

UDfdOuT.jpg

Gdy tylko w sklepie pojawił się najnowszy dodatek do cudnego Dead Cells, nie mogłem sobie odmówić jego zakupu i zanurzenia się w pikselowym świecie na kolejne kilkanaście godzin.  

Wzorem niezwykle udanego The Bad Seed otrzymujemy dwa biomy, bossa, nowe stroje (zarówno wersje kolorystyczne, jak i dedykowane - kultysta, strach na wróble) oraz nowe narzędzia mordu (bronie plus umiejętności).

4jUBT6W.jpg

Pierwszy świat stoi otworem po pokonaniu pierwszego bossa w grze (Concierge). Fractures Shrines, bo o nim mowa, przypominana znane z podstawki Astro Lab (tz kto poznał, ten poznał, ponieważ dostęp do niego jest tylko na poziomie Hell). Arena zmagań nie ma jako takiego podłoża, zatem skaczemy po platformach. Życie uprzykrzają nam nie tylko przeciwnicy, ale też przeszkadzajki - ptaki, pułapki.
Biom oferuje nowych przeciwników - skalny golem oraz wężowy stwór, oraz pomocniczy oręż. Coś a' la latający miecz Alucarda z Castlevanii.

wMxZVHp.jpg

Miecz atakuje sam, bądź można go pochwycić w dłoń i walczyć w sposób klasyczny.
Po niestety dalsza droga jest zablokowana. Jej otworzenie możliwe jest, gdy zdobędziemy strój kultysty - w późniejszych przejściach jego założenie nie jest wymagane do przejścia do kolejnego biomu.

7TYnhj0.jpg

I tak trafiamy do Undying Shores, będący połączeniem Graveyard oraz St Village - kombo grobowiec + wioska rybacka.

jE41Z50.jpg

Klimat, muzyka - pierwsza liga. Do tego nowi oponenci - m.in. nekromanta.

ktHTk6g.jpg

Na kocu czeka nas przeprawa z bossem, który przypomina nieco Kolektora - niezbyt duży, szybki plus ataki obszarowa + latanie po planszy.

Bardzo podobają mi się nowe zabawki zagłady. Kokon przeznaczony jest dla doświadczonych graczy i powoduje zbicie ataku przeciwnika, ale tylko jeżeli go w odpowiednim momencie uaktywnimy.

nKTLjNC.jpg

Iron staff powoduje parry, jeżeli nasz atak spotka się z atakiem potworów. Snak Fangs, to szpony jakich nie powstydziłby się sam Wolverine, nie są za mocne, ale kroją szybko i z odpowiednią synergią potrafią siać spustoszenie w oddziałach wroga. Latarnia natomiast to broń biała, ale zaprezentowana w ciekawy sposób. Otóż po zabiciu przeciwnika gromadzimy dusze, a to tak naprawdę nasza amunicja do potężnego, alternatywnego ataku dystansowego.

Oczywiście zdobyłem wszystkie i każdą przeszedłem grę na 4 Cell Nightmare mode, albo na Hell.

I teraz najważniejsze. Mianowicie po kilkunastu godzinach z grą włączyłem wersję na SX, a tam dostępna jest już zaległa, świąteczna aktualizacja. Zmienia grę w niesamowity sposób. Raz, że niektóre mutacje (Solider Resistance, Berseker) zaliczyły transfer z brutality na kolor zielony, to dodatkowo.... całkowicie przemodelowano malaise, oraz w sposób losowy dodatkowe potwory pojawiają się na planszy.

Szalenie uprzykrza to rozrywkę, ale tchnęło to życie w tę wersję (na chwilę obecna wersję na piąte PS odstawiłem). No i wisienka na torcie (nie, nie chodzi o strój bałwana i Św. Mikołaja  :gwizdek:  ) - katana samego Hattori Hanzo. :ninjadance:

bnWzztS.jpg

Wspaniała broń. Zrobiłem nią dwa szybkie przejścia na Hell mode i jestem nią zachwycony.

WvG3xLt.jpg

Ten post był edytowany przez Sylvan Wielki dnia: 03 luty 2021 - 21:38

• 8

#222 Spuczan Napisany 03 luty 2021 - 19:15

Spuczan

Deity

• Forumowicze
  • 11790 Postów:
Są na tym forum pusiaki co płaczą, że DC trudne i jest skillozord Sylvan.
  • 1

#223 Schrodinger Napisany 03 luty 2021 - 19:27

Schrodinger

• Moderatorzy
  • 64467 Postów:

Wiadomo że tej mendy nie trawie, gardze, pluje i nie daje plusów ALE za DC szacuneczek :sir: 

• 1

#224 Sylvan Wielki Napisany 04 czerwiec 2021 - 13:13

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Whack a mole - 3 nowe bronie, 3 nowe mutacje, nowy NPC na Hell Mode (w końcu), kilka zmian systemowych. Zdobyte już wszytko - polecam i czekam na kontynuację.

• 1

#225 Sylvan Wielki Napisany 12 sierpień 2021 - 15:33

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Pokój treningowy - no, wreszcie. Plus wiele innych zmian - przykładowo przeklęta skrzynia powoduje, że otrzymujemy podwójne obrażenia przez jakiś czas (wcześniej jeden błąd równoznaczny był ze zgonem postaci). Niby fajnie, ładnie. Szkoda, że tak późno. Daliby już kontynuację....

• 0

#226 Sylvan Wielki Napisany 21 listopad 2021 - 21:47

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Niebawem nowa aktualizacja. Everyone is Here, bo o niej mowa, zapowiada się wyjątkowo, bowiem będzie można pograć postaciami z .... innych gier. :o Na chwilę obecna wiadomo o obecności bohaterów z takich pozycji jak: Hollow Knight, Blasphemous, Hyper Light Drifter oraz Curse of the Dead Gods, a nawet Guacamelee. Całość ma być darmowa. 

• 1

#227 Sylvan Wielki Napisany 24 listopad 2021 - 10:55

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Ależ rewelacja. :ninjadance:

• 0

#228 Sylvan Wielki Napisany 01 grudzień 2021 - 23:09

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Nadciąga nowe DLC. Ależ będzie grane na Hell mode :ninjadance:  Oczywiście zdam relację z jakości dodatku.
W każdym razie, mogliby już wypuścić kontynuację.

• 0

#229 Starh Napisany 08 styczeń 2022 - 19:58

Starh

Demigod

• Forumowicze
  • 6008 Postów:
Szukam gierki po hadesie do fajnego ponaparzanja.
DC mnie zainteresuje? Dobra giereczka?
  • 0

#230 Woroq Napisany 08 styczeń 2022 - 20:12

Woroq

The Ukulele Man

• Reformatorzy
  • 4133 Postów:

Dead Cells jest duuuużo trudniejsze od Hadesa, ma też bardziej mięsisty gameplay, który wraz z genialnym soundtrackiem, daje zdecydowanie lepszą immersję. Gra jest też mniej liniowa i ma elementy metroidwanii.

Genialna giereczka, dla mnie gameplayowo lepsza od Hadesa.
  • 2

#231 Starh Napisany 08 styczeń 2022 - 20:14

Starh

Demigod

• Forumowicze
  • 6008 Postów:

Dead Cells jest duuuużo trudniejsze od Hadesa, ma też bardziej mięsisty gameplay, który wraz z genialnym soundtrackiem, daje zdecydowanie lepszą immersję. Gra jest też mniej liniowa i ma elementy metroidwanii.

Genialna giereczka, dla mnie gameplayowo lepsza od Hadesa.

Dzięki! Lepiej to kupić na PC czy plejaku? Widziałem, że jest bundelek na plejce za 140 zł. 

Tylko na piecu pewnie częściej wydają łatki hmm

• 0

#232 Woroq Napisany 08 styczeń 2022 - 20:16

Woroq

The Ukulele Man

• Reformatorzy
  • 4133 Postów:
Teraz łatki wchodzą chyba rownolegle, pewnie Sylwan coś więcej napisze. Gra dawno wyszła z Early Accessu, który był tylko na PC :)
  • 0

#233 Sylvan Wielki Napisany 08 styczeń 2022 - 22:40

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Niestety blacha ma pierwszeństwo. :master:
I Pan Woroq ma rację Dead Cells >>>> Hades.
Generalnie to nie wygłupiaj się tylko bierz, jak bozia nakazała, wersję konsolową.

A, kolejne DLC właśnie miało premierę.

Jutro zdam relację. :kratos:

• 1

#234 Sylvan Wielki Napisany 11 styczeń 2022 - 15:04

Sylvan Wielki

Demigod

• Forumowicze
  • 8133 Postów:

Najnowszy dodatek The Queen and the Sea ukończony kilkukrotnie. Znakomita, wymagająca zabawa. :tak:

TeEi5NE.jpg

DLC odwiedziłem w stroju Kolektora. Jest najdroższy i najcięższy do zdobycia - kilkukrotnie trzeba przejść Dead Cells na najwyższym poziomie trudności - Hell Cell Mode. :ftopa:

Aby dostać się do wspomnianego dodatku należy odwiedzić Toxic Serwers gdzie znany z pierwszej wersji gry NPC podaje nam informację odnośnie klucza, który ostatecznie znajdujemy w rybackiej wiosce (Stilt Village).

NY3tLzL.jpg
ToM4uIz.jpg

Kluczem otwieramy nowe przejście w zamku (High Peak Castle) i wyruszamy eksplorować nowe obszary. Są to zatopiony statek (Infested Shipwreck) oraz latarnia morska (Lighthouse). Pierwszy to klaustrofobiczne korytarze spowite mrokiem. Całość oferuje genialną muzykę, która przywodzi na myśl ścieżkę dźwiękową z kapitalnej NieR Automata.

Natomiast latarnia, to szaleńczy wyścig z czasem. Skaczemy po kolejnych kondygnacjach unikając płomieni i bossów.

The Crown natomiast to potyczka z nowym bossem - Królową. :king:

VNGF8qq.jpg

W grze otrzymujemy również nowy oręż zagłady i stroje.

FoHVoCc.jpg
F03DnSt.jpg

Cześć jest powiązana z nowymi przeciwnikami (świetni są), a złote wersje otrzymamy, gdy pokonamy danego bossa bez straty punktów życia.

sKKwL4U.jpg

Nie powiem, ucieszyłem się, gdy udało się ubić jednego z najtrudniejszych bossów w grze w ten sposób, choć do platyny każdego tak pokonałem w sumie.

Dodam, że wraz z dodatkiem wpadła aktualizacja, która dodaje osiągnięcia za każde DLC (wcześniej nie była na sprzęcie Sony dostana - na X bąku jest od jakiegoś czasu ta możliwość).

Polecam zapoznać się z rozszerzeniem. Bardzo dobra rzecz. :ninjadance:

• 0

Inne z tagami: