Skocz do zawartości

Zdjęcie

Bomb Chicken

Nitrome Switch PC

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
13 odpowiedzi na ten temat

#1 Tawotnica Napisany 11 sierpnia 2018 - 11:20

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

 

http://bombchickengame.com/

 

i następny indor na Switcha. 

 

Gdybym nie wiedział, to bym myślał że Bomb Chicken jest nową grą Joolsa i Artoon - krótki puzzle-platformer obudowany dookoła jednej, ciekawej mechaniki. Za BC odpowiadają jednak magicy flash z Nitrome, którzy od parunastu lat na swojej stronie udostępniają darmowe gierki na przeglądarki i komórki: http://www.nitrome.com/

 

Bomb Chicken również mogło tam wylądować. Sterowanie opiera się jedynie na krzyżaku i jednym przycisku. Kurczak nie potrafi skakać, więc jedyną możliwością wspinania się na platformy jest... stawianie wieżyczek z bomb! Bomby jak to bomby, mają to do siebie że wybuchają, więc trzeba się spieszyć i nie stać zbyt blisko. Dobrze, że można je w razie czego kopać i posłać w kamień do rozwalenia albo zaorać w ten sposób przeciwnika. 

 

Niepozorna z początku gierki dość szybko staje się wymagająca. Trzeba odliczać bomby, żeby przypadkiem nie ponastawiać za dużo i zabić się o kolce nad platformą. "Skoki" wykonuje się podwyższając sobie poziom z którego spadamy. Konieczne staje się wyuczenie się myku szybkiego zsuwania się z najwyższej bomby i natychmiastowego pchnięcia jej. Zrobiło to na mnie wrażenie jak na taką popierdółkę. 

 

Dodatkowe wyzwanie stanowi zebranie niebieskich kryształków, często bronionych przez przeciwników bądź zabezpieczonych dodatkową pułapką. Kryształy co level można wymienić w wielkim kamiennym posągu na więcej życia. Każde kolejne życie staje się droższe. 

 

Przez swoje 29 poziomów Bomb Chicken jest wspaniałą, króciutką grą handheldową przypominającą eShopowe tytuły z 3DSa od Renegade Kid czy Flyhigh Works. Łukaszasa bierz, póki jeszcze jest w promocji (-40%)! 


  • 0

#2 Schrodinger Napisany 11 sierpnia 2018 - 11:23

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 953 Postów:
Tym się jarasz a Hollow Knighta rzuciłeś w kąt :why:
  • 0

#3 Tawotnica Napisany 11 sierpnia 2018 - 11:28

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:

c'est la vie :dunno: 


  • 0

#4 BeSOS Napisany 11 sierpnia 2018 - 11:58

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nawet nie sprawdze o czym to.
  • 0

#5 lukaszSA Napisany 11 sierpnia 2018 - 12:02

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Nie mam wyjścia, muszę kupić

 

Kupiłem


Ten post był edytowany przez lukaszSA dnia: 11 sierpnia 2018 - 12:11

  • 0

#6 ACZ Napisany 11 sierpnia 2018 - 15:24

ACZ

    Samiec Alfa

  • Reformatorzy
  • 36 070 Postów:

Fajny patent, robi wrażenie.


  • 0

#7 lukaszSA Napisany 12 sierpnia 2018 - 12:18

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:

Patent faktycznie fajny. Zawsze miło jest zagrać w platformówkę w której nie można skakać.

 

Przyjemna gierka. To ten mesjasz o którym wszyscy mówią? :cf:


  • 0

#8 BeSOS Napisany 12 sierpnia 2018 - 15:02

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Narazie tylko tawot.
  • 0

#9 burnstein Napisany 12 sierpnia 2018 - 16:05

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Dziwne, że jarałeś się tym platformero pinballem, a tu tak łatwo skreślasz.


  • 0

#10 BeSOS Napisany 12 sierpnia 2018 - 16:24

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
Nie interesuj się.
  • 0

#11 burnstein Napisany 12 sierpnia 2018 - 16:34

burnstein

    ostatni król forumka

  • Reformatorzy
  • 51 072 Postów:

Po prostu mścisz się na Tawocie za HK atakując bogu ducha winną giereczkę wideło.


  • 0

#12 BeSOS Napisany 12 sierpnia 2018 - 17:32

BeSOS

    RYJ

  • Forumowicze
  • 24 781 Postów:
W sumie masz rację, pewnie koniec końców kupię ja i tak bo mnie zaintrygowała :sadcf:
  • 0

#13 lukaszSA Napisany 12 sierpnia 2018 - 19:09

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 915 Postów:
Ale muzyka jest tu fajna. W to trzeba grać na słuchawkach :uff:
  • 0

#14 Tawotnica Napisany 13 sierpnia 2018 - 13:38

Tawotnica

    Samus Aran

  • Moderatorzy
  • 15 074 Postów:
Bomb Chicken jest najlepsze, kiedy wymaga szybkiego działania. Na przykład poziomy z zapadającym się podłożem - ciśniesz przed siebie, stawiasz te wieżyczki z bomb, żeby się wspinać na kolejne platformy a za tobą pełny rozp*erdol, aż się ekran trzęsie i w pewnym momencie uciekasz bardziej od własnych bomb niż od tej zawalającej się podłogi :olo:

Brakuje mi jakiejś wskazówki ile jeszcze kryształów mam do zebrania, bo grę się dobrze masteruje. Nawet po zgonie (game over), jeśli nie zmienimy levelu to nie trzeba drugi raz zbierać, więc można powoli i metodycznie pokombinować.

Na bossków trochę zabrakło pomysłu, bo w porównaniu do niektórych plansz są zbyt przewidywalni.
  • 0



Inne z tagami: