Skocz do zawartości

Zdjęcie

Judgment

SEGA Yakuza Studios PS4

• Zaloguj się by odpowiedzieć
41 odpowiedzi na ten temat

#31 Kaxi Napisany 10 lipiec 2019 - 13:20

Kaxi

N+ Crew

• Forumowicze
  • 12760 Postów:

Hmm, zobaczymy. Obecnie u mnie 100 godzin brzmi jak minus, nie plus.

• 0

#32 Kazuo Napisany 10 lipiec 2019 - 13:54

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 13730 Postów:
No to olej opcjonalne aktywności i rób tylko story, przymajmniej poznasz fabułę.
  • 0

#33 Rudolf Napisany 10 lipiec 2019 - 14:58

Rudolf

Rumfer

• Forumowicze
  • 4966 Postów:

To czy Yakuza Zero? Nigdy w żadną Yakuzę nie grałem dłużej (poza demem 4 albo 5, podobała mi się walka tam  oraz klimacik, ale przez brak znajomości fabułki poprzednich części olałem).

• 0

#34 Schrodinger Napisany 10 lipiec 2019 - 15:15

Schrodinger

BT-7274

• Moderatorzy
  • 60858 Postów:
Kup sobie jakąś dobrą grę Rudi
  • 0

#35 Kazuo Napisany 10 lipiec 2019 - 15:44

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 13730 Postów:

Właśnie, np Destiny 2 albo ściągnij sobie Apexa. 

Nie wiem jak z Yakuzą 0, bo w nią nie grałem, ale Judgment na pewno jest bardzo dobrą odsłoną, żeby zacząć przygodę z tą serią, bo fabuła skupia się na nowym bohaterze i historii niezwiązanej z przygodami Kazumy. 

Ten post był edytowany przez Kazuo dnia: 10 lipiec 2019 - 15:45

• 0

#36 Tawotnica Napisany 10 lipiec 2019 - 16:30

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 12495 Postów:
Yakuza 0. Dla samego Majimy warto.
  • 0

#37 Nyjacz Napisany 10 lipiec 2019 - 21:09

Nyjacz

Id Software Manager

• Forumowicze
  • 9797 Postów:
Yakuza 0 w pytke, swietnie mi sie (powoli) gra.
  • 0

#38 Tawotnica Napisany 17 lipiec 2019 - 22:10

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 12495 Postów:
zujzh.jpg

XS5LK.gif
  • 2

#39 Kazuo Napisany 17 lipiec 2019 - 22:17

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 13730 Postów:

Biorąc pod uwagę, że gra już przez premierą była porównywana do Ace Attorney, to dziwne żebyś nie zrozumiał :olo: 

• 0

#40 Tawotnica Napisany 17 lipiec 2019 - 22:21

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 12495 Postów:
Mimo wszystko miłe zaskoczenie. To w końcu Sega, nie Capcom. Misje poboczne to złoto. Panty Professor, Ryan, ganianie tupetu :yao:
  • 0

#41 Kazuo Napisany 17 lipiec 2019 - 22:29

Kazuo

casual

• Forumowicze
  • 13730 Postów:

O tak, questy to bardzo miła odskocznia od często bardzo poważnego głównego wątku. Dla mnie nr.1 to akcja z panem pilotem i jego żoną   :xd:

• 0

#42 Tawotnica Napisany 21 lipiec 2019 - 21:39

Tawotnica

Samus Aran

• Moderatorzy
  • 12495 Postów:
Przed chwilą skończyłem. Świetny scenariusz, wtórny gameplay. Tak najszybciej można opisać Judgement. Nowe elementy detektywistyczne są zrobione prostymi metodami i od wprowadzenia ich w pierwszym rozdziale nie rozwijane. Szczególnie jak będziecie robić side-story to śledzeniem się obrzygacie. Działa to w ten sposób, że musicie łazić za kimś podejrzanym i nie dać się zauważyć - nie hałasować, nie podchodzić za blisko. Po drodze pojawiają się jebutne niebieskie kwadraty, sygnalizujące że można się ukryć np. za samochodem albo ścianką. Nie, żeby to było specjalnie potrzebne, bo AI jest tak tępe, że nawet jak zostanie się zauważonym wystarczy gdzieś wybiec za winkiel i poczekać parę sekund :dunno: Nie miałem żadnej frajdy z tego elementu, wyłącznie nudę. Po wykupieniu dodatkowych 15 sekund na odnalezienie zgubionego tropu czytałem sobie internety na telefonie, podbiegałem kawałek, znowu czekałem i tak w kółko.

Pościgi to po prostu więcej QTE, 'skanowanie' pomieszczeń też praktycznie robi się samo. To szczerze mówiąc wolałbym zamiast tego jeszcze więcej mordobicia, bo sobie przynajmniej ponaciskam trochę guzików i pobawię kombosami :yao:

Dwa style walki Yagamiego przypominają Yakuza 0, gdzie jednego używa się na pojedynczych kozaków, a drugiego na grupki. Za to tak jak w Y6 akcje kontekstowe > używanie broni. Rozwalenie kogoś po wall jumpie albo zrobienie rzutu w pełnym biegu wygląda bosko. Twórcy choreografię walk doszlifowali do granic możliwości i widać tu pełny potencjał Dragon Engine, do którego jak teraz będą dodawać i dodawać i dodawać to może w Judgement 4 i Yakuza 11 będziemy mieli wreszcie upragnioną różnorodność :olo: Szczególnie w walkach razem z pomagierami NPS i ich EX actions widzę potencjał. Dać graczom trochę swobody i dużo więcej kombinacji do wyboru. Nie miałbym nic przeciwko kolejnej Yakuzie/Judgement w której zanim wyjdę na miasto wybieram sobie z kim i mogę w ten sposób trenować "współpracę" i zyskiwać nowe EX ataki.

Bardzo polubiłem zgraję nowych postaci w Judgement. Najlepsze w tych wszystkich gangsterskich opowieściach są imo zawsze podejrzane charaktery, cwaniaczki i tacy którym nie wiadomo czy można zaufać. Na przykład dziennikarz Hattori, który przy każdej okazji sypał sól na rany Yamagiego. Z samej mordy już widać że zakapior! Od samego początku nie da się go uważać za sympatycznego. Detektyw Ayabe to kolejna taka postać drugoplanowa lepsza i z bardziej skomplikowana niż głowni bohaterowie. Takayuki Yagami wydawał się z początku dużo ciekawszy niż Kiryu, ale dość szybko okazał się równie jednowymiarowy. Japońskim graczom chyba sprawiało dużą radość samo bieganie po Kamurocho sławnym aktorem, ja pewnie też bym miał bekę gdybym Bogusławem Lindą oklepywał mordy głupcom, ale Yagami mnie po pewnym czasie swoją prawością zaczął tak samo męczyć co wielkie-serce-Kazuma, a bonusów za dobrze znany ryj nie miał ;P

Solidne 7/10, przede wszystkim dla fabuły warto zagrać.
  • 5

Inne z tagami: