Skocz do zawartości

Zdjęcie

Stare programy o grach wideło

jestem gejem ale tylko trochę

  • Zaloguj się by odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#1 Kazuo Napisany 20 września 2018 - 22:52

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

Przeglądając dzisiaj youtube'a zabrnąłem głębiej niż powinienem i zupełnie przypadkiem trafiłem na taką oto perełkę

 

 

 

 

Gwoli wyjaśnienia, bo nie każdy może kojarzyć - Game One to protoplasta Hypera, parogodzinny program o gierkach emitowany na kanale MiniMax w późnych godzinach wieczornych. Nie powiem, oczka trochę mi się zaszkliły, a zwieracze ciut poluzowały jak zobaczyłem to nagranie. Przed oczami stanęło mi dzieciństwo i przypomniała mi się ta aura tajemniczości jaką wtedy emanowały gry. To były czasy, kiedy internet u nas dopiero raczkował, nie było youtube'a i pierdyliona kanałów poświęconych grom, a człowiek całą wiedzę na ich temat czerpał właśnie z takich programów oraz z czasopism. Dzisiaj czyli w dobie szeroko rozwiniętego neta już raczej nie ma miejsca na takie programy w TV, ale wtedy takie coś to był sztos i autentycznie czekało się do wieczora, żeby popatrzeć na nowinki branżowe. Do Game One mam chyba największy sentyment. Bardzo miło wspominam również Tilt TV emitowany na kanale TV4 ze śliczną (wtedy) prowadzącą: Joanną Pach

 

Spoiler

 

Ależ byłem w niej zakochany :zakochany:  Oczywiście recenzje i newsy to była totalna amatorka, ale pamiętam, że dzięki temu programowi miałem okazję po raz pierwszy zobaczyć w ruchu między innymi Onimushę, RE Code: Veronica czy Silent Hill 2. Wtedy? Kiedy developerzy nie atakowali nas gradem trailerów? Kopara do samej podłogi. Szkoda, że na YT nie ma więcej takich nostalgicznych materiałów (albo ja ich nie umiem znaleźć), bo bardzo chętnie bym pooglądał. 

 

A Wy jakie programy najmilej wspominacie? 


  • 0

#2 Holden Napisany 20 września 2018 - 23:32

Holden

    Za wysokie IQ...

  • Forumowicze
  • 9 638 Postów:
lubilem gamebox na tvp1
albo ten program na tv4 sprzed 10 lat, nie pamietam jak sie nazywal
bylo mi smutno jak zdjeli te programy
  • 0

#3 Nyjacz Napisany 20 września 2018 - 23:47

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:
Ja na Hyperze pierwszy raz zobaczylem Dooma 3 i bylem w totalnym szoku. A i Hellsinga obejrzalem.
  • 0

#4 Chewie Napisany 21 września 2018 - 02:20

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:

lubilem gamebox na tvp1
albo ten program na tv4 sprzed 10 lat, nie pamietam jak sie nazywal
bylo mi smutno jak zdjeli te programy


Chyba te wlasnie ogladalem, pamietam ze to bylo na tv4. Zawsze w sobote sie wstawalo zeby obejrzec i bylo to jak swieto. Byl tam grubol smieszek suchol ktory byl madrzejszy.
  • 1

#5 Dixi Napisany 21 września 2018 - 05:50

Dixi

    Pixie, Dixie i Pan Jinks :)

  • Forumowicze
  • 4 196 Postów:
Escape z Polonii 1 z Knapikiem odpowiadającym o grach :banderas:
https://youtu.be/mxyxd5XtV0w
  • 0

#6 drAKul Napisany 21 września 2018 - 06:05

drAKul

    Sephiroth

  • Forumowicze
  • 1 904 Postów:

Jakośćiowo z polskich najlepszy był escape, ale wiadomo wtedy podpatrywało się gierki w programi joystick, ten cały program z Rubkiem, pamiętam że na Canal+ też był program o grach - to nie był ten z taką cyfrową panienką? Oprócz tego jescze na Sky One zanim go zakodowali był taka seria Games World - najlepszy show o grach ever - 5 dni w tygodniu - każdego dnia inny segment (w poniedziałek turniej, wtorek -recenzje, środa - cheaty i kody itp itd)



Ciekawostką jest to że tam karierę zaczynał zajo komik znany później z Little Britian:


Jeszcze przez jakiś czas był kanał o grach po francusku czy po niemiecku ok. 1999. Też spoko. Puszczano tam takie teledyski z gier - ze leci gameplay z gierki + jakas licencjonowna muza. Tam pierwszy raz zobaczyłem intro do Soul Edge (pamiętajcie nie było netu) :kult:


  • 1

#7 Tynio Napisany 21 września 2018 - 06:32

Tynio

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 4 416 Postów:

Jak ja byłem gówniarzem to nie było takich programów tylko gazeta Bajtek oraz co jakiś czas w programie Sonda były nowinki techniczne i ze 2 odcinki opowiadały o komputerach i grach.

 

 

No i potem oglądałem Escape

 

 


Ten post był edytowany przez Tynio dnia: 21 września 2018 - 06:34

  • 0

#8 Kazuo Napisany 21 września 2018 - 08:00

Kazuo

    ziomeczek Goofy'ego

  • Forumowicze
  • 18 498 Postów:

lubilem gamebox na tvp1


Pamiętam, że u mnie przej*bali sobie recenzją gta San Andreas, któremu wystawili chyba 8 czy 7 na 10. W ogóle to trio prowadzących to były niezłe lamusy, którzy niespecjalnie znali się na grach i chyba wszystko czytali z kartki :olo:
  • 0

#9 oranje Napisany 22 września 2018 - 16:08

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Pamiętam cyberię na C+. Po raz pierwszy RE2 zobaczyłem i się zakochałem.
  • 0

#10 Chewie Napisany 26 września 2018 - 17:16

Chewie

    ????????????????????

  • Forumowicze
  • 11 651 Postów:


  • 0

#11 vagrant3 Napisany 17 października 2018 - 11:40

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:
wczoraj chyba ruszyło to całe polsat games.

pooglądałem troche tej żenady z gry komputerowe show na czele. level 7 w miarę gdyby nie ten "śmieszny" koleś prowadzący. na plus tylko ta laska od wideo recenzji z nowa gra+. na początku sprawiła wrażenie idiotki (sorry nie znam jej ani żadnych innych streamerów, bo mnie to nie obchodzi), ale w sumie dość ogarnięta się okazała i reckę jurassic world evolution zrobiła spoko.

popatrzyłem też na jakąś relację z league of legends - wtf. pół biedy grać w to, ale oglądać? i jeszcze zrobili studio pomeczowe, no troche komedia z tym e-sportem. poźniej jeszcze puszczali anime, więc wyłączyłem.

Ten post był edytowany przez vagrant3 dnia: 17 października 2018 - 12:39

  • 0

#12 Wezyr Napisany 17 października 2018 - 11:45

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:

Słyszałem wczoraj w radio o tym kanale. Bardzo szanuję sam pomysł i wyświetlanie anime w polskiej telewizji. Czekam na więcej.


  • 0

#13 Pawlik Napisany 18 października 2018 - 08:24

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:
Kiedyś na jakimś niemieckim nbc o godz chyba 22 leciał taki program, nawet było spoko, ale to było 15 czy 20 lat temu. Obecnie kto ogląda telewizje jak nie leci mecz? A ten cały esport to dla mnie syf, byłem kiedyś z kumplem na jakiś mistrzostwach czy innej olimpiadzie, grali chyba W3, wyłudziłem się strasznie.
Ale ja generalnie nie czuje fenomenu tych streamingów, zawsze wolałem sam grać niż patrzeć jak to ktoś robi za mnie.
  • 0

#14 Schrodinger Napisany 18 października 2018 - 08:30

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:
bo nie rozumiesz co się dzieje na ekranie, to tak jak Ci żona powie że piłeczka to nuda ogólnie i nie rozumie po co to oglądać
  • 1

#15 lukaszSA Napisany 18 października 2018 - 08:32

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

Ja oglądam telewizję i chętnie bym oglądnął jakiś dobry program o grach, ale nie wierzę że ktokolwiek w polsce ma na tyle wysokie kompetencje żeby coś takiego poprowadzić.


  • 0

#16 oranje Napisany 18 października 2018 - 10:14

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:
Po co w erze youtube program o grach w tv? Teraz codziennie masz świeże materiały jakościowo lepsze nic tamte z tv.
  • 1

#17 lukaszSA Napisany 18 października 2018 - 10:16

lukaszSA

    Overall expert

  • Forumowicze
  • 28 953 Postów:

A po co w erze youtube telewizja? 

 

No właśnie 


  • 0

#18 Schrodinger Napisany 18 października 2018 - 10:16

Schrodinger

  • Moderatorzy
  • 65 973 Postów:
No ja właśnie nie wiem, jakby tvn24 dali na YT to bym nie potrzebował dekodera
  • 0

#19 bartezoo Napisany 18 października 2018 - 13:00

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

O a ja dzisiaj po rozmowie z kumplem na temat Hypera odświeżyłem temat Review Territory 

 

 

i gadaliśmy na temat co się dzieje aktualnie z Miłoszem i Tadkiem, ciekawie się potoczyły losy Grabaża, wystąpił na przykład u Jakóbika, napisał kilka książek motywacyjnych, wystąpił też w telewizji śniadaniowej i inne takie takie

 

 

Tadek nadal w gierkach robi, ale jest chyba januszem, bo ostatnio dyskutowałem z nim na fb gdzie twierdził, że pomiędzy Horizonem na PS4 a PS4 Pro jest wielka różnica w płynności tylko nie wiem czy on w to grał na obu konsolach, bo ja przeszedłem na amatorze podstawkę i grałem w dodatek i troche podstawki na pro i nic takiego miejsca nie miało więc jebać go. 
 


Ten post był edytowany przez bartezoo dnia: 18 października 2018 - 13:03

  • 1

#20 vagrant3 Napisany 18 października 2018 - 13:22

vagrant3

    złoty członek

  • Forumowicze
  • 12 849 Postów:

Kiedyś na jakimś niemieckim nbc o godz chyba 22 leciał taki program, nawet było spoko, ale to było 15 czy 20 lat temu.

to było chyba nbc giga. w tamtych czasach fajnie było gierki w ruchu pooglądać, bo nie było za bardzo innej możliwości (poza kasetami z neo plus), ani nie było możliwości żeby wszystkie sprzęty sobie kupować tak jak dziś. 
 

i gadaliśmy na temat co się dzieje aktualnie z Miłoszem i Tadkiem


tadek ma też chyba swój program na tym polsat games.
  • 0

#21 Pawlik Napisany 18 października 2018 - 13:31

Pawlik

    Łubudubu

  • Forumowicze
  • 14 769 Postów:

bo nie rozumiesz co się dzieje na ekranie, to tak jak Ci żona powie że piłeczka to nuda ogólnie i nie rozumie po co to oglądać


No nie, ja się nudzę jak ktoś gra, jak gram ja to się nie nudzę.
  • 0

#22 tomasz Napisany 18 października 2018 - 13:43

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

Ja oglądam telewizję i chętnie bym oglądnął jakiś dobry program o grach, ale nie wierzę że ktokolwiek w polsce ma na tyle wysokie kompetencje żeby coś takiego poprowadzić.

TVgry na yt są superprzygotowani. Polecam mocno.
Przykłady:


Ten post był edytowany przez tomasz dnia: 18 października 2018 - 13:44

  • 1

#23 bartezoo Napisany 18 października 2018 - 13:44

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:

Przecież to jest chujnia xD


  • 0

#24 tomasz Napisany 18 października 2018 - 13:48

tomasz

    ILLEGAL STREET-RUNNING SCENE

  • Forumowicze
  • 6 343 Postów:

xD


  • 0

#25 Wezyr Napisany 18 października 2018 - 13:50

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:

Chyba z chuja spadłeś xd.

 

- techniczne filmy Kacpra to złoto

- video-felietony na TVGry również

 

Żadnych let's playów, recenzji, sam quality content, a materiał nt. dialogów w Fallout 4 to topka publicystyki growej ja polskim YT.

 


  • 3

#26 bartezoo Napisany 18 października 2018 - 13:54

bartezoo

    Big Boss

  • Forumowicze
  • 3 813 Postów:


  • 1

#27 oranje Napisany 18 października 2018 - 14:44

oranje

    15-2-0

  • Forumowicze
  • 14 113 Postów:

A po co w erze youtube telewizja?

No właśnie

Do oglądania sportu? Chociaż UFC mam na ipli, a La liga na Playerze :olo:
  • 0

#28 Nyjacz Napisany 19 października 2018 - 08:23

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:

Tvgry niby profeska i w ogóle, ale polecam porównać to:

 

(w przygotowaniu trzecia część)

 

z tym:

 

 

Przepaść. A na TVGry najbardziej podobał mi się filmik o 4D. Niestety po początkowym zachwycie kanałem, szybko zaczęły mnie nudzić takie filmy o pierdołach typu jak chmury wpływają na odbiór gier RPG.


  • 0

#29 Wezyr Napisany 19 października 2018 - 08:30

Wezyr

    nihil novi sub sole

  • Forumowicze
  • 10 411 Postów:

Wiadomo że TVGry nie coveruje wszystkich tematów w giereczkowie, ale są tez o wiele większym studiem i musza wyrabiać pewne terminy. Arhn jako freelancer nie ma bata nad sobą i może pracować w swoim tempie.


  • 0

#30 Nyjacz Napisany 19 października 2018 - 09:04

Nyjacz

    ( ˇ෴ˇ )

  • Forumowicze
  • 11 999 Postów:

No wiem, i dlatego mówię, że wolę Arhn, bo powody powodami, ale produkt ma lepszy (i rzadziej).


  • 0



Inne z tagami: